Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 16:02   #201
Pa vadila sam: bilirubin, alt i ast, ggt i to je u redu. Ostalo nisam ništa.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:05   #202
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Pa vadila sam: bilirubin, alt i ast, ggt i to je u redu. Ostalo nisam ništa.
a di su proteini,albumini,fibrinogen,globulin??
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:34   #203
Nisam jer ja nisam liječnik; a moja liječnica kaže ako su ovi rezultati nalaza u redu da nema potrebe činiti druge. A što se mene tiče ne smeta mi što mi alkohol smeta inemam ga potrebu piti; samo sam htjela odgovoriti na temu i reći Engelchen da nije jedina a ne da mi se tu dijagnosticira neka boleština.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:39   #204
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Nisam jer ja nisam liječnik; a moja liječnica kaže ako su ovi rezultati nalaza u redu da nema potrebe činiti druge. A što se mene tiče ne smeta mi što mi alkohol smeta inemam ga potrebu piti; samo sam htjela odgovoriti na temu i reći Engelchen da nije jedina a ne da mi se tu dijagnosticira neka boleština.
drago mi je da nemas problema,samo znas ono,domino efekt,jedan problem pokrece drugi?

mislim da problem koji se javlja u pitanju gore je problem jetre ili zeludca,nevidim nikakav drugi problem....
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:00   #205
Pa ne mogu se ni zamisliti u situaciji da odlazim doktorici sa spikom:"Lijepo vas molim uputnicu,samnom je sve ok,ali nemrem više popit kao nekada..."
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:31   #206
ni ja ne podnosim alkohol ko prije jučer sam popio 8 zuja od pola litre i zrigao sam se
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:50   #207
pa dali ti se to javlja kod nekih drugih vrsta pica ili jela??
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:06   #208
Quote:
lord nhl22 kaže: Pogledaj post
pa dali ti se to javlja kod nekih drugih vrsta pica ili jela??
Meni kod svih alkoholnih pića, a kod hrane nisam to primijetila...
Osim što imam neku blagu intoleranciju na laktozu, ali inače, s hranom nemam problema.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:49   #209
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
ni ja ne podnosim alkohol ko prije jučer sam popio 8 zuja od pola litre i zrigao sam se
to ide s godinama. i mene odnedavno već prva boca votke sjebe
amrandov klon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:57   #210
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Pa ne mogu se ni zamisliti u situaciji da odlazim doktorici sa spikom:"Lijepo vas molim uputnicu,samnom je sve ok,ali nemrem više popit kao nekada..."
Pa to. Mislim da bi mi dala uputnicu za psihijatrijsko lječenje
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:09   #211
Tako nekako!Ali treba ovo gledati pozitivno;bar mi ne treba puno love da se namažem,maznem 2 piva i ja sam vesela
Ono što mene zabrinjava je mamurluk drugi dan...
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 22:38   #212
Točno, godine su u pitanju
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:48   #213
ja sam skuzio da mi alkohol jako lose sjeda,tj poceo je...sve je to reakcija na one godine predoziranja....casa,2,3...ide,al dalje ujutro ko da me netko prebio.mislim da je rakija car medju alkoholom.Da sam to pio umjesto onih piva,koktela,vodki...
Mojzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 00:32   #214
počelo se bilo i meni događat...i nikako...ja bi al ono brate loše mi je nakon praktički ničeg. pa sam patila i rekla ok neide neću, i pila duže sok, ljudi mrtvi ja sok i smijem se, svi zgaženi ja sok i gaženje. pa je onda mom frendu puko fil i reče on, odnio vrag šalu ajmo degustirat koktele. od petog miseca sam pijana bila, avion non -stop, vratilo se i sad opet derem sve i sve4 je kao nekad, još bolje čak.
p.s.kao da se jetra odmorila i sad jurišamo na novu cirozzu skupa
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:17   #215
Alkohol i kako ga se riješiti

imam veliki problem s cugom.
nisam kroner ali kad pijem neznam popit jednu dvije.
kad mi se otvori diza nemam kontrolu (pijem do kraja)
zanima me kako ljudi mogu popit jednu dvije
__________________
Dobre,budem ti ga spravil!!!
sugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:28   #216
Ako se ne možeš zaustavit, nemoj ni pit uopće. Apstiniraj neko vrijeme. Znam bit će grozno....
Što da ti drugo kažem.
Ako si vozač, probaj nekako se vodit onom "ako piješ ne vozi" - a ti vozi non-stop.
Ovo ti potonje govorim jer se dosta mojih poznanika tako na neki način rješilo alkohola ili je jedno vrijeme apstiniralo.
Sve je u glavi. Dogodi se taj klik. Kod mnogih je urodilo plodom i na zaustavljanju na čašicu-dvije.
Ja sam vozač i dok vozim nikad ne pijem. Pa se zna razvuć jako dugo razdoblje sokića.
Kad poželim, onda osiguram prijevoz. I sve se to s vremenom prorijedi.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:50   #217
Moja tema i sličan problem... Nema šanse da ostanem na jednoj, dvije čaše već to ide do rušenja praktički uz česte blackoute ujutro. Sad zanimljivo je to skupa kada imaš 17, 18 godina, ali kasnije baš i ne. Nije da stalno pijem, ali kada pijem tako otprilike izgleda. Moj savjet jest da je gotovo nemoguće, bar gledajući po sebi, riješiti problem na način da se ide popiti čaša, dvije i odjednom se kontrolirati. Bar meni to nije uspjelo jer bi nakon par takvih izlazaka dobio prividan osjećaj da je problem riješen, osjećao bi se opuštenije i vrlo ubrzo bi se dogodilo isto.
U svakom slučaju treba bi ili prestati uopće što je jako teško, ili bar što je meni uspjelo maksimalno prorijediti takve izlaske i općenito opijanje zamijeniti nekakvim drugim aktivnostima, tipa teretane i sl. gdje bi "kompenzirao" osjećaj zadovoljstva koji inače imaš u piću. Napraviti jednostavno promjenu životnih navika i to na način da se ispuniš na nekim drugim područjima.
Mancunian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 12:47   #218
Evo činjenica o alkoholu:

Etanol je kemijsk spoj koji se nalazi u mnogim pićima.Za razliko od hrane alkohol se ne probavljuje i ne razgrađuje.On može ući direktno u krvotok.Već deset minuta nakon popijenog pića alkohol dospjeva do mozga.Alkohol čak i u malim količinama nepopravljivo oštečuje moždane čelije,neke odumiru a druge bivaju oštečene.
-Alkohol je uzrok za skoro 50% svih ubojstava,samoubojstava i saobračajnih i drugih smrtnih slučajeva povezanih sa nesrečama u Americi.
-Alkoholizam je razlog raspada oko trečine brakova.Alkoholizam je uzrok dve trečine slučajeva spolnog nasilja među mladima.
-Alkohol postiče visoki krvni pritisak i djeluje toksično direktno sa srčani mišić.Povečava rizik od moždanog udara,iznenadne smrti od srčane aritmije i bolesti srčanog mišića,kongestivnog zatajenja srca ,ciroze jetre i raka.
Ali možda su najtužniji oni statistički podaci koji govore o porastu broja novorođečadi s trajnim oštečenjima mozga kao posljedicom uživanja alkohola od strane roditelja.
Kod muškaraca alkohol može oštetiti čelije testisa čime nastaje impotencija,sterilitet i povečanje grudi.
Kod žena može prouzrokovati neredovni mjesečni ciklus i poremečaj rada jajnika.
Buduči da se u jetri razgrađuje do 98% unesenog alkohola,on tom organu šteti više nego ijednom drugom,višak kalorija iz alkohola skladišti se u jetri u obliku masti zdrave čelije jetre odumiru zbog trovanja alkoholom,odumrle čelije nadomještaju ožiljci,što dovodi do ciroze.
ranGo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 00:29   #219
Alkohol?

Imam 18 godina. Kao i većina teenagera i ja sam se opijao (iako da mogu, nebih nikad ni probao alkohol). Prije nekih 2 mjeseca sam se dobrano napio, mijesao sam pića(*ebemu) i moj problem je taj sto se ja i dan danas ne osjecam dobro,, Nekako osjecam da sam odsutan duhom, postoje razne situacije koje su me pocele zabrinjavati a prije mi se nisu desavale, nekako se previse cudno osjecam, kao da nisam u svojem tijelu, kao da se gubi kontakt s realnoscu. Sve sto mi se sada desi nakon 10 minuta imam osjecaj kao da se taj događaj dogodio prije 10 godina, ponekad imam i te proklete vrtoglavice.. Isao sam vaditi krv, međutim krvna slika je savrsena, tlak također.. Jesam li možda oštetio neki dio mozga, jel to možda od stresa? molim vas probajte mi odgovorit, postao sam vise ocajan, ne znam sta da radim.. Hvala
Krkan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 00:40   #220
Quote:
Krkan1 kaže: Pogledaj post
Imam 18 godina. Kao i većina teenagera i ja sam se opijao (iako da mogu, nebih nikad ni probao alkohol). Prije nekih 2 mjeseca sam se dobrano napio, mijesao sam pića(*ebemu) i moj problem je taj sto se ja i dan danas ne osjecam dobro,, Nekako osjecam da sam odsutan duhom, postoje razne situacije koje su me pocele zabrinjavati a prije mi se nisu desavale, nekako se previse cudno osjecam, kao da nisam u svojem tijelu, kao da se gubi kontakt s realnoscu. Sve sto mi se sada desi nakon 10 minuta imam osjecaj kao da se taj događaj dogodio prije 10 godina, ponekad imam i te proklete vrtoglavice.. Isao sam vaditi krv, međutim krvna slika je savrsena, tlak također.. Jesam li možda oštetio neki dio mozga, jel to možda od stresa? molim vas probajte mi odgovorit, postao sam vise ocajan, ne znam sta da radim.. Hvala

18 godina imaš i već moraš na liječenje od alkohola...jadna ti majka...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.