Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 12:27   #41
e...pardon sta malo prekidam temu al vezano je za karlovacko rodiliste..
dal ti oni daju spavacice ili normalno nosis svoje..? i isto tako za bebu, sama donesem pelene i robicu..?
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:11   #42
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Nakon koliko su ti donjeli bebu tj prebacili te s intezivne u sobu s bebom?
Ma i ja sam prvi put tak teško rodila,sve se zaboravi,ali me muči i taj rooming in odmah nakon carskog
Gore na 6.katu čekaju da se probudiš i onda odmah nakon buđenja ideš u rodilište u svoju sobu i tamo te čeka bebica u kindaču kraj tvog kreveta! Moja bebica je prva dva dana samo spavala cijeeeelo vrijeme!Ali ti sestre pomažu oko bebe kad ide na prsa pa se prebrodi taj najteži dio do ustajanja iz kreveta!Meni je 2.dan bio najgori radi tog ustajanja al nakon toga sam se sve bolje osjecala...
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
mene je isto porodila dr. Hermina, mislim da je Milčić i još nekako.
.
Potpisujem...dr.Hermina je zlatna! sve najbolje o njoj mogu reći!
Quote:
iv7 kaže: Pogledaj post
e...pardon sta malo prekidam temu al vezano je za karlovacko rodiliste..
dal ti oni daju spavacice ili normalno nosis svoje..? i isto tako za bebu, sama donesem pelene i robicu..?
Nosiš njihove spavaćice, ne smijemo svoje...A za bebicu ne nosis robicu, jedino možeš pampersice ponijeti ako želiš...ja nisam ni to! prematali su je pamučnim pelenama!robicu ti donese muž kad dolazi po vas za odlazak kući a u bolnici nosi njihove benkice!
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:18   #43
evo meni je danas mjesec dana od prvog poroda u karlovačkoj bolnici i nemam ništa drugo nego riječi pohvale za sveukupnu brigu za mene i bebu i na ginekologiji, rađaoni i u rodilištu! bili su svi odlični, na apsolutno nijedno pitanje nisam ostala bez odgovora, svi su bili strpljivi i stvarno pomognu maximalno koliko mogu. porod mi nije bio jako težak,čak bi rekla lagan za prvorotku.na porodu mi je bilo puno doktora(igrom slučaja ), službeno me porodio dr.Latković jer mi je on stisnuo trbuh, ali i ostali su bili super, posebno sam oduševljena mladim doktorima(npr.dr Hermina Milčić, dr. Mrgan itd..), a i ona starija postava doktora je super!
sestre su isto jako angažirane, jako puno pomognu u početku sa dojenjem i uvijek se brzo jave na zvono. dok sam je bila rodilište je bilo totalno puno, ali uvijek dođu na zvono.
higijena je isto odlična,išla sam na zajednički wc sa ostalima i malo me to brinulo, ali čistačice stalno paze da se koš u wc-u prazni redovito, sve redovito peru i dezinficiraju i stvarno nemam nikakvih zamjerki na higijenu.
__________________
Not my circus,not my monkeys.

Zadnje uređivanje marijaklc : 04.06.2010. at 14:23.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:25   #44
Zbog ovakvih iskustava sam happy kaj ću rodit u Karlovcu, baš ste me razveselili sa pozitivnim iskustvima
nanydado is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:40   #45
uf....zbilja se nadam da ce i meni bit sve ok...i da cu i ja uskoro ovdje napisat lijepo iskustvo...
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 11:37   #46
e a prije poroda tj. od recimo 36tjedna jel se ide u bolnicu na preglede ili vas do zadnjeg pregledava vaš doktor.kak to funkcionira ? jel ima kakva trudnička ambulanta,di je smješten ctg,gore na katu di je i uvz ili dole u rodlišnom dijelu?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 12:51   #47
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
e a prije poroda tj. od recimo 36tjedna jel se ide u bolnicu na preglede ili vas do zadnjeg pregledava vaš doktor.kak to funkcionira ? jel ima kakva trudnička ambulanta,di je smješten ctg,gore na katu di je i uvz ili dole u rodlišnom dijelu?
to ti ovisi o tvom doktoru.mene je moj na prvi ctg poslao kad sam bila u 40. tjednu.a išla sam na onaj ctg na prvom katu u trudničku poliklikniku(ili kako se već zove). a ima još jedan ctg, ali ne znam gdje je točno
__________________
PRODAJA
LA SUKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 14:11   #48
Quote:
LA SUKI kaže: Pogledaj post
to ti ovisi o tvom doktoru.mene je moj na prvi ctg poslao kad sam bila u 40. tjednu.a išla sam na onaj ctg na prvom katu u trudničku poliklikniku(ili kako se već zove). a ima još jedan ctg, ali ne znam gdje je točno
po slikicama s uvz-a vidim da imamo istog doktora pa vjerujem da onda on ne šalje dok stvarno nije potrebno.gore da ona ginekološka poliklinika,uf ni sama ne znam koliko puta sam tamo bila na uvz,daj bože da nemoram više ići do samog kraja trudnoće tam
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 19:55   #49
Quote:
ollie25 kaže: Pogledaj post
i mene isto to zanima jer se i ja spremam na porod u karlovačkom rodilištu
drugi tjedan idem na tečaj pa ću dobit neki bolji dojam ali u zadnje vrijeme sva iskustva koja sam čula su izuzetno pozitivna
za sad sam strašno zadovoljna odlukom da rodim u Klc i zbog toga što smo i mm i ja rođeni u tom rodilištu a sad će i naša beba
i ja s mm idem ovaj ponedjeljak na tečaj na švarču... možda se i vidimo

curke baš ste me razveselile pozitivnim iskustvima... znači da ne moramo nositi baš puno svojih stvari.. a ja razbijala glavu sa spavaćicom i ko zna čime

može li još koji savjet za karlovačko rodilište? meni je ovo prva bebica i ni sama ne znam što da očekujem. srećom nemam nikakvu tremu niti razbijam glavu sa samim porodom...
enter@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 23:25   #50
baš mi je čudno da već netkoprije nije otvorio topic o karlovačkom rodilištu

inače ja sam u prvoj trudnoći bila tamo na tečaju,ok je tečaj
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 23:42   #51
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
baš mi je čudno da već netkoprije nije otvorio topic o karlovačkom rodilištu

inače ja sam u prvoj trudnoći bila tamo na tečaju,ok je tečaj
eto, onda mu se zaista još više veselim... a znaš li možda gdje se po Klc-u mogu naći oni paketići - sretna beba ili tako nešto? ja ga nisam dobila kod svog ginekologa i živo me zanima da li ih ima igdje - i da li se išta dijeli u rodilištu nakon poroda? cure koje su ga dobile su nahvalile knjižice i slično i sad sam se skroz zagrijala za njega
enter@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 00:40   #52
Quote:
enter@ kaže: Pogledaj post
eto, onda mu se zaista još više veselim... a znaš li možda gdje se po Klc-u mogu naći oni paketići - sretna beba ili tako nešto? ja ga nisam dobila kod svog ginekologa i živo me zanima da li ih ima igdje - i da li se išta dijeli u rodilištu nakon poroda? cure koje su ga dobile su nahvalile knjižice i slično i sad sam se skroz zagrijala za njega
ja u ga dobila u prvoj trudnoći,ali nije sretna beba,nego paketić za sreću,ali tada sam bila kod ginekologice u zg. i da super je.a paket sretna beba podigneš s otpusnim listom iz rodilišta u apoteci,ali sad se ne sjećam kojoj.pitati ću muža on je išao po taj paket.možda tamo imaju i paket za trudnice..ma u biti evo ti link http://www.familyservice.hr/nasi-programi.aspx
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 09:35   #53
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
ja u ga dobila u prvoj trudnoći,ali nije sretna beba,nego paketić za sreću,ali tada sam bila kod ginekologice u zg. i da super je.a paket sretna beba podigneš s otpusnim listom iz rodilišta u apoteci,ali sad se ne sjećam kojoj.pitati ću muža on je išao po taj paket.možda tamo imaju i paket za trudnice..ma u biti evo ti link http://www.familyservice.hr/nasi-programi.aspx
nadam se da ću ga dobiti...

ako neka bivša trudnica ima neki konkretni savjet ili iskustvo iz Klc rodilišta, bilo bi mi (nam) zaista dobrodošlo...

jedva čekam tečaj u ponedjeljak
enter@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 09:50   #54
evo ja rodila 12.5. i jedino sta mogu napisati da je sve bilo super od osoblja do smjestaja nemam nikakve zamjerke ... svi su jako usluzni i pristojni
od stvari koje sam nosila u bolnicu bilo je .... ogrtač .. ulošci i jednokratne gaćice .. wc papir i ručnici.. imala sam jos i grudnjak i jastućiće za dojenje al to nisam ni koristila... stavila sam grudnjak predzadnji dan i totalno su mi cice buknule i upalile se i onda sam ga skinula i bilo je super sve proslo ... izdajalicu nisam imala .. nego sam se ručno izdajala ak je trebalo ... posudile su mi sestre njihovu al nije mi nis izvlačila pa sam ručno.. hrana mi je bila ok.. jedino su porcije malo male pa imajte neke kekse i obavezno tekućine jel ćete skapavat od žeđi
jos sam imala japanke i šlape i to je sve sta sam koristila ostalo kaj je bilo spakirano nisam ni vadila iz kofera tako da netrebate nosit nis posebno
neznam kaj bi jos napisala ak imate kaj za pitat pitajte
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 21:29   #55
Quote:
enter@ kaže: Pogledaj post
eto, onda mu se zaista još više veselim... a znaš li možda gdje se po Klc-u mogu naći oni paketići - sretna beba ili tako nešto? ja ga nisam dobila kod svog ginekologa i živo me zanima da li ih ima igdje - i da li se išta dijeli u rodilištu nakon poroda? cure koje su ga dobile su nahvalile knjižice i slično i sad sam se skroz zagrijala za njega
ja mislim da se taj paket može podignuti u onoj ljekarni u Grabriku. gore gdje je Karlovačka banka i fotostudio Vanja. valjda znaš na kaj mislim. tak sam bar pročitala pred par mjeseci. ići ću ja sad jedan dan to podignuti pa javim dal je tamo
__________________
PRODAJA
LA SUKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 21:49   #56
Quote:
LA SUKI kaže: Pogledaj post
ja mislim da se taj paket može podignuti u onoj ljekarni u Grabriku. gore gdje je Karlovačka banka i fotostudio Vanja. valjda znaš na kaj mislim. tak sam bar pročitala pred par mjeseci. ići ću ja sad jedan dan to podignuti pa javim dal je tamo
e super

ovih dana pokušavam polako informirati se u vezi svega što će mi trebati u rodilištu, nakon njega ... pelene... AS... nisam ni znala da sam tako neupućena

mislim da će više toga ići u hodu nego da se prepadam unaprijed

najbitnije je da je rodim - a sve ostalo ćemo lako
enter@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:07   #57
Moj glavni savjet za rodilište.... PONESITE PUUUUNO TEKUĆINE! ja sam skapavala od žeđi i nije mi bilo do jela kolko do toga da se dobro napijem
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:55   #58
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Moj glavni savjet za rodilište.... PONESITE PUUUUNO TEKUĆINE! ja sam skapavala od žeđi i nije mi bilo do jela kolko do toga da se dobro napijem
živa istina!!one sekunde kad je malac počeo vući mlijeko ja sam taj tren morala popiti barem 3 dcl vode i još uvijek sam žedna za vrijeme svakog podoja, bočica sa vodom je stalno u blizini.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:56   #59
e a kakvo su organizirane posjete rodiljama i dali se može vidjeti beba ako recimo dođu deda i baka vidjeti bebu,onak kroz staklo?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:44   #60
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
e a kakvo su organizirane posjete rodiljama i dali se može vidjeti beba ako recimo dođu deda i baka vidjeti bebu,onak kroz staklo?
moze nema uopće s tim problema .pokažu bebu samo zamoliš da ju donesu tamo kod vrata .. meni su posjete dolazile i dopodne i popodne... i sestre nemaju problema s tim .. meni su rekle da posjete mogu doć kad hoće al da dopodne one imaju puno više posla pa ne stignu pazit bas na bebe dok su zene s posjetama
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.