Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 21:31   #161
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Fejsom se ne koristim, ali otvorena sam novim prijedlozima. Budi moj predvodnik u trendovima onlajn pomaganja uz "paralelno upaljen forum". Na sto konkretno mislis?
Ako ćemo iskreno, osjećam se glupo to pisat ovako javno jer ovo je forum i netko će se posrat po tome.

Pa onda samo 2 primjera, možda ona koja bi me najmanje smetala da netko posere .

Udruge koje oglašavaju životinje na njuškalu uvijek žele da im oglasi budu na prvim stranicama jer onda kad netko traži mačku/psa/štaveć će prije vidjet sliku. S obzirom da dodavanjem novih oglasa stari "padaju" niže time im se smanjuje šansa da će ih netko primjetit. Neće svi prolistat 28 stranica mačaka na poklon, hrpa će otvorit svega nekoliko.
I onda lijepo netko mora ručno, minimalno jednom dnevno, te iste stare oglase "dignuti" i istaknuti onim posebnim alatima koji se plaćaju (ovisi od Udruge do Udruge).
Kad sam ja to radila morao si to radit posebno za svaki oglas (ne znam jesu u međuvremenu uveli da možeš označit sve oglase), a bilo ih je jedno 30-ak i znalo mi je uzet dobrih pola sata jer klik-klik-klik-vrti 2 minute.
Također sam radila nove oglase (oni pošalju fotke i osnovni tekst, a ja napišem ostalo), micala one od udomljenih mačaka i tak to.

Nije da je sad bog zna šta od pomaganja, al kad si nezaposlen i ne možeš pomoći novčano ili fizički...

U međuvremenu sam prešla na mrvicu osobnije pomaganje.
Evo upravo mi "novi oglas" leži u krilu.
Moram priznat da je zabavnije od klikanja .


Druga shema je 7 cups za što sam prvo čula na redditu.
Sastoji se od "slušača" iliti Listenera koji su tu da ponude podršku i razgovor ljudima kojima je to potrebno.
Na sajtu se terapija plaća, ali postoji i reddit sub gdje podršku pružaju stranci.


I kajjaznam, možeš nekom davat instrukcije.
Ja tražim upravo to
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:55   #162
@dD, nek te ne sekira ko ce postic bolje usran kriticki ishod, vazno je da tvoj sustav pomoc-suradnje funkcionira cineci te zadovoljnom...i ponosnom valjda.
Hvala ti sto si s nama podijelila poneko od svojih klik-iskustava
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:59   #163
Evo u mom gradu nema niti jedne Udruge.
Ništa, nula, nada.

I zato sam se okrenula da online pomognem na koji god način mogu.
Ovo za reddit je pogotovo dobro zbog vremenske razlike, jer je kod nas npr 4 popodne, a kod te osobe 4 ujutro i nitko mu/joj doma nije budan dok on/a razmišlja o tome da si prereže žile.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:37   #164
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Evo u mom gradu nema niti jedne Udruge.
Ništa, nula, nada.

I zato sam se okrenula da online pomognem na koji god način mogu.
Ovo za reddit je pogotovo dobro zbog vremenske razlike, jer je kod nas npr 4 popodne, a kod te osobe 4 ujutro i nitko mu/joj doma nije budan dok on/a razmišlja o tome da si prereže žile.
Postoje brojni nacini pomaganja, a ti si mi otkrila neke o kojima do sada nisam imala pojma.
Hvala ti.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:08   #165
Ništa .

Internet se može koristit i u korisne svrhe .

I da, ak si aktivna na fejsu (ili ga bar imaš), pogledaj stranicu Čarolija darivanja.
Svaki mjesec stave popise iz domova za djecu (i od nedavno staračkih/za odrasle) sa inicijalima i datumima rođena djece koja imaju rođendan idući mjesec i njihove želje.
Fakat su najčešće vrrrrrrlo skromne, a ako i "nisu" ljudi uvijek mogu poslat nešto rabljeno (tipa mobitel), ali da je u dobrom stanju (logično).
Caka je u tome da šalješ drito na adresu doma, a oni naknadno stave slike djece sa poklonima (samo sakriju lica), tako da su šanse za muljažu minimalne.

S obzirom da dolazi Božić, mislim da svim dječjim domovima generalno fali stvari poput slatkiša što mnogi od nas uzimaju zdravo za gotovo, a potiče se i slanje takvih "grupnih" darova koje onda svi mogu podjelit .

Meni se neki dan srce slomilo kad su stavili popis iz doma za odrasle i kad je nekoliko štičenika napisalo da želi "dvije litre soka od naranče" ili "tri kutije cigareta, bilo kojih, samo da su jake". Onak... Sok od naranče, jebote .

A dedeki iz domova za umirovljenike su mi jako simpa jer skoro svi traže nešto za brijanje. Fora je to kak je starijim generacijama to poseban ritual .

Popisi se obično "razgrabe" u jako kratkom roku (možda i manje od sat vremena) jer je pravilo 1 poklon po jednom slavljeniku .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 07:51   #166
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja bih isto voljela s nekim podijeliti francusku salatu i meseko preko blagdana, ali nije da mi treba netko za taj pothvat. Ja bih isto voljela s nekim podijeliti francusku salatu i meseko preko blagdana, ali nije da mi treba netko za taj pothvat. Nisi više u paru, ali se zato naklopaj za dvoje preko blagdana, počasti se s nekim poklonom kaj si želiš i okruži se frendovima i obitelji i bit će super.

Via Tapatalk
Ma ova godina je meni općenito bila za zaborav.Nadam se da će 2018 biti bolja.

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Ingvar25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:47   #167
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Kakva spoznaja! Ja sam sob! Sretan mali sob, uzivao u zivotu I odjednom metak u glavu. Bez najave, upozorenja.. samo tako. Ubijena, utopljena majonezom, prozvakana I posrana
Free hugs
Nekako mi se čini da i ja spadam u kategoriju sobova
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:19   #168
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da i ja spadam u kategoriju sobova
Svi smo ponekad sobovi. Skuzila sam da nije to nuzno ni tako lose. Ja sam bas morala biti zrtveni sob da skuzim sto je stvarno I sto mi treba
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:34   #169
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ništa .

Internet se može koristit i u korisne svrhe .

I da, ak si aktivna na fejsu (ili ga bar imaš), pogledaj stranicu Čarolija darivanja.
Svaki mjesec stave popise iz domova za djecu (i od nedavno staračkih/za odrasle) sa inicijalima i datumima rođena djece koja imaju rođendan idući mjesec i njihove želje.
Fakat su najčešće vrrrrrrlo skromne, a ako i "nisu" ljudi uvijek mogu poslat nešto rabljeno (tipa mobitel), ali da je u dobrom stanju (logično).
Caka je u tome da šalješ drito na adresu doma, a oni naknadno stave slike djece sa poklonima (samo sakriju lica), tako da su šanse za muljažu minimalne.

S obzirom da dolazi Božić, mislim da svim dječjim domovima generalno fali stvari poput slatkiša što mnogi od nas uzimaju zdravo za gotovo, a potiče se i slanje takvih "grupnih" darova koje onda svi mogu podjelit .

Meni se neki dan srce slomilo kad su stavili popis iz doma za odrasle i kad je nekoliko štičenika napisalo da želi "dvije litre soka od naranče" ili "tri kutije cigareta, bilo kojih, samo da su jake". Onak... Sok od naranče, jebote .

A dedeki iz domova za umirovljenike su mi jako simpa jer skoro svi traže nešto za brijanje. Fora je to kak je starijim generacijama to poseban ritual .

Popisi se obično "razgrabe" u jako kratkom roku (možda i manje od sat vremena) jer je pravilo 1 poklon po jednom slavljeniku .


Ovo mi zvuči super, al ja nemam fejs. Jel svejedno mogu nekak sudjelovat?
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 16:18   #170
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči super, al ja nemam fejs. Jel svejedno mogu nekak sudjelovat?
Mislim da ne.
Koliko znam oni su samo tamo aktivni i nemaju web stranicu.

Meni je to fakat divno, a još bolji filing je kad dođeš 30 min nakon objave posta i skužiš da su ljudi već razgrabili kome će poslat poklon. Bude ti krivo što ti ne možeš sudjelovat, ali s druge strane ti vrati vjeru u čovječanstvo jer je u pol sata 20 ljudi odlučilo kupiti poklon za stranca.

Jedino što možeš je pogledati adrese domova za djecu i spakirati sad za Božić grupni poklon. Slatkiši, ubaciš možda i neke higijenske potrepštine... Mislim da im toga uvijek treba
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:29   #171
Eto nam Badnje večeri, pa kako stojite po pitanju samovanja pod borom?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:32   #172
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Eto nam Badnje večeri, pa kako stojite po pitanju samovanja pod borom?
Bok Tomice. Ja evo samujem sa sobom i baš mi je dobro. Nema tko tlak da mi diže.
Nemam nijedan ukras ove godine, a to je za mene frapantno. Jebe mi se.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:32   #173
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ništa .

Internet se može koristit i u korisne svrhe .

I da, ak si aktivna na fejsu (ili ga bar imaš), pogledaj stranicu Čarolija darivanja.
Svaki mjesec stave popise iz domova za djecu (i od nedavno staračkih/za odrasle) sa inicijalima i datumima rođena djece koja imaju rođendan idući mjesec i njihove želje.
Fakat su najčešće vrrrrrrlo skromne, a ako i "nisu" ljudi uvijek mogu poslat nešto rabljeno (tipa mobitel), ali da je u dobrom stanju (logično).
Caka je u tome da šalješ drito na adresu doma, a oni naknadno stave slike djece sa poklonima (samo sakriju lica), tako da su šanse za muljažu minimalne.

S obzirom da dolazi Božić, mislim da svim dječjim domovima generalno fali stvari poput slatkiša što mnogi od nas uzimaju zdravo za gotovo, a potiče se i slanje takvih "grupnih" darova koje onda svi mogu podjelit .

Meni se neki dan srce slomilo kad su stavili popis iz doma za odrasle i kad je nekoliko štičenika napisalo da želi "dvije litre soka od naranče" ili "tri kutije cigareta, bilo kojih, samo da su jake". Onak... Sok od naranče, jebote .

A dedeki iz domova za umirovljenike su mi jako simpa jer skoro svi traže nešto za brijanje. Fora je to kak je starijim generacijama to poseban ritual .

Popisi se obično "razgrabe" u jako kratkom roku (možda i manje od sat vremena) jer je pravilo 1 poklon po jednom slavljeniku .
Hvala na ovom!
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:46   #174
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Bok Tomice. Ja evo samujem sa sobom i baš mi je dobro. Nema tko tlak da mi diže.
Nemam nijedan ukras ove godine, a to je za mene frapantno. Jebe mi se.
Zdrava filozofija!

Od svih self help knjiga koje sam pročitao, postoji samo jedna koja je odoljela protoku vremena, doboko filozofska knjiga koju bih svima preporučio. To je "Jebe mi se- najuzvišeniji duhovni put" Johna C. Parkina.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 21:24   #175
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Zdrava filozofija!

Od svih self help knjiga koje sam pročitao, postoji samo jedna koja je odoljela protoku vremena, doboko filozofska knjiga koju bih svima preporučio. To je "Jebe mi se- najuzvišeniji duhovni put" Johna C. Parkina.
Dok ima filmova i hrane, briga me.

Four Christmases mi nikad ne dosadi. Bilo bi ljepše gledat ga sad s nekim, ali jebiga, dobar i ovako.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 21:33   #176
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dok ima filmova i hrane, briga me.

Four Christmases mi nikad ne dosadi. Bilo bi ljepše gledat ga sad s nekim, ali jebiga, dobar i ovako.
Budi vjernik i odi na polnoćku. Možda i mene budeš vidjela tamo.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 08:23   #177
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Eto nam Badnje večeri, pa kako stojite po pitanju samovanja pod borom?
Nikako! Na nekakvom koncertu sam bil u birtiji. I odjednom počne ekipa mi čestitavat Božić. Ja reko koji kurac?! Pa nije Nova Godina da se to svima čestita. Baš me zbunilo.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 02:09   #178
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nikako! Na nekakvom koncertu sam bil u birtiji. I odjednom počne ekipa mi čestitavat Božić. Ja reko koji kurac?! Pa nije Nova Godina da se to svima čestita. Baš me zbunilo.
hehe, tema je "samovanje pod borom" a ne koncert u birtiji, ono teži čemer s velikim Č propagiramo ovdje

da to unatrag par godina primjećujem i ja, a podsjetilo me na bezvremenski i svakogodišnji
It's a Wonderful Life
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:56   #179
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Doslo nam je to vrijeme godine. Adventi, lampice, dedamrazevi, standovi.. Miris Bozica. Poljupci ispod imele i gledanje Love Actually po stoti put s partnerom, ususkani ispod mucaste dekice s jednorozima. Mariah Carey i Wham. Kad ste to zadnji put imali? Ja se ni ne sjecam, valjda prije 8 godina ili tako nesto

Sto cete, kako cete?
Jel vam ide na zivce sto ste solo, a oko vas sretni parovi jedu kobasice i piju kuhano vino?
U cemu vi utapate cemer i jad?

Jedno je rješenje, imaj cilj u životu i beskompromisno idi prema njemu. Sve ostalo će se tada posložiti i imati smisla.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:11   #180
Na primjer?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.