Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 11:39   #8961
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Sto se tice hitne za trudnice, ja sam na Merkur isla jer tamo spadam, a i vodim trudnocu. Inace se ide u Petrovu koliko znam...

MissLia Robicu za bebu za u bolnici nis ne treba? Oni ih tamo obuku u njihovo jel?

Ja si obavezno pakiram nekaj za jesti, nebum ja crkavala...


Cini mi se da bum ja i ranije rodila. Samo neka jos izguram do 37. tjedna...

E da, u manji kofer pakiram sve za sobu, za sebe i malca. U ruksačić, tipa onog kaj se u dm-u dobije trudnicki poklon, pakiram sve za radaonu, a u malu torbu cu spakirati obleku za sebe i malca koji ce tatek dofurati za izlazak iz bolnice.
U Petrovoj su bebeki stalno u njihovoj robici sve do izlaska iz bolnice.

I ja sam si spakirala i krekere i kekse i bombone, vodu... Za svaki slucaj da ne dobijem anoreksiju u tih para dana!

Jeeeeeej, nemam jedina mali kofer! :klap:

Hottie, zasto mislis da ces ranije roditi? U kojem si sad tjednu? Ja si isto sad samo mantram da dodjem do 37. (danas 34+4) i nadam se da gospon vodenjak nece puknut bas kad nas zatrpa mecava!
*narayan* is offline  
Old 06.12.2017., 11:41   #8962
Ja pakiram hranu za prvi dan,dalje dogovaram s muzem. Ne idem na pusti otok da moram sve odjednom trpati

Prvi puta mi nosio kekse i caj u termosici, ostatak hrane mi bio ok u bolnici
Snow Fairy is offline  
Old 06.12.2017., 11:45   #8963
Quote:
MissLia kaže: Pogledaj post
Dodje za nekih 2 tjedna kod nas!

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
super

a ja se tak veselim spakirati kinder bueno i takve nutritivno korisne stvari za nakon poroda
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 06.12.2017., 12:01   #8964
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja pakiram hranu za prvi dan,dalje dogovaram s muzem. Ne idem na pusti otok da moram sve odjednom trpati

Prvi puta mi nosio kekse i caj u termosici, ostatak hrane mi bio ok u bolnici
Snow, to i je za prvi dan!
Tj. za drugi, ako idem na carski, ionako prvi dan ne smijem apsolutno ništa jesti!

Scissors, super da si to skuzila, i meni je ta njihova kolekcija za bebe super! Skroz drugacija!
*narayan* is offline  
Old 06.12.2017., 12:09   #8965
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
U Petrovoj su bebeki stalno u njihovoj robici sve do izlaska iz bolnice.

I ja sam si spakirala i krekere i kekse i bombone, vodu... Za svaki slucaj da ne dobijem anoreksiju u tih para dana!

Jeeeeeej, nemam jedina mali kofer! :klap:

Hottie, zasto mislis da ces ranije roditi? U kojem si sad tjednu? Ja si isto sad samo mantram da dodjem do 37. (danas 34+4) i nadam se da gospon vodenjak nece puknut bas kad nas zatrpa mecava!
Ma uzela sam prvo veliki kofer, pa mi je nekak bio preglomazan, reko ma budem ipak mali, valjda će stati sve. Samo mi je hrana bitna

Danas sam 33+3, jučer sam bila na pregledu i rekla dr. da je maleni ko za 37. tjedan, ful napredan klinjo
A od jučer me tako boli dolje trbuh sa laganim grčićima, nisam ni po noći spavala. Tak da mislim da bude ranije. Mada ne mora biti.
Ako je na mamu, znači bit će tvrdoglav
hottie_zg is offline  
Old 06.12.2017., 12:16   #8966
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post

Danas sam 33+3, jučer sam bila na pregledu i rekla dr. da je maleni ko za 37. tjedan, ful napredan klinjo
A od jučer me tako boli dolje trbuh sa laganim grčićima, nisam ni po noći spavala. Tak da mislim da bude ranije. Mada ne mora biti.
Ako je na mamu, znači bit će tvrdoglav
Vidis mene je frka da bum ranije rodila.znam da sam od 34.tt vec u sigurnim tjednima,ma i sada cak.al neopisivo me strah ak krene ranije zato sam valjda skoro sve i pripremila,da sam bar s te strane mirna
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 06.12.2017., 12:22   #8967
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post

Scissors, super da si to skuzila, i meni je ta njihova kolekcija za bebe super! Skroz drugacija!
ja sam tak zabrijala da ove prve bodiće hoću isključivo one koji se kopčaju prek cijelog tijela, a iznenadila sam se da ih baš i nema puno takvih po ovim drugim dućanima.

em su mi jako mekani, em neutralni što se spola tiče, čekam curku, a uopće nisam gledala boje, koliko su neupadljive, uzela sam prošli put i krem, i sa plavim, i rozim.

nego, da li mi trebaju 2 vreće za spavanje ili je dosta jedna?

i čarapice kupujem ko mahnita, ne kužim se u veličine, samo gomilam
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 06.12.2017., 12:32   #8968
hottie ne treba robica za bebu, dobijes tamo, samo za izlazak.
To sam spakirala zajedno sa as kad muz dodje po nas.
Zaboravih ti napisati i spavacice, 2 kom sam uzela.

Mi smo sutra 37tt, lakse se dise kad smo u terminu

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 06.12.2017., 12:46   #8969
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja sam tak zabrijala da ove prve bodiće hoću isključivo one koji se kopčaju prek cijelog tijela, a iznenadila sam se da ih baš i nema puno takvih po ovim drugim dućanima.
Ja sam jednom u h&m vidjela cijeli zid samo takvih bodibenkica
Snow Fairy is offline  
Old 06.12.2017., 12:53   #8970
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom u h&m vidjela cijeli zid samo takvih bodibenkica
i ja jednom jesam, drugi put nisam

dobila sam neke HM bodiće od frendice, i malo mi se ova pure collection čini mekša, pa kad već imam priliku kupiti te modele, budem. HM cijena se ne sjećam, a možda bude šta na sniženju sad kad krenu. pikirala sam jednu bejbi bundicu u HMu
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 06.12.2017., 13:04   #8971
Quote:
MissLia kaže: Pogledaj post
hottie ne treba robica za bebu, dobijes tamo, samo za izlazak.
To sam spakirala zajedno sa as kad muz dodje po nas.
Zaboravih ti napisati i spavacice, 2 kom sam uzela.

Mi smo sutra 37tt, lakse se dise kad smo u terminu

Sent from my NOA H4 using Tapatalk

Hvala, ma znam kaj trebam za sebe uzeti za sobu i to, al me samo zanimalo kaj točno treba za malog i rađaonu. Hvala ti!

O ti buš sad brzooo!


Edit: Eeee, da, sad sam se sjetila, treba li za rađaonu spavaćica ili se tamo dobije njihova?
hottie_zg is offline  
Old 06.12.2017., 13:31   #8972
hottie, i u radjaoni imaš svoju! Ma super ako je napredniji, nemoj brinut!

Scissors, iz mog iskustva s prvom curkom, ovi preko cijelog tijela su mi bili puno prakticniji nego samo s donjim kopcanjem. S tim da uzmi u obzir da dotad nikad u zivotu nisam obukla bebu, gledala sam u bebe ko burek u svemiru! I sve takve sam pokupovala u H&M, vrlo malo ih ima u ostalim dućanima.
Imam dvije vrece za spavanje ako se slucajno kojim slucajem popiski/propusti pelena/krivo stavim...
*narayan* is offline  
Old 06.12.2017., 13:35   #8973
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post

Scissors, iz mog iskustva s prvom curkom, ovi preko cijelog tijela su mi bili puno prakticniji nego samo s donjim kopcanjem. S tim da uzmi u obzir da dotad nikad u zivotu nisam obukla bebu, gledala sam u bebe ko burek u svemiru! I sve takve sam pokupovala u H&M, vrlo malo ih ima u ostalim dućanima.
Imam dvije vrece za spavanje ako se slucajno kojim slucajem popiski/propusti pelena/krivo stavim...
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 06.12.2017., 13:46   #8974
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
hottie, i u radjaoni imaš svoju! Ma super ako je napredniji, nemoj brinut!

Scissors, iz mog iskustva s prvom curkom, ovi preko cijelog tijela su mi bili puno prakticniji nego samo s donjim kopcanjem. S tim da uzmi u obzir da dotad nikad u zivotu nisam obukla bebu, gledala sam u bebe ko burek u svemiru! I sve takve sam pokupovala u H&M, vrlo malo ih ima u ostalim dućanima.
Imam dvije vrece za spavanje ako se slucajno kojim slucajem popiski/propusti pelena/krivo stavim...
Znam da je u svakoj bolnici drugačije, zato pitam za merkur jer sam čula da ne treba za tamo...
hottie_zg is offline  
Old 06.12.2017., 13:51   #8975
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Hvala, ma znam kaj trebam za sebe uzeti za sobu i to, al me samo zanimalo kaj točno treba za malog i rađaonu. Hvala ti!

O ti buš sad brzooo!


Edit: Eeee, da, sad sam se sjetila, treba li za rađaonu spavaćica ili se tamo dobije njihova?
Za radjaonu sam imala njihovu spavacicu, kasnije svoje.

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 06.12.2017., 13:53   #8976
Hvala MissLia
hottie_zg is offline  
Old 06.12.2017., 14:07   #8977
Baš mi nešto bez veze ovaj Sv. Nikola. Djeca na brzinu pregledala čizmice i samo sam ih požurivala da stignu u vtić, a ja na posao.
U vrtiću ih je pokupila baka i sada oni uživaju. Poslije bake ih moram odvesti u harač kod tetke, a navečer je još i predstava... kao da nisu moji danas :šmrc:

Što se tiče bodija to će svatko odlučiti za sebe i u praksi vidjeti koji mu je najpraktičniji. Meni osobno su ti s hrpom drukera puno nepraktičniji. Navlačenje preko glave bilo mi je praktičnije i brže, a i ti bodiji su mi nekako ljepše izgledali na bebi. Imam par tih kompliciranih od ranije. Sada uzimam isključivo ove s drukerima među nogama. Doduše, ja nikada nisam koristila ni ona silna kopčanja na hlačicama koja kakti služe za lakše previjanje. Uvijek mi je bilo lakše skinuti i ponovo navući hlače nego pokopčati hrpu tih drukera dok nožice veselo mlataraju.
Elinga is offline  
Old 06.12.2017., 14:31   #8978
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Joj Bože, to kad tak počnu petljat. Čak sam čula da su jednom isto tak na temelju zamjenjenih nalaza ekšuli dali injekciju krivoj trudnici.

Stvarno ispada da sve treba propitati.

Drži se, mogu misliti da nije lako.
kolko sam skužila jučer dok su nas prozivali, ja i još jedna trudnica imamo isto ime i slično prezime pa su nas možda zamijenili, al svejedno sam rekla dr da to kaj mi čita nisu moji nalazi, jer nemam tolko godina ni takve dijagnoze kaj je on govoril

u svakom slučaju, iz bolnice odlazim s bebom, rekli su mi da ostajem do kraja, sad sam malo u depri, al nadam se da sve bude u redu

svačega ima po bolnicma, nedavno mi rođakinja pričala da su njezini kolege s odjela ginekologije i porodništva u bolnici di je radila (vani) zabunom porodili krivu trudnicu, došle su dvije istog imena i prezimena, jedna je prošla termin, a druga je bila u 6 mj, ova koja je prošla termin je išla na wc i oni u žurbi uzeli ovu drugu, srećom beba je preživjela, ali je ekipa dobila otkaze, a bolnica je morala platiti masnu odštetu
meni samo nije jasno kak žena nije ništ rekla na to da ju porađaju tak rano , al kolko sam i tu skužila ima onih koje samo šute iz nekog samo njima znanog razloga

kaj se tiče torbe, dobro da sam se na vrijeme spremila, jedino kaj nisam računala na to da bi mogla biti duže od planiranog, pa sam danas prek telefona mm-u objašnjavala di se kaj nalazi u ormaru da mi donese i jedva čekam da vidim na kaj ormar liči jer je sve okrenul na krivo
ja jučer nisam dobila ručak zato jer sam došla baš prije neg su dijelili, ali je mm bil s menom pa je skočil do pekare, tak da si pripremite nekaj, ovisno di idete
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 06.12.2017., 15:13   #8979
Neko je spominjal bodibenkice...ja sam kupila par komada u ktc-u na djecjem odjelu. 22kn, pamucni onak malo deblji, ima u bijeloj, rozoj i plavoj boji. Meni su super, a skroz jeftini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Old 06.12.2017., 15:18   #8980
mala nemirna zasto si hospitalizirana? Ne mogu sad naci post u kojem pises, a nekako mi je promaknulo... Koji si tjedan?
yenna89 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.