Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 22:31   #21
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ninur nije antibiotik već uroseptik. Točnije: NINUR je antimikrobni lijek iz skupine uroantiseptika namijenjen prevenciji i liječenju upala mokraćnog sustava.
Ali piše na papiru unutra da se njime liječi i E. coli. Znam da nije antibiotik, samo nisam znala kaj je točno Evo danas sam otišla kod doktorice i dala mi opet Ninur jer sad nemam vremena ponovo na urinikulturu jer idem na more. Al poslije ove terapije ću ju napraviti da vidim u čemu je problem...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:35   #22
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ali piše na papiru unutra da se njime liječi i E. coli. Znam da nije antibiotik, samo nisam znala kaj je točno Evo danas sam otišla kod doktorice i dala mi opet Ninur jer sad nemam vremena ponovo na urinikulturu jer idem na more. Al poslije ove terapije ću ju napraviti da vidim u čemu je problem...
Ovo pijenje od 6 mj. jest maksimum terapije za žilavije slučajeve i tak se pije jedna dnevno. Sestrična mi je liječnica OP i kaže da se pokazao jako dobar baš kod tih dugoročnijih terapija i da je lagan za podnijeti.
Pričekaj tri tjedna nakon terapije, pa onda napravi urinokulturu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:46   #23
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ovo pijenje od 6 mj. jest maksimum terapije za žilavije slučajeve i tak se pije jedna dnevno. Sestrična mi je liječnica OP i kaže da se pokazao jako dobar baš kod tih dugoročnijih terapija i da je lagan za podnijeti.
Pričekaj tri tjedna nakon terapije, pa onda napravi urinokulturu.
Hm, ja ću popit ovu turu koju mi je dala (4 na dan, 7 dana). A pošto mi mama radi u bolnici dat će mi ona još da imam po jednu za svaki dan dok sam na moru. Da ja to kak treba iskorjenim... I onda kad se vratim da vidimo jel ima još kaj. Već sam luda!

A kaj je najbolje, samo zadnji put je bila bakterija u urinu. Ovih 3-4 puta prije toga nije bilo niš a peklo me isto...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 11:13   #24
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ali kako oćeš. mislim da će ti jetra više otkazati zbog antibiotika.
pa, i nije bash tako. cura je apsolutno u pravu, a ja sam to i sama dozivjela nedavno. meni od antibiotika nikad jetreni nisu bili poviseni, a kad sam pocela piti razne gluposti za jacanje imuniteta, jetreni su divljali. problem je s tim "dodacima prehrani" sto nitko iste ne kontrolira pa ko zna kaj zapravo pijesh. pila sam i multivitamine i ekstrakte kojecega.

zavrsila sam zbog toga na zaraznoj i nista mi nisu nasli, ni mono, ni hepatitise, a par doktora je imalo isto misljenje - da smjesta prekinem piti te gluposti te da je to zasigurno od toga
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:48   #25
ja uzimam brusnicu već mjesecima i jetreni su mi čisto u redu. ako moram birati između brusnice i antibiotika ja osobno biram brusnicu. zato sam i napisala ono "kako hoćeš" jer je sve stvar osobnog doživljaja.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:51   #26
pa, sa mjehurom se nije za igrati, nikako se ne smiju antibiotici ili bilo kakvi lijekovi uzimati na svoju ruku jer upalu mozes zalijeciti, ali se ponovno pojavi.


uz uvin caj se ne smije uzimati brusnica niti ista sto bi mokracu ucinilo kiselom, vec treba uzeti zlicicu soda bikarbone.

tom problemu se mora pristupiti ozbiljno, a ne traziti savjete po forumu inace se nikad toga neces rijesiti.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:53   #27
kako znash da su ti jetreni u redu? ja zbog stitnjace kontroliram krvnu sliku svaka 3 mjeseca pa znam kako se krecu.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:57   #28
jer sam ih kontrolirala 2 puta u zadnja 3 mjeseca zbog drugih problema. dapače u ponedjeljak dobivam "friški" nalaz krvi...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:17   #29
onda ok. dodushe, ja sam pila dosta toga u isto vrijeme - multivitamin i jedan ili dva ekstrakta, tak da moguce da od jednog nece biti nista.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:48   #30
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
pa, sa mjehurom se nije za igrati, nikako se ne smiju antibiotici ili bilo kakvi lijekovi uzimati na svoju ruku jer upalu mozes zalijeciti, ali se ponovno pojavi.


uz uvin caj se ne smije uzimati brusnica niti ista sto bi mokracu ucinilo kiselom, vec treba uzeti zlicicu soda bikarbone.

tom problemu se mora pristupiti ozbiljno, a ne traziti savjete po forumu inace se nikad toga neces rijesiti.
E vidiš, ovo sam i ja čula ali zašto se onda preporučuje baš brusnica? Pročitala sam do sad totalno 2 oprečna mišljenja (u smislu da je dobro uzimat kisele stvari i da se nikako ne preporuča )

EDIT: Na forumu sam potražila samo savjete kako spriječiti da mi se upale vrate. Redovito idem kod doktora i ponašam se kak mi on veli
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:07   #31
pa da ne smiješ uzimati to dvoje zajedno...ili uvin ili kiselo (brusnica i vitamin c)
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:09   #32
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
pa da ne smiješ uzimati to dvoje zajedno...ili uvin ili kiselo (brusnica i vitamin c)
Ma kužim... ali negdje sam pročitala da se uopće kod upale ne smije uzimat kiselo. To pitam
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:09   #33
ja sam vukla escherichiu coli oko 4-5 mjeseci jer što god je na antibiogramu pisalo da na nju djeluje, nije uspjelo....ceporex, 2 kutije cefalina, nolicin, kutija još nečega....to nije uspjelo istrijebiti beštiju....nakon toga mi je doktorica dala 2 kombinacije antibiotika....prve sam pila 10 dana x 1 dnevno (cefixim), nakon toga 25 dana x 2 tablete nitrofurantoin, koje sam morala kupiti i naručiti iz njemačke, jer tada nije bilo ninura...iako je doktorica rekla da je ovo zapravo antibiotik, a ne urospetik kao ninur....nakon toga je sve prošlo....već 8 mjeseci sve je u redu...

što se candide tiče, dobila sam je prvi put kad sam bila na antibioticima, pa sam uzela vaginalete...nakon toga mi je ginekologica propisala lactogyn koji sam pila 2 x dnevno za vrijeme antibiotika, nakon antibiotika još mjesec dana po 1 tabletu dnevno...i nisam uopće dobila gljivice za vrijeme lactogyna...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:30   #34
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kod e.coli Ninur se pije prva kutija 2x dnevno jedna kapsula, a slijedećih 6 mj. jedna kapsula dnevno. Jednino je se tako adekvatno može istrijebiti.

Preporučujem i d-mannose šećer. On funkcionira na način da se razmuti u soku ili vodi i popije, vrlo brzo dolazi do mjehura gdje obloži stjenke. Kristalna struktura mu idealno odgovara strukturi e.coli koja se veže za njegove kristale, a kod mokrenja se izbacuju u potpunosti vani zajedno sa šećerom, te se na taj način sprečava daljnje stvaranje novih kolonija bakterija.

D-mannose se trenutno može dobiti jedino putem interneta. Preporučujem ga iz vlastitog iskustva.
ma fućkaš ti Ninur.

ja sam popila dvije kutije Ninura prije mjesec i pol dana...nakon dva tjedna išla na urinokulturu i nalaz - sterilan.

Samoincijativno ponovim za slijedeće tri tjedna i dobijem nalaz u petak gori je od onog prvog na 5 mi je e.colii.

ginić PVT mi rekao...neka vam doktor da pravi lijek a ne onaj koji košta 20 kuna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:31   #35
kako istrijebiti e.coliiiii


molim vas...ninur ne pomaže?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:38   #36
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
kako istrijebiti e.coliiiii


molim vas...ninur ne pomaže?!
Meni je do sada pomogao novocef i drugi put ciprinol ili ti ciprobay ali ta oba dva sam prema antibiogramu i nije mi se više vraćala,jučer sam dala urinokulturu jer su mi u običnom urinu našli bakterije i leukocite ali ja nemam tegoba nikakvih a uvijek bi ih imala kad sam imala e. coli stoga pretpostavljam da nemam uroinfekciju nego da mi je malo iscjetka iz rodnice palo u urin kad sam mokrila pošto sam prekjučer bila na jednom zahvatu na cervixu i to mi se sad malo upalilo pa mislim da je to u urinu pokazalo leukocite(od iscjedka jer nakon tog zahvata imat ću iscjedak tri tjedna pa pretpostavljam da je kapnulo dok sam mokrila) no budem vidjela,baš me zanima kaj će urinokultura reći,za sada sam dobila opet novocef dok nedobijem antibiogram pa ako će nešto drugo pisati na antibiogramu onda ću promijeniti antibiotik.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 11:30   #37
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
kako istrijebiti e.coliiiii


molim vas...ninur ne pomaže?!
Kao što rekoh gore već, pije se (ninur) 6 mj. u kontinuitetu jedna dnevno. Ja sam još pila i tu d-mannose i sad sam napokon dobro.

Kad se daje urinokultura, obavezno mora proći barem 3 tjedna od zadnje terapije, jer se kuje zataje, pa opet podivljaju čim im se pošlihtaju uvjeti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 11:58   #38
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
kako istrijebiti e.coliiiii


molim vas...ninur ne pomaže?!
Ja smatram da antibiotici i tablete jedno liječe, dok drugo truju. Osim toga, antibiotik "sakrije" bakteriju, i onda kroz neko vrijeme- sve ponovo. Meni se to desilo, a onda sam već bila luda od svega i otkrila sam prirodni lijek, za koji ti GARANTIRAM da mi je DOISTA POMOGAO u najkraćem mogućem roku.
Link http://www.radovanpetrovic.com/proizvodi_1.php
Radi se o tinkturi za uro genitalni trakt. Ono na što te moram upozoriti jest to da ti je to nešto najodvratnije što sam ikada u životu popila, ali je meni nakon 2 dana bilo dobro. Nikakve tablete, nikakve brusnice, SAMO TO. Čak sam i zvala čovjeka, preko telefona je shvatio o čemu se radi. Garantira mi da nakon 3 boce - nema bakterije (potvrdila kolegica). Ja sam ti to kupila u apoteci (isključivo one apoteke koje imaju onaj zeleni križ), a ukoliko to ne nađeš, molim te nazovi tog čovjeka iodi po taj lijek. A onda vas sve koji su me poslušali molim da mi javite rezultate, jer je meni super osjećaj kad mogu nekome pomoći.
Sretno svima
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:09   #39
ne znam cure moje, sa sigurnoscu mogu reci da je novocef lijek za upalu mjehura, ali meni mama UVIJEK KAZE - NE UZIMATI NISTA NA SVOJU RUKU, pogotovo kod upale mjehura jer je se nikad necete moci rijesiti!!

dakle, ako vas pece mjehur, MORATE DOKTORU na urinokulturu, on ce vam dati lijek prema nalazu, ne uzimajte nista na svoju ruku prije toga, a ni poslije.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 13:11   #40
Kad već spominjete kiselo - lužnato, imam pitanje
Ako sad pijem Urosal Lady i urološki čaj sličnog sastava, sve lužnato, koliko mora proći vremena da predjem na kiselo?
Inače, dok sam bila na dobroj dozi C vitamina, ništa se nije hvatalo za mene. Prestala sam ih uzimat zato što je menga bolnija (uzrok je povećana kiselost organizma). Sad si mislim - radje ću trpit 1 dan mjesečno bolnu mengu neg razne beštije jer im "nije dovoljno kiselo"

Već sam se opskrbila s udarnom dozom brusnica i C vitamina, pa me zanima jel mogu jedan dan prestat s ovim "lužnatim" kombinacijama i drugi dan preći na kiselo, i ostat na kiselom?
Ak mogu birat, radije bi se liječila brusnicom i C vitaminom jer ih bolje podnosim i više mi pomažu.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.