Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2006., 17:06   #21
Quote:
hana kaže:
a oce "pomoc" trbusnjacima voznja bicikla, orbitreka ili aerobic? ako da kako?
Tako sto ces time otopit masne naslage sa trbuha i trbusnjaci ce doci do izrazaja...
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 17:10   #22
Quote:
hana kaže:
ali ti "jutarnji" trbusnjaci nisu za topljenje sala nego ucvrscivanje, naravno da ako imas 20 kila viska nis koristi od toga ali ako imas taman kila a malo buckast - ne ravan trbuh?
Meni baš treba za "učvršćivanje" jerbo imam tanki struk, nemam špeka na trbuhu, al jednostavno nije čvrst. Odem pol sata trčat ili bit na Orbitreku, i to mi dođe dobro da se malo iznojim i ostanem u formi, al ja sam si sad utuvila u glavu da bi baš htjela imat six pack trbuh pa sam od nedavno počela forsat trbušnjake.
pin_up is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:14   #23
Bok svima!
Imam jedno pitanjce. Prije mjesec dana sam krenula na aerobic i super sam se osjećala ali prije cca.2 tjedna sam odjednom dobila užasnu vrtoglavicu. Slikala sam kičmu otišla kiropraktičaru i sad je ok. Rekli su mi da je to vjerojatno od nepravilnog vježanja i od nepravilnog izvođenja trbušnjaka.
Sad više ne idem ali bi htjela opet krenuti! Jel imao netko slično iskustvo?
Kako se izvode pravilni trbušnjaci?
Hvala svima
pepa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:20   #24
Quote:
pin_up kaže:
Meni baš treba za "učvršćivanje" jerbo imam tanki struk, nemam špeka na trbuhu, al jednostavno nije čvrst. Odem pol sata trčat ili bit na Orbitreku, i to mi dođe dobro da se malo iznojim i ostanem u formi, al ja sam si sad utuvila u glavu da bi baš htjela imat six pack trbuh pa sam od nedavno počela forsat trbušnjake.
Onda uz Orbitrek radi i vježbe kao El Pajaro sa tebi odgovarajućim opterečenjem i diži noge na visećoj klupi za donje trbušnjake.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:25   #25
Evo copy-paste sa fitness.hr

Klasični trbušnjaci


POČETNI POLOŽAJ :
Lezite na leđa na tlo ili na neku ravnu površinu, stopala su na tlu.
Kičma mora biti ravna prije nego počnete izvoditi vježbu.
Ruke stavite iza glave odnosno, još bolje, na prsa .
VJEŽBA :
Ova je jedna od najboljih vježbi za trbušne mišiće.
Lagano dižite glavu do jednog trenutka kada osjetite da više nemožete (to je za gornje trbušne mišiće) i lagano se vraćajte u početni položaj.
Osjetit ćete kako vam se mišići grče i lagano opuštaju.
SERIJE :
Pokušajte napraviti 4 serije, po 25 ponavljanja, ritam neka bude lagan .
Među serijama se odmarajte 45sek do minute.




Trbušnjaci na lopti


POČETNI POLOŽAJ :
S leđima legnite na loptu.
Stavite ruke na prsa, ne iza glave jer ruke tijekom vježbe, u tom položaju, guraju ili pomažu vrat što je nepravilno.
Stopala su na tlu zbog održavanja ravnoteže.
VJEŽBA :
Lagano dižite glavu prema prsima, zadržite za sek , i lagano ispuštajte u početni položaj.
Ovo je svakako jedna od najzahtjevnijih i dakako najkvalitetnijih vježbi za trbušnjake.
SERIJE :
Napravite 3 serije , ritmom 3-1-3. (ritam 3-1-3 = 3 sec dizanje, 1 sec zadržavanje, 3 sec spuštanje)
Među serijama se odmarajte 1-1.5 min.


Bočni:

POČETNI POLOŽAJ :
Lezite na pod, skvrčite koljena, stopala su na tlu.
VJEŽBA :
Dignite trup na stranu, kičma mora ostati mirna i ne smije se odvajati od tla, zadržite za trenutak i vratite se lagano u početni položaj.
U ovoj vježbi nijedan mišić ne smije pomagati pri uzdizanju već samo trbušnjaci odnosno trbušni mišići.
SERIJE :
Napravite 3 serije, ritmom 3-1-3 i odmarajte se 1-2min između serija.


Dizanje nogu- donji trbušnjaci


POČETNI POLOŽAJ :
Lezite na lagano nakošenu klupu, dolazi u obzir i ravna klupa, i primite se za vrh klupe.
Ne dozvolite da se tijelo giba gore-dole jer će tada trpjeti ramena.
Koljena lagano dignite, i držite ih skupa sa stopalima !
VJEŽBA :
Lagano dižite donji dio tijela prema prsnom košu i lagano spuštajte u početni
položaj, trbuh neka bude napet pri uzdizanju i spuštanju.
Vježbu ne izvodite prebrzo, zalet će prouzročiti nepravilnu izvedbu vježbe i kičma bi mogla nastradati.
SERIJE :
Pokušajte napraviti 3 serije po 10-20 ponavljanja.
Među serijama se odmarajte 1min i sljedite ritam 3-0-3.
Zapamtite ova vježba nije lagana zato ne očekujte da ćete odmah na početku lagano napraviti veliki broj serija odnosno ponavljanja.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 17:02   #26
Kod trbušnjaka je najvažnije izvoditi vježbu pravilno (kao uostalom i kod bilo koje druge vježbe, ali ovdje se najčešće griješi), a to znači podizati se i spuštati kontinuiranim naprezanjem mišića, a ne spuštati se iz podignutog položaja brzo (koristeći gravitaciju), a zatim se podizati uz trzaj.

Nema smisla raditi trbušnjake (kao ni bilo koju drugu anaerobnu vježbu) "na prazan stomak", jer tim vježbama ne skidamo kila, a bez ugljikohidrata ne možemo ni odraditi vježbe kako treba.

Mišići ne rade kad bole, mišići bole kada se pojave mikro-oštećenja u mišićnom tkivu (tzv. mišićna upala) zbog velikih ili dugotrajnih naprezanja i siguran su znak (u slučaju da se javljaju dan-dva nakon vježbanja u teretani) da smo vježbe dobro odradili. Direktna posljedica tih "upala" je rast mišićne mase (pod uvjetom da se pravilno hranimo i odmaramo tj. spavamo).

I na kraju, trbušnjaci (tj. razvijeni trbušni mišići) i salo se međusobno ne isključuju, tj. moguće je imati i jedno i drugo istovremeno.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 17:57   #27
Quote:
Martin kaže:
I na kraju, trbušnjaci (tj. razvijeni trbušni mišići) i salo se međusobno ne isključuju, tj. moguće je imati i jedno i drugo istovremeno.
Dapače, svi ispod škembe imaju dosta razvijene trbušne same po sebi, druga stvar je što oni nisu oku vidljivi zbog naslaga koje ih prekrivaju.

Forsiranjem trbušnjaka neće se te naslage skinuti nego će se mišići ispod njih definirati al i dalje ostat oku nevidljivi. Tek potrošnjom masnih naslaga će doći do izražaja a trbušni mišići mali sami po sebi intenzivnim radom ne troše toliko energije da potaknu trošenje energije pohranjene u masti.

Poželjan je rad velikih mišića (noge, prsa, leđa ) koji bi aerobnim vježbama prvo potrošile energiju koju smo unijeli taj dan a nakon nekog vremena (cca 30 min) počeli trošit energiju pohranjenu u masnim naslagama i time smanjivali iste a time i pomogli dolasku vaših toliko željenih trbušnih na površinu
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 11:45   #28
Vi neki mi fakat niste logični
Pa ako napravim 100 trbušnjaka, kakvih god dnevno, već zbog samog osjećaja stezanja u dijelu trbuha će se nekakvi rezutati vidjeti..
Pa osjetiš do vraga, ne?
Mislim, nije mi u cilju da izgledam ko Schwarzneger,
ali opet ove brije da se ja mučim, radim i onda mi netko prodaje da ne valja, pogotovo ako osjetim su mi
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 11:48   #29
Quote:
El Pájaro kaže:
A zasto prije dorucka?! Nista nije dobro radit prije dorucka na prazan zeludac, osim mozda cardio treninga, a i tu postoji dosta razlicitih misljenja. Da bi se trening pravilno odradio treba energije, treba tijelo "napuniti". Slozeni ugljikohidrati su zato vazni za dorucak, a anaerobnim treningom se trose samo ugljikohidrati.
Pa ako radiš poslije doručka ili kakvog jela jedini rezultat je rigaona..
Ja znam samo, da se netko ne uvrijedi ne solim pamet,
da nam je profa , a i ona ženska na treningu rekla da sve što radimo moramo raditi na prazan želudac ili par sati nakon jela da se sve slegne..
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:52   #30
Quote:
emo§ion kaže:
Pa ako radiš poslije doručka ili kakvog jela jedini rezultat je rigaona..
Ja znam samo, da se netko ne uvrijedi ne solim pamet,
da nam je profa , a i ona ženska na treningu rekla da sve što radimo moramo raditi na prazan želudac ili par sati nakon jela da se sve slegne..
Pa nisam mislio da se nazderes graha i kobasica i ides radit trbusnjake. Ujutro na prazan zeludac ne valja radit nikakve anaerobne vjezbe jer ih i neces moci napraviti kako treba. Iza dorucka npr. sat vremena ili malo vise je ok. Ili iza rucka, iza vecere... Ne odma iza vec kad se to malo provari. Tijelu treba energije za te vjezbe, treba mu carbsa. Inace odose misici put katabolije...
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 03:45   #31
glupost meljete ali totalno
ja recimo imam izrazen abdomen a nikada ne radim trbusnjake i kvazi stvari ali dobro ja sam druga prica
najbolje u vezi abdomena i cvrstine njega samoga ti je u dijeti ili ti definiciji
iako vi vjerojatno neznate sta je definicija reci cu "dijeta"
jedna poznata dijeta i uvijek djelotvorna ali moras biti stabilna osoba i cvrstog karaktera da bi je izdrzala
unesi puno proteina dnevno ili ti bjelancevina izbaci ugljikohidrate koliko je vise moguce doslovno do kraja masti unosi do mile volje i nakon ekih 8 do 10 tjedana uz tezinu koju imas sada ona ako se dobro toga drzis ostai ce ista a ti ces izgubiti salo oko struka i n a trbuhu a samim time ces misliti da su ti misici ucvrsnuli ali oni su uvijek bili takvi kakvi jesu jedino sto si ih ti drugacije parcipila preko masti koja se skupila na njih

poz...
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 11:45   #32
Quote:
pljugica kaže:
jedna poznata dijeta i uvijek djelotvorna ali moras biti stabilna osoba i cvrstog karaktera da bi je izdrzala
unesi puno proteina dnevno ili ti bjelancevina izbaci ugljikohidrate koliko je vise moguce doslovno do kraja masti unosi do mile volje
Jel to misliš na Atkinsonovu dijetu? Još jedna od superzdravih dijeta,koja loše djeluje na kardiovaskularni sustav,može izazvati probleme s bubrezima i opasna je za dijabetičare. I naravno,ima jo-jo efekt u 90% slučajeva.

Btw.dr.Atkins je umro kao debeli i srčani bolesnik.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 12:03   #33
Quote:
Ljubicica kaže:
Jel to misliš na Atkinsonovu dijetu? Još jedna od superzdravih dijeta,koja loše djeluje na kardiovaskularni sustav,može izazvati probleme s bubrezima i opasna je za dijabetičare. I naravno,ima jo-jo efekt u 90% slučajeva.

Btw.dr.Atkins je umro kao debeli i srčani bolesnik.
Ma fućkaš Atkinsa, najgore je što mislim da sam negdje čula da je od njegove dijete umrla jedna
žena, doduše, vjerojatno je pretjerala ili šta, ali i druge su imale probleme..
No, ovo nije ta tema, pa..

Koliko vi možete u jednom komadu napraviti trbušnjaka, a bez da stajete ili odmarate..
Ja jedva 100 nakon kojih sam mortus..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 13:28   #34
Quote:
pljugica kaže:
glupost meljete ali totalno
ja recimo imam izrazen abdomen a nikada ne radim trbusnjake i kvazi stvari ali dobro ja sam druga prica
najbolje u vezi abdomena i cvrstine njega samoga ti je u dijeti ili ti definiciji
iako vi vjerojatno neznate sta je definicija reci cu "dijeta"
jedna poznata dijeta i uvijek djelotvorna ali moras biti stabilna osoba i cvrstog karaktera da bi je izdrzala
unesi puno proteina dnevno ili ti bjelancevina izbaci ugljikohidrate koliko je vise moguce doslovno do kraja masti unosi do mile volje i nakon ekih 8 do 10 tjedana uz tezinu koju imas sada ona ako se dobro toga drzis ostai ce ista a ti ces izgubiti salo oko struka i n a trbuhu a samim time ces misliti da su ti misici ucvrsnuli ali oni su uvijek bili takvi kakvi jesu jedino sto si ih ti drugacije parcipila preko masti koja se skupila na njih

poz...
Ma ko bi to mogao izdrzat 8 do 10 tjedana bez grama ugljikohidrata?! Ja kad radim definiciju, isto radim low carb dijetu, al' ne totalno bez carbsa. Radim je po shemi 3 dana praznjenje, 1 dan punjenje, 2 dana praznjenje i 1 dan kombinirano. I uvijek se pokazala odlicnom. I ta 2, 3 dana praznjenja (ugljikohidrati max do 70 grama) se osjecam totalno nadrkano i sjebano. Al' me zato punjenje vrati u zivot. Nije mi jasno da bi neko mogao bez ugljikohidrata 10 tjedana.
Trbusni misici su kao i svi drugi misici. Oni se također mogu nabildati, mogu narasti, kao i svi drugi misici. A za to je opet potreban pravilan trening i prehrana i naravno poslije definicija. Svi misle da imaju ispod sala dosta misica, sto nije uvijek tocno, jedno je kad si izrezan i vide ti se samo one crte, plocice, a jedno je kad imas bas komad misica na trbuhu, kad to iskoci vani. Dobro, meni je to lijepo viditi na muskarcu, a za zene mi nije uopce neki merak kad se vide te "plocice".
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 18:07   #35
Quote:
El Pájaro kaže:
Ma ko bi to mogao izdrzat 8 do 10 tjedana bez grama ugljikohidrata?! Ja kad radim definiciju, isto radim low carb dijetu, al' ne totalno bez carbsa. Radim je po shemi 3 dana praznjenje, 1 dan punjenje, 2 dana praznjenje i 1 dan kombinirano. I uvijek se pokazala odlicnom. I ta 2, 3 dana praznjenja (ugljikohidrati max do 70 grama) se osjecam totalno nadrkano i sjebano. Al' me zato punjenje vrati u zivot. Nije mi jasno da bi neko mogao bez ugljikohidrata 10 tjedana.
Trbusni misici su kao i svi drugi misici. Oni se također mogu nabildati, mogu narasti, kao i svi drugi misici. A za to je opet potreban pravilan trening i prehrana i naravno poslije definicija. Svi misle da imaju ispod sala dosta misica, sto nije uvijek tocno, jedno je kad si izrezan i vide ti se samo one crte, plocice, a jedno je kad imas bas komad misica na trbuhu, kad to iskoci vani. Dobro, meni je to lijepo viditi na muskarcu, a za zene mi nije uopce neki merak kad se vide te "plocice".
to je tesko da ce ti trbusni misici narasti to ti je genetski odredjeno ali ipak ima sanse ali samo ako se primis aas-a

ja sam atkinsonovu dijetu primjenjivao vec pet puta kada sam definiciji i jos sam uvijek ziv i zdrav a moj kompa koji ima previse kila muke muci sa kolesterolom i visokim tlakom
zasto je ta dijeta losa ako ne izbacijus masti koja je osnovna energija tijelu za razliku ugljikohidrta koja su tek sekundarna i brzo trosiva
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 18:31   #36
Quote:
pljugica kaže:
to je tesko da ce ti trbusni misici narasti to ti je genetski odredjeno ali ipak ima sanse ali samo ako se primis aas-a

ja sam atkinsonovu dijetu primjenjivao vec pet puta kada sam definiciji i jos sam uvijek ziv i zdrav a moj kompa koji ima previse kila muke muci sa kolesterolom i visokim tlakom
zasto je ta dijeta losa ako ne izbacijus masti koja je osnovna energija tijelu za razliku ugljikohidrta koja su tek sekundarna i brzo trosiva
Meni su bome narasli od kad sam se poceo bavit bb-om, isto kao sto mi je narastao i biceps i kvadriceps..., a sve to bez upotrebe AAS-a.

Ugljikohidrati jesu brzo trosiva energija, al' svejedno trebaju tijelu, trebaju da se misici napune glikogenom. Zato ih i ne valja izbacivati totalno, da ne bi slucajno zapao u ketozu, sto bi moglo rezultirat dobrim gubitkom misicne mase, a to nam nikako nije cilj.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:09   #37
Quote:
Emo§ion:D kaže:

Koliko vi možete u jednom komadu napraviti trbušnjaka, a bez da stajete ili odmarate..
Ja jedva 100 nakon kojih sam mortus..

Broj napravljenih trbušnjaka i nije neko mjerilo, ali imaš ovdje ptičicu, pa nek ti on objasni.

Inače, ljudski mozak ne može funkcionirati bez UH, pa vi njih samo izbacujte iz prehrane...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:38   #38
Quote:
El Pájaro kaže:
Meni su bome narasli od kad sam se poceo bavit bb-om, isto kao sto mi je narastao i biceps i kvadriceps..., a sve to bez upotrebe AAS-a.

Ugljikohidrati jesu brzo trosiva energija, al' svejedno trebaju tijelu, trebaju da se misici napune glikogenom. Zato ih i ne valja izbacivati totalno, da ne bi slucajno zapao u ketozu, sto bi moglo rezultirat dobrim gubitkom misicne mase, a to nam nikako nije cilj.

je istina je mozda ti imas dobru genetiku
tvoja visina i kilaza mozda ako se smije znati

zato postoji vrijeme punjenja i praznjenja
ja inace jedem 10mjeseci na godinu kolko mogu i sta mogu u offseasonu
tako dobim misicnu masu ali i nesto masnoce
zato mi treba samo dva mjeseca da to skinem i opet sam na konju
u tom perriodu mi nije cilj dobivanje misicne mase jer je to nemoguce nego da je sto bolje zadrzim a to radim sa visokim unosom proteina
ako bi premalo uzimao i proteina i ugljikohidrata onda bih upao u ketozu ali tako stvarno nisam ludo

poz...
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:56   #39
Quote:
pljugica kaže:
je istina je mozda ti imas dobru genetiku
tvoja visina i kilaza mozda ako se smije znati
Pa nisam bas siguran da je dobra genetika na mojoj strani. Trenutno, 183 cm 86-87 kg, bf oko 8%, mozda cak i manji. To sam sve stekao u 4, 5 godina koliko se bavim bodybuildingom, koliko mi vrijeme dopusta. Inace sam ektomorf, nekad sam bio na 66 kg uz istu visinu.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 01:42   #40
Quote:
El Pájaro kaže:
Pa nisam bas siguran da je dobra genetika na mojoj strani. Trenutno, 183 cm 86-87 kg, bf oko 8%, mozda cak i manji. To sam sve stekao u 4, 5 godina koliko se bavim bodybuildingom, koliko mi vrijeme dopusta. Inace sam ektomorf, nekad sam bio na 66 kg uz istu visinu.
odlicno nema sta
dobro si pot tesan

evo moje statistike
174cm
95kg
6% bf htio bih da je nizi
obujam ruke 45cm hladan
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.