Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2003., 13:41   #41
Da, Veky je to dobro opisao.

Kad ne znas sto bi, pa onda eto, iz dosade ides piti. Kad pijes i kad nitko ne gleda. Kad pijes jednostavno zato jer ti je ti se svidja kako se osjecas poslije. Kad se probudis pred zoru i prokunes - "Pas mater! Opet sam trijezan!".
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 13:49   #42
Quote:
Pjesnik kaže:
Onda kad se počneš pitat ovakva pitanja

nema se kaj dodati
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 13:57   #43
nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi govore kao piješ kad te niko ne gleda pa zar da bi nešto mogao piti treba te neko gledati i onda je to uredu.
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 13:58   #44
Latice ,jel ti to pitaš zbog sebe ili je netko drugi u pitanju?
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 14:27   #45
Ako piješ u društvu, ako piješ u birtiji, ako piješ uz posao (recimo radiš neki fizički posao i usput piješ pivu) i sl nije isto kao i kada kod kuće sam samcat smažeš pola sanduka pive. Definitivno si alkos ako se skrivaš od ostalih, npr. od ukućana i piješ potajno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 14:33   #46
Postati alkos... hm... mozes vrlo brzo. Ne trebaju ti isprike. To je samo bijeg u neku drugu "stvarnost" u kojoj si ti "gazda"! Sick!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 14:57   #47
Mislim da je alkohol samo za svadbe i rođendane...i kad te cura ostavi
__________________
www.autogodine.hr
Pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 15:00   #48
Cekajte malo.

Pa ako sam vas dobro shvatila, sve je to ok - dok ne pocnes piti sam u kuci!

I ok je ovaj gore navedeni primjer? Uzimati alkohol kada imas tremu, kada zelis biti opusteniji, komunikativniji, kada te strah da trijezan to neces dobro izvesti nego je bolje da si malo cugnes pa ce ti biti lakse? To je ok?
Pod ovim cugnes ne mislim da odmah strusis ne znam ni ja koliko, nego malo. Tek toliko da te lupi pa da stvari budu bolje i prodju gladje.
To je sve ok?

Pitam zbog sebe, ali bih zeljela da raspravljamo opcenito.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 15:05   #49
Kad shvatis da nisi sposobna funkcionirati bez alkohola, kad tvoje obaveze i medjuljudski odnosi pocnu trpiti zbog alkohola...vrijeme je za reality check.

Ovo kad pocnes cugati sama doma...onda si vec zabrazdila do brade. Treba se trgnuti ranije.

Vecinom smo svi socijalni drinkeri, a u psihijatriji se to smatra svojevrsnim predstadijem alkoholizma
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 15:06   #50
postaje problem kada si ne mozes zamisliti dobar provod BEZ alkohola.

Tj. kada se ne mozes opustiti i uzivati bez alkohola.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 15:11   #51
Quote:
Veky kaže:
Ako piješ u društvu, ako piješ u birtiji, ako piješ uz posao (recimo radiš neki fizički posao i usput piješ pivu) i sl nije isto kao i kada kod kuće sam samcat smažeš pola sanduka pive. Definitivno si alkos ako se skrivaš od ostalih, npr. od ukućana i piješ potajno.

Jedna stvar je interisantna...nitko ne zeli biti nazvan alkoholicar...
ne mi popijemo drustveno nismo mi pijanice i alkoholicari!

Onaj koji jedva hoda je alkoholicar ...mi koji popijemo 4-5 drinka
u drustvu mi nismo alkoholicari?

Sta je istina i onaj koji pije sam u kuci i i nitko ga ne vidi ...i oni koji piju radi drustva i sa drustvom ili usamljeni svi smo alkoholicari.

Koliko je nasa kultura da se mora piti...a osoba koja ne pije naziva se svakakovim imenima.

Znadem zato jer sam pio od 14 godina do 28 starosti.....sve je bio izgovor...sam sam ostavio ali sam se morao rijesiti drustva..
skoro me je kostalo zenidbe i rastave...i zato sam i emigrirao da bi imao novi pocetak...danas ne mogu piti i radi zdravlja ...ali znadem da kada sam prekinuo mnogi su me zafrkavali i kazali kakav sam ja muskarac koji ne pije?

Kada sam na jednoj temi pisao o iskustvu pametni su kazali da oni ne piju sa Pi****A..koji piju sok dok oni piju alkohol.

To sta ja kazem je mentaliti mnogih nacija ...kada vidim upropastene zenidbe i zdravlje i jadnu djecu i zene unistene ,mnogo puta i pretucene...znadem kako se te osobe koje ih unistavaju zovu" ALKOHOLICARI!"

Nazalost veoma je tesko priznati da si alkoholicar ako pijes redovito i manju kolicinu.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 18:55   #52
Quote:
ANTONIO_ST kazˇe:
nikad mi nije bilo jasno zasˇto ljudi govore kao pijesˇ kad te niko ne gleda pa zar da bi nesˇto mogao piti treba te neko gledati i onda je to uredu.
Uuuuuu! Kontekst je potpuno drugaciji.
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 18:58   #53
Quote:
LaTiTeA kazˇe:
Uzimati alkohol kada imas tremu, kada zelis biti opusteniji, komunikativniji, kada te strah da trijezan to neces dobro izvesti nego je bolje da si malo cugnes pa ce ti biti lakse? To je ok?
Pod ovim cugnes ne mislim da odmah strusis ne znam ni ja koliko, nego malo. Tek toliko da te lupi pa da stvari budu bolje i prodju gladje.
To je sve ok?

Pitam zbog sebe, ali bih zeljela da raspravljamo opcenito.
Ne, nikako nije OK.

Gore je netko odgovorio u sali (ali istinito!) - kad pocnes postavljati ovakva pitanja. Kad se netko pocne pitati - dovraga, je li ovo puno? - u biti znaci da je prekoracio vlastitu mjeru za "puno". Drugim rijecima, krajnje je vrijeme da smanji.
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 19:32   #54
Quote:
Pjesnik kazˇe:
Mislim da je alkohol samo za svadbe i ro?endane...i kad te cura ostavi
Da, a posebno ako je njena svadba!

Ovako, nije problem ako se napijes zbog cure kad ti je 18. Kad ti je 25, ajd' jos nekako. Ako to radis s 30...
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 21:39   #55
Evo upravo pijem sam gledam tekmu i pijem drugo pivo... cujte nisam alkos uopce... da bi bio alkos moras zapoceti dan sa alkoholom i zavrsit dan s alkoholom... ja u zadnje vrijeme zavrsavam, ali iz osobnih razloga... pa i pijem sam... pijem zato sto nemogu spavat, pa popijem 2-3 piva i tako utonem u san... pivo me uspava... a pravi alkos dere zestu... rakija ujutro rakija popodne rakija navecer... e to ti je to...
na kraju krajeva dokazano je da recimo pivo dnevno do dva kao u mom primjeru je stovise dobro za zdravlje... mozda jednog dana postanem alkos, al kog ce biti briga za to?
mrsavipas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 09:11   #56
Vodeni, samo se ti tješi...možda nisi alkoholičar ali sigurno imaš neki problem koji trebaš riješiti sam sa sobom ili s drugima i na dobrom si putu da postaneš alkoholičar ako probleme rješavaš na taj način.

Nema nikakve veze da li pijemo žestoko ili pivo ili vino jer alkohol je alkohol.
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 09:33   #57
Globus, nebih se složio s tvojim mišljenjem. Naime i ja volim navečer popiti jednu do tri male pive. Ne zato jer imam psihičkih problema, već mi pivo paše i volim zguštati malo pivo.

Isto tako volim otići van u društvo, popričat, popit pivicu i spavat.

I da, pivica fino uspava. Ne da imam s time problema, ali eto...

Kad bi postojala bezalkoholna piva koja ima isti okus ko i alkoholna, sigurno bih prešao na bezalkoholno. Jednostavno mi paše taj okus. Najbrže ugasi žeđ.
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 09:55   #58
Quote:
Hallon kaže:
I da, pivica fino uspava. Ne da imam s time problema, ali eto...
Pa naravno, zbog alkohola. Cim ti pijes navecer pivicu da bi ljepse zaspao, to je vec ovisnost. Slicno je i sa tabletama za spavanje. Kao mogao bih ja zaspat, ali ljepse mi je zaspat i ljepse spavam ako popijem jednu tableticu. Ako pivicu probas ne piti par dana, ili samo navecer, falit ce ti! Sto znaci - ovisan si o njoj - tesko ti je bez nje.
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 16:38   #59
Eh, ipak se pivo ne konzumira svaki dan. No, ja jesam ovisnik, ja to volim nazvati: ovisnik o pivi... jer od alkoholnih pića ne konzumiram ništa drugo.

I da, ne naroljam se toliko da ne mogu doći doma. Nikad se nisam s nikim potukao, a mislim da sam negdje pročitao da je puno zdravije popiti dnevno jednu pivu nego se jednom tjedno zatući s 10 piva, a ostalih se 6 dana oporavljati...

A za sve koji žele postati pivoljupci: pivo
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 16:44   #60
P.S. Mislim da je ovisnost o cigaretama puno gadnija i opasnija od guštanja flaše pive uz nog. utakmicu navečer...
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.