Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 17:48   #6761
Joj e,vidila sam tu interdentalnu cetkicu u DM-u,izgledala je cudno,pa ju nisam kupila a kupit cu i nju onda,a konac za zube...cim ga spomenem i vidim kosa mi se digne strasna mi je sama pomisao da ga guram među zube i ispod mesa
__________________
Što sam Bože tako proklet,jučer prelijep,danas opet!:D
berry19 is offline  
Old 12.03.2010., 18:38   #6762
moram pohvaliti Miradent Nanosensitive hca pastu za osjetljive zube. kupila sam je zbog preporuke tu na forumu i mogu reći da djeluje!
košta oko 80-ak kuna, nema je po ljekarnama ali ju mogu naručiti.
micek-jerry is offline  
Old 12.03.2010., 18:40   #6763
Ja sam primjetila da ove "medicinske" paste za zube jako bolje peru nego ove Colgate,Aquafresh,Zirodent itd.Koristila sam Lacalut,i sad sam uzela Elmex,rijeđe su od obicnih i puno bolje operu zube,kad operem obicnom pastom,onako se vidi na zubima da nije otislo sve,a zube cetkam 3-4 minute,onda isperem vodicom za usta,poslije svakog obroka perem.Pokusavam ne jesti cokoladu i sve slatko da mi se zubi ne kvare.
__________________
Što sam Bože tako proklet,jučer prelijep,danas opet!:D
berry19 is offline  
Old 12.03.2010., 19:35   #6764
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
moram pohvaliti Miradent Nanosensitive hca pastu za osjetljive zube. kupila sam je zbog preporuke tu na forumu i mogu reći da djeluje!
košta oko 80-ak kuna, nema je po ljekarnama ali ju mogu naručiti.
drago mi je da ti je pomoglo i također mi je drago da si nam ovdje javila tako da drugi kojima dosad korištene paste ne pomažu znaju da ta pasta može pomoći kad druge nemaju učinka
Gutaperka is offline  
Old 12.03.2010., 21:12   #6765
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
drago mi je da ti je pomoglo i također mi je drago da si nam ovdje javila tako da drugi kojima dosad korištene paste ne pomažu znaju da ta pasta može pomoći kad druge nemaju učinka
joj, ja sam presretna kaj sam zahvaljujući vama našla ovu pastu!
meni su je naručili u ljekarni u Kaptol centru.
micek-jerry is offline  
Old 12.03.2010., 21:29   #6766
Unhappy

Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
opet ja. .bila kod zubara (van hrvatske) i skinuo mi sve krunice, stavio ledermix pastu u korijene (osim jedan, taj je otvoren jer sam imala sekret) i sad to stoji..ali malo sam zbunjena, napisao kao dijagnozu 'parodontits',,kako sad to? a trebala je biti upala korijena zuba?? skroz sam zbunjena..

gutaperka, krumpir, molim vas ako mi to mozete objasniti..
itko? please? obzirom da ovdje gdje sam trentuno doktori nisu bas na glasu (tako su mi rekli), bila bih zahvalna da mi netko odgovori? trenutno imam neku privremenu protezu koja je koma, tesko pricam, pa jedva cekam da sve ovo zavrsi..a izgleda nece jos nekih par tjedana.. a radim cijelo vrijeme?!


da li je normalno da se korijeni ciste samo 15 min?..uh, sve mi nesto cudno..

hvala unaprijed!
amicus curiae is offline  
Old 12.03.2010., 21:37   #6767
heh, zivo me zanima di si.

bas san radoznal, naravno ako nije problem, cisto da znan ako se ja zateknen tamo
Gentlem@n is offline  
Old 12.03.2010., 23:14   #6768
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
itko? please? obzirom da ovdje gdje sam trentuno doktori nisu bas na glasu (tako su mi rekli), bila bih zahvalna da mi netko odgovori? trenutno imam neku privremenu protezu koja je koma, tesko pricam, pa jedva cekam da sve ovo zavrsi..a izgleda nece jos nekih par tjedana.. a radim cijelo vrijeme?!


da li je normalno da se korijeni ciste samo 15 min?..uh, sve mi nesto cudno..

hvala unaprijed!
nije upala korjena nego upala tkiva oko vrha korjena a to tkivo je parodont pa je zato kolega napisao parodontitis (iako se možda malo drugačije sve skupa piše ali eto).

Ako ti je čistio strojno onda je lako moguće da sve skupa ide za 15-tak minuta
Gutaperka is offline  
Old 12.03.2010., 23:28   #6769
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
nije upala korjena nego upala tkiva oko vrha korjena a to tkivo je parodont pa je zato kolega napisao parodontitis (iako se možda malo drugačije sve skupa piše ali eto).

Ako ti je čistio strojno onda je lako moguće da sve skupa ide za 15-tak minuta
Gutaperka, hvala Vam puno na brzom odgovoru! iskreno, cini mi se da nije bilo strojno, iako je koristio brusilicu (laicki rceno) , ali nekako je vise manuelno radio.. morati cu ga pitati.. a ako je radio maunelno, koliko treba otprilike da se dobro ociste korijeni? i da li ledermix pasta moze pomoci kod ovih stanja?

Obzirom da nisma u prilici ovo raditi kod nas u HR, zaista mi puno znaci sto ima jos dobrih ljudi da razjasne situaciju..Hvala jos jednom!
amicus curiae is offline  
Old 12.03.2010., 23:42   #6770
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
Gutaperka, hvala Vam puno na brzom odgovoru! iskreno, cini mi se da nije bilo strojno, iako je koristio brusilicu (laicki rceno) , ali nekako je vise manuelno radio.. morati cu ga pitati.. a ako je radio maunelno, koliko treba otprilike da se dobro ociste korijeni? i da li ledermix pasta moze pomoci kod ovih stanja?

Obzirom da nisma u prilici ovo raditi kod nas u HR, zaista mi puno znaci sto ima jos dobrih ljudi da razjasne situaciju..Hvala jos jednom!
ok,kod vađenja starog punjenja može se kombinirati ručno i tom bušilicom,ono što je bitno je da je to staro punjenje odstranjeno,da se kanal dobro očisti i kasnije dobro napuni.Tom bušilicom se ubrzava vrijeme rada pa ti se zato čini da je to napravio prebrzo.

Šta se tiče Ledermix paste,opet stvar stomatologa,neki je koriste,neki ne ali u konačnici ono što je bitno je da je sve dobro očišćeno i dobro napunjeno.

Sve u svemu u ovom što si opisala ne vidim da je kolega uradio išta nestručno
Gutaperka is offline  
Old 12.03.2010., 23:51   #6771
Gutaperka,kakvi su rezultati s Listerinom?Jel pomaze za gingivitis?
__________________
Što sam Bože tako proklet,jučer prelijep,danas opet!:D
berry19 is offline  
Old 13.03.2010., 10:45   #6772
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ok,kod vađenja starog punjenja može se kombinirati ručno i tom bušilicom,ono što je bitno je da je to staro punjenje odstranjeno,da se kanal dobro očisti i kasnije dobro napuni.Tom bušilicom se ubrzava vrijeme rada pa ti se zato čini da je to napravio prebrzo.

Šta se tiče Ledermix paste,opet stvar stomatologa,neki je koriste,neki ne ali u konačnici ono što je bitno je da je sve dobro očišćeno i dobro napunjeno.

Sve u svemu u ovom što si opisala ne vidim da je kolega uradio išta nestručno

hvala, sad sam sigurnija da ce sve biti OKej ugodan vikend!
amicus curiae is offline  
Old 13.03.2010., 11:28   #6773
Pozdrav!
Imam jedno pitanje u vezi zuba i ogromne natekline koju imam...
Ovako, u cetvrtak me pocela boliti 6ica gore na lijevoj strani,nista osobito ali je znalo dobro zaboliti kada ga pritisnem ili kada zagrizem malo jace...
Uz to imao sam otvorenu 4vorku od prije koja me nije bolila ali stvarala mi je neugodan zadah jer na vrijeme nisam isao zubaru da mi to sredi...
Uglavnom pocelo me zabrinjavati tako da sam dogovorio zubaricu za petak popodne.
Navecer u cetvrtak osjetio sam kako mi lagano otice lijeva strana lica. Nije se vidilo ali sam osjetio da mi lagano otice.
Sutradan ujutro(petak), probudio sam se sa poprilicno velikom oteklinom na lijevoj strani lica. Zub me uopce nije bolio ali me lice zatezalo i osjetio sam neugodan pritisak. Stvaralo mi je ogromnu nervozu mada me nije bolio zub. Zub bi zabolio samo kada bi ga pritisnuo.
Tog dana oko 15h sam otisao zubarici da bi mi ona izbusila(valjda otvorila) 6icu da oteklina splasne. Usput mi je malo procistila i izbusila 4vorku.
Nesto je jos prckala nisam je pitao...uglavnom dala mi je sumamed antibiotike i rekla mi da dodem na u ponedjeljak kod nje.
I tako sam ja popio prvu tabletu sumameda i otisao doma.Oteklina mi je do navecer bila jednaka kao ujutro, nisam osjetio nikako olaksanje poslije zubarice.
Danas, u subotu kada sam se probudio, oteklina mi je malo porasla i cak se rasirila iznad usnice s lijeve strane...tako da mi i jedan dio usne natekao... cak mi je oteklina tolika da mi mrvicu pritisce oko,tj. donji kapak(imam osjecaj da ako naraste oteklina da ce mi zatvorit oko)...
osjecam se kao gubavac a ne znam sto mi je...bojim se da ce mi ova oteklina uciniti stetu na licu ako nesto ne poduzmem..

e sad, zna li itko sto mi je, ima li tko iskustva s tim i kakav savijet?
Hvala unaprijed...
maxermaniac is offline  
Old 13.03.2010., 11:40   #6774
Meni se dogodilo nesto poprilicno slicno,5-ica mi je bila strunila iznutra,ostalo samo okolo ovo,i na dodir me bolilo,kad bi kvrcnula u njena osjetila bi bol,onda nakon nekog vremena sam iznad tog zuba osjetila neku vrecicu,neka oteklina,mislila sam da je cista ili nesto,pocelo oticati,ali koliko god da sam se bojala vađenja zuba otisla sam i izvadila ga,ta oteklina je splasnula i vrecica nestala,imam dojam kao da su se bakterije skupljale u toj vrecici iznad zuba i punile ju
__________________
Što sam Bože tako proklet,jučer prelijep,danas opet!:D
berry19 is offline  
Old 13.03.2010., 11:51   #6775
Quote:
Gentlem@n kaže: Pogledaj post
heh, zivo me zanima di si.

bas san radoznal, naravno ako nije problem, cisto da znan ako se ja zateknen tamo
ma nisam htjela napisati da ne ispadne kako diskriminiram, ali recu cu sad jer to o doktorima ipak dolazi od ljudi koji ovdje zive.. na Kosovu sam.. ali, ja nekako imam povjerenja, narocito sad kad sam dobial i potvrdu da se sev radi kako treba
amicus curiae is offline  
Old 13.03.2010., 12:01   #6776
Quote:
maxermaniac kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam jedno pitanje u vezi zuba i ogromne natekline koju imam...
Ovako, u cetvrtak me pocela boliti 6ica gore na lijevoj strani,nista osobito ali je znalo dobro zaboliti kada ga pritisnem ili kada zagrizem malo jace...
Uz to imao sam otvorenu 4vorku od prije koja me nije bolila ali stvarala mi je neugodan zadah jer na vrijeme nisam isao zubaru da mi to sredi...
Uglavnom pocelo me zabrinjavati tako da sam dogovorio zubaricu za petak popodne.
Navecer u cetvrtak osjetio sam kako mi lagano otice lijeva strana lica. Nije se vidilo ali sam osjetio da mi lagano otice.
Sutradan ujutro(petak), probudio sam se sa poprilicno velikom oteklinom na lijevoj strani lica. Zub me uopce nije bolio ali me lice zatezalo i osjetio sam neugodan pritisak. Stvaralo mi je ogromnu nervozu mada me nije bolio zub. Zub bi zabolio samo kada bi ga pritisnuo.
Tog dana oko 15h sam otisao zubarici da bi mi ona izbusila(valjda otvorila) 6icu da oteklina splasne. Usput mi je malo procistila i izbusila 4vorku.
Nesto je jos prckala nisam je pitao...uglavnom dala mi je sumamed antibiotike i rekla mi da dodem na u ponedjeljak kod nje.
I tako sam ja popio prvu tabletu sumameda i otisao doma.Oteklina mi je do navecer bila jednaka kao ujutro, nisam osjetio nikako olaksanje poslije zubarice.
Danas, u subotu kada sam se probudio, oteklina mi je malo porasla i cak se rasirila iznad usnice s lijeve strane...tako da mi i jedan dio usne natekao... cak mi je oteklina tolika da mi mrvicu pritisce oko,tj. donji kapak(imam osjecaj da ako naraste oteklina da ce mi zatvorit oko)...
osjecam se kao gubavac a ne znam sto mi je...bojim se da ce mi ova oteklina uciniti stetu na licu ako nesto ne poduzmem..

e sad, zna li itko sto mi je, ima li tko iskustva s tim i kakav savijet?
Hvala unaprijed...
neće ti od toga nikakva šteta na licu ostati ali bilo bi dobro da odeš do svoje zubarice što prije,ili na hitnu ako treba da ti zarežu tu oteklinu tako da gnoj može izlaziti vani.Izgleda da je upala žestoka pa se stvara dosta gnoja i zato toliko otičeš
Gutaperka is offline  
Old 13.03.2010., 12:06   #6777
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
hvala, sad sam sigurnija da ce sve biti OKej ugodan vikend!
zasad ide dobro ali ono šta je bitno je da na kraju dobro napuni kanale.Je li dobro napunjeno možeš znati tako da kad završi napravi kontrolnu snimku,na njoj se može vidjeti jel sve dobro napunjeno.Ili ti slikaj pa pošalji na pm,ali tek kad bude sve gotovo tj.kad definitivno napuni kanale.Jer stavljati krunicu na zub koji nije napunjen kako treba može rezultirati ovom situacijom u kojoj se trenutno nalaziš tj.opet skidanje krunica i liječenjem i opet stavljanjem nove krunice
Gutaperka is offline  
Old 13.03.2010., 12:10   #6778
Quote:
berry19: Meni se dogodilo nesto poprilicno slicno,5-ica mi je bila strunila iznutra,ostalo samo okolo ovo,i na dodir me bolilo,kad bi kvrcnula u njena osjetila bi bol,onda nakon nekog vremena sam iznad tog zuba osjetila neku vrecicu,neka oteklina,mislila sam da je cista ili nesto,pocelo oticati,ali koliko god da sam se bojala vađenja zuba otisla sam i izvadila ga,ta oteklina je splasnula i vrecica nestala,imam dojam kao da su se bakterije skupljale u toj vrecici iznad zuba i punile ju
Ne znam sto bi rekao, osim da te pitam zasto nisi pokusala popraviti zub ili izlijeciti?
A mogu ti reci da se jako bojim tih "vrecica" mada ne znam sto su, i da cu izgubiti zub jer zamjena za pravi zub je jako veliki problem za novcanik.

Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
neće ti od toga nikakva šteta na licu ostati ali bilo bi dobro da odeš do svoje zubarice što prije,ili na hitnu ako treba da ti zarežu tu oteklinu tako da gnoj može izlaziti vani.Izgleda da je upala žestoka pa se stvara dosta gnoja i zato toliko otičeš
To sam i ja mislio. I racunam ako mi ovo ne splahne barem malo do veceras otici cu na hitnu da mi to pogledaju.Hvala na odgovoru

Ima li jos tko kakva iskustva ili savijet.Unaprijed hvala.
maxermaniac is offline  
Old 13.03.2010., 15:20   #6779
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
zasad ide dobro ali ono šta je bitno je da na kraju dobro napuni kanale.Je li dobro napunjeno možeš znati tako da kad završi napravi kontrolnu snimku,na njoj se može vidjeti jel sve dobro napunjeno.Ili ti slikaj pa pošalji na pm,ali tek kad bude sve gotovo tj.kad definitivno napuni kanale.Jer stavljati krunicu na zub koji nije napunjen kako treba može rezultirati ovom situacijom u kojoj se trenutno nalaziš tj.opet skidanje krunica i liječenjem i opet stavljanjem nove krunice
Okej, budem pazila na to, i poslala vam sliku..

faleminderit (hvala na albanskom )!
amicus curiae is offline  
Old 13.03.2010., 15:27   #6780
Zub se nije mogao izlijeciti ni popraviti jer su mi neki kanali bili skroz zacepljeni,bola me nekim iglama,kad nisam umrla tamo,i moralo se vaditi,skroz je bio šupalj,samo je ostalo okolo ovo.Izvadila sam ga,vrecica je nestala,zagnojilo se od tog zuba,a kad ga je izvadila,kaze smrdilo je kao kuga,strunio je.Sad muke mucim sa zubnim mesom
__________________
Što sam Bože tako proklet,jučer prelijep,danas opet!:D
berry19 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.