Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 22:33   #141
Quote:
Inovator2 kaže: Pogledaj post
Slaba vijest:
Abacus Brokeri povećat će 07.09.2007. svoju proviziju iz 0,7% na 1%, a minimalna provizija će biti 50KN. S tim cjenikom se uvrštavaju u sam vrh brokerskih kuća po visini provizije.

http://www.abacus-brokeri.hr/?section=usluge
A ja u petak otvorio kod njih račun uvjeren u 0.7% i nisu mi ništa htjeli reći, stvarno su zaista!

Bila je tolika gužva da su se vjerojatno ohrabrili i odlučili rulji dodatno masti izvaditi na HT-u!

Meni je ovo dovoljan razlog da im kažem: goodbye boys! Odoh u Complete Line!
drT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:42   #142
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ako ti je cilj to što si naveo, nemaš što razmišljati. Prva generacije je izbor.

Niska provizija, online trejdanje i webmostich.

Sve super, sve 5. Još samo da se mogu ponekad zadavati telefonom nalozi (za veću proviziju, naravno). To bi bio pun pogodak i nebih nikad pomislio mijenjati brokera.

Ali, ako ne budu osluškivali klijente i njihove potrebe, otići ću od njih. Jer smo svi mi ponekad ispušili lovu zbog njihovog delaya u postavljanju naloga.
Ja sam kod njih (Prva Generacija) već godinu dana i nemam nikakve zamjerke. 0,8% provizija (preko milijun kuna prometa postaje 0,7%), minimalna provizija 50 kn. To je sve, nema nikakvih dodatnih troškova kod transakcija, niti postoje bilo kakve upisnine, članarine i slične pizdarije.
MOStich ti je besplatan dok god imaš barem 30.000 kn prometa u 3 mjeseca, prva 3 mjeseca ti je besplatan, nakon toga se gleda jesi li ostvario 30.000 kn.
Čak i za stavljanje sredstava na njihov račun, dovoljno je da im mailaš screenshot izvršenog naloga iz ZABE, vjerojatno je ista stvar i s ostalim bankama, dakle, ne čekaju da im lova zaista sjedne na račun da bi s njom mogao trgovati.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:04   #143
Isto je za sve banke. Samo im pošaljem pdf potvrdu transakcije i lova mi je priljepljena na account. Šteta što se tako ne radi za isplatu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:06   #144
Pa, pretpostavljao sam da je isto sa svim bankama, međutim je li s ostalim brokerima tako?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:10   #145
Pošto je Zaf zaključao temu o onom Pbz-ovom brokeraju taman dok sam pregledavao svoj objavak stavit ću ga tu jer je eto natipkan pa mi ga žao baciti
BTW, vidim da je Pbz invest sponzor foruma mojnovac već nekih 10-ak dana tako da bi bilo fer da plate i ovdje reklamu, a ne da šalju kojekakve gnuije.

Quote:
Trenk_007 kaže: Pogledaj post
Za svakog korisnika potrebno je osigurati token (kripto uređaj), odgovarajuće licene za real-time streaming, sigurnosnu infrastrukturu, ... Sve to košta, a ako se ne koristi... Dakle simboličnih 10 kn/mjes je mala kompenzacija za "read only pristup" (za radoznale) i ujedno "zaštita" od neaktivnih korisnika.
Osiguranje svega toga što navodiš je na teret osinivača (tj. Pbz-ovog brokerskog odjela), a ne budućih klijenata. Druge brokerske kuće ne mogu(smiju) biti toliko arogantne i reći; "Mi ćemo osmisliti sustav, sve organizirati no to NAS košta pa ćete vi, klijenti, brzinski nam to refundirati kroz kojekakve upisnine i članarine." Ako to naprave, kratak će im biti život.
Ako drugi brokeri "plivaju" u novcu samo od postotka na transkaciju ne možeš prodavati priču da Vi nemate ili da Vam više treba, ili da Vas to košta, a imate financijsko zaleđe kao veliko kao planinu.
Quote:
Trenk_007 kaže: Pogledaj post
Onima koji trguju, ovo je uistinu neznatan iznos.
Znači tako, Vi ste odlučili da je meni to neznatno pa da dam Vama, ionako neću osjetiti? E ne može!
S takvom idelogijom baš se i nećete proslaviti. Ako vam to bude slogan reklamne kampanje koja će sigurno uslijediti i na koju će Pbz ulomiti najmanje par stotina tisuća kuna imati ćete klijenata kao Vatikan stanovnika.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:14   #146
Nadam se. Bilo bi logično. Tako i tako imaju tri radna dana za namiru kod SDA.

Bilo bi glupo da nije.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:17   #147
Neuson, u pravu si.

Od mene neće pobrati tih 10kuna. Iako ću radi 0.1% veće naknade platiti više od tih 10kuna brokeru, is principa neću dozvoliti da me prave majmunom. A samom time će izgubiti puuuuno više lov nego što bi dobili sa tih 10kuna.

Zaboravljaju da se u niši brokera ne smiju ponašati kao banka nego kao broker.

Kreteni. Radi 1 šnicle idu ubiti cijelu kravu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:30   #148
Ma, tipična bankarska izmišljotina, porez na budale, kao što je onih 1% kod stambenog kredita, par % kod ostalih i slično.

Samo su zaboravili da ovdje ne osnivaju oni tržište kao kod stambenih i sličnih kredita pa da mogu lupati takve gluposti kao što su "trošak obrade", članarina, vođenje računa i slično, nego ulaze na jedno već poprilično sređeno tržište kao potpuno nov igrač. Ista stvar kao da se otvori neki novi trgovački lanac i počne naplaćivati parking ispred trgovine. Mogu misliti koliko bi kupaca imali, bez obzira što bi možda imali jeftinije cijene u dućanu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:35   #149
Dobra usporedba- PBZ brokeri

Dokle god budu imali tih 10kn poreza na budale, kod mene neće dobiti prolaznu ocjenu i svim ću se silama truditi druge odgovoriti da idu kod njih. I ovdje na forumu.

OMX bi trebao, koliko znam, dati mogućnost da se nalozi zadaju direktno na burzu bez prekucavanja brokera, onda više neće biti problema koji se sad javljaju u nekim situacijama.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:51   #150
Quote:
cibox kaže: Pogledaj post
Za promet preko 100 000 kn je i dalje 0.7%. Samo neznam dali taj iznos treba biti u jednoj godini ili kad skupiš ti se smanji provizija.
Pa valjda po realiziranom nalogu, kakva godina ili unutar vise godina

Quote:
crobex kaže:
Vidio sam ja što piše na njihovom sajtu, ali sam za svaki slučaj nazvao i očito su promijenili politiku zbog HT-a.
A nisu samo politiku nego i provizije
Mislim da otvaranje racuna u SDA automatski pokrecu odmah (svi brokeri), inace ne mogu trgovati.

Dakle cak ako i imaju nekakve cake, uplatis im novce i das niski nalog, tada tvoj racun u SDA mora postojati (ne mogu unjeti nalog u knjigu naloga u protivnom).

U svakom slucaju bez SDA id-a nista od transakcije

Transakcije se moraju upariti od strane burze taj radni dan do 16:30 ako se ne varam, prema tome nema sanse da oni nesto kupe ako nemas racun u SDA, a prodaju jos manje, jer se dionica mora registrirati s njima prije prodaje.
Dakle T+3 tu ne igra ulogu.

Ili ih pitas sta trebas napravit za registraciju nesto dionica HT-a, ili ako kompliciraju onda neke druge firme (npr. INE), opet za to mora postojati tvoj racun u SDA, a poslje te niko ne pita sta je s tvojim nalogom za registraciju ako eventualno nemas INU za registriranje.

Dakle takav nalog za registraciju ce ti moci napraviti tek kad si registriran u SDA.

SDA bi trebao poslati pin par dana nakon registracije (a zbog kojekakvih faktora (dostava, neradni dani) to moze potrajati i 7 dana).

Inace registracija dionice sa brokerskom kucom je dodatna stvar prije trgovanja, i to obavite prije datuma pocetka trgovanja, ako bas zelite prodati u prvih 30min do sat za sta ce vam trebati dosta srece u svakom slucaju
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 09:55   #151
Quote:
grafix kaže: Pogledaj post
HITA (najmanja provizija za online trgovanje 0,6%). Ja sam kod njih i dosad zadovoljan.
dali je potrebna ovjera ugovora kod javnog bilježnika?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 15:38   #152
Quote:
Crobex kaže: Pogledaj post
Kriva informacija.
Zvao sam ih, rekli su da oni otvaraju tek kod kupnje dionica.
Kaje sad na kraju s tim abacus brokerima. Jel to onda kod njih ide po ovom principu:
1. uplatis im lovu na racun
2. kad lova sjedne, odes na njihove online transakcije i kupis x dionica
3. oni onda otvaraju racun kod SDA i salju ti podatke o racunu

Jos pitanja:

a) koliko treba vremena otkad se da nalog za kupnju, do momenta kad dobis podatke o racunu kod SDA i jel se on dobiva mailom ili postom?
b) jel onaj PIN koji dobis od brokerske kuce isti koji se koristi kod SDA ili od SDA dobis jos jedan?
c) ako das nalog za kupnju po cijeni recimo 100 kn po dionici i onda moras cekati da ti se otvori racun u SDA sto produljuje vrijeme nego u slucaju da ga vec imas, jel to znaci da je povecana vjerojatnost da neces kupiti dionice po toj cijeni?
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 07:32   #153
Koliko vidim nitko ne spominje Iliriku.

Cjenik usluga:

Brokerska provizija (kupnja/prodaja) 1,0 %
Minimalna brokerska provizija 120,00 kn
Otvaranje naloga za kupnju na dražbi 1 500,00 kn
Brokerska provizija za margin klijente 0,75 %
Minimalna provizija za margin klijente 50,00 kn
Brokerska provizija za internet trgovanje 2 0,7 %

Dal ima netko iskustva sa njima?

Zadnje uređivanje Val007 : 12.09.2007. at 11:38.
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:25   #154
Prva generacija

Danas sam telefonom nazvao Prvu generaciju d.o.o.
Kažu da ne primaju registrarcije za prodaju dionica jer im je informacijski sustav u nadogradnji. Pitao sam ih da li će do IPO HT-a biti rješen problem - odgovor je ne !

Kakav peh (i za mene, a još više za njih)!
Jubito is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:59   #155
Zash, natipkao si da razmišljaš=planiraš uzeti još jednog brokera?
Zanima me (iz čiste znatiželje ) koji je tvoj izbor ili još važeš?
Odgovor; ako nađeš za shodno-može i na PM (da nebi ispala reklama), ali meni ne smeta ni ovdje...
10X m8
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:25   #156
I mene zanima pošto su Abacusovci digli cijene, a Prva generacija digla zid.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:51   #157
Najbolje vam je (ako vam treba za hitno trpanje HTa) izabrati nekoga to vam to može najbrže odraditi, bez obzira na cijenu. To sami istražite.

Ja riješio sve što sam želio kod istog brokera.

Jebiga, veliki klijenti imaju povlastice.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 00:27   #158
Ajd sad ozbiljno, a možeš i pisati u obliku prepričanog iskustva tj. događaja ili u drugom licu da se ne odaš koliko trebaš imati ukupan promet (kvartalni, polugodišnji, godišnji) da bi bio veliki klijent i koliko veliki klijent nisko može rušiti transakcijsku proviziju? Isplaćuju li im i brže novce ili i za njih vrijedi ono pravilo t+3?
To mi brokeri neće reći, a koliko ja znam, moji prijatelji nisu "veliki", pa mi ostaju informacije sa ovakvih anonimnih mjesta.

Meni osobno ne treba zbog HT-a nego imam "drloga" koji mi se safta godinama i kojeg se hoću napokon porješavati.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:18   #159
25000000kn godisnje.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:04   #160
Koliko sam shvatio abacus ne otvara nove račune u sda jer če novi računi biti otvoreni kad kupiš dionice ht, pa da se ne komplicira. Znaći ako neki novi korisnik želi kupiti neku drugu dionicu na burzi oni če mu otvoriti račun.
cibox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.