Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2009., 12:55   #21
Danas sam se probudila kao da jučer nije ni postojalo... moram reči da svako ko ustvrdi da na forumu nema pametnih savjeta... živi u potpunoj zabludi glede mogućnosti ovog medija (ili svatko dobiva ono što očekuje?). Ljudi moji, nemate pojma koliko sam, zahvaljujući Vašim gledištima došla "k sebi", u prijevodu- pribrala se, otrijeznila.
Shvatila sam da je nad mnome preuzeo kontrolu osjećaj kako sam nešto izgubila, valjda je to osjećaj koji su imali štediše nakon propasti Ljubljanske banke... ulažeš (novac, emocije, što got), a neko zbriše s tvojim ulaganjem.

Jebiga, pogrešno- ne smijem gledati na ljubav kao na oblik štednje, jer u konačnici se ona ni ne može zašparati i ostaviti u čarapi za crne dane! To je bila ta neka kriza, koju se ne sramim podijeliti, iako bi moglo izgledati da je moj mentalni sklop takav i da je ovo sindrom šestog posta u kojem nehotice izdajem svoju pravu gadnu osobnost.

Zapravo, da, da smo imali tako divan brak- kao što razvod uistinu divan jest...
Njegova plemenitost je neodoljiva, razgovara o razvodu kao o potpisivanju ugovora za kredit. Staloženo, hladno, bez cinizma i gorčine.
No, ono zbog čega sam inzistirala na "razgovru" bilo je djelimice to što me zna nazvati i ispričati vic (kao da se ništa ne događa), udijeliti lijepu riječ na račun mog izgleda i slične sitne geste koje se opet savršeno uklapaju u igru toplo hladno na kojoj je (valjda nehotice?) inzistirao u braku. Da bi tijekom takve idile planuo iz nekog samo sebi znanog razloga.

Eto, ne volim više njegovati odnose u kojima je na površini sve popeglano, a od ispod destruktivne sile zbunjuju aktere. Takav odnos smo njegovali godinama i oboje smo bili jednako odgovorni. Htjela sam ga razriješit, ali vidim da to razgovorom neću uspjeti, nego da trebam dalje, dalje od njega, jer kao što Jaka a ranjiva reče: "Uzmi to sto ti se pruza i budi sretna!
i kao što vas je više napisalo: Distanca i samo distanca. Nemam se čemu nadati, zbilja nemam. Ne mogu čovjeka više silovat!

Hvala još jednom
zaigrana.foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:14   #22
Hajde, drž' se! Pametno razmišljaš. trebaš sads graditi unaprijed, a ne unatrag. Što je bilo, bilo je. Imaš još sedamdeset godina pred sobom.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.