Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 18:23   #121
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Možeš li ovo malo bolje objasnit?Zašto je neptun egzaltiran baš u lavu,a SČ u blizancima,a JČ u strijelcu,Mislim mora biti neki razlog da je to tako
pa ovako, možda bih mogla napisati neko svoje osobno stajalište, ali, bilo bi to tek puko filozofiranje s obzirom da se niti kod tradicionalnih egzaltacija ne zna točno odakle su nastale i zašto su planete egzaltirane baš u onim znacima za koje se smatra da jesu....
Što se tiče čvorova...pa kaže se za JMČ da opisuje ono što smo prenijeli iz prošlih života u smislu nerješenih stvari, tu smo posrnuli i moramo da ponovimo lekcije, stoga u znaku ispravnosti i morala Strijelcu JMČ se najbolje osjeća jer mu taj znak daje mogućnost da uvidi svoje greške i da ih ispravi.
Neptun je planeta spiritualnosti, vjere, transcedencije i duhovne potrage. Spoznati samog sebe (Sunce, Lav) je osnovni zadatak svake duhovne potrage (Neptun), pa zato eto Neptun u Lavu....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:46   #122
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa ovako, možda bih mogla napisati neko svoje osobno stajalište, ali, bilo bi to tek puko filozofiranje s obzirom da se niti kod tradicionalnih egzaltacija ne zna točno odakle su nastale i zašto su planete egzaltirane baš u onim znacima za koje se smatra da jesu....
Što se tiče čvorova...pa kaže se za JMČ da opisuje ono što smo prenijeli iz prošlih života u smislu nerješenih stvari, tu smo posrnuli i moramo da ponovimo lekcije, stoga u znaku ispravnosti i morala Strijelcu JMČ se najbolje osjeća jer mu taj znak daje mogućnost da uvidi svoje greške i da ih ispravi.
Neptun je planeta spiritualnosti, vjere, transcedencije i duhovne potrage. Spoznati samog sebe (Sunce, Lav) je osnovni zadatak svake duhovne potrage (Neptun), pa zato eto Neptun u Lavu....
Za neptunovu egzaltaciju nekako mi je najbliži vodenjak,pad bi onda bio u lavu.
Jedini pojam uz koji mogu vezati eventualnu egzaltaciju neptuna u znaku lava je kreativnost
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:36   #123
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Za neptunovu egzaltaciju nekako mi je najbliži vodenjak,pad bi onda bio u lavu.
Jedini pojam uz koji mogu vezati eventualnu egzaltaciju neptuna u znaku lava je kreativnost
zašto misliš Vodenjak?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:41   #124
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
zašto misliš Vodenjak?
Pa to se svugdje spominje,vodenjak je budućnost,a neptun je prema A.Imširagiću upravo budućnost.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:48   #125
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa to se svugdje spominje,vodenjak je budućnost,a neptun je prema A.Imširagiću upravo budućnost.
Uran je budućnost, Neptun nema veze sa tim. Imširagić je odličan astrolog ali tu i tamo svašta napiše
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:58   #126
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa to se svugdje spominje,vodenjak je budućnost,a neptun je prema A.Imširagiću upravo budućnost.
dosta sam čitala Imširagića, ali ovo prvi put čujem...Neptun je vizija....ne budućnost....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 18:59   #127
...ja sam inače na netu znala dosta puta naletiti baš na ovo ovdje pitanje. Ljudi su čini se iz nekog razloga to Imširagićevo donekle bukvalno shvatili a mislim da je čoek primarno imao u vidu upravo to što je Saradonija ovdi jednostavno napisala.


Dakle, Neptuna kao tijelo čija primarana funkcija jest da globalno preoblikuje ljudski način razmišljanja. Neptuna-naslućivača onog što dolazi i onog koji živi u imaginaciji. Neptun je taj koji oslobađa imaginaciju, a upravo oslobađanje imaginacije je kako slikovito veli Haydn - ključ transformacije globalnog života.


Ali i Neptun kao onaj koji dolazi nakon Saturna i Urana i vrši funkciju rastvarača - Neptun simbolizira i predstavlja poriv za transcendencijom, za pomakom van granica onoga što je tvrdokorno ukorijenjeno (Saturn) u ljudskom duhu i što je odraz programiranog evolucijskog impulsa (Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:59   #128
Vidim da se spominjala i egzaltacija,pa me zanima koliko planetama u sjedištu pomaže,odnosno odmaže taj položaj kad su u pitanju kvadrati koje ta planeta prima?
Posebno kad je riječ o osobnim tijelima(planetama) u sjedištu.
Znači neki teški aspekti koje te planete primaju...da li je to znak da ta planeta u egzaltaciji može se bolje nositi na neki način s tim ili pak tu dolazi puno više do izražaja ono negativno što taj aspekt takvoj planeti (koja tu izražava sve svoje osobine)može prouzročiti,kao što je dublje proživljavanje svega što nosi taj aspekt.
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 21:51   #129
Moj prvi post i želja da pozdravim sve koji se svojski trude da pomognu. Zaista cenim trud koji svi ulažete da pomognete onima koji žele da bolje upoznaju sebe i Astrologiju. Sve što znam, znam zahvaljujući dobrim ljudima sa ovog foruma ( i još po nekog, ali ovaj je najbolji,ubedljivo) Moje pitanje je, koliko loše aspekte u natalu može da ublažu planeta u sedištu, odnosno u egzaltaciji. Npr. moj Mars u jarcu u kvadratu sa Suncem u ovnu i Uranom u vagi. Jedina dva aspekta....pa još i loša. Taj Mars je inače žižna planeta kardinalnog T kvadrata i u prvoj kući. Znam da se gledaju dispozitori ali meni idu malo teži tranziti na Sunce i Mars a postavka iz natala govori na indirektan način i o posledicama tranzita. Neizmerno zahvalni početnik koji zna koliko ne zna zahvaljujući vama )
Ona neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 22:37   #130
Quote:
Ona neka kaže: Pogledaj post
... Moje pitanje je, koliko loše aspekte u natalu može da ublažu planeta u sedištu, odnosno u egzaltaciji. Npr. moj Mars u jarcu u kvadratu sa Suncem u ovnu i Uranom u vagi. Jedina dva aspekta....pa još i loša...
... planeta se (sama po sebi) u sjedištu osjeća kao svoj na svome, a u egzaltaciji uspijeva ispoljiti svoje najbolje osobine. U oba slučaja uspješno upravlja vlastitom energijom i time lakše podnosi, lakše amortizira nepovoljan aspekt koji prima od drugih planeta ili točaka. Naravno, taj aspekt (u ovom slučaju kvadrat) i napetost koju on stvara i dalje postoji i akcijom se troši, ali i Sunce i Mars sami po sebi spremnije reagiraju na taj sukob energija (kvadrat).
To se da usporediti sa čovjekom koji je zdrav i ima puno samopouzdanja pa se nađe u stresnoj situaciji ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 23:22   #131
Hvala ti
Ona neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 08:54   #132
Nailazila sam na podatke da je Merkur egzaltiran u Djevici pa onda negdje piše u Vodenjaku... Može li mi netko pojasniti ovo i reći što je točno?
Anandita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:40   #133
Quote:
Anandita kaže: Pogledaj post
Nailazila sam na podatke da je Merkur egzaltiran u Djevici pa onda negdje piše u Vodenjaku... Može li mi netko pojasniti ovo i reći što je točno?
Evo sam ti premjestila post na odgovarajući topic gdje smo opširno pisali o tome pa možeš pročitati na prethodnim stranicama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 12:40   #134
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo sam ti premjestila post na odgovarajući topic gdje smo opširno pisali o tome pa možeš pročitati na prethodnim stranicama.
Hvala ti, Fish! Mogu još samo upitati imaju li pobornici ove teorije da je Merkur egzaltiran u Vodenjaku i neku teoriju na kojem stupnju bi to moglo biti (kao što ostatak misli da se radi o 13. stupnju Djevice)?
Anandita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 21:48   #135
egzaltacija

Da li mi netko može objasniti što točno znači jupiterova egzaltacija na 15 om stupnju raka !!?
Hvala !!!
sportina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 22:12   #136
Quote:
sportina kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može objasniti što točno znači jupiterova egzaltacija na 15 om stupnju raka !!?
Hvala !!!
Iako nisam iz pitanja u potpunosti uspjela shvatiti iz koje pozicije je upit, prvo moram napisati da sam znala često susretati ovo pitanje. Onak na način kao da ljudima nešto tu ne štima...kao da ima nekih mjesta gdje su određene planete egzaltirane posve razumljivo dok s druge strane nisu načisto zašto je Jupiter upravo u raku egzaltiran - pa ću se na to malo osvrnuti na elementarnom nivou.



Radi se prije svega o tome da je prije ikakvog "smještanja" potrebno sebi posve jasno predočiti što je to egzaltacija u svojoj biti. Svaka planeta u znaku svoje egzaltacije ispoljava svoje osobine na najbolji mogući način samo je jedan od pokušaja da se pojam egzaltacije definira. Ima ih još dosta, no zapravo se radi o tome da sve u životu ima svoje "pravo mjesto" - poziciju iz koje može dati najbolje od sebe. Možda je najbolji primjer za to ako planetu metaforički zamislimo kao predstavnika određene energije (što ona u osnovi jest), a polje (kuću) kao prostor u kojem je ta posve specifična energija smještena i tada nam neće biti teško slikovito predočiti što se tu ustvari s njom događa.

Postoji jedna riječ koja je vezana uz znak raka i koja ga generalno i tipično opisuje a koja je ujedno i najpoznatiji arhetip na kugli Zemaljskoj, a to je riječ - majka. Majka je žemsko prapočelo, riječ koju svi razumiju, riječ koja na svim jezicima svijeta ima identično značenje. Majka je ona koja hrani i štiti, izvor i čuvarica života...roditi se znači izaći iz majčine utrobe, stoga je majka simbol koji ljudi cijeli život zadržavaju kao metaforu sigurnog utočišta, topline i očuvanja života.

S druge strane da bismo razumjeli koncept Jupiterove egzaltacije u znaku raka možda je najbolje probati sebi objasniti pojam "božanska majka" jer egzaltaciju Jupitera u raku upravo taj pojam opisuje. Božanska majka se susreće u svim kulturama svijeta a predstavlja duhovni princip života izražen u žemskom obliku. Ona je poput kontinuuma koji sve povezuje i odražava u sebi - ona koja prikazuje najuzvišeniju sublimaciju nagona za očuvanjem životom. Tako je arhetip Majke isti za svako dijete a arhetip božanske Majke isti za sve ljude, bez obzira na jezik, rasu, kulturu, stupanj obrazovanja, status u društvu ili vrijeme u kojem žive. Utjelovljen je u svemu što je dobroćudno, što njeguje, čuva i podržava, ono što pospješuje rast i plodnost. Da ne postoje "više duhovne težnje", da ne postoji motiviranost za razvoj i rast i urođeno povjerenje u dan nam život (Jupiter) kao takav ne bi se održao. Ne postoji ništa veće od majčinske ljubavi, drugim riječima Jupiter u raku je egzaltiran jer poštuje život.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 17:44   #137
malo me to zbunjuje sa egzaltacijom
moj jupiter je na 14 08 raka, i uran na 12 37 škorpije
jesu li ili nisu u egzaltaciji?
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 19:11   #138
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
malo me to zbunjuje sa egzaltacijom
moj jupiter je na 14 08 raka, i uran na 12 37 škorpije
jesu li ili nisu u egzaltaciji?
Jesu naravno.

Egzaltacija planeta na nekom stupnju govori o egzaktnoj točci u kojoj je planet egzaltiran, ali utjecaj ove točke se širi na cijeli znak, pa je sam stupanj ushićenja ona točka u kojoj je "centar".

Dakle egzaltacija obuhvaća cijeli znak pa je tako Jupiter egzaltiran u "cijelom znaku raka" bez obzira na stupanj, itd.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 20:20   #139
hvala Fish
opet nisam dobro postavila pitanje
htjedoh pitat postoji li orbis za ono, da je jupiter posebno izražen na 15 raka
meni je na 14.
jel se tolerira 1 stupanj kao kod fixnih zvijezda?
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 20:37   #140
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
hvala Fish
opet nisam dobro postavila pitanje
htjedoh pitat postoji li orbis za ono, da je jupiter posebno izražen na 15 raka
meni je na 14.
jel se tolerira 1 stupanj kao kod fixnih zvijezda?
Nema tu orbisa to je taj osjetljivi stupanj u kojem je utjecaj ekstreman i to je to.

No egzaltacija je vezana uz cijeli znak pa ako točku ezaltacije promatraš kao "centar" ili žarišnu točku onda je sve bliže toj točci, bliže centru egzaltacije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.