Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 20:30   #161
Vidim da se HITA-vrijednosnice reklamiraju na ovom forumu pa me zanima jeli itko njihov korisnik? Malo sam pregledavao po njihovoj stranici i cine mi se vise nego ok, mala provizija, moze se sve preko interneta i tako da cu najvjerojatnije njih izabrati za prvu brokersku kucu.

Ima ko kakvih iskustava s njima?
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 21:28   #162
Nisam ne htio provcirati pitanjem Zafe, a pošto si mi dao kakav-takav odgovor molim te da ga nadopuniš i kažeš u kojem vremenu osoba mora nakupiti taj promet da bi bila veliki klijent i dobijel li privatnog brokera u zgradi ZSE kao povlasticu možda?

Odjedom sa velikih 1M kn za ipo Atlantic grupe skočismo na 25M.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:00   #163
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Nisam ne htio provcirati pitanjem Zafe, a pošto si mi dao kakav-takav odgovor molim te da ga nadopuniš i kažeš u kojem vremenu osoba mora nakupiti taj promet da bi bila veliki klijent i dobijel li privatnog brokera u zgradi ZSE kao povlasticu možda?

Odjedom sa velikih 1M kn za ipo Atlantic grupe skočismo na 25M.
Godišnje, napisao sam. Ne, ne dobiješ, nažalost.

Pa ako trguješ sa nekoliko milja kuna nije neki problem doći do 25, zar ne? Osim ako ne trguješ po principu stavi i zaboravi.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:18   #164
Znači ne cijene buffetizam i ulaganje u velikim naletima. A jesu cicije i kapitalisti.

Moram priznati da mi je to malo nerealno jer svatko tko nabaci, kao šaku na oko, temu "di sa mojih 100-200k ojra" dobije odgovor tipa: "to je vagon novca, odi u banku i sam odredi kamatu i oroči", a ovi brokeri su financijski slabiji (osim iznimaka npr. Flokija), a nepopustljiviji.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:48   #165
Svinje.

Tek kad skupiš 200kE shvatiš da je to ništa. Tj da ti ne pruža nikakvu sigurnost.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:48   #166
Prva generacija - registracija novih korisnika

Sta se nemoze trenutno registrirat u prvu generaciju ?

Registracija novih korisnika

Zbog trenutne popunjenosti kapaciteta i informatičke nadogradnje sustava koja je u tijeku registracija novih korisnika biti će moguća od 15.10.2007. godine.

Zahvaljujemo na razumijevanju
-rider- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:51   #167
Quote:
-rider- kaže: Pogledaj post
Sta se nemoze trenutno registrirat u prvu generaciju ?

Registracija novih korisnika

Zbog trenutne popunjenosti kapaciteta i informatičke nadogradnje sustava koja je u tijeku registracija novih korisnika biti će moguća od 15.10.2007. godine.

Zahvaljujemo na razumijevanju

Da. Iz ove recenice koju su oni napisali se stvarno ne moze skuziti jel se moze ili ne moze trenutno registrirati.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:12   #168
Pa jel se moze regat da odem kod njih osobno? ne preko neta? Preko neta sam skuzio da se nemoze ali mozda da odem tamo? Sad ni ne rade nemogu pitati a moram odabrati nekog brokera i sto prije se regat
-rider- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:50   #169
dummy pitanje: mene zanima vlasnička pozicija, registrirana/neregistrirana, nije mi to sasvim jasno..

ako čovjek već otprije ima papir od sda, s pinom i ostalim điđama, u kojem piše "upis vrijednosnica na neregistriranu vlasničku poziciju: NE", znači li to da će pri kupnji ht-a trebati priložiti info o tome, ili da će to sda automatski znati, ili, treća mogućnost, da će sda ht-dionice svakome automatski stavljati na neregistriranu vlasničku poziciju (ne bi li mogli dobiti i one iber dionice nakon godine dana), a onda će čovjek to moći prebacivati na drugi sda-račun, dakle na registriranu poziciju (kod brokerske kuće)?

iliti - da li svatko tko otprije ima ugovor s nekom brokerskom kućom difoltno gubi pravo na te dodatne dionice?

tnx
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:10   #170
iliti - ne, ne gubi.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:17   #171
da, ali što s ovim:

Quote:

..papira u kojem piše "upis vrijednosnica na neregistriranu vlasničku poziciju: NE"
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:26   #172
O majke ti mile.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=253460

Probaj sa prvim i zadnjim postom.

Samo je jedan SDA račun po JMBGu. I na njemu postoje razne pozicije, bilo reg ili nereg sa brokerom. To samo ti odlućuješ, a ne SDA.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 19:04   #173
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
O majke ti mile.
Ovo mu je u zadnje vrijeme zaštitni znak
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:48   #174
Quote:
-rider- kaže: Pogledaj post
Pa jel se moze regat da odem kod njih osobno?
ne može uopće
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 10:34   #175
Quote:
-rider- kaže: Pogledaj post
Pa jel se moze regat da odem kod njih osobno? ne preko neta? Preko neta sam skuzio da se nemoze ali mozda da odem tamo? Sad ni ne rade nemogu pitati a moram odabrati nekog brokera i sto prije se regat
Imas na drugoj (2.) stranici ovog threada (ove diskusije) Inovatorov popis brokera s objasnjenjima kako se kod kojeg registrirati i kakve su im provizije.
To si procitaj i uzmi jednog koji nije PG.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 10:50   #176
Jel netko zna kako funkcionira poslovanje s brokerima preko interneta? Ako ja njima dam nalog jel oni to odmah vide na kompu i odmah uzimaju u obzir ili zbog najmanje provizije se možda ponašaju malo ljeno prema takvom načinu komuniciranja? I još jedno pitanje ako im ja dam prodajnu cijenu npr 350 kn a neko na burzi nudi 360 hoće li oni prodavati moje dionice??
Šala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 11:02   #177
Quote:
Šala kaže: Pogledaj post
Jel netko zna kako funkcionira poslovanje s brokerima preko interneta? Ako ja njima dam nalog jel oni to odmah vide na kompu i odmah uzimaju u obzir ili zbog najmanje provizije se možda ponašaju malo ljeno prema takvom načinu komuniciranja? I još jedno pitanje ako im ja dam prodajnu cijenu npr 350 kn a neko na burzi nudi 360 hoće li oni prodavati moje dionice??
1.
To ti super funkcionira. Svi ostali oblici komunikacije s brokerom su zaostali, spori i nepraktični.
2.
Hoće po 350 .
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:47   #178
Ljudi, moze mala pomoc. Procitao sam dosta toga ovdje na forumu,al nov sam u dionicama i tako da mi neke stvari nisu jasne. Kupio bi dionice T-HT-a i kako onda to s brokerima tocno? Odaberem brokersku kucu,odem do njih,potpisem sto treba ili? I jel ima da brokeri sve obave,da se u slucaju prodaje prvi dan netrebam zvati i potvrditi da brokeri prodaju moje dionice jer ce vjerojatno hrpa ljudi zvati u isto vrijeme? I moze preporuka koju brokersku kucu odabrati a da sve izvedu najjednostavnije(podrucje grada Zagreba)...Hvala
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:51   #179
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
Ljudi, moze mala pomoc. Procitao sam dosta toga ovdje na forumu,al nov sam u dionicama i tako da mi neke stvari nisu jasne. Kupio bi dionice T-HT-a i kako onda to s brokerima tocno? Odaberem brokersku kucu,odem do njih,potpisem sto treba ili? I jel ima da brokeri sve obave,da se u slucaju prodaje prvi dan netrebam zvati i potvrditi da brokeri prodaju moje dionice jer ce vjerojatno hrpa ljudi zvati u isto vrijeme? I moze preporuka koju brokersku kucu odabrati a da sve izvedu najjednostavnije(podrucje grada Zagreba)...Hvala
Nazovi ili još bolje otiđeš u jednu brokersku kuću i oni će ti tamo sve lijepo objasniti i nemaš brige!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 15:32   #180
kakav je po vama fima brokerska kuča?!
Ujo133 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.