Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2023., 13:40   #6901
ja sam prije mjesec dana kupio
https://www.hp.com/at-de/products/la...ils/2101696823
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 19:31   #6902
Pozdrav,

Zanimaju me Chromebook laptopi, tj. točnije Chromebook Plus. Čine mi se odlični za to što meni treba. Kako god, nekako sam dojma da ih se nema gdje kupiti, kao da su van Amerike nedostupni. Ima li tko Chromebook Plus i gdje ga je kupio (ili odakle ga je naručio)?

Hvala i pozz
sharkinho is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 21:51   #6903
ekipa pozdrav! u procesu sam kupovine novog tableta. Najviše mi je zapeo za oko SAMSUNG SM- X610 S9 12,4" 128 GB. Jeli netko ima iskustva sa ovim tabletom? Jeli možda na stranim web shopovima povoljniji? Hvala unaprijed!
lp
https://www.sancta-domenica.hr/table...wifi-sivi.html
niko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 17:24   #6904
Pozdrav, pitam za tatu, trebam tablet samo da može normalno otvarati aplikacije, a kod njega sve šteka... 1,0GHZ, 2gb ram, to je LenovoPad TB3-850M.
Veličina ekrana može i veća, samo bitno da radi i otvara sve brzo i da će potrajati nekoliko godina, jer ovaj isto ima nekoliko godina, ali ja kada mu želim iptv srediti ne ide, šteka, a kod drugog koji je brži sve radi, znači ne može više iptv otvarati...
A inače voli i youtube i to je to.
Nije bitno marka, veličina, samo da otvaranje aplikacija i sve ostalo da ne šteka...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 19:53   #6905
s obzirom na svrhu korištenja, bilo što sa 4gb rama, a storage koliko bude - 64, 128...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 20:10   #6906
A ok... a kakav to mora biti CPU? Ako mi možeš neke modele preporučiti? Ima li nešto za oko 200-270€?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 20:23   #6907
što se procesora tiče, danas su tu sve manje i manje razlike. ja sam nekada zazirao od mtk čipova, danas mi je većina uređaja upravo mtk. procesor as-is će biti najmanji problem i zadnji će postati "bottle-neck".

veličina ekrana prilično mijenja cijenu. s obzirom da je ovaj stari bio 8", osobno bih ipak zaobišao te modele, sve je manje, dosta stranica se ne prilagodi kako spada na tu veličinu, pa bi prvi mogao biti lenovo m9. i debelo ispod budžeta. samsung a9 ili čak a9+, 11", a opet dobro unutar budžeta. nije najbolji ni najbrži uređaj, ali za ove zahtjeve, pristojan. xiaomi redmi pad, ne SE verzija, iako ni njoj ništa ne fali, nešto malo više od 200e, nadogradnje uredne, 4gb rama, samo po meni ipak mrvu preslaba baterija, mogli su barem dići na 10000mah. ali i ovih 8000 je ok. punjenje svaka 4 do pet dana. nokia t21, čisti android, ako ih se još da naći uopće. nije najljepši uređaj na tržištu, ali je jedan od rijetkih koji nema raznorazne dodatke, nego čisti google. i najskuplji od ovih, već negdje oko 300e, xiaomi 5, 6gb rama, 128 storage i sva sila lijepih podataka, no velika rezolucija ekrana nešto brže cucla bateriju.

nisam pisao o raznoraznim blackview, starim samsunzima, starim lenovo ali ni huawei jer ako su bez google servisa, mogu zadati glavobolju pri korištenju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 20:41   #6908
nedavno sam uzeo Honor Pad x9 na amazonu. 11,5 ekran, 4 (+3 honor ram turbo kaj god to znacilo) i 128 gb za 160 eura na akciji. Uzeo sam ga najvise zbog citanja e-knjiga i stripova (ima nekakav e book mod koji mi je bas ok) i prezadovoljan sam. Eto,, mojih 5 centi
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 20:04   #6909
Hvala puno,

pa evo gledao sam cijene i:

Xiaomi redmi pad SE 159 EUR
Honor Pad x9 183 EUR
Samsung a9+ 205 EUR

Redmi Pad SE je jeftiniji, ovaj bez SE preskup, negdje oko 235 EUR.

Onda je pitanje, Ovaj Honor Padx9 je u rangu Samsunga ili je bolji Samsung?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 20:48   #6910
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Hvala puno,

pa evo gledao sam cijene i:

Xiaomi redmi pad SE 159 EUR
Honor Pad x9 183 EUR
Samsung a9+ 205 EUR

Redmi Pad SE je jeftiniji, ovaj bez SE preskup, negdje oko 235 EUR.

Onda je pitanje, Ovaj Honor Padx9 je u rangu Samsunga ili je bolji Samsung?
Ako mene pitas ja ti to ne znam jer Samsunga nisam imao. Mogu ti samo reci sto je meni super kod ovog Honora.. to je veliki ekran (meni je vid vec malo otisao pa mi to pase) i dobar kapacitet 128 giga. Nema mogucnost memorijjske kartice ali mozes USB-c uvaliti pa nije problem. Ove tehnikalije jel procesor dobar i to, to ce ti Viking znati, ali da mi Honor izvrti svaki film i da ne stuca ni u cemu, to ti garantiram... Zakaj se sad osjecam kao da ti prodajem nesto?
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 21:09   #6911
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Hvala puno,

pa evo gledao sam cijene i:

Xiaomi redmi pad SE 159 EUR
Honor Pad x9 183 EUR
Samsung a9+ 205 EUR

Redmi Pad SE je jeftiniji, ovaj bez SE preskup, negdje oko 235 EUR.

Onda je pitanje, Ovaj Honor Padx9 je u rangu Samsunga ili je bolji Samsung?
ako zahtjevi nisu preveliki, onda uzeti xiaomi (danas je non-se verzija uz par ostalih mobitela) dobila harmonyOS. hoće li to biti dobitak ili ne, vidjet će se kroz vrijeme.
11" je za mene (iako nosim naočale, pa bi mi to trebalo pasati), jednostavno preveliko za držati u rukama, pogotovo kad ležipš. o onih par 12" modela nećemo.
na honoru, iako je 11", je rezolucija veća pa će na koncu sve izgledati manje i za neki ugodniji rad trebalo bi povećati font. ok, to ja radim kad mi font ne paše, pa zašto još gubiti vid. no, taj dio je def. subjektivan.

sad sam pogledao specifikacije od honora, 120hz, lijepo zvuči, no, čemu!? @zvonimire, ovo nije nikakav hejt ili ruganje, nego moje mišljenje. nije to tv ili monitor. meni to ne bi bio razlog kupovine.
samsung po ovoj cijeni je model 4/64gb. di za xiaomija imamo 4/128 u najjeftinijoj varijanti, a 6/128 je već kakvih 40e skuplji. za sada, mislim da je tih 4gb rama dovoljno. ono, da je i 6 ili 8 nije problem, platit ćeš taj ram, no nema smisla. plus što xiaomi ima opciju umjetnog dodavanja rama, kojeg "oduzme" od storagea. nešto kao virtualna memorija na pc-u. ili ona nikad korištena ready-boost (ili tako nešto) na pc-u. znači, da neka aplikacija (a neće) ili igra (možda hoće) počne štucati upali se ta opcija i odigraš na miru.

a ovo što se procesora tiče (kako sam raije napisao) razlike su toliko male da u svakodnevnom radu to nećeš osjetiti. sto puta napisano, ram je taj koji usporava rad, storage se (uglavnom) proširi sa sd karticom, ali proc rijetko postaje dio koji usporava rad.

da više ne davim. od predloženih, ne samo zbog cijene, uzeo bih xiaomi. ne volim upirati prstom u neki određeni model, ali po treći put, zahtjevi nisu veliki i ovo će biti sasvim dovoljno.

ako se nekome da čitati:
https://www.gsmarena.com/compare.php...dPhone3=12617#
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 12:06   #6912
Hvala ti puno, uzeo Redmi.
I da, veliko je to, ali taman, bolje za stariju osobu.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 12:25   #6913
samo prijedlog. nemoj potpuno prilagoditi tablet jer bi trebao dobiti nadogradnju na hyperos. ako se ne varam, u subotu ili nedjelju je tu nadogradnju dobio redmi (non-se) verzija, i puno previše stvari je smrdano. da je hyperos od prvog momenta pa ga prilagođavaš, ok, ali kada se navikneš na miui, porihtaš i onda se nadogradi, nije neko veselje.
nek je sa srećom!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 14:10   #6914
A ok, hvala ti.
Dobro je da je to tatin, pa nema baš previše toga. Sudoku, Youtube i eto stavio sam mu IPTV app...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 04:14   #6915
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
samo prijedlog. nemoj potpuno prilagoditi tablet jer bi trebao dobiti nadogradnju na hyperos. ako se ne varam, u subotu ili nedjelju je tu nadogradnju dobio redmi (non-se) verzija, i puno previše stvari je smrdano.
Ima li neka tema ovdje gdje se raspravlja o hyperoOSu?

Cisto da pratim da li da prihvatim update, ili da cekam jos koje vrijeme.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 10:58   #6916
ja sam ju očekivao na huawei mobitelima, ali ništa. možda bude.

ali moj savjet, nemoj prihvatiti. odn. meni ne paše nadogradnja. sad, kako svi tablete koristimo na drukčiji način, uopće ne sumnjam da će biti ljudi kojima je hyper baš dobar.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.