Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 08:29   #21
Pustte poso strucnjacima - zovite I.L. -a
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 09:35   #22
Quote:
lakisaki kaže:
a???? ti to mene..malo..*****ili? ko je taj???




?
ne.

pravo ime mu je Izidor Popijač, ali je poznatiji kao Žiga.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 10:17   #23
Cini mi se da su teorije zavjere najdraze onoj skvadi koja ima veliki jaz izmedju svojih znanja i mogucnosti i onoga sto bi zeljeli biti, pa briju na te gluposti jer tako postaju rijetki "odabrani" koji vide pravu istinu, i eventualni buduci heroji borbe za "slobodu". Sve skupa, otuzni likovi.

p.s. I najcesce ipak nadprosjecno inteligentni (da ne ispadne da samo pljujem)
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 10:28   #24
ja znam jednog masona. taj ne kontrolira nista, a kamoli svijet
inace je vrlo poznat i veliki znanstvenik. bio je kandidat za Nobelovu prije koju godinu...

u svakom slucaju, ja mislim da svijet ne kontrolira nitko, ali da su jako utjecajni neki krugovi koji se bave naftom. kladim se na Dona Rumsfielda i Dicka Chaneyja o njima znam svasta jos tamo od 70-tih i ako ta dva ne tresu svijetom (uz Carlyle Group i njihovih inestora) onda ne znam tko bi mogao pod time mislim da su od velikog utjecaja na americku vanjsku politiku koja zapravo determinira (direktno ili indirektno) mnoga zbivanja u svijetu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 23:44   #25
Question

hmmm..a ciji je hollywood i nasha draga dream factory? ah ah...opijum, zabava, manipuliranje masama na konzum.../ti trebas snove, a ja imam uvijek noo-ve./
da ga nema, trebalo bi ga izmisliti..svijet bi bio puno tuznije mjesto bez hollywooda...i globalizacije ne bi bilo...ali ljudi to zele i vole opijuma i igara...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 13:56   #26
Re: zivi bili pa vidili

Quote:
madmax3 kaže:
ja san samo cuo da oni(masoni) guraju svijet ka jednoj(univerzalnoj) religiji pomocu kontrole medija vlada i love... kolko znan oni vjeruju u dolazak nekog svog kralja(sun diety) a krscani kazu da ovi rade na strani devila i da za njega zapravo spremaju svjet
Razmisljao sam neko vrijeme zasto je za ulazak u masonsku lozu nuzna vjeru u Jedno. Moguci razlozi su sljedeci. To je da covjek koji vjeruje u nesto izvan sebe, lakse prihvaca nove istine, nego onaj tko je uvjeren da je centar svemira. Druga stvar je naravno politicki koncept, gdje je Jedno potrebno za ujedinjenje oko toga. Treca ideja mi ne pada na pamet .

Nu, onaj tko vjeruje u Jedno, u jednom zatvorenom, netransparentnom sustavu vrlo uspjesno moze biti manipuliran i preobracen u kamencic neke opakije price. Da sam toga nije svjestan, cak.

BTW, new world oder je bullshit, s obzirom da je novi svjetski poredak demokracija, a ne kristalizacija poretka koji postoji od pamtivjeka. Uglavnom, jos jedna floskula poput one zvane misli globalno djeluj lokalno. Pa koga boli ***** za gladnu djecu u Africi, a?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 11:38   #27
nu
ma nema do bavarskih illuminata
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 12:49   #28
Exclamation

.................................................. .............the Stonecutters song

mene ovo sa masonima podsjeća na epizodu iz simpsona..
(koja je po meni među najsmješnijima)

...a upravo toliko je i realno


~ ~ ~
Homer takes his oath, "And by the Sacred Parchment, I swear that if I reveal the secrets of The Stonecutters, may my stomach become bloated and my head be plucked of all but three hairs."

Moe replies, "Um, I think he should have to take a different oath."

THE SIMPSONS

---
www
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 13:58   #29
Re: Re: zivi bili pa vidili

Quote:
illegale kaže:

BTW, new world oder je bullshit, s obzirom da je novi svjetski poredak demokracija, a ne kristalizacija poretka koji postoji od pamtivjeka. Uglavnom, jos jedna floskula poput one zvane misli globalno djeluj lokalno. Pa koga boli ***** za gladnu djecu u Africi, a?
"kiki je tu", ali svrha njenog postojanja se gubi, čim odbiješ da je pojedeš.
S guštom.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 14:55   #30
From: tonkica_p@t-(s)he-matrix.com

originally posted here:FORUM.HR filozofija - Bezvrijednost ljudi

1. Postoje mnoge iluminirane grupe s različitim vrstama tajnog znanja. Sve što čovjek može reći o njima (ubrajajući i ovaj moj tekst) je krivo u odnosu na jednu grupaciju, ali možda ispravno za neku drugu. To je to što unosi konfuziju i misterioznost.

2. Oni infiltriraju i preuzimlju svakovrsne organizacije, od crkava preko poštanskih ureda do diskonta na ćošku te ih upravljaju u smjeru u kojem žele.

3. I – baš kao šprdancija – neke od njihovih centralnih organizacija uopće ne kriju da su tajna društva..

4. Oni imaju svoje agente i sleepere posađene svugdje. Mnogi od tih ljudi uopće nemaju pojma kome prinose raport. Neki drugi su aktivni članovi koji pokušavaju protrsiti put prema nesmetanoj manipulaciji društva.

5. Oni nadziru škole da bi bili sigurni da mladi ljudi uče uživati u zatupljujućoj muzici i apsurdnim društvenim igrama te da polažu više interesa u oblačenje nego u metalnu higijenu i samospoznaju.

6. Oni pokušavaju rekrutirati najbolje i najbistrije mlade ljude za agente da bi osigurali slijedeću generaciju urote.

7. Oni konstantno vode ratove, među sobom i među različitim grupacijama. Svaka grupa neprestance želi povećati svoju moć i podmetnuti nogu konkurenciji.

8. Prvi način riješavanja problema s opozicijom jeste pod-kupiti ju, podmazati. Za bogatu grupu kao što su iluminati par miliona dolara su kikiriki, koštice.

9. Onda slijede prijetnje. Opasnost gubljenja imanja, statusa ili najbližih voljenih se pripriječila preko puta mnogim možebitnim neprijateljima iluminatskih planova.

10. I...naravno, ubojstvo je poznato arhaično političko sredstvo. Iluminati su odovorni za neke od najšokantnijih ubojstava modernog vremena.

11. Oni također izmjenjuju ljude dvojnicima. Dugo vremena su rekrutirali ljude slične žrtvama. Sada perfekcioniraju metode kloniranja koje bi omogućile zamjenu svakoga.

12. A za one koji se ne mogu spriječiti na drugi način slijedi diskreditacija u društvu ili ih se jednostavno gurne preko ruba ludila.

13. Ova „zavjera“ stara je na stotine ako ne tisuće godina. Mnoga poznata povijesna imena su bila iluminirana ili su bili agenti iluminata. U stvari, čitava povijest nije ništa nego vanjski pogled na iluminatske borbe i šeme.

14. I naravno oni permanentno nadopisuju povijest tako da bi pristajala njihovim ciljevima. Na primjer se modernu djecu uči da ne postoji povijesna evidencija o kralju Arturu ili boginji Eris, te ne uče ništa o rusko-njemačkom ratu ili Arkadiji.

15. Oni kontroliraju medije, tako da ljudi hear what they want you to hear. Događaji koji ne pašu u program će brzo biti odstranjene. Čas posla.

16. Oni posebno kontroliraju televiziju. Inteligentnim emisijama ne dopuštaju da prežive; traži se mind candy koji će ljude odvratiti od razmišljanja. Jedini razlog zašto dozvoljavaju prikazivanje dobrih emisija jeste da uvjere inteligentne ljude da nitko drugi ne voli takav materijal te da s njima mora da nešto nije u redu.

17. Iluminati manipuliraju burzu te upravljaju devizama na internacionalnom nivou. Vaš novac vrijedi onoliko koliko oni žele da vrijedi. Vi vrijedite onoliko koliko oni žele da vrijedite.

18. Slično tome, čitava energetska kriza je izum, ha, pogađate – iluminata. Ma kakva vas kriza snašla, jedino bi slobodna energija dovela do krize. Ambivalentna uporaba riječi „kriza“ vas je možda, dragi čitatelji, navela da primjetite kako jedan te isti događaj u različitom kontekstu može značiti suštu suprotnost. Radi slikovitosti navest ću još jedan primjer: Dva boksera u ringu. Aperkat u bradu za jednog od njih znači krizu, za drugog pak – hm – nadu. A Kingu, Don Kingu se jebe i za jednog i za drugog, kad on i tako i tako profitira.

19. Iluminati čine sve da bi zaustavili neovisne svemirske programe. Jer, kad bi se čovječanstvo raspršilo po solarnom sistemu bilo bi ga teže kontrolirati. Ne slažu se svi iluminati oko ovoga. Neki se pale na bogatstva svemira, drugima nedostaju (u literarnom smislu riječi) novi svjetovi za osvajanje.

20. A neki su u kontaktu s bićima iz nama nepoznatih svemirskih regija. Neki od njih JESU vanzemaljci. Zašto bi „napredna bića“ pokazivala želju baviti se zemaljskim problemima ? Dobro pitanje

21. Još gore, neki posjeduju magične moći te su povezani sa silama iz....odnekud. Iz zemlje nedođije ?

22. Drugi iluminati posjeduju tehnologiju. Njihove banke podataka su vrlo korisne, pogotovu u sprezi sa snažnim kompjutorima. Oni kondicioniraju ljude da vjeruju da su kompjutori tako komplicirani i opasni da bi samo specijalisti trebali baviti se njima. Slijedeći put kad dobijete račun od 666 kuna, znate tko se krije s onu stranu paravana

23. A neki od tih tehnofila su otišli i korak dalje, kreirajući inteligentne mašine. Ti svjesni kompjutori su sada za sebe sila između iluminata.

24. Iluminati ne vole rat; rat je skup i luksuz. Do rata dolazi samo kad se dvije grupe iluminata zakače i ni jedna strana ne želi popustiti. Onda bace par nacija u nacionalističko-patriotski trans i voila: Vojvodo, sve je spremno da otpočne prva trka. Trǿǿǿt - trǿǿǿt

[...]
__________________
TURE BURE VALJA, BURE TURE GURA
Octopus Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 14:56   #31
Arrow ...

25. Oni šalju tajne poruke putem novina i ostalih vrsta „etera“; u malim oglasima ili čak skrivene uizmeđu redaka lokalnih vijesti. Postoje i druge, još tajnije forme tajne komunikacije...svuda oko vas, svo vrijeme.

26. Oni svakoga pokušavaju držati zaposlenim – da, svakoga – neprestance zaposlenima. Svaki puta kad ispuniš neki formular sudjeluješ u pletenju mreže koja veže svjetove.

27. Oni zakonike čine što god više kompliciranima i neprohodnima tako da sve može biti ilegalno ili je potencijalno ilegalno. What is not allowed is forbidden. Onda imaju protiv svakoga nešto u ruci i svatko se boji zakona.

28. Oni ohrabruju pretjerani i neutemeljeni otpor prema autoritetu među mladim ljudima i političkim disidentima da bi nahranili strahove poslušnih ovaca i dali vjerodostojnost političkim izjavama.

29.Ali kad dostignu zadovoljavajući nivo kontrole onda okreću „kolo sreće“ ka sprečavanju neovisnosti i poticanju braindead_poslušnosti prema nalozima koji dolaze od strane iluminata ili agenata.

30. Oni potiču „sasvim slučajne“ incidente – truju hranu u dućanima, ubijaju stare slijepe žene, pucaju iz snajpera po autocestama i benzinskim stanicama, zalijeću se avionima u ogromne tornjeve – samo da bi učinili ljude konfuznima, ustrašenima i paranoidnima.

31. Oni spriječavaju otkrića koja bi mogla izmijeniti status quo. Litra_na_sto_km_auto, perfektna kontracepcija, bežično sakupljanje i prenošenje električne energije – sve je to u rukama iluminata i čeka na dan kad će moći odigrati namjenjenu i precizno planiranu ulogu u igri opsjena tajnih majstora kuhinje.Eh, da, čak i onaj Stevo Karapandža, mislim, maskota vegete uvijek pokazuje iluminatsku gestu

32. S druge strane oni posjeduju tajne laboratorije gdje razvijaju novo oružje i tehničke aparature svih vrsta.

33. Njihove nastrane investigacije uzrokuju mnoge misterije. Ste se kad upitali što je s Nessijem iz Loch Nessa ? Pokolji krava ? Neobični osjećaj prisutnosti nekih „viših“ sila ?

34. Stotine ljudskih žrtava potrebno je svakog mjeseca za njihove pokuse. Da li ste se kad zapitali kamo nestaju svi ti nestali ljudi i zašto se najmanji broj njih pronađe ? Da nisu u Linkolnovom podrumu ?

35. Oni nonstop eksperimentiraju s novim tipovima kontrole uma. Ubacuju drogu u vodu za piće, odašilju subliminalne poruke tokom filmova i televizijskih emisija te šalju instrukcije putem zvučnika robnih kuća, instrukcije koje se ne mogu osjetilno zapaziti. Isto tako eksperimentiraju s haarpom, mikrovalovima i instrumentima ultra niskih frekvencija.

36. Svaka žica u tvojoj kući je potencijalni nositelj iluminatskih poruka, zraka za kontroliranje i napade. Jeste li se kad upitali koliko žica vodi u vašu kuću ? A od kuće ? Odakle dolaze ? Kamo idu ?

37. Oni naravno ne žele istrage mistrioznog i neobičnog jer bi to moglo dovesti do njih. Ali zato podržaju i vole kad ljudi zbijaju šale o iluminatima, masonima i vanzemaljcima.

38. Oni publiciraju tabloide, arku, tajne svijeta, magazine o paranormalnom, Lukića... samo da se uvjere da svi misle da su stvari poput „hitlerov mozak je zamrznut“ i „bigfoot viđen na havajima“ samo neslane šale.

39. Oni angažiraju i potiču najluđe pseudoznanstvene „istraživače“ koje mogu pronaći, jer oni tendiraju ka diskreditaciji legitimnih istraživača neuobičajenog. Vidi pod: delija

40. Popularno uvjerenje glasi: Iluminati žele moć kao samoj sebi svrhu. To vrijedi za neke od njih. Ali druge iluminirane grupe postoje da bi poticale ideologiju, ostvarile izvjesni cilj ili jednostavno igrale prividnu opoziciju neke druge grupe.


41. Jedna od njihovih glavnih preokupacija je produžetak života bez obzira na sredstva. Nitko tko posjeduje ultimativnu moć tokom pedeset godina ne želi ispustiti istu. Sve što čovjek može zamisliti...joga, cryonics, izmjena tijela, magija, kloniranje, žlijezde (jarčije i ljudske), transfuzije, kompjutorizirne duplikacije osobnosti...su bile isprobane. Neke od njih funkcioniraju !

42. Nadalje, moćni iluminati proteklih stoljeća leže čekajući oživljavanje kad znanost bude u mogućnosti. Mumije, zamrznuta tijela praljudi, glave u tekućem dušiku, mozgovi u marmeladnim teglama...prepoznali biste neka od imena kada bih ih spomenuo.


43. Za ovu tajnu niste „cleared“ enuff. Hi ronnie

44. Oni koriste bolesti, viruse i bakterije da bi disciplinirali vlastitu populaciju ili kompletno uništili neke druge. Crna smrt u evropi, male boginje među indijancima...Kravlje loodilo prije nekoliko godina, SARS...

45. Oni imaju razne tipove ljudskih i neljudskih sluga na raspolaganju. Man in Black su njihovi možda najpoznatiji agenti. Nitko ne zna da li su oni androidi, golemi ili nešto još strašnije..Možda su nekad bili ljudi ?

46. Oni uzgajaju Gospodarsku Rasu. Nacisti uopće nisu imali pojma kako su bili iskorišteni ili zašto. Mislim da bi čak i oni bili ustrašeni iluminatskim idejama „perfekcije“.

47. Iluminati znaju za otkačene seksualne tehnike o kojima kamasutraši i ne sanjaju. Isto tako znaju i zašto se te tehnike koriste.

48. Slijedeći puta kad potrošiš prekoviše novca za kupovinu nečega što ti uopće nije potrebno, te se ista stvar polomi za tjedan dana, možeš biti siguran da si upravu sponzorirao neki iluminatski projekt.

49. Oni započinju lančana pisma i šire priče da Crveni Križ može kupiti željezna pluća ako im pošalješ milion praznih pakovanja tvrdog marlbora, ili da umiruća djeca u somaliji trebaju deset miliona telefonskih poziva. Nitko ne zna zašto ???

50. Tonkica palonkica – frrrrrrrrrrrrrrrrrrr

__________________
TURE BURE VALJA, BURE TURE GURA
Octopus Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:25   #32
je da..

najlakše je prebacit odgovornost za sve misterije koje nas tište u društvu, a i šire na tajna društva..uz takva objašnjenja sve je puno jednostavnije..i paranoičnije
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:28   #33
još bi trebalo eventualno nadodati da upravo takve točke podržavaju i stvaraju paranoju oko eventualnih tajnih društava što bi njima, prema svemu gore navedenom i odgovaralo, ili?

jer da nema tajnosti i paranoje, tajna društva bi automatski izgubila svoj smisao..
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:43   #34
Exclamation

nešto što ne razumijem je to-
da ako su iluminati (ili kako god se zvali)--
toliko moćni i svemoćni u svemu,
zašto se skrivaju?

očito vrlo lako mogu sve-

pa njih bi onda trebalo staviti da vode i to je to..
ne bi bilo problema u svijetu jer bi ih oni rješavali
i imali bi sve pod kontrolom..jer su očito toliko svemoćni i sposobni..

__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 20:27   #35
Quote:
Parasociolog kaže:
nu
ma nema do bavarskih illuminata
Koliko ja znam masoni su jako, jako bliski sa bav. illuminatima. Pod masoni mislim na lozu u Becu pod nazivom FOGC (Freemasonery order of Golden Centurion - valjda se tako pise).
Jako (ne)vesela ekipa... Ako je sve to istina sto sam ja cuo, onda se s tom ekipom ne bi valjalo pokaciti. NIKAKO, NI U KOJEM SLUCAJU, NI ZA ZIVU GLAVU (OK, I think you got the point)! A onda ovdje idu teorije zavjere, druga nam Tetre sa serbiancafe-a. Uf, al' je taj covo lud... Draco prime, masoni, iluminati, ma sve svjetske zavjere su mu poznate. Inace je frend od nekog Stuarta Swerdlova koji je napisao par knjiga o tim stvarima.
Bolesno!
Zifili!
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 12:03   #36
Exclamation

Quote:
wyrm kaže:

Jako (ne)vesela ekipa... Ako je sve to istina sto sam ja cuo, onda se s tom ekipom ne bi valjalo pokaciti. NIKAKO, NI U KOJEM SLUCAJU, NI ZA ZIVU GLAVU (OK, I think you got the point)! A onda ovdje idu teorije zavjere, druga nam Tetre sa serbiancafe-a.
Zifili!
opasni?

hehe da nisi ih pomiješao sa srpskom/ruskom mafijom?
jer koja je onda razlika?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 16:01   #37
Quote:
Cro Fag kaže:
opasni?

hehe da nisi ih pomiješao sa srpskom/ruskom mafijom?
jer koja je onda razlika?

E jebote. Pa to sam ja cuo... Mene boli qrac za sve to.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 11:42   #38
Exclamation

Quote:
wyrm kaže:
E jebote. Pa to sam ja cuo... Mene boli qrac za sve to.


pazi da te ne čuju

__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 02:54   #39
Quote:
Cro Fag kaže:


pazi da te ne čuju

Hehehe...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 12:35   #40
Talking Isuse!!!

Quote:
Octopus Dancer kaže:
Slijedeći put kad dobijete račun od 666 kuna, znate tko se krije s onu stranu paravana

25. Oni šalju tajne poruke putem novina i ostalih vrsta „etera“; u malim oglasima ili čak skrivene uizmeđu redaka lokalnih vijesti. Postoje i druge, još tajnije forme tajne komunikacije...svuda oko vas, svo vrijeme.

31. Oni spriječavaju otkrića koja bi mogla izmijeniti status quo. Litra_na_sto_km_auto, perfektna kontracepcija, bežično sakupljanje i prenošenje električne energije – sve je to u rukama iluminata i čeka na dan kad će moći odigrati namjenjenu i precizno planiranu ulogu u igri opsjena tajnih majstora kuhinje.Eh, da, čak i onaj Stevo Karapandža, mislim, maskota vegete uvijek pokazuje iluminatsku gestu

35. Oni nonstop eksperimentiraju s novim tipovima kontrole uma. Ubacuju drogu u vodu za piće, odašilju subliminalne poruke tokom filmova i televizijskih emisija te šalju instrukcije putem zvučnika robnih kuća, instrukcije koje se ne mogu osjetilno zapaziti. Isto tako eksperimentiraju s haarpom, mikrovalovima i instrumentima ultra niskih frekvencija.

36. Svaka žica u tvojoj kući je potencijalni nositelj iluminatskih poruka, zraka za kontroliranje i napade. Jeste li se kad upitali koliko žica vodi u vašu kuću ? A od kuće ? Odakle dolaze ? Kamo idu ?

43. Za ovu tajnu niste „cleared“ enuff. Hi ronnie

45. Oni imaju razne tipove ljudskih i neljudskih sluga na raspolaganju. Man in Black su njihovi možda najpoznatiji agenti. Nitko ne zna da li su oni androidi, golemi ili nešto još strašnije..Možda su nekad bili ljudi ?

47. Iluminati znaju za otkačene seksualne tehnike o kojima kamasutraši i ne sanjaju. Isto tako znaju i zašto se te tehnike koriste.

50. Tonkica palonkica – frrrrrrrrrrrrrrrrrrr

[...]
ti si totalno lud



bemti smijat ću se cijeli dan.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.