Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 18:18   #1
To do lista. Što bi svaka osoba morala proći prije nego se skrasi?

Da vas čujem? Kroz nedavnu raspravu, ne sjećam se aktera, došlo se do toga da osoba od 30ak godina nije proživjela niti 1% svog života. Kvalitativno, naravno(jerbo ne živimo 3000 godina). Vjerojatno je to malo preuveličana brojka, ali vjerujem osobi koja je to prošla, pa me zanimaju neka pitanja. Prvenstveno starijih, iskusnijih, ali možda i mlađih, kojima su odgovori jasni.


Što osoba mora proći, ili što mora znati, da bi mogla reći da zna nešto o životu, o svojim željama, o svojim potrebama? Što bi bilo dobro da svaka osoba prođe u svom životu? U smislu zabave, seksa, boli, tegoba, jednostavno iskust(a)va? Naravno, uvijek tu imamo iznimke, ali istaknite ono što ste prošli i smatrate da je odlična stvar, odnosno što niste prošli, a mislite da bi trebali do kraja života, a da vas to učini boljom osobom.

Osobno, mislim da bih istaknuo kao bitno osjetiti dvije jake emocije. Ne mogu sa sigurnošću reći da sam okusio ijednu. Voljeti nekoga svim bićem svojim. Razbiti se na komadiće nakon toga. Uzročno posljedično, za skrasiti se, potrebno bi bilo skupiti te krhotine nazad u jednu cjelinu.

Treba naučiti da biti sam nije nužno loš osjećaj. Sa trideset godina osvijestio sam ono što mi je ranije bilo floskula. Bolje sam, nego u lošoj vezi. Trenutno sam solo i cijelo vrijeme nakon veze zapravo nisam zabrinut oko toga.

Što me dovodi do sljedeće točke. Ono što mi sada fali u životu je iskustvo. Životno. Seksualno(tehnički, nitko se ne žali, ali su problem granice. Što mi je nužno? Dokle sam spreman ići? Mislim da bi to, pri nekoj velikoj životnoj prekretnici kao što je ozbiljnija veza, ili brak, bilo potrebno znati). Karakterno. Mislim da moram znati kakve mi osobe generalno odgovaraju. Prepoznati to kod ljudi. Mogu reći da sam tu napredovao, s obzirom na kasni start, ali opet, često ne mogu reći da je netko ovakav ili onakav, ako to nije prozirno kao staklena boca.

Smatram i da treba živjeti. Eksperimentirati. Znati funkcionirati s ljudima. Ne biti baš u svakom trenutku odrasla i zrela osoba(govorim o sebi prije više od 15 godina. Bio sam takav da ne mogu shvatiti osobe koje govore da osobe od 20 ili 25 boli kurac za sve i nisu svjesni mogućih posljedica). Naravno, ne govorim sad o tome da je balavost izgovor za obijati kioske, ili zapaliti školsku zbornicu. Ali ja sam valjda prva osoba koja se propušila s 21-2 Jer što ako me netko vidi, dok sam bio srednja.

Putovati. Ne mora to biti put u Portugal. Češku. Uzbekistan. Može biti i "lokalni" đir do Vukovara. Plitvica. Vikend u Crikvenici. Čisto da znaš kako dišeš


Činjenica je da su mnogi danas ograničeni i logistički, ali i financijama(govorim o pripizdinama, u Zg netko nezaposlen uz neki džeparac može imati ispunjen život). Razdoblje 22-26, 27 možda stvarno nisam mogao provesti drastično drugačije, nego što sam ga proveo, upravo iz tog razloga. Djelomično financije, djelomično i to što je jedina stvar koja me tu okvirno mogla zanimati je gym(u koji sam opet povremeno išao.


Na kraju, sve u svemu, dobro sam i ispao Ono što bih si poželio još u životu. Želim neke stvari znati iz iskustva. Ne zato što sam ih pročitao na forumu. Ne zato što sam se pomirio s njima, ili prešao preko toga kao nebitno. Želim da se kolo mog života zakotrlja, gdje će život sam početi donositi nove ideje, nova iskustva, nove eksperimente.



Što bi vi ostali ovome dodali, ili oduzeli? Može ovako, općenito. Može i konkretno, opipljivo. Možda se i ja s vremenom prisjetim nečega. Kao npr provozati jednog dana auto nekom suludom brzinom Od motocikla sam odustao. Bungee Stajati na vrhu svijeta i gledati oko sebe(ok, ne svijeta, kilometarski neboder je dovoljan).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:23   #2
Nista...

Mora se jedino umrit. Sve ostalo sto bi neko trebao i morao prije nego XY je subjektivno i nema univerzalnog niti tocnog/netocnog odgovora.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:35   #3
Ne mora biti točan. Što ti misliš da bi trebao? Što bi ti iz svog iskustva istaknuo kao bitnu stvar u životu? Što želiš probati još?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:44   #4
Prozivjeti sve mozes i dok si s nekim u vezi, braku, svejedno. Nisi onda u zatvoru. Isto imas svoj privatni zivot, posao, zanimacije, hobije, intimu...
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:55   #5
To mi je jasno, da i dalje ostajem individua. Ali nije baš praktično dati otkaz i putovati svijetom sa ruksakom(karikiram), ako ti žena ne radi, a imaš troje djece koje treba prehraniti. Ovo je plastičan primjer, ali nadam se da je jasno da s vezom/brakom/obitelji dolaze i neka ograničenja osobne slobode(dobrovoljna, ali neke stvari ne možeš, ili makar ne možeš više tako jednostavno).


Također, (ne)proživljavanje nečega može biti prepreka i pronalasku nekoga s kim si/ćeš biti u vezi. Postavljanje upitnika. Jel to super zato što je bolje od svega dosad, ili je ekšli super? Jer bolje od svega dosad isto može biti piece of shit(objektivno sranje, a ne da to na kraju ispadne tako zbog okolnosti). Može biti i super, da budemo jasni
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:55   #6
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Prozivjeti sve mozes i dok si s nekim u vezi, braku, svejedno. Nisi onda u zatvoru. Isto imas svoj privatni zivot, posao, zanimacije, hobije, intimu...
Ovo je bullshit.

Postoje neke stvari koje se ipak trebaju proživit dok nemaš bilo kakav oblik odgovornosti spram nekog.

Primjera radi, mnogi ljudi (makar češće čujem iz muških usta) bi voljeli probati ONS shemu. Po meni je to nešto što osoba koja to želi bi onda to i trebala probat prije "nego se skrasi", ali je definitivno nešto što ne možeš u braku. Bar u onom klasičnom, a ne u nekoj forumskoj verziji gdje su svi ultra pasivni i ležerni i apsolutno nikome nebi smetalo da im se partner pojebe sa random osobom na jednu večer.

Neke stvari poput izlazaka su bolje ako nemaš doma nekog tko te čeka. Činjenica da su ti sve opcije otvorene ne znači da ćeš svaku večer odvest doma nekog drugog, ali baš to možeš ako želiš. E sad, ako nisi solo... Jebiga .

Mislim da se hrpa veza svede na prevaru ili varanje baš zbog toga što se mnogi ljudi prije istih nisu "iživjeli" iz kojeg god razloga i onda im je činjenica da je još netkoobratio pozornost na njih osim partnera rezultirala automatskim spušanjem gaća.

Inače mislim da nema univerzalne "to do before marriage" liste, ali svatko od nas dobro zna što bi htio probat.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:03   #7
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ovo je bullshit.

Postoje neke stvari koje se ipak trebaju proživit dok nemaš bilo kakav oblik odgovornosti spram nekog.

Primjera radi, mnogi ljudi (makar češće čujem iz muških usta) bi voljeli probati ONS shemu. Po meni je to nešto što osoba koja to želi bi onda to i trebala probat prije "nego se skrasi", ali je definitivno nešto što ne možeš u braku. Bar u onom klasičnom, a ne u nekoj forumskoj verziji gdje su svi ultra pasivni i ležerni i apsolutno nikome nebi smetalo da im se partner pojebe sa random osobom na jednu večer.

Neke stvari poput izlazaka su bolje ako nemaš doma nekog tko te čeka. Činjenica da su ti sve opcije otvorene ne znači da ćeš svaku večer odvest doma nekog drugog, ali baš to možeš ako želiš. E sad, ako nisi solo... Jebiga .

Mislim da se hrpa veza svede na prevaru ili varanje baš zbog toga što se mnogi ljudi prije istih nisu "iživjeli" iz kojeg god razloga i onda im je činjenica da je još netkoobratio pozornost na njih osim partnera rezultirala automatskim spušanjem gaća.

Inače mislim da nema univerzalne "to do before marriage" liste, ali svatko od nas dobro zna što bi htio probat.
Zapravo sam i pucao više na neke individualne šeme.

Sa seksualnim eksperimentiranjem bih se složio, avanturizam i skupljanje crtica, kome je bitno, treba odraditi prije veze. Tehnički dio eksperimentiranja se može "učiti" i sa stalnim partnerom, čak smatram to i velikom prednošću, jer znate kak dišete i opušteni ste(nije nužno da ste u vezi).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:04   #8
Ključna stvar, dočekati i preživjeti Prvi Saturnov povratak.
Bilo bi puno više sretnih brakova i kvalitetnih veza da su ih ljudi započeli nakon što su stekli astrološku zrelost.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:06   #9
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ovo je bullshit.

Postoje neke stvari koje se ipak trebaju proživit dok nemaš bilo kakav oblik odgovornosti spram nekog.
A gle i ja sam solo, ali imam ekipe gdje su skupa od 20te godine i nebi rekla da su prozivjeli ili ispunili se manje od nekog tko je solo. Sve je to individualno. Biit solo nije uvjet za razvoj tebe kao jedinke. To je i jedini zdravi odnos, valjda.

Preuzimanje odgovornosti spram nekog? To ne razumijem. U vezi si sa punoljetnom osobom.

Ili mislis na obvezu, vjernost, iskrenost..?
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:13   #10
U nekim stvarima je moguće biti individua, u nekima nije. U nekima je to nepraktično. Definitivno imaš osobu kojoj se u nekoj mjeri moraš prilagoditi, kojoj si dužna neke stvari reći. Iako, ponavljam, to je dobrovoljno, ali ne možeš raditi apsolutno što hoćeš, kako hoćeš i kada hoćeš, nego imaš i "drugog ti" s kojim trebaš klapati.


Solo je dobar put, ako nemaš problem s time, ako te to ne koči u razvoju. To je jedna od stvari koje bih promijenio da se vratim 6-7 godina u prošlost. Više ne, jer bi tada izgubio dio iskustva koje me djelomično formiralo.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:25   #11
sloboda mi je neprocjenjiva.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:38   #12
Mislim da se svaka osoba treba maknut od materijalnog i proživjeti duhovno. U smislu stvaranja sjećanja. Putovanja, izleti, zabave, edukacija. Svakako vježbati i toleranciju.

No, treba uzet u obzir da neki to sve mogu proživjet i uz partnera. Poznajem par takvih parova, nedavno se jedan takav ubračio nakon dugogodišnje veze u kojoj su proputovali pola svijeta, i završili u isto vrijeme i diplomske studije.

Ali svakako mislim da su sjećanja najdragocjenije stvari u životu. Onaj tko je vidio i proživo svašta je bogatiji duhom, i lakše se smiri. Jer ne kopka ga pitanje "što da sam?".
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:42   #13
Nisam baš siguran koliko je previše otkrivanja novoga recept za sreću koji ti ovdje tražiš. Možda su najsretniji ljudi koji su oženili prvu koju su poljubili i nikada nisu napustili svoj kvart ili promijenili posao od prvog kojega su pronašli. Ne znati da postoji bolje je isto kao uživati najbolje od najboljega.
Previše istraživanja u bilo kojem životnom polju lako dovede do toga da nikada nisi zadovoljan, da uvijek misliš da postoji bolja žena, ljepši gradi, zanimljiviji posao, viša zgrada s koje ćeš baciti pogled. Zapravo, često se ovdje govori o tome kako ljudi nikada nisu bili nezadovoljniji, veze nikada kraće trajale a rijetko se razmišlja o uzrocima toga. Nije li možda ovo vrijeme prepuno mogućnosti krivo za to?
Ako skrasiti se znači odustati od svega za što si živio do tada nije zapravo uopće čudno što se toliko mnogo ljudi odbija skrasiti. Ili što to shvate kao poraz od kojega kasnije žele pobjeći.

Da je tema otvorena prije 10 godina sigurno bi pisao drugačije. vjerojatno imao čak konkretan spisak. Danas mogu samo reći da nije bitno što si prošao prije nego si se s nekim skrasio već da to u tom trenutku doista želiš i da ti ništa drugo, niti jedna od svih opcija koje svijet nudi ne zvuči bolje od toga. Jesi li prije toga basejumpao s nebodera ili ne doista je najmanje bitno.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:43   #14
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Mislim da se hrpa veza svede na prevaru ili varanje baš zbog toga što se mnogi ljudi prije istih nisu "iživjeli" iz kojeg god razloga i onda im je činjenica da je još netkoobratio pozornost na njih osim partnera rezultirala automatskim spušanjem gaća.
jedna starija gospođa živi već 50god u braku,ona mi je rekla da je ljubav bolest, i da nitko normalan ne može biti tolike godine s jednom te istom osobom.
ima žena pravo.
ja sam u životu ljubila,voljela,brak,rastava,svega...
ni previše puno ni previše malo - partnera za mene toliko strasti u debilima,toliko ljubavi i šmokljanima,toliko obostrano svega u jednim i drugima,al´samo jednog i to ovog zadnjeg istinski volim već 11god. i da se sutra rastanemo i da ode drugoj,voljet ću ga dok sam živa.
dojadio mi je ponekad u svemu iako je za mene savršen,samo mi u ljubavi nije dojadio.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:13   #15
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Mislim da se hrpa veza svede na prevaru ili varanje baš zbog toga što se mnogi ljudi prije istih nisu "iživjeli" iz kojeg god razloga i onda im je činjenica da je još netkoobratio pozornost na njih osim partnera rezultirala automatskim spušanjem gaća. .
Vidim da se sve svodi na seks, pa...

Hoces reci da je manja sansa da ce te prevariti netko tko je prije pojebo 324 zene, nego netko tko je bio sa 2?
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:17   #16
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Što bi vi ostali ovome dodali, ili oduzeli?
Više manje sve te navedene stvari se mogu radit sam, ili u dvoje dok si u vezi i braku.

Ono što bih dodao, treba odjebat forum
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:20   #17
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Vidim da se sve svodi na seks, pa...

Hoces reci da je manja sansa da ce te prevariti netko tko je prije pojebo 324 zene, nego netko tko je bio sa 2?
ovisi kako kod koga.
kod mene puna kapa 3 god zanimljivosti.
ovaj zadnji mi je izuzetak.

prevara dolazi iz znatiželje,zanimljivosti prema nečemu novom.
ne toliko da bi ljudi nekoga povrijedili.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:29   #18
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Ono što bih dodao, treba odjebat forum
svaka ovisnost sraste sa žilama,ni to tako lako odjebati, ljubav je to...
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:29   #19
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Mislim da se svaka osoba treba maknut od materijalnog i proživjeti duhovno. U smislu stvaranja sjećanja. Putovanja, izleti, zabave, edukacija. Svakako vježbati i toleranciju.

No, treba uzet u obzir da neki to sve mogu proživjet i uz partnera. Poznajem par takvih parova, nedavno se jedan takav ubračio nakon dugogodišnje veze u kojoj su proputovali pola svijeta, i završili u isto vrijeme i diplomske studije.

Ali svakako mislim da su sjećanja najdragocjenije stvari u životu. Onaj tko je vidio i proživo svašta je bogatiji duhom, i lakše se smiri. Jer ne kopka ga pitanje "što da sam?".
Iskustvo nam pomaže, ukratko. Kao mali naučimo se ne zabijati u rub kreveta, ili ne naslanjati se na peć. Kao veliki naučimo koliko nam je iskustvo (ne)bitno. Jer iskustvo je i shvatiti da ti više "iskustva" ne treba.
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post

Da je tema otvorena prije 10 godina sigurno bi pisao drugačije. vjerojatno imao čak konkretan spisak. Danas mogu samo reći da nije bitno što si prošao prije nego si se s nekim skrasio već da to u tom trenutku doista želiš i da ti ništa drugo, niti jedna od svih opcija koje svijet nudi ne zvuči bolje od toga. Jesi li prije toga basejumpao s nebodera ili ne doista je najmanje bitno.
Nekak se nadam da je tako. Da tog trena znaš da je to to, i da ti zapravo za TO ne treba iskustva, nego da znaš da je tako, da ti je to super, i da tako treba biti
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Vidim da se sve svodi na seks, pa...

Hoces reci da je manja sansa da ce te prevariti netko tko je prije pojebo 324 zene, nego netko tko je bio sa 2?
Realno, veća je šansa da će znati što želi. To hoće li varati ipak ovisi o njemu. Ako ne želi, neće varati. Također, ovaj sa 2 možda neće varati jer je zadovoljan, a možda zato što je nesposoban si naći
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:38   #20
pa mislim da bi bilo dobro da se ljudi osamostale. probaju živjeti sami ili barem s cimerom, zaposliti se, uzdržavati se, brinuti o sebi. dakle - biti samostalan, sam svoj čovjek. biti sposoban preživjeti, živjeti. to bih istaknula.

sve ovo ostalo mi je totalno irelevantno. recimo, ja nikada nisam imala period ludih izlazaka i tulumarenja i nisam se “iživjela” niti hoću jer mi to nije privlačno i nisam takav tip. putovati planiram do kraja života, posebno kada budem u penziji - to nikako ne bih istaknula kao nešto što treba obaviti PRIJE nego se čovjek skrasi već NAKON što se skrasiš.

to je sve stvar sreće. nekome se zvijezde poslože tako da mu zapravo nije potrebno nikakvo iskustvo i bude sretan jer si nađe i posao i partnera iz prve, netko prođe svašta pa se tješi kako mu je to iskustvo pomoglo i bilo potrebno da ojača u životu.

samo se umrijeti baš MORA, kako je jedan forumaš već napisao.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.