Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 20:01   #1
Bolesni san,molim pomoć

Ovako..
Vec oko pola godine sanjam isti san,ne svaki dan vec otprilike 2-3 puta tjedno..

ugl:ja sam tu u trecem licu,vidim nekoliko ljudi koji stoje u krugu i drze malo dijete,iz neznam kojeg razloga oni zele od tog djeteta napravit određenu kilažu u gram,tako da su mu vec odrezali kuhinjskim nozem jednu ruku a noga je osjecena iznad bedara i istim tim nozem mu grecaju kost da bi dosli do odredjenog grama,djete naravno vristi i sve je puno krvi...to je to san je jako kratak

sto je najgore nesanjam ga ko nocnu moru nego nema nikakvog straha ni nicega ravnodusan sam i u snu i kad se probudim..moze li mi netko objasniti sto bi to moglo znaciti i kako da se rjesim toga..
schranzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:16   #2
O, Boze! Ne zaj...se?!
Sad vidim da su moji snovi normalni! Jednom sam sanjala da se glava mog brata prepolovila! I on mrtav-hladan hoda tako!
Ono, glava na dva dijela...lijeva i desna strana glave mu pada na ramena!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:28   #3
dobar ti je san
Mozda samo volis djecu

Ja imo san da sam tetku zabio koplje u glavu...
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:34   #4
Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
dobar ti je san
Mozda samo volis djecu

Ja imo san da sam tetku zabio koplje u glavu...
nemam nista protiv djece,u međuvremenu ili nista ne sanjam ili sanjam nes nepovezano,a ovaj se ponavlja dosta dugo
schranzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:35   #5
pa.....nzn......pogledaj stogo komedija i baziraj misli na nesto potpuno drugo ili tako nesto...mozda pomogne.....i meni se to isto dogada samo je san o zenskama
jeremijalešina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:42   #6
U jednoj Frommovoj knjizi su slični snovi opisani kao neka vrsta nekrofilnog ponašanja.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:56   #7
baš sam se nasmijao. Inače, snovi bi trebali biti odraz skrivenih fantazija i želja.

BTW ja sam sanjao da sam gurao nogu u mašinu za mljevenje mesa i čuo sam neke glasove ok o sebe.
Juiced is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:57   #8
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
U jednoj Frommovoj knjizi su slični snovi opisani kao neka vrsta nekrofilnog ponašanja.
nisam nekrofil znao bi da jesam,fromm prica gluposti
schranzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 21:22   #9
Da li si možda bio sudionik abortusa?
Znam da žene nakon abortusa znaju imati velike duševne smetnje zbog toga. Može biti slično i sa muškarcima. Pozdrav!
n0ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 21:30   #10
Quote:
n0ra kaže: Pogledaj post
Da li si možda bio sudionik abortusa?
Znam da žene nakon abortusa znaju imati velike duševne smetnje zbog toga. Može biti slično i sa muškarcima. Pozdrav!
Sudionik abortusa? Mislis, on ga je izvrsio u svojstvu ginekologa ili da je na njemu izvrsen?
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 01:35   #11
Quote:
schranzer kaže: Pogledaj post
Ovako..
Vec oko pola godine sanjam isti san,ne svaki dan vec otprilike 2-3 puta tjedno..

ugl:ja sam tu u trecem licu,vidim nekoliko ljudi koji stoje u krugu i drze malo dijete,iz neznam kojeg razloga oni zele od tog djeteta napravit određenu kilažu u gram,tako da su mu vec odrezali kuhinjskim nozem jednu ruku a noga je osjecena iznad bedara i istim tim nozem mu grecaju kost da bi dosli do odredjenog grama,djete naravno vristi i sve je puno krvi...to je to san je jako kratak

sto je najgore nesanjam ga ko nocnu moru nego nema nikakvog straha ni nicega ravnodusan sam i u snu i kad se probudim..moze li mi netko objasniti sto bi to moglo znaciti i kako da se rjesim toga..
jebeno zanimljiv san

evo šta meni prvo pada napamet; postoji biče, djete, koje rečene osobe potpuno kontroliraju, to biče se modificira, što je još brutalniji čin kontrole, i svođenje biča na objekt

dakle vidimo, kontrolu, manipulaciju sa drugim, objektifikaciju, istovremeno distanciranost, jel, "treče lice"
otuda valjda i ravnodušnost, jer nema identifikacije sa komadom mesa kojeg se reže, kolko god vrištao

osim toga modfikacija je dosta precizna, želi biti točna, a kroz nju se oduzimaju udovi, oduzima mogučnost, ili moguči problemi za onog ko kontrolira, a opet svodi na nešto određeno, planirano, izmjereno

ako ti ovo ima smisla, eto, ako ne očito baljezgam gluposti

nego kako izgledaju ti ljudi? kako su obučeni? znaš li ih? kako izgleda prostor? imaš li ti ulogu u cjeloj predstavi?
i koliko traje cjela stvar? može li se desiti da proces potraje, mogu li oni uopče doči do točne težine, ili se može desiti da od djeteta nakraju ne ostane ništa, i šta bi se u tom slučaju desilo?
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 02:47   #12
Veoma jezivo, ali kao sto je netko predlozio probaj razmsiljat o necem drugom prije spavanja.

Zadnje uređivanje BeroVK : 07.07.2009. at 03:23.
BeroVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 02:56   #13
Quote:
schranzer kaže: Pogledaj post
nisam nekrofil znao bi da jesam,fromm prica gluposti

Ne kažem da jesi, samo on navodi snove u kojima se pojavljuju ovakve stvari kao primjer takvog karaktera, ništa strašno.
Ne znam, meni se ponavljao jedan san mjesecima, bio je odvratan i kad sam ga u detalje ispričala frendici više se nikad nije pojavio.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 02:56   #14
Ako si skroz ravnodušan zašto ti treba pomoć?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:39   #15
Pa mislim da ga to baš i muči, jer je skroz ravnodušan na takve scene.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:04   #16
A da probaš prije spavanja zamisliti tu scenu, no "dodati joj nastavak"? Npr. zamišljaš da to rade, a ti im uzmeš to dijete i zaštitiš ga....ili što već...
Imam slične snove i isto sam ravnodušna kad su brutalni.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 18:57   #17
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
jebeno zanimljiv san

evo šta meni prvo pada napamet; postoji biče, djete, koje rečene osobe potpuno kontroliraju, to biče se modificira, što je još brutalniji čin kontrole, i svođenje biča na objekt

dakle vidimo, kontrolu, manipulaciju sa drugim, objektifikaciju, istovremeno distanciranost, jel, "treče lice"
otuda valjda i ravnodušnost, jer nema identifikacije sa komadom mesa kojeg se reže, kolko god vrištao

osim toga modfikacija je dosta precizna, želi biti točna, a kroz nju se oduzimaju udovi, oduzima mogučnost, ili moguči problemi za onog ko kontrolira, a opet svodi na nešto određeno, planirano, izmjereno

ako ti ovo ima smisla, eto, ako ne očito baljezgam gluposti

nego kako izgledaju ti ljudi? kako su obučeni? znaš li ih? kako izgleda prostor? imaš li ti ulogu u cjeloj predstavi?
i koliko traje cjela stvar? može li se desiti da proces potraje, mogu li oni uopče doči do točne težine, ili se može desiti da od djeteta nakraju ne ostane ništa, i šta bi se u tom slučaju desilo?
ima ih petorica jedan je u sredini iznad djetetove glave(djete je u vodoravnom polozaju) i po dvojica sa strane,tako da sam ja iza djetetovih nogu ali ne ja vec imam cist pogled na situaciju.Odjecu neznam u detalje obuceni su kao normalni prosjecni ljudi,nijedan mi nije poznat.Nevidim prostor zbog situacije koja se desava ali je nekako sve prazno okolo.Cjeli san traje kratko oko pola minute(tako to meni izgleda).Neznam dali dođu do određene težine jer se san prekine dok mu grecaju tu kost,a upadnem na djelu gdje je ruka vec osjecena.Vagu niti ne vidim nego jednostavno znam da trebaju doc do odredjene tezine u gram.
schranzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 18:58   #18
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
A da probaš prije spavanja zamisliti tu scenu, no "dodati joj nastavak"? Npr. zamišljaš da to rade, a ti im uzmeš to dijete i zaštitiš ga....ili što već...
Imam slične snove i isto sam ravnodušna kad su brutalni.
Kako da uzmem i zastitim to djete kad sam ja samo promatrac u tom snu
schranzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:00   #19
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Ako si skroz ravnodušan zašto ti treba pomoć?
pa zato sto se san ponavlja zelim malo nesto ljepse sanjat
schranzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 22:23   #20
Quote:
schranzer kaže: Pogledaj post
Kako da uzmem i zastitim to djete kad sam ja samo promatrac u tom snu
ha, to je super pitanje!

san uvijek ima nekakve veze sa stvarnim životom. koje probleme imaš? za početak: koliko imaš godina, studiraš ili radiš? odustao si od željenog faksa i prihvatio izbor roditelja? inače ti se čini da žrtvuješ svoje "pravo ja" zbog drugih? postoji nešto što želiš i sanjaš, ali se ne usudiš?

san se uvijek tumači u kontekstu nečijeg života. ne poznajem te pa ne mogu puno reći. u svakom slučaju, to dijete osjećaš kao dio sebe, zar ne? drugi ga ljudi kasape, a ti ga nisi u stanju zaštiti? na što bi se iz tvog života to moglo odnositi?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.