Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 10:47   #1
Question privatnici, recepti i onaj klasicni iritantni ''hitno!!!''

(uglavnom, u nevolji sam, trebam nastavit' antibiotsku terapiju, ali sam ostala bez zdravstvenog osiguranja i mogu ga dobiti tek u 12.mj. kada me poslodavac moze prijaviti, dakle, ovih 10-ak dana ce mi biti kao milijun godina pa me zanima...)

...moze li mi i moj lijecnik izdati neki recept pa da platim punu cijenu lijeka? (nemam puno vremena, a kod privatnika koji nema ugovor s hzzo-om bih morala ici u drugi grad, a da ne spominjem kako uopce ne znam ni za jednog kod kojeg bih to mogla obaviti.)

sto se privatnih poliklinika tice, ne razumijem mora li se imati obvezno zdravstveno osiguranje ili mogu dolaziti i osobe bez ikakvog osiguranja?

i nude li takve poliklinike i jednokratne preglede/pretrage ili morate biti njihov osiguranik? evo, konkretno, poliklinika sunce ima ugovor s croatia osiguranjem. moram li imati policu u croatia osiguranju ili mogu otici tamo samo tako?

hvala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:03   #2
Jel su tebi baš uzeli tu staru zdravstvenu knjižicu ili je još imaš kod sebe? Ako je imaš možda bi mogla probati otići s njom kod svog doktora i nemoj ništa govoriti da ti ona kao više ne vrijedi. Tvoj doktor ako te želi primiti bez knjižice morao bi ti napisati privatni recept ili barem da napiše na povijesti bolesti koji lijek ti je propisan, pa ti sa tom povijesti bolesti traži taj lijek u ljekarni i reci da nemaš recept, ali da se vidi na povijesti bolesti da ti je propisan i da ćeš ga u cjelosti platiti.

Kod privatnih poliklinika plaćaš sama pregled u cjelosti i ne moraš imati niti obavezno osiguranje niti to neko njihovo dodatno privatno osiguranje. Jedino što njihovi osiguranici plaćaju jeftinije preglede odnosno cijene nekih pregleda su im uključene u polici koju plaćaju. Mislim da ne moraš imati njihovu policu i da možeš samo tako otići na pregled u jednu od tih poliklinika. Jedino što ćeš ti pregled platiti skuplje nego da imaš policu. Mislim da ti se ne isplati uzimati njohovu policu ako ćeš ići samo jedanput na pregled u tu polikliniku. Svako se pobrini da dobiješ barem u 12. mjesecu obavezno osiguranje. Možda ako si često bolesna da uzmeš i to dodatno dopunsko osiguranje preko HZZO. Ali to više vrijedi za one koji su često u bolnici pa moraju plaćati liječenje po danu ako nemaju to dodatno dopunsko osiguranje preko HZZO. Mislim da je to 80 kn mjesečno za zaposlene osobe. Nešto govore da će slijedeće godine to poskupiti, a svi će biti prinuđeni uzeti to dopunsko osiguranje jer će se inače paćati još puno veći troškovi liječenja u bolnici odnosno participacija, koje ćeš biti osobođena ako imaš dopunsko osiguranje.

Zadnje uređivanje prilika : 20.11.2008. at 14:10.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:02   #3
uzeli su mi je kad sam bila da se raspitam na salteru. i, naravno, nisu mi je vratili. shit.

hvala ti!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.