Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 21:15   #1
Utočište za divlje ptice

Malo tko zna da pored Zaprešića postoji privatno utočište za napuštene mlade,ozlijeđene i bolesne ptice. Vlasnik tog utočišta, Ana Škarica,iako žena u 70-ima, puna je nevjerojatne energije, volje i ljubavi prema onima na koje baš nitko ne obraća pažnju-a to su ptice koje iz bilo kojeg razloga trebaju nečiju pomoć.
Dobrota,optimizam i mladenački entuzijazam koji isijavaju iz te žene razoružali i fascinirali su me već prvi put,kada sam igrom slučaja dobivši njen broj, donio ozlijeđenog djetlića.
Želim samo preko ove teme ukazati na postojanje osobe koja je napustila sve blagodati "običnog" života da bi isti posvetila spašavanju i njegovanju ptica.
Ona sve radi sama uz pomoć svog muža,bez bilo kakve pomoći od strane Grada ili institucija, i zato ovim putem pozivam sve one koji su voljni pomoći na bilo koji način. Barem posjetom, i to bi joj mnogo značilo.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:28   #2
Evo, moram priznati da prvi put čujem za dotičnu gospođu, ali poznato mi je da postoje tako plemeniti i dragi ljudi koji su svoje živote nesebično posvetili dobrobiti onih koji se sami za sebe ne mogu brinuti. Kada bi prosječan čovjek u sebi imao barem 5% takve dobrote, imam utisak da bi se svijet iz temelja promijenio na bolje. Veseli me što takvi ljudi postoje i što je ovaj okrutan svijet blagoslovljen njihovom nazočnošću.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 22:42   #3
Sethlala gledao sam to davno na televiziji. Gospođa je starija i ima gavrana koji je jako pametan, ali ne zna zivjeti u prirodi, - mislim da ga zovu "Garo". Inace primjetio sam veliki broj sova i ostalih grabljivica u reportazi. Steta sto ne zivim malo blize. Da zivim odnio bi im jedno 5 kila hrane.
__________________
Peregrinus, lat. moguće je izvesti iz per ager, što može značiti onaj koji prelazi polja, ili per eger prelaziti granice. I u prvom i u drugom slučaju hodočasnik je stranac, čovjek na putu ka nekom cilju. To ga dakako razlikuje od običnog lutalice, jer ovaj hoda bez cilja.
Duhovito!
Peregrinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 23:18   #4
Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Sethlala gledao sam to davno na televiziji. Gospođa je starija i ima gavrana koji je jako pametan, ali ne zna zivjeti u prirodi, - mislim da ga zovu "Garo". Inace primjetio sam veliki broj sova i ostalih grabljivica u reportazi. Steta sto ne zivim malo blize. Da zivim odnio bi im jedno 5 kila hrane.
U pravu si to je ta gospođa.Garo ima oko 20 godina i zna izgovoriti par riječi.
Ptice joj sjede na ramenima i jedu iz ruke.Odnos između nje i ptica je magičan, usudio bih se reći.Ja i brat dnevno provodimo i po nekoliko sati u šumi sa psima, pa često naiđemo na ozljeđenu pticu ili ptića koji je ispao iz gnjezda.Svaku pticu koju smo joj donjeli ona je prihvatila i lječila, neke koje su ojačale pustila je u prirodu, a neke koje namaju snage za život u divljini zadržala je u svom azilu te ih hrani i njeguje.Ponekad je pomognemo hranom ili drugim sredstvima.
Uglavnom ona to radi sakrivena od očiju javnosti, skromno i pez pompe, pa smo osjetili potrebu da je spomenemo na ovom forumu.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:46   #5
Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
U pravu si to je ta gospođa.Garo ima oko 20 godina i zna izgovoriti par riječi.
Ptice joj sjede na ramenima i jedu iz ruke.Odnos između nje i ptica je magičan, usudio bih se reći.Ja i brat dnevno provodimo i po nekoliko sati u šumi sa psima, pa često naiđemo na ozljeđenu pticu ili ptića koji je ispao iz gnjezda.Svaku pticu koju smo joj donjeli ona je prihvatila i lječila, neke koje su ojačale pustila je u prirodu, a neke koje namaju snage za život u divljini zadržala je u svom azilu te ih hrani i njeguje.Ponekad je pomognemo hranom ili drugim sredstvima.
Uglavnom ona to radi sakrivena od očiju javnosti, skromno i pez pompe, pa smo osjetili potrebu da je spomenemo na ovom forumu.
Naravno. Eto, ako ljudi iz blizine mjesta u kojem zivi ovo citaju, neka otiđu i odnesu nesto hrane. Dobro bi bilo i da navedes kakva bi hrana odgovarala. Mislim da bi meso bilo dobro za grabljivice? Kakvo meso i sl.? To mozes pitati gospođe... pa ovdje reci.

Inace, i ja imam psa. Pa idem u prirodu cesto. Uzivancija.
__________________
Peregrinus, lat. moguće je izvesti iz per ager, što može značiti onaj koji prelazi polja, ili per eger prelaziti granice. I u prvom i u drugom slučaju hodočasnik je stranac, čovjek na putu ka nekom cilju. To ga dakako razlikuje od običnog lutalice, jer ovaj hoda bez cilja.
Duhovito!
Peregrinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 23:17   #6
Adresa Ane Škarice je:

Zagrebačka 16
Bobovec Rozganski
10293 Dubravica

telefon je 01 3399658, pa se može pitati šta joj treba.

kopiram sa jednog drugog foruma šta im treba:
Stvarno im treba svašta:
- stare deke, plahte i sl.
- sjemenje (pšenica, proso, kukuruz...sve)
- konzerve s psećom i mačjom hranom (jastrebovi i sokoli jedu mješavinu pseće hrane sa svježim sirom i zdrobljenim kruhom)
- čisti papir za podlogu u ptičjim nastambama, pa i onaj kuhunjski papir u roli ili papir za printanje beskonačni sa onim performacijama sastrane
- veliki kavezi dobro došli

Malo da oživim temu, jer se gospođa i dalje brine za ptice i dalje ih ima u velikom broju
Vandalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:45   #7
Ispravak adrese:

Ana Škarica
Zagrebačka 16
Bobovec (cca8km od Zaprešića)

žiro-račun 2360000-3113014956

Danas sam zvala žensku i treba svega i svačega:
-piletinu (za jastrebe i sokole)
-mačju suhu hranu
-kukuruz, proso, oljuštenu zob, suncokret (nisam pitala jel treba biti oljušten ili može cijeli)
-papir bilo kakav sam da nije novinski zbog tinte
-krpe (npr stara odjeća, u to stavlja ptice koje su ranjene tako da su na mekanom i toplom)
Vandalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:06   #8
ako imate sredstava, i vremena, puno je bolje ozlijedjenu grabljivicu odnijeti u sokolarski centar u Dubravu kod Sibenika.

http://www.sibenik.hr/vodic/turizam/...ski_centar.asp

Gdja Skarica, iako dobra dusa, ipak ne pruza priliku grabljivicama za oporavak i povratak u prirodu.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 21:38   #9
Zvala sam jednom te ljude i super su! Ljepo su mi dali savjet preko telefona, žele pomoći, čak su mi rekli da ako želim neka pticu pošaljem i autobusom. Iznenadilo me kad su imali strpljenja objasnit šta i kako da pregledam pticu i šta da napravim kasnije s njom.

Ali, Škarica drži puno ptica INVALIDA NESPOSOBNIH ZA VRAĆANJE U PRIRODU, jer ptica kojoj fali oko, krilo itd NIJE SPOSOBNA ZA PUŠTANJE NA SLOBODU. A njih ima puno i potrebno ih je hranit, te se, između ostalog, i za takve ptice traži pomoć u obliku donacije hrane i svega ostalog. I nažalost, ljudi su joj počeli donosit i razne papige i kanarince sa onim "bolje da ih vama damo nego pustimo van". :-(
Vandalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:13   #10
Jel zna netko jel ovo utočište još uvijek djeluje?

U dvorištu nam se smjestila nekakva ptica, kos valjda. Izgleda kao da joj je ozlijeđeno krilo, ne može letjeti, ali je u međuvremenu dosta došla k sebi i čini se da je samo krilce problem. Ne znam ništa o pticama, pa bismo nju pitali za pomoć
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 20:21   #11
ja imam slični problem...imam malu sovicu koja nemože poletjeti a smjestila se ispod prikolice (ne koristimo je).....ineče sove su mi sa drveta pokraj...žao mi je ptice a neznam koga zvati i što raditi ......
rmanatv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 18:56   #12
samo da 'oživim' temu. zahvaljujem ovim putem gospođi Škarici, divna osoba. ja sam maloprije kraj zgrade vidjela ozlijeđenog goluba, nešto mu je nogica ozlijeđena bila, pa se činilo da ne može poletjeti, i slučajno naletih na ovoj temi na njeno ime i broj, maloprije smo razgovarale, i iako nije bila u mogućnosti uzeti pticu lijepo mi je i strpljivo objasnila što trebam raditi i kome se dalje treba javiti (nisam sigurna da ima puno ljudi koji bi bili spremni pomoći 'običnom golubu', tako da svaka čast). dok sam otišla po goluba da ga stavim na balkon već je nažalost bio otišao, al za one kojima će dalje trebati pomoć mogu nazvat gospođu Anu na broj 01/3399-658 ili, po njezinoj uputi, otići s pticom na Veterinarski fakultet i potražit gospođu Bruker koja će se pobrinuti za liječenje.
__________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.
NeoNoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:55   #13
Jel netko zna da li je gospođa Ana Škarica jos aktivna
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.