Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2003., 20:33   #41
Quote:
nologo385 kaže:
Ok. Dobar početak - Agirl - 2.000 kn mjesečno.
- 2.000 za auto? - računaš i ratu ili samo gorivo i amortizaciju?
- 1.500 kn za hranu - samo dječju? Ne valjda. Sigurno müsliš na mamu tatu i jedno dijete.
Soma za režije? A rata za stan?
Da pojasnim:
- 2.000 za auto? - recimo samo rata i benga
- 1.500 kn za hranu - za muža i ženu. Hrana za dijete je uračunata u dva somića za baby expences
Soma za režije? - pa da...to su režije i neki ekstra trošak koji iskrsne( valjda s bebom moraš imati malo lufta u računici)
A rata za stan? - je** ** zaboravih na stan. Koliko košta rata za stan? ... soma/dva/tri ?

činjenica je da je život skup. Neki uspijevaju puno više sa puno manje. Ja na žalost, još uvijek nisam jedna od njih.... valjda ću naučiti
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:47   #42
Koliko koštaju djeca?
Novaca,živaca ili vremena? Svega puno,ali se i puno dobije natrag...
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:10   #43
Quote:
mala kikica kaže:
računaj : kolica 1500- 2500 kn, krevetić 400-800, hodalica 300, ormarić s kadicom oko 1000, vrtić oko 500, pa posteljina i robica i mobil za krevetić .... boli me glava već sad od cifre. naravno, bez nekih stvari bi se i moglo al kad je tvoja beba u pitanju, teško...
Moj mali se je vozio u kolicima od 499kn iz Beba Shopa (na placi u Rijeci). Kasnije se prebacio u kisobran kolica za 79kn (turbo limach, Karolina Rijecka).

Jest da su njegova kolica imala 4 kotaca, a ne tri sta je sada "in", ali mali je narasao kao i sva ostala djeca.

Ormaric za presvlacenje nismo kupili (savjetovali su nas prijatelji da je to bacen novac). Presvlacili smo ga u kupaoni na ves masini, kad je malo narastao onda u sobi na kaucu. Kupao se u plasticnoj kadici (Plodine, 19kn), koju sam stavila u veliku kadu.

Jeo (pio) je bebimil, kasnije Frutekove vocne kasice, kasnije normalnu hranu.

Pelene... 5-8 dnevno... Pampers, tada je jedan paket kostao 119kn (DM). Maramice Grandi 80komada, mislim da su bile tada 17kn (Getro). Pampersove su bile tada oko 30kn. Krema iz apoteke 800g. Nije neka prafimirana, ali je jako dobra, mislim na svrhu. trajala je oko mjesec i pol...

Kinderbet je imao moj. To je naslijedno u nasoj faimliji. Dobit ce ga za svoju djecu (ako nece nek si kupi sam novi). Kupili smo samo madrac.

Vrtic smo kupili, nikad ga nismo upotrijebili. Mali nije htio bit unutra.

Hranilicu smo imali onu koju se okaci za stol. Jednostavno i jako prakticno (samo smo malo od ispod pojacali stol da ne padne sve skupa).

Hocu reci, stvar je relativna. Mozes samo za opremu potrosit 15000kn, a mozes proc i puno jeftinije.

Vecinu onog sta vidis u baby ducanima, uopce nije potrebno. Posavjetuj se s nekim tko je vec prosao kroz sve to.

Uvjek imas istu stvar skuplju i jeftiniju (no name). A da najcesce ova jeftinija nije losija.

Ne treba stediti jedino kada se radi o zdravlju i sigurnosti djeteta (kvalitetne cipele, auto sjedalo...)

Sada ima 3 godine. Neznam koliko me kosta. Nije mi bitno. Dobiva ono sta mu treba (a i vise), ne razbacujemo se.

Za odjecu se uglavnom brinu bake
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:13   #44
Quote:
GoodOne kaže:
Koliko koštaju djeca?
Novaca,živaca ili vremena? Svega puno,ali se i puno dobije natrag...
Da, ziva istina. Najprije zivaca, pa onda vremena... a o novcu ni ne stignes vise mislit.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:19   #45
Scully Hvala!!! do sada najkonstruktivniji post! Još par ovakvih i - mislim da ćemo saznati mnogo toga.
Znači - stol za prematanje - je li potreban ili ne? Ima onih prijenosnih pa ih ljudi furaju sa sobom...
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:30   #46
Quote:
nologo385 kaže:
Znači - stol za prematanje - je li potreban ili ne? Ima onih prijenosnih pa ih ljudi furaju sa sobom...
Meni nije trebao. Treba ti najvise par mjeseci (kasnije je djete veliko, moze past sa njega), pa neznas onda kud bi s njim.

Prijenosni? Mi smo za tu svrhu imali obican rucnik.

Doma, na ves masini, bila je podloga za prematanje (neka cvrsca spuzva obucena u neki umjetni materijal, Beba shop, mislim da nije kostalo vise od 200kn).

To prematanje na ves masini imalo je i prednosti. S obzirom da je bilo u kupaonici sve je bilo nadohvat. I nije bilo neuredno - zatvoris vrata od kupaonice i nitko ne vidi unutra.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:33   #47
Quote:
nologo385 kaže:
Znači - stol za prematanje - je li potreban ili ne? Ima onih prijenosnih pa ih ljudi furaju sa sobom...
Uz sve to ne zaboravi i na VW Transporter, ili barem Renault Kangoo
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:36   #48
Quote:
AgentScully kaže:
Doma, na ves masini, bila je podloga za prematanje (neka cvrsca spuzva obucena u neki umjetni materijal, Beba shop, mislim da nije kostalo vise od 200kn).
Nažalost to kod nas neće ići. Moja je partnerica od onih što bi držale i mikser te Dry cooker pećnicu na veš-mašini, dakako kada bi gore bilo mjesta, jer je puna svakakvih điđebaja.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:38   #49
Quote:
AgentScully kaže:
Uz sve to ne zaboravi i na VW Transporter, ili barem Renault Kangoo
Osoba s Jugićem mi je rekla da se sasvim dobro snalaze, međutim da djeci za igru ne bi bila dovoljna ni najduže produžena limuzina...
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:41   #50
Quote:
nologo385 kaže:
Nažalost to kod nas neće ići. Moja je partnerica od onih što bi držale i mikser te Dry cooker pećnicu na veš-mašini, dakako kada bi gore bilo mjesta, jer je puna svakakvih điđebaja.
To nije problem. Uzmes kartonsku kutiju, i sve te djidjebaje jednim naglim pokretom ruke prebacis u tu kutiju. Zatvoris. I prebacis recimo na balkon. Ili u podrum. Onda ce ubrzo shvatiti da joj od toga zapravo ionako nis ne treba.

Sada na ves masini vise nema podloge za presvlacenje. A ni djidjebaje se nisu na nju vratile.

(govorim iz iskustva)
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:57   #51
Quote:
nologo385 kaže:
Osoba s Jugićem mi je rekla da se sasvim dobro snalaze, međutim da djeci za igru ne bi bila dovoljna ni najduže produžena limuzina...
Dobro ti je rekla.

Poanta je u toma da svedes sve na razumnu mjeru, a te "prenosne" stvari pojednostavi...

Nemoj bas sve kupovati odmah. Kupi najnuznije, pokazat ce ti se u hodu sta ti jos treba.

Pitaj prijatelje koji su kroz to prosli. Vise njih.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 20:27   #52
stol za prematanje....vecina frendica su kupile takve koji imaju ispod ugradbeni ormaric ili komodu, dijete im jos ni jednom nije palo s toga ( ajde par puta je bilo blizu, jednom kad sam ja bila na duznosti ).

slicnu ovome, ali jeftiniju

njena komoda ima ogradice s lijeve i desne strane 10 cm visoke


Dijete je cijele 2 godine tamo prematala, nakon toga je komodu i dalje koristila kao ormaric za robicu a gore je maknula mekanu navlaku pa je po tome poslagala sitnice, slikovnice, okvire sa slikama, sad joj opet treba za drugo dijete.

Nakon toga jos uvijek stigne komodu prodati.

Ovdje malo tko kupuje vrtice, to je prilicno nepopularno, hodalice isto bas i ne, popularne su one Krabbeldecke iliti deka za puzanje gdje se sasvim male bebe igraju na podu....
ovo

malim bebama uz to objese ovakve igracke da imaju sto loviti rucicama....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 21:46   #53
Mislim da je naj vrijednije sto djetetu mozes pruziti vrijeme i paznja posvecena samo njemu.Nikakve premaatalice,lezalice,fancy kolica i sl. pizdarije nisu nuzne.Sve se moze ,ali vremena nikad dovoljno a to je naj vaznije.Djeca mogu spavat s tobom na krevetu,kupat se u kadici za 20kn. i vozit u rabljenim kolicima.Sigurnost je bitna(stolica za auto) a sve ostalo je bitno roditeljima a manje djetetu.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 22:15   #54
sta skupo bebi treba? kolica i car seat. i nista vise.
hranu uopce nije komplicirano ni skupo raditi sam - skuhas i zamrznes u onim tacnama za led. ne znam zasto ljudi uopce kupuju gotovu hranu, osim za kad idu van.
ostalo neizbjezno - formula mlijeko (ako se koristi) i pelene. i dobre cipele su regularni izdatak (ne, naravno, nike tenisice za dvogodisnjake).
a na nepotrebnu odjecu i igracke se moze puno potrositi.
za malu djecu bitno je da imaju, bar ja mislim, dobar set drvenih tracnica i vlakova te nesto tipa lego (duplo, ovisno o dobi), sto se uvijek moze popunjavati, par soft toys/beba i pribor za crtanje.
cemu ohrabrivati konzumerstvo od tako njezne dobi? i gomilati plastiku u kuci?
ah, da, i bebu se moze mazati bademovim uljem, to je i tako zdravije nego mineralna ulja i kreme bazirane na takvima.
ramona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 22:31   #55
Ja nisam imala nikakvu posebnu napravu za presvlachenje - kreveticu se spushtala prednja strana (inache je generacijama kruzhio medju mladim obiteljima drushtva ) pa sam Juniora na njemu presvlachila.

Kadicu sam kupila za par desetaka juna i kupala sam ga u kuhinji, na dvije spojene stolice prvih par mjeseci.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 22:44   #56
Pratim i pokusavam zapamtiti sve ove korisne savjete koji prave razgranicenje izmedu stvari koje su neophodne i one koje su bacanje novaca i skupljanje gluposti koje zavrse u smecu!
A da kosta cini mi se koliko sam citala i cula od prijateljica kosta i to papreno ali uz korisne savjete i razuman um ne bi trebalo biti tragicno.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 22:44   #57
Ma tak i ja mislim.Nadam se da ce te me podjetit na to kad meni dodje vrijemeMada si mogu priustit sve te pizdarije,radije cu stavit taj novac na stranu (djecja stednja) i kupit djetetu nesto korisnije kad poraste.Mislim da mladi roditelji padnu u zamku kupovanja i ono,moje djete je naj vaznije i mora imati SVE,a fala bogu ponuda je velika i ne pomazu bas sve te reklame i kiceraj.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 17:53   #58
imam 3 djece. Sve im je slatko kupiti,ali moj je savjet-NIŠTA. U vrtiću su bili samo kad sam ja trebala na WC.Jedina mi je korist bila stolica za hranjenje,Ali iz nje klinac može pasti (srećom moji nisu).Sve te slatke sitnice se upotrebljavaju godinu dana,a onda prave nered. No,ako imate novaca na bacanje....
dugokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 08:27   #59
Ima raznih pristupa...moj je bio racionalan: za prvo dijete sam zahvaljujući budućim bakama, dobila nova kolica i sjedalicu za auto. Moram priznati da mi je sjedalica za auto vrlo brzo postala najvažniji predmet u kuči: bila je ona za djecu do 9 mj. i sa dva položaja a mogla se i ljuljuškati1 Vjerujte, za to vrijedi izdvojiti svaki novčić. Moja je curka u tome provodila večinu budnog vremena.

Sve ostalo: krevetić. odječu, stolicu za hranjenje...sam dobila rabljeno, što od rodbine, što od frendica.

Nakon moje curke, sve što je bilo slobodno je dano dalje i kad su došli dečkići, lijepo su mi se vratila moja kolica, stolica za auto a što je falilo sam i opet nabavila od dobrih ljudi.

Ja sam počela više trošiti tek sad kad su poodrasli, pa im odječa traje barem dvije sezone...A i sve je manji krug ljudi od kojih možeš nešto naslijediti, jer i oni več imaju više djece a klinci sad stvari ipak iznose...

No, moram priznati da se pomalo pribojavam perioda kad moji dečkići postanu klipani koji deru jedne tenisice mjesečno, pa puta dva pa...bolje da ni ne mislim!
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 22:09   #60
Question

Prvo te košta što ćeš kupovati voće, povrće, mlijeko, pelene, pudere, šampone......
A drugo što će te koštati su tvoje slobodno vrijeme i živci!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.