Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2003., 18:20   #1
Jana - dizajn

ne znam dal ovo tu spada, ali ne znam kud bi s tim...

jel zna neko koja firma je dizajnirala plasticnu bocu vode Jana i njezinu etiketu?
mislim da je to jako dobar primjer dobrog dizajna naspram puno losih primjera tzv. dizajnerskih firmi i pojedinaca kod nas.

mozete mozda preporuciti dobru firmu koja se bavi dizajnom proizvoda?

p.s. ne dobivam placu u agrokoru
Kmetozaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 01:38   #2
Motiv prirode je Rabuzinov, a dizajn potpisuje kuća Landor koja je osmislila i izgled Eviana (imaju čak i malo sličnosti), Milke, 7UP-a, vizualni identitet mnogih proizvođača...

... pa eto, preporučujem ih.

p.s. plaća iz agrokora nije dovoljna
kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 08:49   #3
Hvala na odgovoru. Vidim da je ta kuca velika zvjerka. Prakticki nema na svijetu velike firme za koju nisu radili. Tko zna koliko samo kosta dizajn takve jedne marke...
Kmetozaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:08   #4
Cijene u pravilu nisu iskljucivo vezane za sam proizvod nego i za velicinu kompanije, tako da one vece ce i daleko vise platiti!
Sjecam se jedne fotke za Jamnicku cija je realizacija kostala preko DEM 150.000 - nije da nije odlicna ali cifra sve govori!

U Hrvatskoj postoji dosta malih samozatajnih firmica koje rade jako dobar design ali jednako tako i vecih poznatijih koje znaju dosta gluposti raditi!
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:13   #5
btw. na Landorovim web stranicama apsolutno nigdje se ne spominje rad za bilo koju nasu firmu ili proizvod - STRANGE!
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 16:31   #6
da, i ja sam trazio, ali nisam nasao referencu na neki nas proizvod. mozda se ne zele tim "hvaliti", a mozda ni nasi nisu dozvolili da ih se stavi kao referencu.
150 000 DEM, kaj da velim na to?
Kmetozaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 07:34   #7
možda su trebali konzultirati istu kuću kad su mijenjali dizajn jamnice. Dizajn je apsolutna katastrofa, pri čemu ne znam koji je gori zeleni ili plavi.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 15:02   #8
potpuno se slazem s tobom
Kmetozaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 21:46   #9
Quote:
konspirator kaže:
možda su trebali konzultirati istu kuću kad su mijenjali dizajn jamnice. Dizajn je apsolutna katastrofa, pri čemu ne znam koji je gori zeleni ili plavi.
ja to svima govorim cijelo ljeto a oni me gledaju sto se toliko uzrujavam oko toga...
mislim ides mijenjati dizajn... i valjda bi onda trebao biti moderniji i sl. i napravis takav uzas...
to mi je najgori primjer u ne znam koliko godina...

za razliku od jane... super mi je osjecaj kad ju pijem i volim i oblik boce i etiketu... lijepa je, daje dojam cistoce. za razliku od jamnice. koji im je bog bio?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 09:48   #10
Quote:
Ava Adore kaže:
ja to svima govorim cijelo ljeto a oni me gledaju sto se toliko uzrujavam oko toga...
mislim ides mijenjati dizajn... i valjda bi onda trebao biti moderniji i sl. i napravis takav uzas...
to mi je najgori primjer u ne znam koliko godina...

za razliku od jane... super mi je osjecaj kad ju pijem i volim i oblik boce i etiketu... lijepa je, daje dojam cistoce. za razliku od jamnice. koji im je bog bio?
ti baš nisi shvatila poantu cijele kampanje
poanta je da se vraćaju starom imiđu i izgledu koji je bio kad se jamnica počela proizvoditi vodu.
ja ne vidim ništa loše u tome.
 
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 15:35   #11
Negdje sam načuo da je Agrokor za novi vizualni identitet Jamnice platio između 5 i 10 milja €. Čini mi se da su Francuzi radili. Jeb' ga ne'š ti pos'o kad su to jeb'ga Francuzi jeb'ga, to ti tamo zna radit pos'o to ti je brale Mona Liza i Pežo i Leonardo da Vinči....
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 23:00   #12
Quote:
ikebana kaže:
ti baš nisi shvatila poantu cijele kampanje
poanta je da se vraćaju starom imiđu i izgledu koji je bio kad se jamnica počela proizvoditi vodu.
ja ne vidim ništa loše u tome.
da, nisam shvatila poantu kampanje u kojoj potrošiš ogromnu svotu novaca na nešto što će se ljudima manje sviđati nego ono što je bilo prije.
tebi ako se sviđa- ti si prvi kojeg znam. ili prva.
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2003., 02:04   #13
Quote:
lebowski kaže:
Negdje sam načuo da je Agrokor za novi vizualni identitet Jamnice platio između 5 i 10 milja €.
Nije baš 5, ali blizu - 2 milje. Taj iznos je transparentan, ono ispod stola ne znam.
Redizajniranu Jamnicu je isto radio Landor, ali pazili su da samo malo moderniziraju postojeći identitet.
Meni se osobno sviđa.

A zašto to nisu stavili u svoj portfolio?
Sumnjam da je to takvoj kući neka referenca.
Previše ste tašti.
kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 17:54   #14
ne svidja mi se, ma koliko god da su platili...

buljila sam neko vrijeme u tu etiketu i nikak shvatiti kaj je pisac htio rech...



nit je upadljiva, nit izgledom podsjeca na nesto, crvena boja izaziva glad, ne zedj (daklem i tu su fulali)...

ne znam...

bake i djedovi ionak kupuju jamnicu, strancu ovo nikako nece biti prepoznatljivo, mene ne odbija, al bogmech niti ne privlaci...


Landor je greska ima i kod nas dobrih dizajnera koji bi i za manju lovu napravili bolje... Jamnica je nash domaci proizvod, mislim da nije pametno dizajn istog dati strancu... dobro da gore nisu stavili peruansku mustru
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.