Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 06:46   #41
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
da da, oko 1500 kn
ako upadneš u noćnu, onda 2500
zato što ginekologija nema anesteziologa, nego mora dolaziti s kirurgije...a tih par koraka valjda vrijede 1000 kn, pogotovo po mraku
meni je to postenije nego recimo na SD gdje te na tecaju svi uvjeravaju da nema frke za epiduralnu a kad dodjes na porod sipak
sljedeci put cu platiti koliko treba (ne zelim ponoviti porod kakav sam imala) i radije bi da postoji takav regularni cjenik nego da dajem 500-1000 eura mita
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 09:25   #42
Porod je hitan slučaj i kao takav se mora zaprimiti u bilo koje rodilište. Isto kao npr. da potrgate ruku (ok, banaliziram) dok ste na moru - pa zar ćete ići skroz do svog mjesta stanovanja da vam to saniraju ili u prvu bolnicu u blizini?
Ja imam rodbinu na 5 min hoda od SD-a, a i predstojnik klinike mi je bilža familija, ali radije bi išla bez da se pozivam na vezu...ugl., koliko sam shvatila oko izbora rodilišta rade dramu samo ljeti kada su gužve i doktori na godišnjim odmorima i to kod naručivanja u trudničku ambulantu. Ali ako netko dođe u trudovima ili s puknutim vodenjakom pokažite mi tu osobu koja će vas potjerati iz rodilišta!
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:07   #43
Ja sam rodila u Sk rodilištu prije dvije godine i bilo mi je sve super osim već spomenute dr Kožić Još sam i par tjedana ležala na patologiji i imam stvarno samo riječi hvale za većinu osoblja. Postoji naravno par iznimki ali tako je svugdje. Porodio me dr Jakšić
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 13:43   #44
A dajte mi recite kako tamo gledaju na prirodne porode...mislim, jel okreću očima kao kaj sad ova hoće i prakticiraju drip, epiziotomiju, prokidanje vodenjaka i sl.? Naime, htjela bih sve to izbjeći u širokom luku....
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:06   #45
ja mislim da ne...
što se toga tiče da nisu tak rigorozni....
možda čak i malo previše dopuštaju da si "sama" ....
ja sam dobila i drip i bušili su mi vodenjak...
drip je koma stvar...a bušenje vodenjaka me jako boljelo...
carski je zakon
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 23:02   #46
Quote:
Aria225 kaže: Pogledaj post
ajme strašno
šta on zaradi za jednu noć jednu manju plaću??
gluposti, isto ko što neke trudnice plaćaju uzv kod socijalnog, neznam di točno al sam čula i takve gluparije
ne zaradi on ništa, lova ide bolnici, a ne samom anesteziologu!
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 19:30   #47
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
drip je koma stvar...a bušenje vodenjaka me jako boljelo...
carski je zakon
ma nemoj plašiti buduće mamice nisam rodila u sisačkoj bolnici, ali sam rodila samo pod dripom, ne znam kakvi su trudovi bez dripa. i boli, naravno, čula sam da boli jače nego prirodni trudovi, ali nije neizdrživo i za vrijeme trudova sam mužu rekla da ćemo imati još djece

a bušenje vodenjaka nisam osjetila, ali stvarno sve je to individualno, vjerojatno i od osobe do osobe i od onoga tko ti to radi.

ovo je trebalo biti malo utjehe
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 17:09   #48
Ima kakvih novosti? Jesu otvorili novo rodilište?
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 20:53   #49
Quote:
Fae kaže: Pogledaj post
Ima kakvih novosti? Jesu otvorili novo rodilište?
nisu još, ne znam kad će
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:21   #50
nekidan sam tam prolazila i vidila sam neke radnike da nešto unose.. kad će više..uskoro idem na pregled pa me baš zanima hoće li do tad..
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:45   #51
do 1.9 im je rok od ministarstva..
oni nose stvari ali daleko je to od otvorenja
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 10:25   #52
http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/9490/106/
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:27   #53
:/ taj stol mi izgleda ko onaj klasični.....leži i tiskaj.....ne znam, ne znam....ne sviđa mi se....ali to sam samo ja
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:45   #54
a čuj, stol ko stol...
svi su takvi...
nadam se da će ga urediti dok ti kreneš...zapravo dok vi svi krenete koje trebate
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:49   #55
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
a čuj, stol ko stol...
svi su takvi...
nadam se da će ga urediti dok ti kreneš...zapravo dok vi svi krenete koje trebate
Vidjet ćemo.....ak ne odoh ja na SD...a tko zna možda završim i u Zadru, s obzirom da sljedeći tjedan idem na more na 2 tjedna Tko zna možda me tamo krene pa napokon rodim na toliko željenom stolčiću
SD mi je zasad favorit jer mm može biti s nama...za tečaj nemamo vremena jer stalno radi na smjene pa kako ga koji put potrefi, tako da
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:38   #56
a dobro do mog termina će sigurno bit sređeno..hmm da..
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 10:04   #57
Novosti
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 19:20   #58
ajmo ako ima koja već sa iskustvom nek podjeli ili bar poznanicu..?
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 22:14   #59
sve divno krasno, prekrasno, vrhunska oprema, divne boje i tako..
jedino osoblje ostalo isto, aljkavo kao i prije
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 17:35   #60
meni su do sad svaki put na pregledima bili divni
i to ne samo na ginekologiji, npr sestra mi je pala sa konja i vozila sam ju na hitnu u Kt di su nas izgalamili, spustili, rekli da pretjerujemo, da drugi put idemo nekam drugdje na hitnu i da ne nabrajam, pa smo otišle odma za Sk gdje su ju shvatili ozbiljno i obavili i slikanje, i pazili čak na to da se ne šeta po bolnici po papire nego tu to sami obavljali..da bi na kraju ispalo da cijela situacija i je ozbiljna i da je oštetila trticu i imala mali potres mozga..
i za primjer na početku trudnoće sam bila bolesna i otišla dr-u u kt gdje su mi rekli da misle da imam psihičkih problema,a ne da sam bolesna..i pošalju trudnicu sa temperaturom i naotečenim krajnicima doma uz jedno: Nije tebi ništa
isto tako je moja majka imala užasno iskustvo u zg-u(neznam kojoj bolnici), a u sisku za istu stvar prošla jako dobro i imala jako dragu i razumnu dr-icu..
svako ima svoja iskustva i svoje stavove..
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.