Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 14:29   #61
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Nisam stiga komentirat ranije, definitivno ekonomičnija varijanta je kupit običan bicikl i skinut pedale.

Mene je u startu zanimala više informacija iz "dječijeg kuta gledanja", u stilu da li se oni najmanji snalaze, da li često padaju, gdje se vozite (oko kuće/zgrade), kako se malci zaustavljaju, vidim da neki imaju kočnice, a ne znam baš da djete od 14 mj. zna stisnut kad treba, jedva da zna upravljat volanom, a i to je upitno...
Strah me ceste i izlijetanja, a nemam baš ogromno dvorište za vježbanje, a u stanu nema mjesta.
Ja sam ljetos vidla jednog malog čeha nije imao vise od godine i po (upitno je i dal je toliko imao ) kako je picio na tom biciklu...Nisam vidla kocnicu kocio je nogicama i mislim da ta kocnica i nije potrebna jer ipak neces pustit djete da se spusta niz brdo a najnormalnije spusti nogice i zaustavi se
Ma to je super stvar i da sam znala za to do prvog rodjendana kad su svi bili darezljiviji u poklonima definitivno bi trazila taj bicikl.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:24   #62
Meni se sviđa i sljedeći mjesec mališa takav sličan dobiva za 2. rođendan.
Najvjerojatnije ćemo kupiti ovdje: http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=15 ,
ne znam još koji. Navodno ih zna biti i u Muelleru, možda odemo vidjeti.

Meni se sviđa jer dijete od dvije godine ipak ima neke koristi od takvog biciklića (npr. održavanje ravnoteže, samostalno upravljanje), dok s običnim baš i ne. Naime, od sve poznate djece u okolini nitko bicikl s pomoćnim kotačima nije vozio s dvije godine, jednostavno im je bilo preteško vrtiti pedale. Moj mališa je uz to i malo manji pa mislim da se stvarno ne bi snašao s običnim biciklom i pedalama. Zato ćemo isprobati ovaj, srećom se i mužu svidio kad ga je vidio na reklami, pa ga neću morati dodatno uvjeraravati.
O iskustvima ću se moći javiti za dva-tri mjeseca, nadam se da će biti pozitivna.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:26   #63
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Meni se sviđa i sljedeći mjesec mališa takav sličan dobiva za 2. rođendan.
Najvjerojatnije ćemo kupiti ovdje: http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=15 ,
ne znam još koji. Navodno ih zna biti i u Muelleru, možda odemo vidjeti.

Meni se sviđa jer dijete od dvije godine ipak ima neke koristi od takvog biciklića (npr. održavanje ravnoteže, samostalno upravljanje), dok s običnim baš i ne. Naime, od sve poznate djece u okolini nitko bicikl s pomoćnim kotačima nije vozio s dvije godine, jednostavno im je bilo preteško vrtiti pedale. Moj mališa je uz to i malo manji pa mislim da se stvarno ne bi snašao s običnim biciklom i pedalama. Zato ćemo isprobati ovaj, srećom se i mužu svidio kad ga je vidio na reklami, pa ga neću morati dodatno uvjeraravati.
O iskustvima ću se moći javiti za dva-tri mjeseca, nadam se da će biti pozitivna.
Koliko ti je mali visok?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:31   #64
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Koliko ti je mali visok?
Ne znam točno, oko 85-86 cm.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:31   #65
Baš smo nekidan brat i ja sjedili i valjali se od smijeha na reklamu o tom bicikliću, kao, hahaha, pa tko ne zna skinuti pedale s običnog, doslovno izmišljanje tople vode, ahahaha, i onda još brat usklikne da je to vidio u enciklopediji "To ti se zove drezina i izmišljeno je početkom 19. stoljeća!", i opet oboje ahahahahha umiremo ispred televizora.

Ali sad kad vidim kako je popularno idem izmisliti naočale bez dioptrijskih stakala (da ti se nos navikne na intelektualan izgled), brodić na napuhavanje bez vesala (u kojem moraš veslati rukama i time jačati bicepse) ili televizije bez ekrana (služe jačanju mašte i kreativnosti jer moraš pogađati što je na ekranu).
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:36   #66
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post

Ali sad kad vidim kako je popularno idem izmisliti naočale bez dioptrijskih stakala (da ti se nos navikne na intelektualan izgled), brodić na napuhavanje bez vesala (u kojem moraš veslati rukama i time jačati bicepse) ili televizije bez ekrana (služe jačanju mašte i kreativnosti jer moraš pogađati što je na ekranu).
Kad ti uspije marketinški napuhat i plasirat na tržište, ja ću odma napravit kopiju s malim izmjenama detalja i prodat isto za masne pare, a drugi će to zvati modom.

Ali ajmo se vratit u zbilju.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:37   #67
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Ne znam točno, oko 85-86 cm.
Hm, a na kojoj je visini sic?
Jeli dohvati pod nogicama?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:43   #68
Nemamo ga još, drugi mjesec krećemo u potragu pa ću znati više.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:14   #69
Ride a bike ili...


dandy horse!

sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:03   #70
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Meni se sviđa i sljedeći mjesec mališa takav sličan dobiva za 2. rođendan.
Najvjerojatnije ćemo kupiti ovdje: http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=15 ,
ne znam još koji. Navodno ih zna biti i u Muelleru, možda odemo vidjeti.

Meni se sviđa jer dijete od dvije godine ipak ima neke koristi od takvog biciklića (npr. održavanje ravnoteže, samostalno upravljanje), dok s običnim baš i ne. Naime, od sve poznate djece u okolini nitko bicikl s pomoćnim kotačima nije vozio s dvije godine, jednostavno im je bilo preteško vrtiti pedale. Moj mališa je uz to i malo manji pa mislim da se stvarno ne bi snašao s običnim biciklom i pedalama. Zato ćemo isprobati ovaj, srećom se i mužu svidio kad ga je vidio na reklami, pa ga neću morati dodatno uvjeraravati.
O iskustvima ću se moći javiti za dva-tri mjeseca, nadam se da će biti pozitivna.
ovakav isti imamo i mi....kupili smo ga ljetos u rog trgovini....
maleni je tad bio prosao 2 godine....
na tome se sic da spustati i podizati i na to treba obratiti paznju kod kupovine...
jos jedna stvar taj nema kocnicu i dijete se zaustavlja nogicama
obratite paznju kada kupujete na razliku izmedu metalnog i drvenog jer na vecini metalnih se volan da kompletno okrenuti i djeca puno lakse padaju dok su drveni napravljeni tako da volan ide samo do odredene granice lijevo desno i jako tesko se pada....
naravno moj maleni uvijek ima kacigu kad vozi taj bic.....
nekada ih je bilo u Mulleru po 300 kuna drveni ali ih vec dugo nema i oni imaju samo metalne s kocnicom po 550 kuna...
dijete jako brzo savlada tehniku upravljana tim biciklom i mi smo vec proslo ljeto bili na velikim biciklima dok je nas maleni isao s tim biciklom usporedo s nama....
u svakom slucaju mislim da nije stvar koju treba pljuvati pogotovo netko tko nikad nije vidio uzivo kako se klinci na tome furaju....
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:26   #71
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
prosvijetli me....razvoj čega?

Šta se klinci nebi mogli gurat vlastitim nogama i na jefninijoj bicikli? P kupiš običnu i skineš pedale

I još kad netko kaže da se djeca voze na tome meni to ne izgleda kao vožnja, to je g u r a nj e
ma ne pa to ti je samo za preseravanje

tebi ne izgeda. evo meni izgleda jer ih viđam na svakom ćošku.
pa ti djetetu kupi običan bicikl i skini pedale, u čemu je problem
a ko hoće baš ovaj bicikl, nek ga kupi.

ali ne, sve što imalo odskače od normalnog (premda ne vidim zašto ovo ne bi bilo normalno) se mora proglasiti preseravanjem i bacanjem novaca, i radit sprdačinu od toga.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:58   #72
Kod našeg naroda sve što je "novo" stvara "paniku"...ali ovakav biciklić (drveni bez pedala)je imao i moj djed a ne mislim da je bio "preserator"

Planiramo ga uzeti mališi za 2.rođendan...

reklame treba zaobilaziti u širokm krugu...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:58   #73
Jel bi netko meni objasnio kaj je s tim kočnicama na tome? Ak sam ja to skužila, dijete gura to s nogicama, dakle ak spusti noge dolje onda i stane = kočnica nepotrebna. Čemu onda ona stupidna reklama sa bombastičnim natpisom "kočnice GRATIS"? Kao, poklanjamo vam nekaj kaj vam ionak ne treba.

Već sam rekla da mi je to zgodno, ali i dalje ne vidim zašto bi to trebalo toliko koštati, a pogotovo jer nema ni lanac, ni zupčanik, ni kočnicu ko što imaju klasični biciki. Dakle, manje dijelova, a više para. Normalno da će to kupiti ljudi koji imaju pare ili im se sviđa, i neće oni koji nemaju i/ili im se ne sviđa. Mene to ne zanima, mene zanima koja je to fora s tim otkrivanjem tople vode.
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:26   #74
Zbog ravnoteže.. hm... a šta djeca koja se voze na običnom biciklu s pomoćnim kotačima kasnije nemaju ravnotežu kad im se pomoćni kotači skinu.. a ja ne znam niti jedno dijete da je zauvijek ostalo na pomoćnim kotačima.. :ne znam: sva dijeca kad tad provoze bic bez pomoćnih.. meni je ovo nepotrebni trošak.. ko voli nek izvoli... al davat masu love za nešto na čemu će dijete svladat ravnotežu kad to ionako može svladat na običnom biciklu.. a soma kuna sačuvano u džepu... jedino što se neću moći hvalit okolo kako je moje dijete s 2-3 god samo naučilo vozit bicikl... neš ti problema..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:31   #75
Ili djeca koja nisu imala taj bike kasnije češće padaju s bicikla od ove koja su ga imala..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 00:51   #76
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ma ne pa to ti je samo za preseravanje

tebi ne izgeda. evo meni izgleda jer ih viđam na svakom ćošku.
pa ti djetetu kupi običan bicikl i skini pedale, u čemu je problem
a ko hoće baš ovaj bicikl, nek ga kupi.

ali ne, sve što imalo odskače od normalnog (premda ne vidim zašto ovo ne bi bilo normalno) se mora proglasiti preseravanjem i bacanjem novaca, i radit sprdačinu od toga.
ma ko je reka da ima problema, moja će vozit biciklu al ipak sa pedalama i ko je reka da nije normalno, ja samo pitam kako radi to čudo i čemu točno služi
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 02:01   #77
bicikl a koji nije bicikl.. a koja mu je onda svrha
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 02:03   #78
zar nema već tema o ovom biciklu i zar se taj bicikl, valjda original, ne zove like a bike?

edit: evo, našla staru temu, a evo i link na original, koji je najskuplji, a ostalo su jeftinije kopije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 09:47   #79
meni je bike baš onak fora.
i kupila bi ga da naiđem na njega negdje.
čisto jer mi je fora, i da ga dam lutkici nek se igra na njemu - pa zvao to netko vožnja ili guranje, vrlo važno..
nit me briga jer razvija i potiče ravnotežu, zakaj nema pedala a zove se bike, zakaj ovo..ono.....neke stvari kupujemo samo zato jer su nam fora i zanimljive i da vidimo kak ćemo se zabaviti s njima
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:23   #80
i meni je fora i rado bih joj to kupili za drugi rođendan, međutim, mislim da je premala tj, preniska za to. ima cca 75-6 cm, nekako mislim da ne bi nogama do poda mogla.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.