Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 11:27   #41
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post

Moj stan je sada čisto utočište,i teta dolazi svaka 2.tjedna,na cjelodnevni tretman.Ako hočeš,dal bum ti broj...PMaj me...
SVAKA TI ČAST! DA JE BAREM MOJ EX TAKAV!
ducati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 09:01   #42
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post

Moj stan je sada čisto utočište,i teta dolazi svaka 2.tjedna,na cjelodnevni tretman.Ako hočeš,dal bum ti broj...PMaj me...
Morala bi joj i putne troškove platit... ne isplati se... ima li sestru u drugom gradu?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 09:13   #43
ne znam sta cu

evo i mene prvi put na forumu. ne znam sta bi rekla osim da sam u postupku razvoda od muža koji se nije brinuo za dijete do nedavno,točnije od kad sam odselila s malim u podstanare.živili smo kod njegovih 11 mjeseci dok ja nisam digla sidro zbog ponašanja njegovog oca i njega.
konstantna gadjenja, omalovažavanja,prijetnje izbacivanjem iz stana(a zna da nemem di otić) od strane muža nisu mi dale neki polet pa nisam toliko pomagala u kućanstvu koliko sam možda i trebala.to je bio jedan od razloga naših svađa,uključujući konstantno miješanje njegovog oca koji nikad nije bio doma(pomorac),a uvik je ima nešto za reć,jer ipak je on najpametniji od svih.
tužila sam ga zbog nepružanja nikakve financijske pomoći,s tim da ja nisam radila i tražila razvod.
našla stan, malome jaslice, sebi posao i sad je sve ok.čak je rekao da se ne želi razvest jer kao još me voli bla,bla.ne znam da li mu vjerovat,ali ne ustrajem u tužbi dok ne vidim kako ćemo funkcionirat.
sad kad sam otišla odnosi su se promijenili.kupuje i meni i malome sve šta nam treba, njegovi rodeitelji svrate, donesu,kupe,ostavim maloga njima kad god oni žele...sve štima!!!!!!i šta dalje????????mi u braku,živimo odvojeno,on dođe kad oće, ode kad oće,oko maloga se baš i nije pretrga, al dobro...
molim neki pristojan savjet
jsubasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:24   #44
Quote:
jsubasic kaže: Pogledaj post
evo i mene prvi put na forumu. ne znam sta bi rekla osim da sam u postupku razvoda od muža koji se nije brinuo za dijete do nedavno,točnije od kad sam odselila s malim u podstanare.živili smo kod njegovih 11 mjeseci dok ja nisam digla sidro zbog ponašanja njegovog oca i njega.
konstantna gadjenja, omalovažavanja,prijetnje izbacivanjem iz stana(a zna da nemem di otić) od strane muža nisu mi dale neki polet pa nisam toliko pomagala u kućanstvu koliko sam možda i trebala.to je bio jedan od razloga naših svađa,uključujući konstantno miješanje njegovog oca koji nikad nije bio doma(pomorac),a uvik je ima nešto za reć,jer ipak je on najpametniji od svih.
tužila sam ga zbog nepružanja nikakve financijske pomoći,s tim da ja nisam radila i tražila razvod.
našla stan, malome jaslice, sebi posao i sad je sve ok.čak je rekao da se ne želi razvest jer kao još me voli bla,bla.ne znam da li mu vjerovat,ali ne ustrajem u tužbi dok ne vidim kako ćemo funkcionirat.
sad kad sam otišla odnosi su se promijenili.kupuje i meni i malome sve šta nam treba, njegovi rodeitelji svrate, donesu,kupe,ostavim maloga njima kad god oni žele...sve štima!!!!!!i šta dalje????????mi u braku,živimo odvojeno,on dođe kad oće, ode kad oće,oko maloga se baš i nije pretrga, al dobro...
molim neki pristojan savjet

Budući da si mi se "utrpala" u topic,ja ti mogu reći što bi ja napravio.
Čitala si moj topic od početka(predpostavljam),vidjela si da sam ja davao šansu dok sam vidio da ima smisla.
Stoga,ako vidiš da bi se sve moglo popraviti,daj šansu,i zbog sebe i zbog djeteta.I naravno,preselite se od njegovih,nekada starci unesu nemir.
Eto,moje razmišljanje...nadam se da budeš uspjela,i želim ti sreću.
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:53   #45
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Budući da si mi se "utrpala" u topic,ja ti mogu reći što bi ja napravio.
Čitala si moj topic od početka(predpostavljam),vidjela si da sam ja davao šansu dok sam vidio da ima smisla.
Stoga,ako vidiš da bi se sve moglo popraviti,daj šansu,i zbog sebe i zbog djeteta.I naravno,preselite se od njegovih,nekada starci unesu nemir.
Eto,moje razmišljanje...nadam se da budeš uspjela,i želim ti sreću.
Apsolutno točno. Ako su se vaši odnosi popravili, definitivno daj šansu. Ali - PRAVU šansu, tj. - rađe da ste OBOJE u podstanarstvu tamo gdje si sada ti, nego da se vraćate na staro...
Brak sasvim drugačije funkcionira ponekad -ako je U DVOJE, a ne u zajednici sa starcima. To ne znači da će zauvijek cvjetati ruže, ali to znači da i onda kad se pokačiš - to ostaje između ta četiri zida, nema "dolijevanja ulja na vatru" ako još netko nešto suflira sastrane... Starci mogu biti ovakvi ili onakvi - ali I NJIMA će biti bolje da vas nemaju blizu, i VAŠ odnos se može popraviti, i općenita slika može biti puno "zdravija". Znam jednu curu koja je napravila nešto slično... "ja odoh, a ti ako hoćeš samnom i djetetom - dođi, ako ne ... " i od kad su odselili - bili su bolje (sad ih već poduže nisam vidjela, ali - tada...)
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:26   #46
danas je dan D...i to (kako znakovito!)u 12.h!
Budući da je ovo ,nadam se,zadnji puta da sam na sudu u vezi brakorazvodne parnice,toplo se nadam da ex nebude napravila neki salto mortale,jer mislim da bi iskočio iz kože....
Mješaju mi se osječaji,malo sam sretan,malo sjetan....a kak budem danas oko 13.h.dragi Bog samo zna...
javim rezultat.....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 12:15   #47
micek, malo se strpi. ide rješenje. posle toga presuda, pa pravo žaalbe, cca 2 tjedna, posle toga se proglašava pravomoćnost presude. i ak hoćeš da ti dokument bude pravovaljan, onaj papir s presudom zemeš, odeš u kancel i tražiš da ti lupe štambilj pravomoćnosti. eto. čista formalnost. meni je kidala žifce mjesecima. strpljivo. pratim svaki tvoj korak, he, he. pusa
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:57   #48
Gotovo!!!
odrekli se prava na žalbu,u jednom dijelu zapisnika se navodim kao zakonski skrbnik,djeca ostaju kod mene,ona bi trebala plačati 1000.kn po djetetu alimentaciju,ali za sada mi to ne treba...
U svakom slučaju sve kako je bilo i prije rečeno,samo kaj se nisu pojavili ljudi iz CZSR,tako da pravomočnost se čeka 2-3.tjedna.Prošlo bu i to.
Imam li ja sada kakva prava na osnovu toga?U bilo kojem smislu?

U svakom slučaju,sretan sam kaj je to završilo,a u sebi,kajjaznam,možda malo i tužan,ali život ide dalje.....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:59   #49
BRAVO!!!
PUSAM tEBE I KLINCE, ŽIVJELI SAMOHRANI OČEVI. I SAMOHRANE MAJKE. OVO JE ZA... hm, mislim da nije. treba koji dan. da dojdeš k sebi. ja sam htjela slaviti. al mi nije bilo baš slavljenički. a ni tebi, nema veze. dobrao spavaj. sad više nema napetosti i natezanja. baar ne s formalne strane. dobro. najrađe bi se zapila s faslom pive. pusa. pusa
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:07   #50
kakav je njen odnos sa djecom sada i ima li ona ikoga ili je sama?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 00:51   #51
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
kakav je njen odnos sa djecom sada i ima li ona ikoga ili je sama?

Odnos sa klincima je takav da se vide po dogovoru koji smo ona i ja utanačili,s time da neki puta klinci i ne žele iči,ali to nije do mene.
Ima prijatelja koji joj pomaže u svemu,i nije joj dečko,tako ona kaže,no klinci su alergični na njega,a meni je svejedno,u principu,neka si ima kaj joj paše,želim joj sve najbolje.
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:13   #52
Ta tvoja žena nije mi nikako jasna, čak mi je neshvatljivo da se nikad niste svađali.

U svakom slučaju želim ti od sveg srca da izguraš i nadam se da ćeš naći nekoga tko će cijeniti tvoje kvelitete.

I iako si možda donekle ogorčen, nastoj djecu poticati da se viđaju sa njom, kakva god bila jer ako svoju gorčinu preneseš na njih, činiš im loše.

Sretno.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 17:34   #53
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ta tvoja žena nije mi nikako jasna, čak mi je neshvatljivo da se nikad niste svađali.

U svakom slučaju želim ti od sveg srca da izguraš i nadam se da ćeš naći nekoga tko će cijeniti tvoje kvelitete.

I iako si možda donekle ogorčen, nastoj djecu poticati da se viđaju sa njom, kakva god bila jer ako svoju gorčinu preneseš na njih, činiš im loše.

Sretno.

Ma kakva gorčina?Zakaj?To mi je gubitak vremen,imam na pametnije stvari trošiti svoje vrijeme.
Hvala na željama,ali guramo mi jako dobro,nije problem.
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 06:55   #54
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
kakva je to majka koja dobrovoljno ostavlja djecu?
Pamtna majka koja voli djecu i koja zna da će im biti bolje sa ocem. Ukoliko nije pod prijetnjom prisiljena na taj korak.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 12:46   #55
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Pamtna majka koja voli djecu i koja zna da će im biti bolje sa ocem. Ukoliko nije pod prijetnjom prisiljena na taj korak.

Sva sreća,u mojem slučaju nije bilo prijetnji,a ni potrebe za njima....
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 12:58   #56
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
kakva je to majka koja dobrovoljno ostavlja djecu?
Agramer, ne bojim se za Tebe, superiška je sve, izrečeno, znači suočil si se s problematikom. Alzo, kakva je to mama koja ostavlja decu,pita Billi, kaj ne? Gle Njofra, nisu svi ljudi za sve. Ja bih svoju decu ovaj čas ostavila. To ponekad i napravim, odem u Trulu jetru (tak zovemo obližnju birtiju) i popijem s prijateljicom kavu. A sad protupitanje - Kakav je to otac koji bi se, da zakonski može, ostavil svoju djecu, odnosno jedno od njih, nikad nije pital je li maturirala, upisala faks, bila je gadno bolesna, još joj je pušku namestil, to nesmem opisati jer to je jedinstveno, svi buju znali o kom je riječ, a ona bu me upucala. I mudonja ima snage reći na sudu: Ne plaćam alimentaciju jer me gospođa (to - ja) nikad nije pitala. /kak da ga pitam kad je zgibal (doduše ja sam ga sterala sudskim putem)/ pa boktenemarad, ostavil mi dugova (samo telefon 1.500 kn, moja je plaća 3.200), pa kaj se to mora govoriti, i na kraju bu oslobođen, ma fuj, na cesti glavu okrene od mene, ni da bi, ma ko te jebe, mislim, makar mi nije bilo svejedno, iskreno. Gospon nije nikad čul za alimentaciju. Nemrešbilivit. Prijatelji mi slali odjeću, hranu iz dubokog, kao svi najemput otapaju duboko, a ono mesto čokse, nose kruh i mleko. Naravno da fali drugi roditelj. Drugo dijete, koje ga viđa, je relativno malo pa se nada da bumo se pomirili (nema šanse, rađe bi se ukokala) Nismo svi za sve. al nekima bi zbilja trebalo zabraniti biti roditelj.Nekad mi je žal kaj nemrem mrziti, ali zato on može i to je rekel tom mlađem da više ne pita za mogućnost da se pomirimo. Pa mu kupi Twiks, ili kak ono, dupli neki slatkiš i veli - pazi da mi stara i sestra to ne požderu. Ne - pojedu. Požderu! Nema braco, velim, sve se dijeli. Nekidan sam JA dobila iz zezancije bananko, velim evo deca, mali otvara, oće pol dati sestri, veli ona daj mama, prolupal je buraz, kaj bum s tim, samo si zube zmažem, nek jede. Evo dragi moji ima i očeva svakojakijeh, a kakve poznam, da se smrzneš, koliko su mi pomogli da smo se posvađali, veli ovo je za decu, ko tebe šljivi. Al ni jedan nije mojoj deci otac. Šteta. Al neka zato njihova djeca, a njih trojica imaju ukupno njih devetoro, imaju mamu i tatu i hvala bogu. Znate, ako je lakše ovo upucati u komp, neka, ali žali bože struje i energije trošiti na takve. A nemreš protiv sebe, boli te, kad gledam okolo, kak god sam stara kokoš, još uvijek mislim da svi sretno žive osim mene. Fakat dost za danas, idem ja u My Documents, tam mogu trljekati bez veze bez opterećenja da bum nekog povrijedila, ludi dobri roditelji, blago vama ak vjerujete u Boga. I tako to...
sekasmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 23:45   #57
Hej ljudovi!
Ide ovo vrijeme sam tak...nemreš bilivit.
U svakom slučaju....mi smo živi i zdravi,rastemo,i sada smo u višim razredima(5.i 6.)
Moja mala firma radi,ima poteškoča(a gdje ih nema?)ali nismo propali,pa mislim da je i to uspjeh.
Djeca su se kompletno prilagodila,doduše,mali još ima sa vremena na vrijeme pitanja u smislu mame i njezinog povratka,ali nakon toga samo kaže:"ma znam da se ona neče vratiti".
Najvažnije je da je zdravlje u redu,škola ide,doduše,lektire su nam mali problem,ali tata brzo čita,pa se i to zapegla.
Majka se isto promjenila u nekim stvarima...alimentaciju nemože plačati,kupila je stan,a recesija joj je i plaču smanjila,imala je i epizode bezobraznosti ,no to smo ignorirali,čujemo se samo i isključivo zbog djece.Nakon 4.g. otfurala ih je na more,i to na 4.dana,sa time da je 14.dana bila na moru solo(ili sa nekim,neznam)...to valjda da se psihički pripremi na 4.dana sa klincima na moru.Inače klinci su svih ovih zadnjih 4.g. po 2.mj.na moru,što u kampovima,što sa bakom i dedom.I na skijanja idemo svako zimsko ferje,putujemo kada god stignemo,a role trošimo na Bundeku ili Jarunu.
Nisam si našao srodnu dušu,ali bila je jedna jako blizu,dok moja curica nije pokazala nelagodu i nesigurnost,tako da smo i tu vezu vratili na polaznu točku.Ne smeta mi,a i nemam neku potrebu...navika,izgleda.

U svakom slučaju,jurimo i to jako dobro.

pozdrav svima...budem se pokušao češće javiti!
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 16:01   #58
Well, da ima i ovakvih očeva.
Siguran si da nisi klon, a u stvari- žensko?

Super mi je kako jednakom retorikom tata komentira ( idiotsko) ponašanje bivše glede djece ( kao što bi većina mama komentirala bivše muževe, jel'te). Mislim na onaj dio s ljetovanjem. Otac moga sina nije NIKADA bio s djetetom na moru, a jedno ljeto smo mu mi ( sinko i ja) trčali ocu ( dedi) u bolnicu, jer je slatkić bio na Visu pa nije mogao tek tako prekinut' paket aranžman.

Na nekon topicu se muški čude da samohrana majka nema želje za sexom, niti novim dečkom, a evo, može se to desit' i muškićima.

Drago mi je da ima ovakvih primjera, treba te reklamirat', u novine i na TV s tobom.

Sretno ti bilo! Pardon, vama!
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 07:41   #59
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Nisam si našao srodnu dušu,ali bila je jedna jako blizu,dok moja curica nije pokazala nelagodu i nesigurnost,tako da smo i tu vezu vratili na polaznu točku.Ne smeta mi,a i nemam neku potrebu...navika,izgleda.
Cime ti je curica pokazala nelagodu? I sto ti to znaci da si vratia vezu na polaznu tocku?
Nemoj si to raditi.
Uskracivati si odnos sa potencijalnom buducom partnericom zato jer ti dica pokazuju nelagodu.
Nemoj se previse uljuljavati u roditeljstvo i navikavati se na to da ti zivot bude iskljucivo koncentriran na dicu....jer nije to navika dobra za tebe, a moguce ni za dicu.
Ja sam dite rastavljenih roditelja.
Majka mi se preudala kad sam imala devet god.
I nije proslo bez trzavica...ali sada sam zahvalna majci na njenoj zelji da se izbori ne samo za mene, nego za nas.
Sa svojim cinom mi je dala priliku da naucim kako se triba biti odgovoran sam prema sebi, a ne samo prema drugima...da ne pricam da sam dobila preslatkog bracu i dobrog prijatelja u ocuhu.
Naravno sa devet godina nisam tako divanila...
Uglavnom pazi se i podsjeti se na to da sritan i ispunjen roditeljac, cini sritno i ispunjeno dite.
I siti se kad naletis na negodovanje, da nisi iskljucivo otac, nego i muskarac, osoba kojoj takoder moras iskazati adekvatnu brigu...
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 08:23   #60
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Hvala Vam svima na potpori i suosječanju,znaći puno.
Naime,ja sam nju u principu prebolio(ili tako volim misliti),jer kada ju vidim,nema više klecanja u koljenima,riječi koje nikako da izađu,i sličnih stvari u tim trenucima.Cijelo vrijeme sam probavao ostati civiliziran i normalan,no kada je bio period da je ona probala đonom,nisam ni ja ostao dužan,pa se povukla na početne položaje,i bio je mir.Kada je došla prije par dana na dogovor,u kojem je popustila skoro sve(jedino nije dala full skrbništvo nad djecom),i po uspješnom dogovoru,situacija se promjenila i to za 180 stupnjeva.Od tada razgovaramo kao prijatelji i roditelji dvoje anđela,nema pucanja u komunikaciji,i zavirivanja u pozadine nekih riječi i rečenica.Laknulo mi je,jednog neprijatelja sam se riješio,i drago mi je,jer bi ju porazio u tri koraka,ali to nisam htio,to bi je dotuklo,ubilo,a meni isto nebi bilo lako.
Eto,idem dalje polako,vratio sam osječaj za kučanske poslove,sve je manje pofarbanog veša poslije peglanja,je zamisli,i speglano ,urednost je na dosta dobrom nivou,što se kompl.stana tiće.Klinci u školi su u redu,mala je odlikašica,a mali je živo srebro,koje se neda uhvatiti ni za glavu,a ni za rep,ali u dogovoru s njihovim učiteljicama,držim sve pod kontrolom.Oni me i drže,i držali su me,da se ne propijem,ne radim gluposti i sl.I ništa,idemo i dalje naprijed.Kod mame su 2 x tjedno po 4.sata i svaki drugi vikend,i svaki puta kada se vrate,kao da ih nije bilo godinama.
Žene?Kao prvo,nemam vremena nešto izlaziti,dao drugo,niti mi ne fale nekaj(biti će da nemam vremena razmišljati o tome ),sex?ma kajjaznam,nisam za one night guy,treba osječaja za to,barem nekakvih....
Život piše čudne priće,a kakva je moja knjiga?Vidjet ću....
Djeca ostala tebi (ocu)?! Jasno je kakva je to mama. Sretno ti bilo. U stvari koji će ti k..ac takva žena!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.