Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2022., 14:57   #1
Usamljenost zbog gadljivog fizičkog problema

Pozdrav,

Moj problem se pojavio u srednjoj školi i još uvijek traje iako sam u kasnim 30-ima. Taj problem su akne na leđima. Kad kažem akne na leđima ne mislim na neke male prištiće već na ogromne upaljene akne. Ukoliko netko ne zna kako to izgleda neka upiše u google akne na leđima pa će vidjeti. Ja spadam u te teže slučajeve. I pored aktivnih akni imam i jako puno ružnih ožiljaka od starih akni. Probao sam sve metode liječenja, ali ništa od toga nije pomoglo, eventualno u manjem postotku i jako kratkoročno (tablete, antibiotici, laseri, pilinzi…)
Sa pojavom akni počeli su i moji problemi sa samopouzdanjem. Ako imate akne na licu to jednostavno ne možete sakriti i svi vam to vide, a moj problem je samo na leđima i ja to skrivam od svih. Samo uža obitelj zna za to. Naravno rezultat svega toga je da nisam u nikakvim situacijama skidao majicu. Odlazak na bazen ili na neko ljetovanje je za mene nemoguća misija. Preko ljeta nosim samo tamne majice jer ako imam bijelu ili neku svijetlu boju kad akna pukne to se sve vidi.
Naravno glavni problem su mi kroz cijeli život djevojke. Zbog tog stanja do sada nisam nikad bio u vezi. Imao sam situacije gdje je bilo obostranog privlačenja sa djevojkama, ali kad bi se sjetio da kod intimnosti ja moram skinuti majicu mene bi oblio znoj i namjerno bi sve sabotirao. I naravno to je samo stvorilo začarani krug.
Zanima me mišljenje ljudi da dođu u tu situaciju da im se netko svidja i kod intimnosti vidite te užasne akne na leđima kako bi se ponašali. Da li bi vam to bio automatski turn off ili bi dali šansu za intimnost i potencijalnu vezu.
A pitanje za one koji su u istom ili sličnom problemu kako su ga riješili.
zdravkec85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:09   #2
Quote:
zdravkec85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moj problem se pojavio u srednjoj školi i još uvijek traje iako sam u kasnim 30-ima. Taj problem su akne na leđima. Kad kažem akne na leđima ne mislim na neke male prištiće već na ogromne upaljene akne. Ukoliko netko ne zna kako to izgleda neka upiše u google akne na leđima pa će vidjeti. Ja spadam u te teže slučajeve. I pored aktivnih akni imam i jako puno ružnih ožiljaka od starih akni. Probao sam sve metode liječenja, ali ništa od toga nije pomoglo, eventualno u manjem postotku i jako kratkoročno (tablete, antibiotici, laseri, pilinzi…)
Sa pojavom akni počeli su i moji problemi sa samopouzdanjem. Ako imate akne na licu to jednostavno ne možete sakriti i svi vam to vide, a moj problem je samo na leđima i ja to skrivam od svih. Samo uža obitelj zna za to. Naravno rezultat svega toga je da nisam u nikakvim situacijama skidao majicu. Odlazak na bazen ili na neko ljetovanje je za mene nemoguća misija. Preko ljeta nosim samo tamne majice jer ako imam bijelu ili neku svijetlu boju kad akna pukne to se sve vidi.
Naravno glavni problem su mi kroz cijeli život djevojke. Zbog tog stanja do sada nisam nikad bio u vezi. Imao sam situacije gdje je bilo obostranog privlačenja sa djevojkama, ali kad bi se sjetio da kod intimnosti ja moram skinuti majicu mene bi oblio znoj i namjerno bi sve sabotirao. I naravno to je samo stvorilo začarani krug.
Zanima me mišljenje ljudi da dođu u tu situaciju da im se netko svidja i kod intimnosti vidite te užasne akne na leđima kako bi se ponašali. Da li bi vam to bio automatski turn off ili bi dali šansu za intimnost i potencijalnu vezu.
A pitanje za one koji su u istom ili sličnom problemu kako su ga riješili.
Jesi probao sa roakutanom?
Moj bivši dečko je imao tih problema i stvarno me to nije smetalo.
On je dosta dugo izbjegavao roakutan zbog nuspojava, al kad ih je počeo uzimat sve se povuklo sa vremenom.
Zuteruze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:20   #3
Quote:
Zuteruze kaže: Pogledaj post
Jesi probao sa roakutanom?
Moj bivši dečko je imao tih problema i stvarno me to nije smetalo.
On je dosta dugo izbjegavao roakutan zbog nuspojava, al kad ih je počeo uzimat sve se povuklo sa vremenom.
Zbog nekih drugih zdrvstvenih problema nisam idealan kanditat za roakutan, a i citao sam mnogo oko tih nuspojava koje znaju biti užasne. Tako da je to jedino što još nisam probao zbog svega toga.
zdravkec85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:25   #4
Ne bi mi to bilo gadljivo.
Žene obično vole kopkati svojm dečkima prišteve/akne i ino.

No, šalu na stranu.
Imala sam dvije prijateljice koje su imale psorijazu na način da im je dobar dio tijela bio prekriven crvenim mrljama i bijelim ljuskicama (ako ne znaš o čemu se radi, proguglaj malo).
Cijeli život im je bilo neugodno i naravno, skrivale su ruke i noge u dužoj odjeći koja bi obično prekrivala to čega su se sramile. Jednoj je bio veliki bed skinuti se na plaži pred drugima i kupala se isključivo na osamljenim mjestima s bliskim ljudima.
Bez obzira na to, obje su tijekom života imala normalne veze i intimne odnose sa svojim dečkima.

Da, znam da je teško biti ranjiv pred drugima.
Ali vjeruj mi da svatko od nas ima nešto čega se srami i zbog čega strahuje da će možda biti odbačen.
Bez obzira na to, ljudi ipak hrabro ruše svoje strahove i ulaze u odnose.
Znam da je zastrašujuće, ali jednostavno se natjeraj i probaj bez previše razmišljanja.
Čak i ako ne pođe kako si planirao, prije ili kasnije budeš naišao na nekoga tko će te prihvatiti točno takvog kakav jesi.

I vjeruj mi, uz druge kvalitete, akne su u stvari najmanji problem.
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:27   #5
Quote:
zdravkec85 kaže: Pogledaj post
Zbog nekih drugih zdrvstvenih problema nisam idealan kanditat za roakutan, a i citao sam mnogo oko tih nuspojava koje znaju biti užasne. Tako da je to jedino što još nisam probao zbog svega toga.
Znam da nije sigurno najugodnije i najlakše je to reć, al moraš preć tu mentalnu blokadu i strah. Naravno zamijetila sam te akne i kod mog bivšeg kad je prvi puta skinuo majicu, al mi je to bilo toliko nebitno jer je on divan muškarac i to realno nije nešto na šta možeš utjecat. Vjeruj curi koji se stvarno sviđaš neće ni obraćat pozornost oko toga i sigurno te neće odbit zbog takve sitnice.
Zuteruze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:33   #6
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Ne bi mi to bilo gadljivo.
Žene obično vole kopkati svojm dečkima prišteve/akne i ino..


Špric!

Ugl, da, jedna mi je rekla da je to kao još jedno lice po kojem može, raditi što hoće
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:49   #7
Imaš li pizzu na leđima ili po nekoliko akni?
Mislim da nije to nešto strašno općenito..
__________________
Saće
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:55   #8
Nađi si neku koja voli cidit čvilje, bit ćeš joj rudnik zlata
Aperkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 16:26   #9
ne bi me to smetalo.
imaš kompleks veći nego što je potrebno.

uostalom, ako mi se ne sviđa, ne moram buljit u to. to je ionak samo na leđima.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 16:28   #10
Jel itko od vas gledao pimple poopere?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 17:09   #11
Možda da nađe neku kojoj je to u rangu fetiša ima dosta osoba opsjednutih time, ne možda fetiš, ali...ne smeta im i vole gnjaviti ih.




A sad drugi dio odgovora. Čovjek bez ruke, noge, bez pola glave nađe zgodnu žensku. Ne, ne mislim da je svim ženama problem to što imaš na leđima. Vjerujem da ima i većih stvari koje prođu ispod radara, ako joj se svidiš ti.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 17:16   #12
Zapamti ovo:
Ako te neka djevojka zavoli sa vremenom i sviđa joj se tvoja nutrina odnosno karkter,osobnost itd ona uopće nece obracati pozornost na te akne jer žene ne gledaju na vanjštinu.Ako te voli iskreno voljet ce te i sa aknama i bez to ti je 100 %
__________________
Mlad bijah i ostarijeh ali ne vidjeh pravednika ostavljena
niti potomstvo njegovo kako kruha prosi.
Psalam 37.25.
TNT1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 17:31   #13
Quote:
Zuteruze kaže: Pogledaj post
Znam da nije sigurno najugodnije i najlakše je to reć, al moraš preć tu mentalnu blokadu i strah..
Tvoj dečko je prošao tako kako je, imao je sreće. Ako je autoru i sam liječnik rekao da mu nije preporučljivo to uzimati, možeš li reći na temelju čega ti inzistiraš i dijeliš psiho/medicinske savjete? Samo mu još treba da si navuče nešto još gore kronično i trajno, kako bi riješio nešto što i nije toliki problem kad se gleda općenito zdravlje i funkcionalna sposobnost.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 17:40   #14
Quote:
TNT1980 kaže: Pogledaj post
Zapamti ovo:
Ako te neka djevojka zavoli sa vremenom i sviđa joj se tvoja nutrina odnosno karkter,osobnost itd ona uopće nece obracati pozornost na te akne jer žene ne gledaju na vanjštinu.Ako te voli iskreno voljet ce te i sa aknama i bez to ti je 100 %
Reče čovjek i ostade živ...
Rikoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 18:01   #15
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Tvoj dečko je prošao tako kako je, imao je sreće. Ako je autoru i sam liječnik rekao da mu nije preporučljivo to uzimati, možeš li reći na temelju čega ti inzistiraš i dijeliš psiho/medicinske savjete? Samo mu još treba da si navuče nešto još gore kronično i trajno, kako bi riješio nešto što i nije toliki problem kad se gleda općenito zdravlje i funkcionalna sposobnost.
Čitaj malo bolje sa razumijevanjem , ja sam pitala dečka da li je to probao i ona je napisao da ne smije zbog drugih zdravstvenih problema. Očito nemaš pojma ni šta je to jer ne možeš doći u ljekarnu i to kupit, nego mora proći dosta pretraga da se uopće ustvrdi da li smije to uzimat ili ne.
Zuteruze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 18:47   #16
Da li ti je ikad ijedna kad te je vidjela golih leđa odbila zbog toga? Ili, ako si joj rekao za problem, da je rekla da neće ništa s tobom - baš zbog toga?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 18:49   #17
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Ne bi mi to bilo gadljivo.
Žene obično vole kopkati svojm dečkima prišteve/akne i ino.
Ovo. I ovo je napisala - bubuljica.

Ja sam također imao problema s aknama u mlađim danima. Neću naravno tvrditi da su jednaki tvojima ali znao sam se šaliti sa sobom kako akne i ožiljci od akni nisu uopće neki bitan problem. Naime, imao sam ja i drugih mana koje su cure primjećivale...
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 19:04   #18
Guglah....osim jedne, ni jedna slika akni na leđima mi nije bila odbijajuće gadljiva.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 20:35   #19
Quote:
zdravkec85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moj problem se pojavio u srednjoj školi i još uvijek traje iako sam u kasnim 30-ima. Taj problem su akne na leđima. Kad kažem akne na leđima ne mislim na neke male prištiće već na ogromne upaljene akne. Ukoliko netko ne zna kako to izgleda neka upiše u google akne na leđima pa će vidjeti. Ja spadam u te teže slučajeve. I pored aktivnih akni imam i jako puno ružnih ožiljaka od starih akni. Probao sam sve metode liječenja, ali ništa od toga nije pomoglo, eventualno u manjem postotku i jako kratkoročno (tablete, antibiotici, laseri, pilinzi…)
Sa pojavom akni počeli su i moji problemi sa samopouzdanjem. Ako imate akne na licu to jednostavno ne možete sakriti i svi vam to vide, a moj problem je samo na leđima i ja to skrivam od svih. Samo uža obitelj zna za to. Naravno rezultat svega toga je da nisam u nikakvim situacijama skidao majicu. Odlazak na bazen ili na neko ljetovanje je za mene nemoguća misija. Preko ljeta nosim samo tamne majice jer ako imam bijelu ili neku svijetlu boju kad akna pukne to se sve vidi.
Naravno glavni problem su mi kroz cijeli život djevojke. Zbog tog stanja do sada nisam nikad bio u vezi. Imao sam situacije gdje je bilo obostranog privlačenja sa djevojkama, ali kad bi se sjetio da kod intimnosti ja moram skinuti majicu mene bi oblio znoj i namjerno bi sve sabotirao. I naravno to je samo stvorilo začarani krug.
Zanima me mišljenje ljudi da dođu u tu situaciju da im se netko svidja i kod intimnosti vidite te užasne akne na leđima kako bi se ponašali. Da li bi vam to bio automatski turn off ili bi dali šansu za intimnost i potencijalnu vezu.
A pitanje za one koji su u istom ili sličnom problemu kako su ga riješili.
Poznajem jednog decka koji ima bas gadan hidradenitis i na bioloskoj terapiji je zbog istog.
Inace bih covjek mislio da ima gadne pristeve
A koliko je stvar prihvatljiva u drustvu najbolje govori da je covjek zdravstveni djelatnik i da su kolege tracale naokolo do te mjere da se pricalo i da mozda ima HIV
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 20:44   #20
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Guglah....osim jedne, ni jedna slika akni na leđima mi nije bila odbijajuće gadljiva.

Ne znam što bi me moglo natjerati da idem ovo guglati.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.