Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 14:05   #1
Dexamethason (deksametazon)

idem uskoro u bolnicu na nekoliko dana supresije deksametazonom pa me zanima (s obzirom na to da nemam bas neko enormno znanje o deksicu)... jel' smijem ja u tom periodu na jogging (onak'...malo jaci...da ne izadjem iz forme), odnosno je li to uopce preporucljivo ili je bolje da mirujem?

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:06   #2
nemoj ništa "malo jače" radit za to vrijeme

pusti organizmu da se bez dodatnih šokova nosi sa deksićem
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:39   #3
dexamethason

mam jedno pitanje u vezi dexa. cura ima tumor na mozgu i dok je cekala terapiju davali su joj contrlog, manitol i dex, koji je dobivala pola one bocice infuzije ujutro pola predvecer, i jos nesto za mokracu dok je bila u vinkovcima u bolnici. dobila je mali osip na nekim mjestima koji nije svrbio. tek kasnije kad je prebacena u osijek i kad je pocela kemoterapiju osip se poceo sirit i svrbit.

u osijeku ne znaju sta je, zamjenili su controlog sa peptoranom, ono za mokracu su ukinuli a manitol i dex i dalje dobije ali sada punu tu bocicu infuzije odjednom. bojim se da joj ne ukinu kemoterapiju, a mislim da nije od kemoterapije jer je osip dobila prije kemoterapije. sumnjam na taj dex, ali doktor kaze da nije cuo da je neko alergican na dex, a to ne mora biti alergija nego moze biti i nuspojava lijeka jel?

davaju joj sad tekuci puder i neku vitaminsku kremu, malo kao da je potamnio osip i kaze da je manje svrbi kad stavi tekuci puder, ali ne mogu procjenit jel prolazi. inace nema alergija
Vekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:42   #4
Quote:
Vekson kaže: Pogledaj post
mam jedno pitanje u vezi dexa. cura ima tumor na mozgu i dok je cekala terapiju davali su joj contrlog, manitol i dex, koji je dobivala pola one bocice infuzije ujutro pola predvecer, i jos nesto za mokracu dok je bila u vinkovcima u bolnici. dobila je mali osip na nekim mjestima koji nije svrbio. tek kasnije kad je prebacena u osijek i kad je pocela kemoterapiju osip se poceo sirit i svrbit.

u osijeku ne znaju sta je, zamjenili su controlog sa peptoranom, ono za mokracu su ukinuli a manitol i dex i dalje dobije ali sada punu tu bocicu infuzije odjednom. bojim se da joj ne ukinu kemoterapiju, a mislim da nije od kemoterapije jer je osip dobila prije kemoterapije. sumnjam na taj dex, ali doktor kaze da nije cuo da je neko alergican na dex, a to ne mora biti alergija nego moze biti i nuspojava lijeka jel?

davaju joj sad tekuci puder i neku vitaminsku kremu, malo kao da je potamnio osip i kaze da je manje svrbi kad stavi tekuci puder, ali ne mogu procjenit jel prolazi. inace nema alergija
Dexametazon jest za liječenje alergija,između ostalih indikacija.
Može se biti alergičan na Dexametazon,ali je jako,jako rijetko.
Slažem se sa dr. u Osijeku.
Jeli funkcija jetre uredna?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:59   #5
da, kolko znamo sve je u redu sa jetrom. cak smo joj i neku hranu eliminirali na 5 dana da vidimo da nije mozda nesto sto jede, ali ne jede nista posebno sto nije prije jela. na licu kao da se malo povlaci, ali zato sad ima vise na rukama. ima osip po cijelom tijelu osim od koljena pa do skocnog zgloba, a na stopalima ima malo.

danas joj je bila dermatologinja, nije bas mogla pogledat osip jer je bila sva u tekucem puderu. opet ju je pocela ispitivat koje lijekove uzima i mi opet nabrojimo sve i ona kaze da se dex inace zna uzimat kod alergije da nije zbog dexa. rekla je da ce napisat terapiju, mozda joj produzit ovu sa kremama. taman je trebala dobit neku injekciju za taj svrab mozda, ne znam, otisao sam kuci prije toga. ona polako šizi od svraba
Vekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:35   #6
Ja sam dobivala injekcije u bjeloocnicu dexa zbog pada vida,sta su uglavnom dexa i zasto oni sluze,kazu da su opasni prilikom dugih terapija...??????
Annay,Annay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:27   #7
Quote:
Annay,Annay kaže: Pogledaj post
Ja sam dobivala injekcije u bjeloocnicu dexa zbog pada vida,sta su uglavnom dexa i zasto oni sluze,kazu da su opasni prilikom dugih terapija...??????
Dekasametazon spada u skupinu kortikosteroida a oni se inače uglavnom koriste za suzmijanje podivljalog imunološkog sustava (kod alergija, različitih autoimunih bolesti i sl.)

Da, kortići imaju dosta gadne nuspojave od kojih nisu neke uopće bezazlene al do njih uglavnom dolazi kad se koriste duži niz godina i kad se koriste u visokim dozama. Zato ih doktori baš i ne prepisuju šakom i kapom nego se gleda moguća korist i moguća šteta od njih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 12:19   #8
Nema jako dugo nikog na temi,mozda netko naidje. Dali osoba koja ima cir na zelucu smije dobivati dexamethason u inekcijama,za smanjenje oteklina prilikom zracenja mozga? Jedan doktor je za,jedan protiv. Molim vas ako netko zna.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 23:33   #9
Ako je dijagnoza lumbosacrale i lumboischialgia bil. jesu li ampule Dexamethasona i Voltarena opasne ako ih pacijent prima tri dana za redom? Može li pomoći paracetamol? Je li netko prošao takvu ili sličnu terapiju? Ima li netko dijagnozu Discopathia cervicalis cum radiculopathia?
ljubiteljfilma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2019., 14:58   #10
P. S. Unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru!
ljubiteljfilma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2019., 18:24   #11
Koliko znam takve se terapije daju kad je kralježnica u pitanju i to još bolje ako voltaren ide u injekcijama. To se sjećam da su nekad govorili da 3 dana injekcija voltarena (brufena, ketonala...)
spase čovjeka od posljedica. Paracetamol ne može mijenjati voltaren u ovoj terapiji.

I jedno i drugo što vam je dato je protiv nekakve upale i neće vam biti ništa za 3 dana, sem koristi.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2019., 15:23   #12
Petra00 Hvala na odgovoru!
ljubiteljfilma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.