Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2015., 00:25   #5421
Ne trebas ponavljati test. Cestitam na T!
Naruci se kod gin, vec se sigurno i srceko cuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 15:33   #5422
hvala na odgovoru naručena sam u ponedeljak kod gin. Iskreno se nadam da nosim bebicu i da ce sve biti uredu. Jer M i ja duze vrijeme pokušavamo da zatrudnim. <3
nestrpljiva24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:07   #5423
Sretno! Javi nam kako je proslo...


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:04   #5424
Bok curke, ja sam nova ovdje i. htjela bih podijeliti sa vama moju situaciju.. Naime,zadnja menga mi je bila 18.12. i inace su mi ciklusi od 28-30 dana. Ja i MM intenzivno radimo na bebici oko 5mjeseci i eto,do sad, bez uspjeha.. Danas mi je 31. dan ciklusa, i menga mi jos nije dosla. Nikad mi ciklusi nisu premasivali 30 dana pa sam se ponadala i napravila test danas, First sign iz DM-a.Test je bio negativan Nisam ga radila s prvim jutarnjim urinom,već danas popodne. Je li moguće da je kojim slučajem test lažno negativan, ili je još prerano za testiranje? Inace, imam sve znakove kao i pred mengu,samo malo intenzivnije; tupa bol u donjem dijelu trbuha, lagane mučnine tokom cijelog dana i natekle i bolne grudi. Pliz curke, dajte mi koji savjet, tako silno bih htjela bebicu
ellica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:03   #5425
Quote:
ellica88 kaže: Pogledaj post
Bok curke, ja sam nova ovdje i. htjela bih podijeliti sa vama moju situaciju.. Naime,zadnja menga mi je bila 18.12. i inace su mi ciklusi od 28-30 dana. Ja i MM intenzivno radimo na bebici oko 5mjeseci i eto,do sad, bez uspjeha.. Danas mi je 31. dan ciklusa, i menga mi jos nije dosla. Nikad mi ciklusi nisu premasivali 30 dana pa sam se ponadala i napravila test danas, First sign iz DM-a.Test je bio negativan Nisam ga radila s prvim jutarnjim urinom,već danas popodne. Je li moguće da je kojim slučajem test lažno negativan, ili je još prerano za testiranje? Inace, imam sve znakove kao i pred mengu,samo malo intenzivnije; tupa bol u donjem dijelu trbuha, lagane mučnine tokom cijelog dana i natekle i bolne grudi. Pliz curke, dajte mi koji savjet, tako silno bih htjela bebicu

Kupi u ljekarni Gravignost test (bilo koji, mini je najjeftiniji) i napravi ga s prvom jutarnjom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
petra3005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:31   #5426
Bokić ispričavam se što se prije nisam javila. Evo danas sam tek bila kod ginekologa jer prije nisam stigla imala sam neku prehladu pa sam to odležala. Uglavnom trudna sam i sad mi je 11+2 tt za sad je sve ok srčeko kuca :-) :-) želim svima plusiće na testu :-)
nestrpljiva24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 19:34   #5427
Da li se test može napraviti u bilo koje doba dana ili baš ujutro?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:15   #5428
Ako ti već kasni nekoliko dana onda možeš bilo kad piškiti, ak ti još ne kasni onda ujutro. Tak je meni rekla teta u ljekarni
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:22   #5429
U ožujku mi je bila slaba, skoro da je nije bilo, nije da je inače ima puno, ali sad je baš baš bila slaba, prvi dan nekaj, drugi dan tak tak, treći i četvrti iscjedak....
I sad me par dana već muči da mi slaba kad pijem kavu, da mi se lagano vrti i bol u glavi...
Možda je promjena vremena
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 18:38   #5430
Ajde da i ovdje pitam, možda je netko imao takvu situaciju...
Odnos 25. dan ciklusa, ovu 26., a danas je 32. dan.
Može li mi neki test već sad pomoći ili moramo čekati?
Pretpostavljam da ovdje baš ne stoji ono "već prvi dan kašnjenja" jer je bilo tako kasno u ciklusu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:48   #5431
Ne razumijem pitanje, plavuša...
Jeste imali odnose sredinom ciklusa ili tek krajem sada?
U svakom slučaju se strpi koji dan, meni su kasnile 7 dana, ali sam imala čudne bolove pa sam odmah išla u ginekologa na pregled, potvrdio trudnoću odmah!
kolla1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:50   #5432
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
U ožujku mi je bila slaba, skoro da je nije bilo, nije da je inače ima puno, ali sad je baš baš bila slaba, prvi dan nekaj, drugi dan tak tak, treći i četvrti iscjedak....
I sad me par dana već muči da mi slaba kad pijem kavu, da mi se lagano vrti i bol u glavi...
Možda je promjena vremena
Ako sumnjaš, pođi kod doktora, odmah te riješi svake sumnje
kolla1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:19   #5433
Quote:
kolla1986 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem pitanje, plavuša...
Jeste imali odnose sredinom ciklusa ili tek krajem sada?
Tek krajem, ali je ovu-plusek bio dan kasnije, dakle isto pred kraj ciklusa.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:31   #5434
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Tek krajem, ali je ovu-plusek bio dan kasnije, dakle isto pred kraj ciklusa.
A-ha...strpi se par dana pa vidi, tijelo će samo početi slati signale, promjene raspoloženja, bolovi, probadanja, napadi gladi, nešto kao pms, ali mene je baš bilo opralo dobro, zato sam odmah nakon tjedan dana kašnjenja išla na pregled! Probadanja u maternici su bila ubitačna, mislila da nije nekakva upala ili tko zna što...kad ono beeebaaa
kolla1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:23   #5435
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ajde da i ovdje pitam, možda je netko imao takvu situaciju...
Odnos 25. dan ciklusa, ovu 26., a danas je 32. dan.
Može li mi neki test već sad pomoći ili moramo čekati?
Pretpostavljam da ovdje baš ne stoji ono "već prvi dan kašnjenja" jer je bilo tako kasno u ciklusu.
Recimo da ti 9-10 dan poslije ovulacije može najosjetljiviji test (10mui) nešto pokazati. To vrijedi za kućne testove za urin. BHcg iz krvi dva dana prije.
Iako je to sve okvirno obzirom da betu, ako se sad ne varam, proizvodi posteljica nakon implatacije, a to je obično 6-10 dana poslije ovulacije.

Tak da na 6dpo ti nemre skoro niš pokazati. Čekaj još bar 4 dana, a najbolje 6. Nisam ni sigurna ima li tih osjetljivih testova uopće kod nas u ljekarni ili su svi od 25mui
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:17   #5436
Ali sad bar znam što gledam, pitat ću kakvi su im testovi pa ćemo vidjeti onda za koji dan.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:56   #5437
evo jedna obavijest za sve vas koje potrošite puno testića... meni je test s ebay-a 2 dana prije izostanka M pokazao + i to jasni + bez traženja kuta svjetlosti radi se o ovim testovima http://www.ebay.com/itm/Lot-of-20-Ho...item2a3460d53b
kockica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 16:58   #5438
Naravno da uskoro namjeravam kupiti test, no zanima me kolike su šanse. Ne planiram trudnoću i ne veselim joj se uopće u ovom trenutku iako ću jednog dana sigurno htjeti. Uglavnom, prošlo je točno 9 dana od odnosa, odnos je bio na dan ovulacije. Koristili smo kondom i zbog toga nisam brinula. Pet šest dana nakon sam dobila urinalnu infekciju kojoj sam inače sklona nakon spolnog odnosa pa me ni učestalo mokrenje nije zabrinjavalo. Nisam uopće pomišljala na trudnoću dok nisu počele mučnine. Sad već dva-tri dana grlim wc školjku. Moja liječnica opće prakse kaže da te dvije stvari - urinalna infekcija i mučnina ne idu inače u paru i odmah me pitala jesam li trudna na što sam ja odgovorila da ne. Strah me uopće razmišljati u tom smjeru. Test još nisam kupila jer ako mi sad pokaže negativno, to me neće umiriti jer je možda prerano. Trebam dobiti tek za 5 dana. Da odem testirati krv? ili je i za to još prerano?
__________________
... and here I said it!
Poredmora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:16   #5439
Poredmora, rano je još za testiranje. Ako sad napraviš test i on bude negativan, moguće je da si zapravo trudna, ali si ga prerano napravila. Najbolje da čekaš da ti kasni menstruacija.
Mučnina može biti i posljedica uroinfekta, a može biti i posljedica antibiotika, ako ih piješ zbog uroinfekta. Realne šanse da si trudna su ti stvarno minimalne, probaj ne paničariti
lavandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:26   #5440
Quote:
Poredmora kaže: Pogledaj post
Naravno da uskoro namjeravam kupiti test, no zanima me kolike su šanse. Ne planiram trudnoću i ne veselim joj se uopće u ovom trenutku iako ću jednog dana sigurno htjeti. Uglavnom, prošlo je točno 9 dana od odnosa, odnos je bio na dan ovulacije. Koristili smo kondom i zbog toga nisam brinula. Pet šest dana nakon sam dobila urinalnu infekciju kojoj sam inače sklona nakon spolnog odnosa pa me ni učestalo mokrenje nije zabrinjavalo. Nisam uopće pomišljala na trudnoću dok nisu počele mučnine. Sad već dva-tri dana grlim wc školjku. Moja liječnica opće prakse kaže da te dvije stvari - urinalna infekcija i mučnina ne idu inače u paru i odmah me pitala jesam li trudna na što sam ja odgovorila da ne. Strah me uopće razmišljati u tom smjeru. Test još nisam kupila jer ako mi sad pokaže negativno, to me neće umiriti jer je možda prerano. Trebam dobiti tek za 5 dana. Da odem testirati krv? ili je i za to još prerano?
Ja bih prije rekla da te strefila neka viroza koja se,eto,desila baš sada da ti malo uzburka emocije
Mislim da je prerano za bilo kakve simptome,osim možda nekakvog bockanja u predjelu trbuha,lagane boli kao pred početak menstruacije ili eventualno pospanosti i vrtoglavice.Ove simptome nisam ni skužila jer sam bila jako aktivna.
Ja sam simptome tipa mučnine i povračanja u obije trudnoče dobila tek negdje u 7. , 8. tjednu i do tada nisam niti znala da sam trudna(tada sam napravila test koji je dao plusić)
Sačekaj još tih 5 dana ,ako su ti inače redovne M ,pa i još koji više,pa tek onda razmsli da napraviš test,a do tada se smiri jer bi ti na psihičkoj bazi mogla još više zakasniti ako i nisi trudna.
Meni je prije 2 mj. kasnilo 16 dana i tek onda sam išla raditi test ( taj dan popodne sam dobila)i bio je negativan.Mislim da je kašnjenje bilo na psih. bazi ,ali zato što sam silno htjela da test bude pozitivan
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.