Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Postoje li nadnaravne (=nad-fizicke) pojave ?
Da 194 68.79%
Ne znam, veoma verovatno 22 7.80%
Ne znam, verovatno 18 6.38%
Ne znam, malo verovatno 6 2.13%
Ne znam, veoma neverovatno 6 2.13%
Ne 25 8.87%
Nije bitno / ne zanima me 11 3.90%
Glasovatelji: 282. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2006., 08:12   #1
Nadnaravna iskustva

Pod nadnaravnim (nadprirodnim) podrazumevam na ovom topicu sve sto bi bilo ne-fizicko
(u smislu u kome nauka tretira fizicko = materija+energija koje su merljive danasnjim naucnim instrumentima);
telepatija, telekineza, prekognicija, astralna projekcija, dozivljaji vidovitosti …
Naravno, ako se uzme da je celo postojanje u oblasti prakriti da su onda i takve evtl. pojave prirodne
i da nisu cuda vec slede odredjene zakone, ali to nije tema ovog topica.

Ovo nije topic na kome:
- religiozni citiraju svoje svete knjige i ubedjuju druge da postoji njihov bog
- ateisti traze od religioznih da im dokazu da taj njihov bog postoji
- PM govore o tome kako samo ja jeste a da je sve ostalo nevazno
- duhovnjaci govore o tome kako su sidhiji bezveze i opasni po pravi duhovni razvoj
- parapsiholozi i neinformirani navode cuda o kojima su citali u tabloidima ili knjigama

Ovo je topic na kome:
- svako moze, ako je imao i hoce, izneti svoja licna iskustva sa nadnaravnim pojavama i/ili bozanskim cudima (pri tome promenu vere ili prelazak sa ateizma na verovanje i sl. ne smatram u kontekstu ovog topica cudom).

Sto objektivniji i precizniji opis dogadjaja to bolje ; i evtl. vase objasnjenje.

Hmm, sada kada sam procitao uslove koje sam postavio,
imam neodoljiv utisak da ce ovo biti slabo posecen topic.

Zadnje uređivanje Dragan : 30.05.2006. at 08:18. Reason: zaboravio smajli
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 08:22   #2
Jučer sam popodne sa frendicom raspravljao o utjecaju dekoltea na muškarca i kako se u tom slučaju moram višestruko truditi da ženu gledam u oči a ne nešto niže. I kako je to prilično nelogično jer dekolte sam po sebi ne bi trebao biti ništa strašno.

Jučer sam navečer gledao Seinfilda gdje su raspravljali na isti način o istoj temi.

E sad, jel' to nadnaravno? Meni izgleda prilično čudno.

Dragane, dao si toliko pravila pa nemaš ništa za napisati o svojim iskustvima?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 08:42   #3
PS

Hvala Baph, znao sam da sam nesto zaboravio.

Ovo nije topic
na kome cete kritikovati onoga ko ga je startovao tj. mene
i pokazivati kako su anketa i topic glupi, nelogicni, bespotrebni i sl.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 08:44   #4
Quote:
Dragan kaže:
na kome cete kritikovati onoga ko ga je startovao tj. mene
i pokazivati kako su anketa i topic glupi, nelogicni, bespotrebni i sl.
A šta ću kad mi je ušlo u naviku kritizirati svakoga koji postavlja topik bez da
daje svoje mišljenje o temi koju je postavio.

Nego, jel' to moje spada u nadnarvna iskustva?

To mi se često dešava pa više ne obraćam pažnju na takve stvari.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:01   #5
U pravu si Baph, ni meni se ne svidjaju topici koji pocinju bez izjasnjavanja onoga koji ih je pokrenuo.
Obicno kad nesto pokrenem onda i sam dam primer ali eto u poslednje vreme ne postizem.
Sto se tice tvog pitanja - kaj ja znam, izgleda mi veoma prirodno; to sa dekolteom.

1. Zadnjih dvadesetak godina mi se u proseku 6 puta godisnje desavala neka od sledecih pojava:
- pomislim na nekoga i 1-5 minuta nakon toga on zove telefonom ili se pojavi (jednom je cak ta osoba bila oficijelno na godisnjem u jednoj drugoj zemlji)
- postavim u sebi pitanje i 10-60 sekundi kasnije osoba mi odgovori tacno na njega
- nazovem nekoga i on mi kaze da je upravo pre toga mislio na mene
...
Ako od ovih 120 slucajeva (verovatno ih je i vise ali ne vodim statistiku jer vise nije “interesantno”) koji su vec “destilisani” kao prilicno ocigledni pola bacim u vodu ostaje ipak jos cistih 60 materijalisticki “neobjasnjivih” slucajeva. Osim ako neki elektroni ili molekuli nisu uspeli direktno iz moje glave da preskoce u neciju tudju (ponekad i stotinama kilometara udaljenu) glavu i da tamo prenesu odgovarajucu informaciju.

Podrazumeva se da se vec medju onih 120 nema takvih koji su nastali usled toga da me ta osoba redovno zove u odredjeno vreme/dan, ili da ja nju zovem, da ne mislim svaki dan i po ceo dan na tu osobu vec je se setim retko, da pitanje koje sam u sebi postavio nema veze sa upravo vodjenim razgovorom ili nekim nedorecenim razgovorom od pre vec da predstavlja i za mene i za tu osobu kompletnu promenu, da odgovor mora biti sasvim jasno u korelaciji sa pitanjem a ne samo izokola ...

2. Jednom prilikom dok sam spavao probudio sam se i svesno gledao po sobi u kojoj sam spavao, videci sve stvari jasno ukljucujuci i moje telo na krevetu. Perspektiva je bila otprilike 3 m u visini i 2 m udaljeno od mojih nogu. Da ponovim jos jednom - to nije bio san, bio sam budan kao sto sam i sad budan. Na pitanje kako sam siguran da nisam sanjao odgovor je da covek jednostavno zna za razliku. Inace bi bilo opravdano i pitanje otkud ste svi vi sigurni da ste budni a da ne sanjate (koje je zapravo i zaista veoma opravdano ).

Nauka i pseudonauka

Kako voditi dijalog sa ljudima koji tvrde da imaju parapsiholoske sposobnosti

Za skepticare

Zadnje uređivanje Dragan : 30.05.2006. at 11:00.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:14   #6
Ja sam doživjela nekoliko neobjašnjivih (nadnaravnih?) iskustava. Prvo je bilo kad sam ko 11-12 godišnja djevojčica planinarila sa tatom. (Tatu sam doživljavala kao apsolutni autoritet i nije bilo šanse da mu se , u bilo čemu, usprotivim ). E pa taj put trebalo je priječi nekih petnaestak metara po ledenom snijegu, da obiđemo stijenu i nastavimo uspon. Snijega se nisam bojala jer skijam, planinarila sam odavno, ko divokoza ali...nešto me potaklo da pogledam niz padinu i vidim...ništa. Veliko sivilo, vakum, nepostojanje, kraj.
Čovjek ,obično, "vidi" ili osjeća ili što ja znam što, ali u budućnosti nešto postoji. No ja sam znala da ako napravim još jedan korak, sve nestaje. Usprotivila sam se tati, bio je jako ljut, prijetio je kaznom, rugao mi se, nagovarao, na kraju je popustio i prekinuli smo penjanje. Znala sam da sam upozorena i da nisam poslušala , okliznula bih se i sletila u provaliju .

Kroz život sam doživjela još nekoliko sličnih upozorenja, toliko glasnih i jasnih da ih nisam mogla previdjeti. Uglavnom su bila vezana za putovanja, poslušala sam što mi je "bilo rečeno" (suprug je samo prvi puta rekao da pretjerujem),svaki smo put doživjeli situaciju koja bi vjerojatno bila kobna da sam se oglušila.

A moje zadnje nadnaravno iskustvo dogodilo se pred par godina. Tada sam shvatila da smo svi i sve ista energija, samo u različitim fizičkim oblicima. To je bilo tako smirujuće i divno iskustvo ,pokušavam se uvijek toga sjetiti kada me životne (ne)prilike dovedu u situaciju naglašenog ega i konfrontacija.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 09:46   #7
Neki iz ankete (2) veruju da postoje nadnaravne pojave a cak 9 ih zna (inace kako bi bili sigurni ako nemaju nedvojbena vlastita iskustva) !

Steta da ti sto znaju ne zele da podele sa drugima svoja iskustva, mozda bi nekoga zainteresovalo i navelo na razmisljanje.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 08:08   #8
Eto moj odgovor je ne.

Pročitavši iskustva, koja su se i meni događala mogu samo napisati: svijet je mali i mašta čini svašta.

Maštovitost je mislim jedna od najljepših vrlina.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 08:19   #9
da
druga je stvar, hoće li se u budućnosti pokazati i da i nisu tako nadnaravne...

ali dok se ne dokaže...da, postoje.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 21:18   #10
Quote:
Dunj@ kaže:
da
druga je stvar, hoće li se u budućnosti pokazati i da i nisu tako nadnaravne...

ali dok se ne dokaže...da, postoje.
i ja to potpisujem.
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:30   #11
Da ..kao student ..i jaaako dobro se sijecam svakog detalja ..
Prvo sam osobno imala iskustvo ...
Lezala sam na stomaku i razmisljala kako je ipak vrijeme da ustanem.Osijetila miris kave..cimerica se znaci ustala i skuhala kavu.Super (pomislim) ..ali ipak jos uvijek lijena ustat..planiram dan ..kako,sto i gdje moram otic,obavit ...
Kad najednom me neka sila pritisne i zaKova o krevet .Nisam mogla pomaknut NISTA.Samo sam mogla ocima treptati.I ta sila pocela me svom snagom pritiskat,tako da se krevet poceo nenormalno ljutati..cak i poskakivati.Da li me bilo strah?
Jako sam plasljiva ..ali u tom trenutku sam pokusavala pomaknut glavu i pogledat sto se to dogadaj iza mene ..ali nema sanse..NISAM MOGLA NI MAKAC.Pokusala sam viknut..pozvat cimericu...ali NE... USTA NISAM MOGLA OTVORITI .NISTA. TAd me poceo obuhvacati neki strah ..i u tom momentu,ta sila me pocela polako i postepeno pustati . Krevet se poceo sve manje i manje ugibati ...i sve je najednom STALO.
Nakon par dana... PONOVO jutro ...
Tri smo zivjele u stanu..svaka u svojoj sobi...
I cujem kako lupaju vrata...racunam..jedna se ustala...cujem kako cizmama lupa..trce po stanu(tamo-vamo)..pa u wc(lupne vratima) ..pa ponovo pretrci (kao da je nesto zaboravila) ..i cizme klapaju i klapaju ...diglo mi zivce .. ali cujem kako ide prema izazu ..otvara vanjska vrata i zalupi ih .Pomislim ..Ah,napokon je izisla ! Ustanem ... RAcunala sam da je to bila Ana i otisla na fax ..skuham kavu i pokucam drugoj na vrata..udjem i kazem joj :"Ajmo,kava je gotova!" ..Ustane se ..sjednemo i pricamo ...kad iz trece sobe izlazi Ana... Ja i Anita se pogledamo ...i obje u isti glas:"Zar ti nisi izisla?" Ona sva pospana kaze:" A gdje ?" I tada se ja i Anita pogledasmo ...i skuzimo da smo obje cule lupanje cizama..obje smo cule lupanje vratima..trcanje ..a tko je to bio ? ili sto je to bilo? NE znamo ... Uh..jedva sam cekala promijenit taj stan...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:13   #12
Lightbulb

Quote:
Dragan kaže:
Neki iz ankete (2) veruju da postoje nadnaravne pojave a cak 9 ih zna (inace kako bi bili sigurni ako nemaju nedvojbena vlastita iskustva) !

Steta da ti sto znaju ne zele da podele sa drugima svoja iskustva, mozda bi nekoga zainteresovalo i navelo na razmisljanje.
ja mislim da to i nisu toliko nadnaravna iskustva, svatko s kim sam pričala o njima ih ima! ja, naprimjer, sanjam neki san (otprilike jedamput na tjedan) i tomi se isto dogodi točno za dva mjeseca. U DAN TOČNO!!!! više sam se navikla na to i sad znam što će mi se dogoditi nakon nekog vremena. isto tako sam sanjala kako je bilo tamo nekoj ženskoj iz Titanica, bila je u drugom razredu i nije se uspila spasit, a znam da to nije bio samo san, već da je ona govorila kroz mene.....
Lintu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 22:19   #13
Postoji mnogo nadnaravnih stvari kojima sam bio prisutan, a i takvih o kojima sam cuo od vise njih.
Odvajanje duse od tijela - astralna projekcija, vidjenje drugih dimenzija, hodanje po uzarenom ugljevlju, jasno predvidjanje LOTTO brojeva, levitacija, razgovor s bicima iz drugih dimenzija, ljecenje ljudi ili zivotinja Rei-Ki ili bio -energijom na daljinu ... Mnogo toga

Koja je svrha da tocno nabrojim i opisem bilo sto od toga osobi koja ne vjeruje ili osobi koja vjeruje ???

Ako opisem nevjerniku, popljuvat ce svaku rijec i imat ce "stofa" za kenjanje, a ako opisem vjerniku i onome koji nesto radi na sebi postoji mogucnost da: se osjeti kako je nemocan, nesposoban, bez veze, nema mogucnosti razvoja, tehnika ne valja, ucitelj ne valja, postoje blokade i javlja se jal i slicni osjecaji.
U oba slucaja napravis gresku. Potrebno je samo reci da cuda postoje za one koji vjeruju i rade na sebi. One koji ne vjeruju ne mozes ubijediti ni na koji nacin, a po mom misljenju ih ni nema potrebe ubjedjivati, jer nisu u stanju prihvatiti istinu.

Kad vide Davida Koperfielda da leti dvoranom gledaju gdje je trik. Maharisijevi letaci rade to svakodnevno, Josip Kopertinski krscanski svecenik iz srednjeg vijeka je to radio svakodnevno - prolaznik ga pozdravio i rekao "danas nam je Bog dao ljep dan", a on je od same pomisli na Boga odlevitirao medju oblake od cistog ushicenja i tamo boravio satima. Usred mise se digao pod svod crkve i tamo drzao propovjed o Bogu. Kazu da je potrebno ushicenje.

Sidhiji su bez veze, da, ali samo za one koji ih mogu napraviti. Za sve ostale su interesantni i uvijek ce biti. Ne mozes se odreci necega kaj nemas. Ne zelim imati Masseratija - ha, ha. glupost
Prvo zaradi lovu, pa tek onda kad imas viska love za pet Massaratija mozes reci "ne, ne zelim ga" . Isto je sa sidhijima. Tek kad ih imas mozes ih se odreci, dotle ljepo citajte Patanjalija i vjezbajte . . .

U bibliji Isus kaze da cemo moci raditi i veca cuda od njega. Pa ako vjerujemo da je Bogo-covijek zasto mu ne bi vjerovali i ostalo
gandharve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 22:36   #14
Quote:
gandharve kaže:
Maharisijevi letaci rade to svakodnevno,


Viš, viš, a ja to nikada nisam vidio.
Ti ?

Quote:
Ne zelim imati Masseratija - ha, ha. glupost


Quote:
Pa ako vjerujemo da je Bogo-covijek zasto mu ne bi vjerovali i ostalo
Ako ne znaš, možeš vjerovati što ti god padne na um
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 00:35   #15
[QUOTE=Lame Deer]

Viš, viš, a ja to nikada nisam vidio.
Ti ?


Najzanimljivija pi je prica jedne gospodje od prije 10-tak godina: "Znas, ja sam bila jedina na tecaju koja ni letela prvi dan"

Odi na sidhi tecaj kod Maharisijevog TM-a i letis prvi dan, najkasnije drugi

Da, oprosti, prije toga moras vjerovati, ziviti nacinom koji se propisuje, vjezbati godinama i onda bus letel prvi dan na tecaju. Kaj tu ima teskog ???
gandharve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:34   #16
Quote:
Lame Deer kaže:
Viš, viš, a ja to nikada nisam vidio.
Ti ?
Quote:
gandharve kaže:
Najzanimljivija pi je prica jedne gospodje od prije 10-tak godina: "Znas, ja sam bila jedina na tecaju koja ni letela prvi dan"

Odi na sidhi tecaj kod Maharisijevog TM-a i letis prvi dan, najkasnije drugi

Da, oprosti, prije toga moras vjerovati, ziviti nacinom koji se propisuje, vjezbati godinama i onda bus letel prvi dan na tecaju. Kaj tu ima teskog ???
Oprosti prijatelju, ali uza svu svoju ushićenost morat ćeš mi dopustiti da "posumnjam" u sposobnost čovjekovog letenja, pa bio taj čovjek i napredni polaznik TM-a.

Kako da kažem.......NIKAD u životu nisam vidio NIKOG tko bi mogao letjeti, niti NEKOG tko je vidio da netko leti.....pa bi ti maharishijevci mogli bacit kakvu JAVNU demonstraciju - tek tako da pokažu ljudima da je to moguće

Za prvu ruku može i kakav internet link.

Ne ono cupkat i odbacivat se guznim i nožnim mišićima dvadeset centimetri od poda, nego pravo letjet....

I nemoj mi sad počet držat propovijed o "nevjernom Tomi"....

Da oni mogu letjeti, manje bi letjeli avionima....

Quote:
Kad vide Davida Koperfielda da leti dvoranom gledaju gdje je trik. Maharisijevi letaci rade to svakodnevno,
Stani malo, za nekog tko nije nikad vidio niti maharishijevce niti bilo koga drugog u akciji letenja, čovjek ne može letjeti. I taj stav je, morat ćeš priznat, sasvim okej i normalan. Zato i traže gdje je trik kod Copperfielda

Zezam se. To kod Copperfielda i jeste trik. Ili hoćeš reći da ono kad ga prepile cirkularom na pola isto nije trik ?

Uostalom, bio je prije nekog vremena na TVu jedan iluzionista pod maskom koji je otkrivao trikove svojih kolega pa im se grdno zamjerio.

Quote:
Sidhiji su bez veze, da, ali samo za one koji ih mogu napraviti. Za sve ostale su interesantni i uvijek ce biti.
Kao što reče jedan moj učitelj, što će ti telepatija i komunikacija na daljinu kad i ovako ne znaš što bi govorio prvom susjedu ?! Kad ne znaš TKO to komunicira. Što kad bi mogao letjeti ? Osim što bi mogao još više glumiti facu... dok to i drugi ne bi prokljuvili. Kad bi čovjekovo letenje postalo nešto svakodnevno, više ne bi bilo toliko zanimljivo....

Apropos Masseratti. Jel možeš zamislit da ima ljudi koji NIKAD nisu imali NIKAKVO auto i ne da ne žele imati Masserattija, nego ne žele nikakvo auto imati ?

Quote:
Prvo zaradi lovu, pa tek onda kad imas viska love za pet Massaratija mozes reci "ne, ne zelim ga" . Isto je sa sidhijima. Tek kad ih imas mozes ih se odreci, dotle ljepo citajte Patanjalija i vjezbajte . . .


Što sad ? Da idemo zarađivat lovu za pet Masseratija, ili da čitamo Patanjalija i vježbamo siddhije ?

Ili da osnujemo kakvu "letačku" sektu pa da spojimo ugodno s korisnim ?

Eh, da....shvatiti da ne želiš Masserattija TEK NAKON što si se satrao ko pas zarađujući za njih komada pet - može samo glup čovjek. Pametan to može shvatiti i mnogo ranije.

Quote:
U bibliji Isus kaze da cemo moci raditi i veca cuda od njega. Pa ako vjerujemo da je Bogo-covijek zasto mu ne bi vjerovali i ostalo
WHO THE FUCK je Isus ?
Tko vjeruje da je Bogo-čovjek ?

Ja ne


MANJE BAJKI, DRUŽE, MANJE BAJKI
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 18:18   #17
Što ste se razvezali o letenju?

Zna se da je letenje usko vezano uz seksualnost (kao i konji uostalom).

Zato ovi što mogu letjeti imaju dobar seksualni život. Iako ga rijetko upražnjavaju. Jer onda ne mogu letjeti. (Bar sam tako čula.)

Mi koji ne letimo, koristimo se autom. I tamo imamo nadnaravna iskustva.

Ma, baljezgam, ali danas sam takva.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 20:48   #18
Naravno, svako ima pravo sumnjati.

Za nesto drugo je potrebna vjera
gandharve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 23:49   #19
Unutar 4 godine mi se dešava da jednu mušku osobu koju ne vidim često sanjam i par večeri uzastopno ga sanjam i nakon toga ga vidim. Pa sad ......
To se otprilike dogodilo desetak puta.
ime hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 13:13   #20
Quote:
gandharve kaže:
Naravno, svako ima pravo sumnjati.

Za nesto drugo je potrebna vjera
Svakome prema njegovoj vjeri, jel tako?

E, ja imam strah od letenja (odmah vidiš kakav mi je sexualni život ) i obzirom da svoje strahove volim riješavati, otišla sam u Lučko , iznajmila onaj mali ,komarac aviončić i odletjela na panoramski let nad Zagrebom.

I tu sam imala iskustvo , što strah može učiniti čovjeku. Negdje nad Maksimirom totalno sam pukla. Odjednom sam se počela raspadati. Osjetila sam da moje tijelo više nije kompaktno, pojavile su se praznine i izgledala sam sebi poput razmaknutih puzla. U panici sam htjela izaći, a kako nisam mogla (sjedila sam otraga), učinila sam jedino moguće, zauzela pozu "očuvanja energije". Kasnije su mi pola sata pokušavali ispraviti prste, koliko su se zgrčili.

Ono što sam proživljavala tih desetak minuta dok se aviončić nije spustio (normalno da je let prekinut, a pilot je gotovo dobio srčani udar od straha za mene), dalo mi je novu dimenziju gledanja na sebe, čak i na moje materijalno tijelo. A obzirom da sam čitala Richarda Bacha, vjerujem da je sve moguće, pa i letenje.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.