Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 17:34   #7321
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
taj BDP mozes (MANJE-VISE) da okacis macku o rep.....narocito ovde na balkanu......mislim,ne moze se zakljuciti SAMO iz tog podatka kako zivi prosecan stanovnik u Srbiji,Hrvatskoj,Bosni ili Sloveniji....

ja bih rekao da danas u Hrvatskoj najbolje zive BRANITELJI,njihove porodice,potomci.....od kojih NEbraniteljima u Hrvatskoj postaje sve vise MUKA

a u Srbiji najbolje zive kojejakvi ratni profiteri i tajkuni(Milosevicevi i demokratski)....od cijeg pomena se svima ostalima u Srbiji povraca....

......tako da,eto ko ima najvise koristi od nezavisne Srbije,Hrvatske itd.....
To ti samo kazes jer ti tako pase ,vjerovatno si medju onima sto kazu da Hrvatska izdvaja mirovine za 500 000 branitelja i zbog toga nebranitelji ne mogu da najdu posao pa im je muka . Svima je u stvari muka od politicara koji 20 godina ne mogu shvatiti da rade za narod, a ne za sebe . Sve ostalo je gledanje stvari sa svojih osobnih uvjerenja i politicki platformi ,sa kojima uostalom pises i ti .


Ne moze se shvatiti da su dosla druga vremena,kako je danas 2014 godina i tehnologija je napredovala do te mjere kako jedan rovokopac sa jednim radnikom napravi posao za sto je bilo potrebno 30-40 ljudi sa lopatama i krampovima . Tada je placu dobivalo 30-40 ljudi a danas jedan radnik . Ili jedna metalska tvrtka u kojoj je radilo 200 ljudi na strojevima od toga recimo na tokarilicama 50-tak . Danas jedan NC stroj zamjenjuje sa jednim radnikom svih tih 50-tak radnika . Sto imamo manjak radnih mjesta iz zlatnog doba Jugoslavije gdje su se "umjetno pumpala" radna mjesta sa parolom samoupravljanja i tvornice radnicima .

Place danas i Zastava iz Kragujevca za tim danima i godinama,razlog jednostavan ,monopol u proizvodnji automobila na trzistu od 22 miliona ljudi i onda se sa suzom u ocima poneki podsjete kako je ta tvornica radila i da je imala 10-12000 radnika . Danas ta tvornica radi i dalje .samo sa koliko ranika ? Jel opet proizvode ,da. Ali zasto nije zaposleno radnika kao u najboljima danima. Odgovor je vjerovatno na pocetku posta ,danas je 2014. tehnologija na napredovala i nema vise "pumpanja radnih" mjesta kao u zlatnim danima Jugoslavije .

A,najvise placu oficiri JNA ,status,stan,placa jednog porucnika 1989 godine oko 3000 maraka ,dok radnik u prosjecnoj tvornici ima 500-600 ,samo sto se nisi smio buniti previse a i da jesi nebi doslo do novina jer su kontrolirane ,sto smije izaci medju narod i radnike . Tako da je preko medija i novina teklo samo med i mlijeko i svi sretni i zadovoljni ,zivjelo se ko bubregu u loju tih godina ,pogotovo sto tada nije bilo branitelja .
D.I.V is offline  
Old 15.12.2014., 21:51   #7322
ja ne zivim u Hrvatskoj,a to za te legendarne branitelje sam cuo od coveka (Hrvata) koji ceo zivot zivi u Splitu....(poznatom kao desnicarskom,da ne upotrebim neki tezi izraz,podruciju)......maltene,ljudi ce poceti da prave proteste protiv tih "dozivotnih narodnih heroja".......uostalom,sto ja odavde iz Srbije pricam o tome,vama tamo je to mnogo bolje poznato...

btw,sve je,uglavnom,tako kako kazes sto se tice tog napretka tehnologije,ali molim te objasni mi kako to da u 95% slucajave posla IMA za branitelje i clanove njihovih porodica,uprkos tom razvoju tehnologije u 2014 godini,a za NEbranitelje posla cesto nema,jer eto ne treba vise radnika kao tamo neke 1984 godine.....
Knight 79 is offline  
Old 15.12.2014., 22:12   #7323
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
ja ne zivim u Hrvatskoj,a to za te legendarne branitelje sam cuo od coveka (Hrvata) koji ceo zivot zivi u Splitu....(poznatom kao desnicarskom,da ne upotrebim neki tezi izraz,podruciju)......maltene,ljudi ce poceti da prave proteste protiv tih "dozivotnih narodnih heroja".......uostalom,sto ja odavde iz Srbije pricam o tome,vama tamo je to mnogo bolje poznato...

btw,sve je,uglavnom,tako kako kazes sto se tice tog napretka tehnologije,ali molim te objasni mi kako to da u 95% slucajave posla IMA za branitelje i clanove njihovih porodica,uprkos tom razvoju tehnologije u 2014 godini,a za NEbranitelje posla cesto nema,jer eto ne treba vise radnika kao tamo neke 1984 godine.....
prosvjede protiv branitelja,koja si ti stoka hahahahahahahha
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 15.12.2014., 22:33   #7324
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
ja ne zivim u Hrvatskoj,a to za te legendarne branitelje sam cuo od coveka (Hrvata) koji ceo zivot zivi u Splitu....(poznatom kao desnicarskom,da ne upotrebim neki tezi izraz,podruciju)......maltene,ljudi ce poceti da prave proteste protiv tih "dozivotnih narodnih heroja".......uostalom,sto ja odavde iz Srbije pricam o tome,vama tamo je to mnogo bolje poznato...

btw,sve je,uglavnom,tako kako kazes sto se tice tog napretka tehnologije,ali molim te objasni mi kako to da u 95% slucajave posla IMA za branitelje i clanove njihovih porodica,uprkos tom razvoju tehnologije u 2014 godini,a za NEbranitelje posla cesto nema,jer eto ne treba vise radnika kao tamo neke 1984 godine.....

Ti iz Srbije si nasao pricati o "dozivotnim narodnim herojima" Pa nema heroja jer ne postoji taj termin u Hr. Ima samo mirovine ,koje su kako vrijeme odmice "trn u oku" pojedincima . Da nema njih sve bi procvalo u godinu dana . Idemo ukinuti 68000 mirovina ,ostaje nam jos 1,192 000 mirovine na "grbaci" pojedinaca koji zbog toga ne mogu naci posao ili kako ti kazes nebranitelja. Medju tim mirovinama ima oko 30 000 partizana,15000 bivsih vojnih lica JNA. To se ne spominje ,to je zasluzeno . Ako se negdje i spomene onda je to u pravcu dizanja istih mirovina nikako ukidanje .

Kojeg posla za branitelje ? Jel oni nisu svi u mirovini ? I,sam kazes da sto imas nama pricati o tome sto se dogadja kod nas . Citas ,i na osnovu toga radis svoje misljenje za koje mislis da je u redu,sto ti ja ni ne osporavam imas pravo na to .


Iako ovo nije tema al sam malo citao pa dosao do tvog posta i odgovorio na jer si spomenuo branitelje.

Vidim kako se zali za proslim vremenima kad je bilo bolje ,kad je recimo "zeljezara sisak" imala 24 komercijalna direktora i gle cuda svi srpske nacionalnosti ,vjerovatno je i tada bilo nepartizana koji su trazili posao al ga nisu uspjeli dobiti .
D.I.V is offline  
Old 16.12.2014., 11:49   #7325
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
ja ne zivim u Hrvatskoj,a to za te legendarne branitelje sam cuo od coveka (Hrvata) koji ceo zivot zivi u Splitu....(poznatom kao desnicarskom,da ne upotrebim neki tezi izraz,podruciju)......maltene,ljudi ce poceti da prave proteste protiv tih "dozivotnih narodnih heroja".......uostalom,sto ja odavde iz Srbije pricam o tome,vama tamo je to mnogo bolje poznato...

btw,sve je,uglavnom,tako kako kazes sto se tice tog napretka tehnologije,ali molim te objasni mi kako to da u 95% slucajave posla IMA za branitelje i clanove njihovih porodica,uprkos tom razvoju tehnologije u 2014 godini,a za NEbranitelje posla cesto nema,jer eto ne treba vise radnika kao tamo neke 1984 godine.....
Da u Splitu ima desnicara, i to onih orjunaskih...sa takvima se i druzis.
A ovo za radna mjesta je opet izdrkotina, tvoja ili tog tvojeg desnicara. Branitelj do mene, dvoje djece, oboje fakultetski obrazovani, jedan od silnog posla otisao u Njemacku, drugi radi kao pripravnik za 1600kn, mimo svoje struke, bez ikakve mogucnosti da ostane na tome radnom mjestu..ta radna mjesta su opet jedna izmisljotina za umjetni friziranje statistike.
Slicna situacija sa jos jednim, kome je firma propala, fali mu par godina do mirovine.
Bolje postaviti pitanje koliko se izdvaja za partizane....a kakvi su tek oni uhljebi bili u onom sistemu.
jeffy is offline  
Old 16.12.2014., 15:40   #7326
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
prosvjede protiv branitelja,koja si ti stoka hahahahahahahha
jesu ove uvrede tekovine hrvatske renesanse?....

ili,onako generalno,hrvatske tisuculjetne kulture?

btw,u pravu si,u Hrvatskoj izgleda SAMO branitelji mogu da protestvuju,a ne neko protiv njih....ali dok idu na protest,u autu slusaju CECU

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/420...-srpskih-cajki

"On je primetio i da vukovarskim veteranima smeta ćirilica na pločama, ali ne i “ćirilica cajki” koje nastupaju u Vukovaru. Nije neobično, kaže, čuti Cecu u hrvatskom kafiću u Vukovaru i niko se protiv toga ne buni.


Na žalost, malo kojem Hrvatu u Vukovaru ne trešte cajke iz auta, i to dok idu na protest protiv ćirilice. No, kod mnogih Vukovaraca, onih koji ne protestuju zbog stranačko-ideoloških motiva, ćirilica je tek povod za razmišljanje o mnogim drugim problemima koji tište grad”, konstatuje Matić."

Zadnje uređivanje Knight 79 : 16.12.2014. at 15:50.
Knight 79 is offline  
Old 16.12.2014., 20:25   #7327
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
jesu ove uvrede tekovine hrvatske renesanse?....

ili,onako generalno,hrvatske tisuculjetne kulture?

btw,u pravu si,u Hrvatskoj izgleda SAMO branitelji mogu da protestvuju,a ne neko protiv njih....ali dok idu na protest,u autu slusaju CECU

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/420...-srpskih-cajki

"On je primetio i da vukovarskim veteranima smeta ćirilica na pločama, ali ne i “ćirilica cajki” koje nastupaju u Vukovaru. Nije neobično, kaže, čuti Cecu u hrvatskom kafiću u Vukovaru i niko se protiv toga ne buni.


Na žalost, malo kojem Hrvatu u Vukovaru ne trešte cajke iz auta, i to dok idu na protest protiv ćirilice. No, kod mnogih Vukovaraca, onih koji ne protestuju zbog stranačko-ideoloških motiva, ćirilica je tek povod za razmišljanje o mnogim drugim problemima koji tište grad”, konstatuje Matić."
da prosvjed protiv branitelja koji konj!!! briga me za cililicu! treba tam cetnike pohapsit il da ih noc proguta!!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 16.12.2014., 21:48   #7328
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
jesu ove uvrede tekovine hrvatske renesanse?....

ili,onako generalno,hrvatske tisuculjetne kulture?

btw,u pravu si,u Hrvatskoj izgleda SAMO branitelji mogu da protestvuju,a ne neko protiv njih....ali dok idu na protest,u autu slusaju CECU

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/420...-srpskih-cajki

"On je primetio i da vukovarskim veteranima smeta ćirilica na pločama, ali ne i “ćirilica cajki” koje nastupaju u Vukovaru. Nije neobično, kaže, čuti Cecu u hrvatskom kafiću u Vukovaru i niko se protiv toga ne buni.


Na žalost, malo kojem Hrvatu u Vukovaru ne trešte cajke iz auta, i to dok idu na protest protiv ćirilice. No, kod mnogih Vukovaraca, onih koji ne protestuju zbog stranačko-ideoloških motiva, ćirilica je tek povod za razmišljanje o mnogim drugim problemima koji tište grad”, konstatuje Matić."
Kakvi prosvjed protiv branitelja u kakvom ti paralelnom svijetu živiš, a cajke su stvar glazbenog neokusa!
Corvus27 is offline  
Old 17.12.2014., 08:58   #7329
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
da prosvjed protiv branitelja koji konj!!! briga me za cililicu! treba tam cetnike pohapsit il da ih noc proguta!!
cek,pa da li su cajke cetnici?

mislis da ih noc proguta pre ili posle nastupa u Vukovaru?...
Knight 79 is offline  
Old 17.12.2014., 09:19   #7330
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Kakvi prosvjed protiv branitelja u kakvom ti paralelnom svijetu živiš, a cajke su stvar glazbenog neokusa!
ali kako objasnjavate taj istorijsko-civilizacijski apsurd i presedan da i NAPADACI i BRANITELJI slusaju istu seljacku muziku,tj ISTU cajku?...

'ajde znam da SRBOCETNICKE LEGIJE slusaju srpsku turbofolk muziku,ali ocekivao sam da BRANITELJI kao narod koji je imao barok,renesasu i tisuculjetnu kulturu slusa Mocarta,Shopena i Baha,kad ono i oni slusaju cajke,pa samo prsti....

mozda i branitelji i napadaci u nekoj birtiji zajedno slusaju cajke,pa sutra kada se otrezne krenu da se napadaju i brane?
Knight 79 is offline  
Old 17.12.2014., 10:19   #7331
Ma to smece od muzike ne treba uvoziti, ima i kod nas budala koje to izvode.
Za mene su te cajke neka vrst fenomena. U mom kraju zbivanja iz 90tih su prosla poprilicno mirno, ako izuzmemo osvajanja vojarni, rata niti nije bilo. Ali primjecujem da klinci danas slusaju to sranje, dok njihovi starci nisu slusali. Ima cajkaskih klubova u koje zalaze djeca koja su se 90tih muckala u jajima. Tak da to generaliziranje da neka populacija slusa cajke, u ovom slucaju branitelji, je besmislena. A ti klinci sigurno branitelji nisu i to je cisti stereotip.

Edit: ajd odgovori koliko Becana slusa Mozarta...
jeffy is offline  
Old 17.12.2014., 20:04   #7332
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
cek,pa da li su cajke cetnici?

mislis da ih noc proguta pre ili posle nastupa u Vukovaru?...
Ovaj likan je u svom svjetu,kazeb da bi branitelji trebali jest cetnike tam u vukovaru a ne se zamarat ciurilicom! da u moj grad dojde neki cetnik ovo ono a da ga ja znam nebi dugo zivio!!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 17.12.2014., 22:00   #7333
a sta ces ako u tvoj grad dodje neka cajka?
Knight 79 is offline  
Old 18.12.2014., 15:19   #7334
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
a sta ces ako u tvoj grad dodje neka cajka?
ma ima uvjek,netko ko dojavi bombu i tako,ili kad ivan zak dojde ili tak neka pizda,u vodicama cajkani redovno dobivaju batine!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 19.12.2014., 09:02   #7335
aha,ali ipak dolaze i dalje......bas cudno...

nego,ti verovatno ne znas da su cajke specijalni CETNICKI KOMANDOSI,koji imaju za cilj diverzije i da nepirjatelja potkopaju IZNUTRA,tj psihicki da ga oslabe i pridobiju na svoju stranu....

i eto,ti komadosi su u potpunosti uspeli,posto branitelji slusaju njihovu muziku i dok putuju na protest protiv cirilice......ili mastaju o silikonskom poprsju cetnickih komandosa...

Knight 79 is offline  
Old 19.12.2014., 19:10   #7336
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
aha,ali ipak dolaze i dalje......bas cudno...

nego,ti verovatno ne znas da su cajke specijalni CETNICKI KOMANDOSI,koji imaju za cilj diverzije i da nepirjatelja potkopaju IZNUTRA,tj psihicki da ga oslabe i pridobiju na svoju stranu....

i eto,ti komadosi su u potpunosti uspeli,posto branitelji slusaju njihovu muziku i dok putuju na protest protiv cirilice......ili mastaju o silikonskom poprsju cetnickih komandosa...

pa ja bas i neznam branitelje koji slusaju cajke,neka stara yugo sranja da,al ovu danas jeftinjaru ne,sad kako dolaze,nije da smiju u gradu tako nesta pustit,to newkids ili tako neki ispaljenici koji dojdu provocirat,nevrate se nikad heheheheh kako se sokiraju kad vide sta sljedi hehehehehe :klap:

oni kao nismo mi srbi ovov ono ajte momci da vas castimo hahahahha a ono znamo da nisu al ko ih jebe slusaju cajke,romi,vlaji,turcici,bosancici i to.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 22.12.2014., 09:57   #7337
ako ne znas branitelje koji slusaju cajke,evo neka te nauci tome Hrvatski ministar branitelja Predrag Matić

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/420...-srpskih-cajki

znaci,trebas da kliknes na link iznad da bi procitao i naucio u potpunosti,ali evo ja cu citirati nekoliko recenica tog ministra,i samog bivseg branitelja...


"U prilog tome on navodi da u vukokvarskim kafićima nikome ne smetaju srpske folk pevačice koje su kao i ćirilica “simbol rata”, ali, kaže, niko tako ne želi da ih participira.

On je primetio i da vukovarskim veteranima smeta ćirilica na pločama, ali ne i “ćirilica cajki” koje nastupaju u Vukovaru. Nije neobično, kaže, čuti Cecu u hrvatskom kafiću u Vukovaru i niko se protiv toga ne buni.


Na žalost, malo kojem Hrvatu u Vukovaru ne trešte cajke iz auta, i to dok idu na protest protiv ćirilice. No, kod mnogih Vukovaraca, onih koji ne protestuju zbog stranačko-ideoloških motiva, ćirilica je tek povod za razmišljanje o mnogim drugim problemima koji tište grad”, konstatuje Matić.
Knight 79 is offline  
Old 22.12.2014., 14:22   #7338
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
ako ne znas branitelje koji slusaju cajke,evo neka te nauci tome Hrvatski ministar branitelja Predrag Matić

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/420...-srpskih-cajki

znaci,trebas da kliknes na link iznad da bi procitao i naucio u potpunosti,ali evo ja cu citirati nekoliko recenica tog ministra,i samog bivseg branitelja...


"U prilog tome on navodi da u vukokvarskim kafićima nikome ne smetaju srpske folk pevačice koje su kao i ćirilica “simbol rata”, ali, kaže, niko tako ne želi da ih participira.

On je primetio i da vukovarskim veteranima smeta ćirilica na pločama, ali ne i “ćirilica cajki” koje nastupaju u Vukovaru. Nije neobično, kaže, čuti Cecu u hrvatskom kafiću u Vukovaru i niko se protiv toga ne buni.


Na žalost, malo kojem Hrvatu u Vukovaru ne trešte cajke iz auta, i to dok idu na protest protiv ćirilice. No, kod mnogih Vukovaraca, onih koji ne protestuju zbog stranačko-ideoloških motiva, ćirilica je tek povod za razmišljanje o mnogim drugim problemima koji tište grad”, konstatuje Matić.
a sta ce se bunit,dosta njima njihove muke,ja takve neznam a matic kolko ja znam je hohštapler,nemam pojma mislim da mi ga je caca sreo u krčkoj bojnoj,kaze da se on samo premjesta il tako nesta! dal je taj vidio borbe?
uglavnom imas li sta rec o temi?
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 23.12.2014., 09:37   #7339
pa eto,sad si naucio da postoje i takvi branitelji koji slusaju cajke......forum sluzi da se sire nova saznanja,zar ne?...

nego,da li je to neki poseban rod vojske medju braniteljima "hohstapleri" u koje je spadao Matic?

btw,tvoj caca nije ministar branitelja,ovaj Matic jeste....
Knight 79 is offline  
Old 25.12.2014., 14:06   #7340
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
pa eto,sad si naucio da postoje i takvi branitelji koji slusaju cajke......forum sluzi da se sire nova saznanja,zar ne?...

nego,da li je to neki poseban rod vojske medju braniteljima "hohstapleri" u koje je spadao Matic?

btw,tvoj caca nije ministar branitelja,ovaj Matic jeste....
je li tko u agresorskoj vojsci slušao možda rock, pop, ili Wagnera?
dominik01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.