Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2003., 15:50   #1
Grudi poslije dojenja!!!

Neznam kuda cu sa ovim pitanjem pa eto pomsili ovdije je najbolje posto ipak tu su majke koje su dojile pa znaju.

Kakve su vam grudi poslije dojenja?Toga me najvise strah.Sto vas muz misli,o vama ako su vam opustene,gnjecave,mekane grudi?Niste vise atraktivni ili jeste i kako postici to?

Ja se nerazumijem u nase brojeve grudnjaka,ali mogu ih ovako pisati.Prije poroda bila sam malo veca od Pamele sto je odvratno za mene jer svi bulje i jako mi je neugodno,a sada su za dva broja vece,nekako su opale i samo nosim one trudniceke grudnjake koji nemogu da odignu grudi,jer i boli,a ovako je vise udobno.

Kako da budem ono sto sam bila poslije dojenja?Da li je to uopce moguce,jer nezelim da izgledam kao krava muzara !!!

Nemoj da se neko uvrijedi mojim zadnjim rijecima,samo zelim da malo izgledam dobro,jer nisam tako stara, a ruzno sad vec izgleda kada se opuste pa mislim se do kad ovako doci ce i do koljena !!!

Help kakva iskustva imate????

Hvala na odgovorima!
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 17:31   #2
da mi nisu nadohvat ruke,ja bih dao sve kaj imam za zenine grudi takve kakve jesu.
troje je djece othranila na njima,ali zbog toga ih samo jos vise cjenim i zbog toga im poklanjam paznje kolko im poklanjam.
moze bit cura ann nicole smith,pamela anderson ili dolly parton,ja kad vidim zenine grudi,ja sam gotov,za mene prestaje otkucavanje sata i one postaju centar mojeg svemira.
ona kaze da joj malo vise.
ja kazem da su one nesto najsavrsenije sto covjek moze vidjeti.
kaze da su mekane.
ja kazem da kroz njih tece zivot,nase djece i moj.
ona kaze da joj nisu lijepe.
meni su one prvi proljetni pupoljak.

ali ja nisam baš mjerodavan jer svojoj ženi kažem da jedva čekam da joj mogu reći da je stara koka.
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 17:34   #3
Ti si ludji od mog muza
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 17:45   #4
E ovo je fino bilo za procitati.Moj meni govori da su fine kakve su.Moje su ono full on bolne,vise,pune su mislim da ce explodirati i meni to nevalja.Bojim se uvijek sto se njemu mozda mota po glavi.Mislim mozda mu se nista nemota vjerujem da ne,ali ja sam takva osoba ono volim drzati do sebe mislim da nije to lose.

Nezlim ni ja biti Pamela zbog drugi znam kakvi su ljudi a muski Australci pogotovo,bulje ko idioti.Ali zelim da izgledam ok zbog sebe nekako bolje se osijecas kada znas sam u sebi da si ok i da si sam sebe zadovoljio.Ja mogu reci da sada odvratno izgledam jer ovo je bas ruzno ovako vise a ogromne ono odmaraju se na stomaku bolje receno.Pa me strah sto ce biti kada budu pranze,da li ce izgledati kao neke visece kese kud sa njima i sta napraviti?

ko zna izgleda da cumorati cekati pa vidjeti.A tvoja zena neka bude happy ti si great i znaj da iako nismo happy sa izgledom nasim,to nas tijesi kad nam muz kaze da smo idealne,jer zbog drugi ti ni nemaris muz je taj sa kojim si i kojeg hoces da nagradis.

Great words!!!
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 18:10   #5
Drums, jesi ti prije bio Nipple Twister?
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 18:14   #6
njet...ja ne twistam nipples,ja ih samo mazim.dlanovima,prstima,jezikom...
imam dva fetiša koje priznam:kosa i grudi(kad smo već fini).
ostale ne priznam,ali daleko od toga da ih nemam...uh...
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 21:13   #7
Re: Grudi poslije dojenja!!!

Quote:
sanny kaže:
Kakve su vam grudi poslije dojenja?Toga me najvise strah.Sto vas muz misli,o vama ako su vam opustene,gnjecave,mekane grudi?Niste vise atraktivni ili jeste i kako postici to?

Toga te najvise strah??????
Ti stvarno imas problema u zivotu!
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 22:29   #8
Ja svoje rolam ko roladu i spremim u grudnjak. I baš su mi prekrasne.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 15:35   #9
Quote:
Drums In The Deep kaže:
da mi nisu nadohvat ruke,ja bih dao sve kaj imam za zenine grudi takve kakve jesu.
troje je djece othranila na njima,ali zbog toga ih samo jos vise cjenim i zbog toga im poklanjam paznje kolko im poklanjam.
moze bit cura ann nicole smith,pamela anderson ili dolly parton,ja kad vidim zenine grudi,ja sam gotov,za mene prestaje otkucavanje sata i one postaju centar mojeg svemira.
ona kaze da joj malo vise.
ja kazem da su one nesto najsavrsenije sto covjek moze vidjeti.
kaze da su mekane.
ja kazem da kroz njih tece zivot,nase djece i moj.
ona kaze da joj nisu lijepe.
meni su one prvi proljetni pupoljak.

ali ja nisam baš mjerodavan jer svojoj ženi kažem da jedva čekam da joj mogu reći da je stara koka.


nisam odavna ljepsi izliv ljubavi od muska cula, svaka cast

inace grudi ko grudi, gravitacija radi
meni su za trudnoce narasle sa trice na peticu, molila sam boga da mi izduvaju sto prije
nazalost usliseno mi je
prekonoci sam ostala bez mlijeka i izduvale jesu ko baloni

nikad vise nisu one stare... al nisam ni ja ona mlada
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:18   #10
Lili hvala na divnom odgovoru.Ako nemozes dati neki savjet nemoj mi ni odmagati.Nisam opsjednuta sa tim kako ce mi grudi izgledati vec zelim da cujem kako i sto.Kakva ko ima iskustva.Nekim zenema se rupe stvarale na grudima poslije dojenja i ostale su takve.Pa pobogu imam pravo da se bojim,prvi put mi je.

Ti ako nemas sto pametnije reci vec kritikovati THANKS A LOT THAN!!!

 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:28   #11
Sanny, da nisi nesto pogrijesila?

Ja sam se obracala osobi sa nickom Drums In The Deep.


Tebi mogu reci da se svakoj zeni u trudnoci grudi malo objese. Stvar je individualna ali mislim da bi ti se desila i da odlucis dijete hraniti adaptiranim mlijekom od prvog dana.

O rupama ne znam nista i ne zelim da znam. Dojenje je za mene nesto sto tako prevazilazi bilo kakve dileme oko mog izgleda da mi je pomalo apsurdno to dvoje dovoditi u vezu.

Ali znam da ima zena koje to rade, ne osudujem, ali imam pravo reci da mi je ta briga pretjerana.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:38   #12
Lisa hvala na divnom odgovoru.Ako nemozes dati neki savjet nemoj mi ni odmagati.Nisam opsjednuta sa tim kako ce mi grudi izgledati vec zelim da cujem kako i sto.Kakva ko ima iskustva.Nekim zenema se rupe stvarale na grudima poslije dojenja i ostale su takve.Pa pobogu imam pravo da se bojim,prvi put mi je.

Ti ako nemas sto pametnije reci vec kritikovati THANKS A LOT THAN!!!

Sorry Lili nije bilo tebi namjenito.
Sto se tice moga straha samo je zbog toga sto u okolici mojoj zene imaju losa iskustva pa tako sire price,nekima ovo nekima ono pa me strah.Ja nezelim da umjetne grudi umecem i slicno zelim da izgledam as natural as possible,ali strah me toga sto oko mene nije niko pozitivan vec sve sami negativci.Ima neki pozitivni i to su oni koji nisu ni dojili pa mislim se ok sto vi znate.

Doktori ovdije su jako cudni i oni te ono na neki nacin tjeraju na bocu.Ubiju te tako u pojam da poludis ili prvi put kada trebas dijete da nahranis oni ti tako trgaju bradavicu da u momentu krene ili krv ili nateknuce i slicno.A normalno nove majke misle da treba da bude tako pa se nezale,a to sto poslije nemogu da doje zbog glupi babica to nije niciji problem.

Zato me strah malo je ovdije ljudi koji savjetuju da je dojiti dorbro i da ce dobro biti poslije toga.Neke zene imaju prica za poluditi,a i cuda sam vidjela nazalost.

Mislim necu se predati lako,ali opet trebam da cujem pozitivne stvari ako ne u zivo onda bar da procitam nesto pametno.Knjige su drugo,a drugo je majcino iskustvo.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:45   #13
Nemam svog iskustva, ali evo par savjeta... mozda pomognu...

Kazu da je dobro pred kraj trudnoce nakon svakog tusiranja bradavice malo trljati frotirnim rucnikom, da bi koza "ocvrsnula" i pripremila se na dojenje.

Kad pocnes dojiti, probaj dijete drzati samo po 20 minuta, koliko je uspjelo pojesti - dosta je. U pocetku ce ti se ciniti da "nemas mlijeka" i to je doba kad vecina zena odustane od pokusaja. Prvih par dana nema mlijeka, nego tece samo kolostrum, koji je bezbojan, ali jako vazan za dijete zbog protutijela i slicnih sastojaka...

Nakon svakog dojenja dojke treba oprati i osusiti i po mogucnosti namazati s nekom masti. A u medjuvremenu u grudnjaku drzati one pamucne tampone koji ce upiti pobjegle kapi mlijeka, drzati dojku suhom i sprijeciti pucanje i infekcije.

Ako dijete ne vuce ili ako moras na posao, mozes se posluziti i pumpama (postoje rucne i one elektricne). KOliko znam, dosta zena kombinira dojenje i hranjenje svog mlijeka na bocicu. Znam da knjige kazu da dijete nakon bocice vise nece dojku, ali izgleda da se i tome moze doskociti (ne znam zapravo u cemu je trik).

Drums je napisao tako predivne rijeci!

A u ekstremnim slucajevima, mislim da postoje plasticne operacije kojima mozes samo malo podici grudi, bez umetaka...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:45   #14
Sanny, knjige su zakon. Majcino iskustvo zna biti suplja prica (sta mogu, imam iskustva sa pricama drugih).


Vec ti je vrijeme da pomalo ucis. Pocni na www.roda.hr. Imas dio o dojenju sa slikama kako bebu treba postaviti i tako dalje.


Sve sto sam za pocetak znala o dojenju je bilo iz knjiga. Kasnije su dosli i razni forumi. O najcescim problemima ima toliko toga na netu da ti informacije iz direktne okoline nece biti ni potrebne.

Vjeruj u sebe i u cinjenicu da su problemi uglavnom lako rjesivi i sve ce biti super.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:48   #15
Stefi, otprilike sve sto si napisala potice ih 50-ih, 60-ih i otprilike sve je pogresno.

Sorry. I hate to burst the bubble.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:49   #16


eh...
nista, idem se educirat!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 17:49   #17
Super ste hvala vam puno!!!

Samo procitati par rijeci od ljudi koji imaju ili nemaju iskustva ali su pozitivni puno znaci,jos jednom vam hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 03:43   #18
Sanny, sada vise nema natrag . U svim knjigama koje sam ja citala lijepo pise da trudnoca vise naskodi izgledu grudi nego dojenje.
A i magic je na zdravlju dala recept (na topicu o prirodnim sredstvima protiv celulita) za laksi oporavak i primijetila (a i meni je logicno) da se kod dojenja grudi postepeno smanjuju pa je i estestka steta manja.

Sanny, ti si sada trudna i ne razmisljas jako racionalno, pa mi vjeruj slijedece: kada prvi put stavis dijete na prsa postat ce ti jasno za sto grudi sluze. prvo za bebe, a onda za sve ostalo (seks, izgled itd)

Ajde good luck i ne brini se toliko oko svega. Sve ce biti OK. Evo, ja dojim vec skoro 4 mjeseca i nisam imala niti cracked nipples niti ikakve probleme. Idem s bebom kuda hocu, kada je gladna nahranim ju u 10 minuta bez logistike oko bocica i duda, grijanja i steriliziranja.
Ne slusaj lude Aussies, samo ti doji bebu sto duze mozes.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 04:50   #19
ja sam svoje dojila prvog 6 mjeseci a drugog sina 9 mjeseci i nebi to nizasta na svijetu dala ,nisu kakve bi ja zeljela da jesu ali znate sto ? muzevi ne radjaju niti doje djecu a ipak se opuste mi bar imamo razlog zasto nam vise ,sise jel nikakva zamjena nece ti bebi dati imunitet kao majcino mljeko
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 08:04   #20
Quote:
sanny kaže:
Kakve su vam grudi poslije dojenja?Toga me najvise strah.Sto vas muz misli,o vama ako su vam opustene,gnjecave,mekane grudi?Niste vise atraktivni ili jeste i kako postici to?

Quote:
sanny kaže:
E ovo je fino bilo za procitati.Moj meni govori da su fine kakve su.Moje su ono full on bolne,vise,pune su mislim da ce explodirati i meni to nevalja.Bojim se uvijek sto se njemu mozda mota po glavi.Mislim mozda mu se nista nemota vjerujem da ne,ali ja sam takva osoba ono volim drzati do sebe mislim da nije to lose.

Quote:
sanny kaže:
Lisa hvala na divnom odgovoru.Ako nemozes dati neki savjet nemoj mi ni odmagati.Nisam opsjednuta sa tim kako ce mi grudi izgledati vec zelim da cujem kako i sto.Kakva ko ima iskustva.Nekim zenema se rupe stvarale na grudima poslije dojenja i ostale su takve.Pa pobogu imam pravo da se bojim,prvi put mi je.
Dear sanny!
Procitaj malo svoje postove jos jednom pa budes vidila da si sama malo proturijecis!
Po ovome ispada da se zabrinjavas da li ce te tvoj partner, nakon trudnoce i dojenja, jos smatrati atraktivnom ako ti se grudi opuste i ne budu vise ono sto su bile!
Grudi ce ti se opustiti , to stoji! Da li ce se smanjit, to ce se tek pokazati.
Ali te iste grudi,ukoliko budes dojila, hranile su jedno malo slatko bice. Dakle imale jednu vrlo vaznu svrhu!
I svaki muskarac koji to ne zna cijeniti,nego se i usudi dati "komentar" da ti grudi vise nisu atraktivne,tj. ti sa takvim grudima po meni je nezreo muskarac.Na zalost ima ih dovoljno, a takvi ostanu balavci po nacinu razmisljanja cijeli zivot.
Ako malo prolistas na zenskom kutu,naci ces post pod nazivom: "mozda ce vas zanimati" .Procitaj pa ces shvatiti zasto sam onako reagirala ( u gornjem postu).
Ja se smatram sretnom sto imam muza koji je (po nacinu razmisljanja) slican DRUMS-u!
I ne samo u svakodnevnom zivotu nego i u ovako teskim trenutcima kao u ovim kroz kome ja momentalno prolazim pokazao je svoju velicinu.
I ljuta sam sama na sebe a istodobno dirnuta do suza sto mi je tek ovakvo nesto trebalo da bi vidjela kakvog divnog muskarca imam pored sebe!

Zelim tebi i tvojoj maloj obitelji sve najbolje!
Lisa
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.