Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2003., 10:08   #1
Zagreb i okolica bez struje

Što mislite o krhkosti sustava? Imate li dodatnih informacija? Kako izgleda jutro bez struje kod vas?
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 10:12   #2
Meni je došla maloprije. Zvonimirova.
Kolega iz Sesveta u 10:30 veli da još nema.
U Šubićevoj također nema struje.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 10:26   #3
Evo što piše na teletekstu:

Zbog kvara utrafostanici Tumbri, 30-tak kilometara od Zagreba, Zagreb i sjeverni dio Hrvatstske ostali su bez struje oko 8:20. Kvar je uzrokova raspad 110 kilovoltne mrežei ispadanje trafostanica Mraclina, Termoelektrane Sisak i termolektrane Toplane Zagreb.
Opskrba strujom u Istri, Dalmaciji i Slavoniji je normalna, kažu u HEP-u. Struja je u nekim dijelovima očela dolaziti u 8:50. Dispečerske ekipe rade na ponovnoj uspostavi prijenosnog sustava, doznaje se u Odjelu za odnose s javnošću HEP-a.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 10:42   #4
Bemti,10 godina u Sydneyu i niakada nismo ostali bez struje niti na 10 sekundi,cak ni kada su pozari harali po Sydneyu!
Fina lekcija za elektroprivredu!
__________________
Screw the innocent!
Zujan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 10:47   #5
E covjece, pa ovo je HRVATSKA!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 11:01   #6
Baš bi me zanimalo koliko ja šteta zbog nestanka struje. Kad je Amazon riknuo na nekoliko sati, rekli su da su izgubili milijune dolara. Ako je Zagreb pola gospodarstva Hrvatske, koliko bi koštao sat bez struje u Zagrebu?
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 11:12   #7
Talking

Sto se cudite? Kao da je to neciji propust?
Nema struje, cekajte, doci ce!
A sto se prometnog kolapsa tice, samo pokazujemo koliko smo kulturni. Zagusimo krizanje i kad rade semafori, a kamo li kad ne rade - pa primjenjujemo pravilo JACEG.
Dozivio i prezivio!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 11:13   #8
A što bi tek bilo da imamo ikakvu industriju. Ovako kako tako kad nam struja treba uglavnom za žarulje. Sada i da hoćemo ne možemo razvijati proizvodnju. Nema dovoljno energije, a problem je i prevesti uvezeno. O kvaliteti i pouzdanosti nije uputno ni misliti. Gdje smo?
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 11:25   #9
ajde šta ste se svi unervozili, pa baš je slatko bilo vidjeti jutros u uredu bezelektrični metež.

oni sa niskim pragom tolerancije na nedostatak kofeina bauljaju okolo ko aveti....
drugi se druže i čudom čude jedni drugima kako se dugo nisu vidjeli...
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 11:53   #10
Da, u Australiji nije nikad bilo prekida opskrbe električnom energijom.. a ogroman dio SAD-a je imao raspad sustava prije par godina.
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 12:21   #11
Angry neposlovnost i nemar

Privatni sam poduzetnik i za rad nam je neophodna struja te sam uvelike razocaran monopolisticko bahatim ponasanjem odgovornih djelatnika elektre. Na nase pitanje kada mozemo ocekivati dolazak struje i sto se dogadja bahato nam je u nasem
distributivnom podrucju odgovoreno da nam ne smiju reci takve informacije.
Sa druge strane elektra zeli jos skuplje prodavati vlastitu i uvezenu struju uz smanjenje kvalitete pruzanja te usluge. Zele da nasi gradjani investiraju u njihove poslove i kapacitete. Da-ukoliko nam daju dionice ali zasto bi netko investirai i davao novac u necije poduzece. Racionalizacijom poslovanja, kontrolom vlastitih poslovnih procesa, smanjenjem gubitaka u dalkekovidima , smanjenjem ogramnih placa ustedjeli bi dvostruko vise nego sto zele uzeti povecanjem cijena usluge isporuke. Ogromna sredstva troše se za privatne i druge potrebe koje nemaju veze s elektrinim poslovanjem. Normalni gubici u prijenosu su 14-16 %. Ovdje su preko 30 %. Rijesenje vidim u konkurenciji.
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 14:32   #12
Samo jedan mali komentar. Treba uočiti da je telekomunikacijski sustav radio bez problema usprkos raspadu elektroenergetskog sustava. Moglo se telefonirati, fiksna i mobilna mreža je radila bez problema!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 14:43   #13
Nije istina !!!!

Kod mene u VŽ županiji fiksna telefonija je bila krepana!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 14:59   #14
Talking evo opet neozbiljne

Srele se dvije plavuse i komentiraju danasnji nestanak struje.
Prva kaze:
- Ja sam ti bila u liftu i provela sam sama dva sata
zatvorena u mraku!
- To nije nista, kaze druga, ja sam dva sata
stajala na
pokretnim stepenicama.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 20:48   #15
E bas si me nasmijala...
Tako treba, svaku kriznu situaciju shvatiti s dozom humora
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.