Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2009., 09:46   #41
Uf, moju zabavi bilo sto ali kratko. Brzo gubi zanimanje.
Zato uglavnom koristim stvari koje se mogu mijenjati, tipa vjezbice ili dodavanje lopte.
Obozava one vjezbe iz prve tri su najvaznije, najvise ono s rukama kad joj radim.
Voli da plesemo, vh1 je cesto pojacan kod nas.
Prije je voljela da joj pjevam, umirala je od smijeha a sad ju vise ne zanima.
Voli se ljubiti, onako glasno cmakati. Da joj jedem rukice, i da joj "prdim" po trbuhu.
I u zadnje vrijeme je skakljiva posatala pa i to voli.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 09:51   #42
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
tv mu je jako zanimljiv, al ga okrenem da ga ne vidi jer mi je to malo bed da gleda tak mali, a mozda sam u krivu.
Nisi u krivu, bebe do dve godine uopce ne bi smjele gledati tv. a da ih to hipnotizira, to je istina (ne samo tv nego i ekran kompa)...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 20:23   #43
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Dajes joj jednu po jednu igracku za tu dob,pa nek se zabavlja..
Klinci se moraju i sami igrati,tako podsticu mastu.
Ha dajem ja sve kaj treba, moram napomenuti da nisam friška mama nego iskusna, imamo i sina od skoro 15 g. On je bio turbo cendrav, a malecka nije - osim kad joj je dosadno, a to su ekstremna stanja (ono - vani kiša lije cijeli dan - nema šetnje, a ja j... ga - moram peglat, moram skuhat, moram oprad pod, usisat, oprat kosu i sl.).
Ne pada mi na pamet prekomjerno nosakanje - taj ispit sam položila još prije 15 g. i hvala ne više (neke curke tu spominju ovu metodu - sve je lako dok su mali i lagani ).
Inače do cca 4.5 mj. starosti je većinu dana prespavala, a u šetnje smo išli kad je bila budna (da vidi razliku ).
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:01   #44
Kada bebe počinju zanimati baby gim, mobil i slične igračke?
Dobili smo na poklon viper..je li prerano da malu stavim u to???
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:18   #45
danas sam svog bebača starog točno 3 mjeseca, nakon što sam ispucala sve uobičajene metode zabavljanja (gym, fitness, masaža, nosanje, kolica, šetnja, pjevanje, grimase...) zabavila čitanjem novina... bio je oduševljen buljenjem u štampana slova
u zadnje vrijeme ga zabavlja i odraz u ogledalu , a za 10-ak minuta slijedi još nešto zabavno - skidanje do gola i kupanje
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:25   #46
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Kada bebe počinju zanimati baby gim, mobil i slične igračke?
Dobili smo na poklon viper..je li prerano da malu stavim u to???
to i mene zanima, ovo za mobil.
mojoj je to čitava dva puta mobil bio zanimljiv
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
danas sam svog bebača starog točno 3 mjeseca, nakon što sam ispucala sve uobičajene metode zabavljanja (gym, fitness, masaža, nosanje, kolica, šetnja, pjevanje, grimase...) zabavila čitanjem novina... bio je oduševljen buljenjem u štampana slova
u zadnje vrijeme ga zabavlja i odraz u ogledalu , a za 10-ak minuta slijedi još nešto zabavno - skidanje do gola i kupanje
sve to okei, a kako im privući i zadržati pozornost na nečem duže od 5 min*???
ima osjećaj da ja svoju bebu naživicram sa glupostima koje izvodim, počne vrištat nakon 5 minuta.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:37   #47
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Kada bebe počinju zanimati baby gim, mobil i slične igračke?
Dobili smo na poklon viper..je li prerano da malu stavim u to???
ja sam ga pocela stavljat s dva mjeseca ali mu nije bilo pretjerano zanimljivo. tek negdje s tri mjeseca je poceo uzivat u viperu,natezat igrackice...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:48   #48
Moja beba najviše voli biti vani pa je svaka prilika dobra za odlazak u šetnju ili da budemo u vrtu. Još voli kad sjednemo na zidić ispred kuće i gledamo kako prolaze auti. Pa joj pričam ovaj auto je čuveni, ovaj pjavi, ovaj je vejik i tako znamo po pola sata sjediti i gledat aute. Kaže mm da izgledmo kao da prosjačimo.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:50   #49
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

nema još 3 mjeseca.
igračke mu još nisu pretjerano zanimlijve.
super su mu jedino lusteri koje imamo u sobi i u dnevnom boravku.
obožava lustere i kad su ugašeni i kad su upaljeni.
ne znam što mu je tako fascinantno u tome.

u svekrvinom stanu plafon je ispunjen svjetlima... nešto moderno... ima puno lampa na stropu.
kad smo došli tamo i upalili mu ta svjetla on je skoro infarkt doživio kako je sretan bio


mrzi monotonost. ne smijem stajati na jednom mjestu dulje od 10 sekundi inače pizdi. moram se gibati dok ga nosim jer nema koristi u suprotnom.

vidjet ćemo kako će biti kasnije.
I moja obožava lustere, upaljene jednako kao i ugašene. Čak i žarulju u našoj spavaćoj sobi gleda (nismo još stigli kupit luster). I to još kad je imala par tjedana.

Obožava bit u kupaoni isped ogledala i minutama može piljit u tekući sapun. Ne znam šta joj je to tolko zanimljivo. Valjda ona posludica s kljunom i crveni sapun unutra.

Isto joj otvaram frižider, pjevam Nije lako bubamarcu,Ogladnio jedan mačak i Rega, rega, bit će svega, pjesmu pjeva žablji zbor.... Voli te pjesmice.

Zeko i potočić je i meni također pretužna pjesma pa ju ne pjevam.

Nosam koliko mi moja kičma dopušta.

Imamo muzički vrtuljak s Mozartom i Bachom, šareni klauni, jako ih voli.

Čitamo novine i reklamne letke zajedno, ona gleda u velike šarene listove.

I tak, svašta, a čini mi se da ćemo morati još svašta i smisliti.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 23:47   #50
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
sve to okei, a kako im privući i zadržati pozornost na nečem duže od 5 min*???
ima osjećaj da ja svoju bebu naživicram sa glupostima koje izvodim, počne vrištat nakon 5 minuta.
teško je odgovoriti na ovo pitanje...
naravno sve ovisi o djetetu, ali evo, meni se nekako čini da je bebač skoncentriraniji i sposobniji se sam zabaviti kada su zadovoljene tri stvari: nahranjen je, naspavan je i ima čistu pelenu. danas je npr. odspavao ČAK 2 sata u komadu popodne (inače jako slabo spava preko dana) i nakon toga je bio divno dijete, sam je brbljao s igračkama duže od 5 minuta (i nama je to problem), ma bio je super raspoložen, a inače zna biti nervozan i cendrav
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 23:50   #51
ja sam bebi od rodice u nedostatku ideja plesala salsu,smijala se to naravno ne znači da sam toliko loša,right right? :P
anna_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 23:54   #52
dok sam bila trudna strahovala sam kako neću moći s malom bebom onako neprekidno brbljati besmislice i ceriti se, a sad strahujem kako ću zaboraviti razgovarati s odraslima
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:45   #53
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
dok sam bila trudna strahovala sam kako neću moći s malom bebom onako neprekidno brbljati besmislice i ceriti se, a sad strahujem kako ću zaboraviti razgovarati s odraslima
ja sam vec pocela bucati rijeci kad razgovaram s odraslima...

moja voli bit na mobilu...
voli da joj se pjeva i da joj se cita...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 23:40   #54
Naš sin ima 5 mjeseci, počeli su ga zezat zubići pa je nervozan i razdražljiv.
Igračke ga živciraju, sve trpa u usta pa se nasekira i počne vrištat.
Ne znam kak da ga zabavim cijeli dan, miran je u principu samo kad ga nosim ali naravno, ruke mi otpadaju nakon cjelodnevnog nošenja. Inače malo spava po danu, 3 puta po pola sata.

Pomagajte!
MiMaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 23:51   #55
Quote:
MiMaZg kaže: Pogledaj post
Naš sin ima 5 mjeseci, počeli su ga zezat zubići pa je nervozan i razdražljiv.
Igračke ga živciraju, sve trpa u usta pa se nasekira i počne vrištat.
Ne znam kak da ga zabavim cijeli dan, miran je u principu samo kad ga nosim ali naravno, ruke mi otpadaju nakon cjelodnevnog nošenja. Inače malo spava po danu, 3 puta po pola sata.

Pomagajte!
stavi ga u klokanicu u okomit položaj..
moja to obožava..
znatiželjna je ono samo tako... tako da po sto puta dnevno idemo u inpekciju obožava kada otvaram ormare a ona zvjerinja unutra..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 02:58   #56
moje dijete isto ima 4 mjeseca...što njega zabavlja...

voli gledati tatu kak igra star wars
voli gledati spot "destination unknown" perverznjak mali
voli kad ga bacakam uokolo
voli se igrat s igračkicama koje mu vise iznad prematalice i pričat sam sa sobom u ogledalcu na istoj
voli se nosat uokolo
voli kad legnem na krevet, stavim njega sebi na noge pa ga brzo približavam svojoj faci i udaljavam(ko da radim one vježbe za noge i trbuh ). na tu foru voli i kad on leži a ja mu se brzo približim facom. i naravno moram reć nešto tipa "aaa...buu!"
obožavao je kad smo se na moru ljuljali na ljuljačci pred kućom i aj bih mu pjevala..al toga ovdje nemamo... možda bih mogla ovih dana kak je sunčano probat ulovit neku ljuljačku u parku

ponekad mu je zabavno navlačit igračkice na babygymu, mobilu u krevetiću il onom spiralnom čudu iznad ASa i mlatit po njima. draže mu je mlatit po njima.
u zadnje vrijeme mu je podnošljivo i gužvat i trgat časopise i bacat ih na pod
i igrat se s grickalicama(one debilne ključeve od chicca voli. isse..)
podnošljivo mu je i kad mu pjevam, a ponekad mu je čak i zabavno
kojih 5 min mu pažnju zaokupi i ona tommy zvijezda koja projicira medeke i to..

al najviše vremena provodi pokušavajući utrpat obje šake u usta istovremeno i još k tome i pričat s njima u ustima.

inače je po prirodi teško gunđalo i moramo se vraški potrudit da on cijeli dan ne provede namršten jer mu više manje ništ ne paše
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 11:34   #57
lara, hvala na savjetu, zaboravila sam napisati da klokanicu obožava, u njoj pičimo po stanu, sve moramo vidjet i opipat. Inače voli sve vrste nošenja i kretanja, vožnju u kolicima i autu (uvijek zaspi).
Jedino ga ne smijem stavit u Viper ili položit negdje jer se odmah počinje bunit.
Probat ću sve po malo (iako dosta toga već jesam) ali mama će se očito morat pomirit s tim da neće ništa napravit dok nas ti zubići ne prođu.
MiMaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 11:36   #58
Najjača igra je bila i ostala Buba Švaba...moja djeca su mogla igrati se satima kao i mali sada...mislim da je pravo uživanje počelo sa 6 mjseci...doslovno vrišti.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 11:40   #59
wtf je sad buba svaba?
ne znam sta je, al sigurno mi treba.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 11:50   #60
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
wtf je sad buba svaba?
ne znam sta je, al sigurno mi treba.
...pa mislila sam da je to staro koliko i ljudski rod...i samnom su se toga igrali...nije nikakva nauka i ako stvarno neznaš ili igraš u drugom obliku smijat ćeš se...ide sa dva prsta..hodaš po bebi i govoriš polako i dramatično..Ide Buba Švaba nema gdje da spava i tako jedno minutu..i onda odabereš mjesto (ili ispod pazuha ili ispod vrata) i vikneš Tu će spavat! i poškaklješ ga na to mjesto..oni skuže tu dramatiku već već kod traženja mjesta se smiju, a kad vikneš i poškaklješ moj vrišti..inače se još ne smije puno naglas, onako grleno..ali na ovoj igri redovito.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.