Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 12:25   #21
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nije.
Prihvaćaš li da postoji išta osim materije?
USAisfreedom is offline  
Old 17.04.2017., 12:32   #22
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Prihvaćaš li da postoji išta osim materije?
Ja ne. Ja sam ponosni materijalist. Ali ma koliko mi imponirala implikacija tvog pitanja, ja nisam ni ateisticki Isus ni ateisticki papa. Ateisti nisu duzni slijediti moj nauk.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2017., 12:38   #23
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja ne. Ja sam ponosni materijalist. Ali ma koliko mi imponirala implikacija tvog pitanja, ja nisam ni ateisticki Isus ni ateisticki papa. Ateisti nisu duzni slijediti moj nauk.
Nisu dužni zbog tebe, ali to je u prirodi ateizma. Ateizam nije samo nedostatak vjere u Boga već nedostatak vjere u duh i prevelika okrenutost tjelesnom.
USAisfreedom is offline  
Old 17.04.2017., 12:40   #24
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Radi se originalno o knjigi Might is Right koja je ateistička i konzervativna
Ne, nego rasistička, ženomrziteljska i antisemitska.

Quote:
Zvuk glasnog timbrela(židovskog instrumenta),
preko zemlja ,preko puteva,
Izraelci trijumfiraju,
Narodi su-groblja.

Dakle opet vrišteći antisemitizam na forumu, i propagiranje "bijelog rasizma". Tobože se prodaje nekakvo oduševljenje "originalnim idejama" ... Za povraćat....

Žalosno da ima mozgova koji se dive takvim stvarima, ali nije ni čudo jer nacizam nije mrtav kao ideologija "krvi i zemlje"...

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Koncentracija židovskih ideja komunizma i kršćanstva samo stvara bogate Židove

Kršćanstvo samo obmana koja nas uči kako se trebamo klanjati Izraelu,imati nekakvo strahopoštovanje od njih dok ti se tajkuni tipa ROtschild smješkaju jer su baš ekskluzivno oni božji odabranici to me podsjeća na naciste gdje su baš ekskluzivno Nijemci odabrani pa nije ni čudno da su radili Židovima to što su radili

http://rationalwiki.org/wiki/Might_is_Right
Redbeard is dismissive of the notion of racial equality: "What white father for example, would encourage the marriage of a hulking thick skulled Negro with his beautiful and accomplished daughter?", he asks. "Would he enthusiastically 'give her away' to the matrimonial embraces of a Chinaman, a Coolie or the leper-hugs of a polluted 'mean white'?"

He goes on to argue that "You have only to look at some men, to know that they belong to an inferior breed. Take the Negro for example. His (cut)
Nepoznati is offline  
Old 17.04.2017., 12:52   #25
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nisu dužni zbog tebe, ali to je u prirodi ateizma. Ateizam nije samo nedostatak vjere u Boga već nedostatak vjere u duh i prevelika okrenutost tjelesnom.
Nije.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2017., 12:55   #26
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nije.
Navedi mi primjer ateista koji nije takav.
USAisfreedom is offline  
Old 17.04.2017., 12:59   #27
@Nepoznati

Pa to su stavovi autora kao rasista koji pokazuje realnost u svijetu. Moja namjera je pokazati da su sotonisti plagijatori. Da li postoje masoni koji imaju orgije koji su libki sotonizmu u tim njihovim ritualima? Postoje. Da li postoje Kraulijevi orijentalni Templari koji su iskrivil ifilozofiju Nietzschea? Postoje a da li Nietzscheove knjige imamo u knjižnicama? Imamo a Nietzsche je također kritizirao u Zaratustri ima jedan dio parafraziram "...zavpi iz glasa,car Rimski zvjer a Žid Gospod" aludirajući ono što se govorilo kako je zvijer 666 zapravo Neron u šiframa. Naime 666 je broj Sunca a Rimljani su vjerovali u te stvari,tako nešto. Dakle autor se objektivno bavi filozofijom moći i taj plagijat od LaVeya koji je našao u tom autoru je oružje masona,HOlivudskih perverzija i td. Nisam ja kriv što koriste logiku ove knjige za svoje sotonističke obrede. Taj autor je kriv samo zato što je rastumačio kako svijet funkcionira. Kada nas kao male uče da je dobro što Jahve ubija u ime Izraela Filestejce,onda to nije antisemitizam a Filestejci semiti. Da li se ljudi klanjaju prema Izraelu? Klanjaju se. Mislim,knjiga je anti-kršćanska a logično je da je puno pažnje posvatio korijenima Kršćanstva ali isto tako objasnio da su kapitalisti uspješni kriminalci što znači da je aludirao na bijele kapitaliste. Ti knjigu nisi čitao već si samo našao nešto što ti je navedeno sa Wiki. Da li Trump po toj filozofiji napada Siriju? Napada. Dakle Ameri kao i Izraelci čiste teritorij koji smeta. Da li su članovi "odabranih" imali važnu ulogu u boljševizmu u Rusiji? Imali su,financirana je revolucija iz Amerike. O tome je pisao i antifašist Churchill 1920. pa je li on nacist koji se borio protiv nacizma? Članak je tu : http://library.flawlesslogic.com/ish.htm
Kako nešto može biti nacističko kad je pisano u 19. stoljeću? Dakle ponavljam,nek se vidi tko su oni koji se kunu u svjetlonošu i kakvom taktikom se elita služi,autor je smao išao logikom kako je ovaj svijet džungla i da se čovjek mora izboriti za svoje mjesto. Potiče rivalstvo čak i među bijelim narodima gdje želi reći kako se radnik ne treba bojati kapitalista i obratno,jednostanvo je cijela knjiga filozofija borbe. Spominju se Assasini koji nisu europljani,dakle ti tu knjigu nisi čitao da bi mogao o njoj govoriti. Ženomrzac? Dali Kršćanstvo zastupa hijerarhiju i poslušnost žena? Da li židovi imaju zakon kamenovanja grešnica? Na ovo je sve odgovor da. Poanta je u tome da će žena uvijek odabrati pobjednika koji će loviti za nju a da že žene gubitnika raditi za njezinog pobjednika i biti mu poslušne i da će poslušni muškarci dobivati muškobanjaste i ne baš atraktivne žene. Ako se liberali dive "borbi za demokraciju" ratovima,"ekonomskoj slobodi tržišta" maksimalnom eksploatacijom,zašto se onda ja ne bi divio knjigi koja bez dlake na jeziku,bez šifrica o teoriji maksimalne korisnosti (čitaj: radiš koliko te god mogu iskoristiti) koji je to sve prikazao u realnosti i koji nisu nikakve moralne vertikale. Dakle autor je kriv što je razotkriio vladare i pokazao ovcama kako stvari stoje. Naravno da eliti paše više da masa čita knjige poput "okreni drugi obraz" a ova knjiga kaže da ako te netko lupi po obrazu da m uvratiš,da mrziš svoje neprijatelje. Kad bi se masa ravnala kao elita,elite ne bi niti bilo jer bi svi postali ljudi sa svojim ja.

Zadnje uređivanje Detektor : 17.04.2017. at 13:16.
Detektor is offline  
Old 17.04.2017., 13:02   #28
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Navedi mi primjer ateista koji nije takav.
Navedi ti meni dokaz da je svaki ateist materijalist i nauci sto je to teret dokaza.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2017., 13:02   #29
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Navedi mi primjer ateista koji nije takav.
Surfanjem kroz različitih tema na subredditu naziva ateizam, ispod kojeg piše "the web's largest atheist forum", naišao sam na svakakve ateiste koji nisu materijalisti. Reinkarnacija ili neke egzotične opcije su izgleda najpopularnije.

Nadalje, nisu niti svi materijalisti ateisti, imaš i teista, pa i kršćana koji ne vjeruju u duh;
http://ndpr.nd.edu/news/bodies-and-s...irited-bodies/

Quote:
Bodies and Souls, or Spirited Bodies? is a welcome book. Nancey Murphy defends a version of physicalism for Christians. She characterizes the physicalism that she endorses as the thesis that "we are our bodies -- there is no additional metaphysical element such as a mind or soul or spirit." Nevertheless, biology does not tell the whole story: We are "complex physical organisms, imbued with the legacy of thousands of years of culture, and, most importantly, blown by the Breath of God's Spirit; we are Spirited bodies." (ix) Murphy takes her main opponent to be a soul- or mind-body dualist.
I da, kao što vidiš materijalizam je zastarjeli termim, pogotovo ako ga definiraš kao ideju 'da ništa ne postoji osim materije". Fizika odavno priznaje nematerijalne, ali svejedno fizikalne stvari.
Empyreus is offline  
Old 17.04.2017., 13:09   #30
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Surfanjem kroz različitih tema na subredditu naziva ateizam, ispod kojeg piše "the web's largest atheist forum", naišao sam na svakakve ateiste koji nisu materijalisti. Reinkarnacija ili neke egzotične opcije su izgleda najpopularnije.

Nadalje, nisu niti svi materijalisti ateisti, imaš i teista, pa i kršćana koji ne vjeruju u duh;
http://ndpr.nd.edu/news/bodies-and-s...irited-bodies/



I da, kao što vidiš materijalizam je zastarjeli termim, pogotovo ako ga definiraš kao ideju 'da ništa ne postoji osim materije". Fizika odavno priznaje nematerijalne, ali svejedno fizikalne stvari.
Ti koji vjeruju reinkarnaciju su vjerojatno sljedbenici new age pokreta i prema tome nisu ateisti u pravom smislu riječi.
Isto kao što ni ovi kršćani koji poriču duh nisu kršćani u pravom smislu riječi.
USAisfreedom is offline  
Old 17.04.2017., 13:13   #31
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa to su stavovi autora kao rasista koji pokazuje realnost u svijetu.
A ti se tom rasisti diviš...

Quote:
Moja namjera je pokazati da su sotonisti plagijatori.
Ne bih znao što je tvoja namjera....

Quote:
Da li postoje masoni koji imaju orgije koji su libki sotonizmu u tim njihovim ritualima? Postoje.
Pišeš gluposti. Kakve to orgije "masona"? I što s "orgijama"? Ti bi pobio one koji vole orgije ili što?

Quote:
autoru je oružje masona,HOlivudskih perverzija i td. Nisam ja kriv što koriste logiku ove knjige za svoje sotonističke obrede. Taj autor je kriv samo zato što je rastumačio kako svijet funkcionira.
Ni prvi ni posljedni bolesni um. Zašto si se oduševio time i reklamiraš ga?

Quote:
Kada nas kao male uče da je dobro što Jahve ubija u ime Izraela Filestejce,onda to nije antisemitizam a Filestejci semiti.
Bla bla bla. Pojam "antisemitizam" označava opsesivnu bolesnu mržnju prema Židovima kao takvima. Jasnije?

Quote:
Kako nešto može biti nacističko kad je pisano u 19. stoljeću?
Proto-fašizam, rasizam, antisemitizam, ženomržnja..... Ne pravi se nevješt. Sramota je da se oduševljavaš takvim rasističkim smećem s kojim zagađuješ ovaj forum (i lukavom objavom danas, kad se nadaš da nema moderatora).
Nepoznati is offline  
Old 17.04.2017., 13:16   #32
Ne vidim nikakav smisao u ovoj temi.

Em je loše otvorena, em puste besmislice ispisane još na prvoj stranici, em sam autor brka pojmove, em je krivi PDF.


Kao što je rečeno, tematika socijalnog darvinizma, kad se uzme ozbiljno a ne u startu jednostrano, jest tematika za Društvene znanosti, a ne za Religiju. Da je drugačije otvorena, mogla je biti prebačena na DZ, no ovako - ništa.

Zadnje uređivanje Meadow : 17.04.2017. at 13:30.
Meadow is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.