Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 23:18   #61
Quote:
Jaomenijoj kaže: Pogledaj post
Hvala ti, ti si bar jedna od rjetkih koja misli da ga ne trebam ostavit. Što se tiče forsiranja veze tu se moram opravdat jer mi smo zajedno već godinu dana, tako da smo davno prešli fazu usporavanja, i živjeli smo skupa zadnjih 6 mjeseci, naizmjenice on kod mene ili ja kod njega. U njegovom sam se stanu davno prestala osjećati kao gost i shvaćam ga kao svoj dom, isto tako i on kad je kod mene. A dijete smo planirali zajednički. Nisam sama došla na tu ideju. Čak ju je on prvi i potaknuo. A meni nije trebalo dvaput reći. Biološki sat i hormoni rade svoje.
Znači nije problem u tome da sam ja nešto forsirala, nego je ovaj slučaj oko njihove kuće došao kao eksplozija, naglo i neočekivano. On traži od mene da se strpim, ali ne zbog toga što smo mi ubrzali razvoj naše veze, već zato što se boji da njegova bivša iz osvete i ljubomore ne napravi neku glupost, ne stopira rješavanje te imovinske situacije, na štetu njihovu i na štetu djeteta.

Ali činjenica da se ja moram sad strpit i povuć zbog te žene- koja je u stanju žrtvovat dobrobit svoga djeteta zbog osvete i ljubomore-To je ponižavajuće.
To dijete bajdevej će za par mjeseci imati 18, a gospođa je 18 godina starija od mene- Nije joj lako. Bivši joj je našao mlađu, ljepšu, uspješniju (hebiga to je činjenica) ali nema zato pravo zagorčavat meni život. Ja joj nisam ama baš ništa kriva, nisu se rastali zbog mene. Isto tako ni on nema pravo stavljati sve drugo ispred mene, I ja postojim u ovoj vezi, i ja trpim sva ta poniženja.
To mlada ljepsa i beljiti se starijoj moze ti se odbiti u glavu .Cim to moras isticati kao prednjacenje je pomalo naivno. Vremena se mjenjaju , mlade cesto popuse no starije , usput tko vodi kolo u vasoj prici ( stara koka zar ne?) a ti mlada kao i cesta statistika ces naivno gutati i "boriti " se za starog pjetla koji se polako ponasa kao da si nuzno zlo u cijeloj prici. Ti ne da ces popusiti , ti vec odavno pusis malena
adda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:22   #62
Quote:
Jaomenijoj kaže: Pogledaj post
Ma bila sam u dva navrata kod njega po 20 dana, nikad nije razmišljao o tome da je to problem, bilo nam je divno- ali sad je to odjednom problem, jer je ova pošizila i ucjenjuje ga. valjda je već škripala zubima kad sam zadnji put bila tamo pa se sad razlaufala. A ja sam bila najdiskretnija što mogu, nisam joj se šetala pred nosom, nismo se ni srele...
ali, zašto si uopće brinula o tome gdje ćeš se ti šetati?
okej, kužim da te šorao neki napadaj "pristojnosti"... ili iracionalne krivice, želje da njoj ne činiš nažao (iako njoj ne činiš ništa)
ali kako je njihov brak završio prije tebe
kako se nije on razveo zbog tebe
i kako ti niti s njegovim bivšim brakom niti s njegovom bivšom ženom nemaš aposlutno NIŠTA, i to što si se trudila "skrivati" je već previše i suvišno bilo od tebe - da držiš do nekakve diskrecije pred njom više nego pred bilokim drugim.

i moj dragi ima bivšu ženu, dapače sud još traje (oteglo se) tako da još uvijek nije i "papirnato" bivša, iako mi živimo zajedno već dulje
ali niti sam ja s njihovim razvodom imala išta, niti ona isto tako ima išta s nama.
i meni ne pada na kraj pameti razmišljati o tome da se ne bih slučajno trebala prošetati s njim po njenom kvartu, ili da bih se trebala skrivati pred njegovim frendovima, ili išta slično - dapače - obrnuto je.
fućka mi se za to kaj ona misli, i nemam namjeru svoj život prilagođavati njenim željama ili ga mijenjati zbog njenih hirova
(a vjeruj mi bilo je i takvih pokušaja no na svu sreću moj dragi nije trzao na to za razliku od tvojeg)
isto tako, naravno da neću pred njom npr. njemu gurati ruku u hlače
ali to isto tako neću raditi ni pred kim drugim
to je stvar pristojnosti a ne podilaženja nekome, u ovom slučaju njoj

ono što želim reći je da on ne bi smio njoj dozvoliti da upravlja njegovim životom,
ni pod kojom izlikom
a pogotovo ne tvojim životom.


Quote:
Jaomenijoj kaže: Pogledaj post
On se ne može tek tako preselit u Zg -to nam je dugoročni plan. On mora sve sredit da se može preselit, ali ovo izopćenje zbog nje....nikako to ne mogu progutat. Nemojte mislit da hoću. Probat ću ga prisilit da shvati koliko me to vrijeđa i koliko se žrtvujem i da me počne poštivat zbog toga. Ako to ne učini onda kao što Grey Ghost kaže-jebi ga....
ni ne moraš to progutati.
hrabro bih ustvrdila - ni ne smiješ to progutati
jer ako to progutaš, to je tek početak, znaš i sama da će si onda dozvoljavati sve više i više

dakle - objasni mu, pokušaj bez previše emocija da ne ispadne da si ti još i ljubomorna jer tek onda bi nastao cirkus
objasni mu zašto i kako te to smeta, kako se osjećaš
ako si mu dovoljno bitna da mu je najbitnije kako se ti osjećaš, onda će drastično promijeniti sadašnje stanje
ako ne - jebi ga.

u svakom slučaju, sretno. pa javi kak je prošlo
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:04   #63
Quote:
Jaomenijoj kaže: Pogledaj post
I još nešto- ja sam sve svoje poslove i tajminge unaprijed uredila da slijedeći mjesec mogu provest kod njega. Slobodna sam sama odlučivat gdje ću radit-takva mi je profesija, ali to ne znači da nemam obaveze. dakle sad mi njegova bivša žena aranžira i organizira život. Zbog čega? Zbog idiotarije. Ja sve manje mogu razumjet kako on ne kuži da je to bolesno. A i koliko će to trajat? On tvrdi najviše dva mjeseca. Čisto sumnjam.

Ne znam, ja ga jos uvijek nisam sklona 100% osuditi kao većina ovdje.
Valjda zato jer sam ja bila ta strana koja je ostavila bivšeg muža i znam koliko me je to emocionalno opteretilo i koliku sam imala grižnju savjesti i jedno vrijeme potonula u raspoloženje blisko depresiji, u kojemu nisam bila ugodno društvo ni drugima, a ni sebi. Ne volim se ni prisjećati te godine

No nakon toga je sve krenulo dobro.

Tako da... ti ga bolje znaš no mi. Ljudima se događaju epizode depresije u kojima vuku loše poteze.

Dakle
Možeš ga ostaviti.

Možeš napraviti sve kako on želi.

Ili, kompromisno, možeš mu ponuditi ta dva mjeseca koja spominje da sredi sve imovinske odnose s obitelji i emocionalne probleme s bivšom ženom. Tijekom ta dva mjeseca ćete se viđati koliko bude moguće, u Zagrebu, i ti ćeš se distancirati od cijele priče. A ti bi za ta dva mjeseca mogla razmisliti o svemu, koliko ta veza ima smisla, što u stvari osjećaš itd. Želiš li prekinuti, je li ti bolje s njime ili samoj.

Sad si preemocionalna za velike odluke anyway.
Ali samo piši na Forumu, i razgovaraj s okolinom koja te hoće slušati, biti će ti lakše.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:08   #64
Quote:
adda. kaže: Pogledaj post
Ti ne da ces popusiti , ti vec odavno pusis malena
Kao prava danguba na topicu iz pradomovine nesto mi nije dalo mira pa sam malko procackao po proslosti. If you dig the past all you get is dirt, i sve se meni cini da je jaosemeni ili kako se to vec pise u panici radi sebe a ne radi njega.

Aha... taj "bioloski sat" sto spomene me ponukao glumiti virtualnog detektiva. Imala je jaosemeni tog nekog sramezljivog pred manje od godinu i pol, pa tog nekog koji je nije htio na zajednicki put pred nekoliko mjeseci i sada ima tog starog zvekana koji se ne zna nositi sa situacijom.

Ergo, ona izgleda kao netko tko u panici zeli brak i to jos nezaceto dijete cije cigle vec dijeli sa buducim koji je buduci perhaps vec buduci bivsi i cini mi se da, mada on zvuci kao zvekan (disclaimer: citajuci samo nju), da ga ona pritisce ni sama ne svjesna zasto i kako i cemu.

Da, dijeliti intimu na forumu je cudna stvar. No ja vise ne vjerujem da je taj covjek jedini, a mozda ni najveci problem te veze.

.
Grey Ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:39   #65
Quote:
Grey Ghost kaže: Pogledaj post
Kao prava danguba na topicu iz pradomovine nesto mi nije dalo mira pa sam malko procackao po proslosti. If you dig the past all you get is dirt, i sve se meni cini da je jaosemeni ili kako se to vec pise u panici radi sebe a ne radi njega.

Aha... taj "bioloski sat" sto spomene me ponukao glumiti virtualnog detektiva. Imala je jaosemeni tog nekog sramezljivog pred manje od godinu i pol, pa tog nekog koji je nije htio na zajednicki put pred nekoliko mjeseci i sada ima tog starog zvekana koji se ne zna nositi sa situacijom.

Ergo, ona izgleda kao netko tko u panici zeli brak i to jos nezaceto dijete cije cigle vec dijeli sa buducim koji je buduci perhaps vec buduci bivsi i cini mi se da, mada on zvuci kao zvekan (disclaimer: citajuci samo nju), da ga ona pritisce ni sama ne svjesna zasto i kako i cemu.

Da, dijeliti intimu na forumu je cudna stvar. No ja vise ne vjerujem da je taj covjek jedini, a mozda ni najveci problem te veze.

.
Pogledala sam i ja, iseljenicki kolega, i sad sam jos sigurnija u onome sto sam prije napisala.
Ovaj koji nije htio na put je valjda isti ovaj koji se spori oko kuce, I guess.
jojmenijoj, uzmi si tzv breather (ili: stani na loptu) i razmisli sto i zasto toliko forsiras.
Stvarno: uzmi ona dva mjeseca. Treba vam i jednom i drugom.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:47   #66
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ovaj koji nije htio na put je valjda isti ovaj koji se spori oko kuce, I guess.
Ne, nije, osim ako nije lagala -- jer je taj s puta bio "slobodan". Koja fora ovi anonimni forumi, covjek moze biti klafracha a bez da se srami
Grey Ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 01:01   #67
Quote:
Grey Ghost kaže: Pogledaj post
Ne, nije, osim ako nije lagala -- jer je taj s puta bio "slobodan". Koja fora ovi anonimni forumi, covjek moze biti klafracha a bez da se srami

Pa ovaj je rastavljen vec godinu i pol (ne i sluzbeno razveden!) a i putnik je bio rastavljen zar ne
osim toga na forumima su dozvoljena manja odstupanja od istine.
Ipak Hrvatska ima 4+ milijuna stanovnika, da svi napisu sve detalje tocno, mogli bi jos mirne duse dodati JMBG.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:29   #68
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Pa ovaj je rastavljen vec godinu i pol (ne i sluzbeno razveden!) a i putnik je bio rastavljen zar ne
osim toga na forumima su dozvoljena manja odstupanja od istine.
Ipak Hrvatska ima 4+ milijuna stanovnika, da svi napisu sve detalje tocno, mogli bi jos mirne duse dodati JMBG.
i ja sam dvi cure prepoznala sa foruma, i javila im se na pm
a sto se tice autorice topica, opet cu ponovit, da je bolje nac nekog malo mladjeg od ovog ali slobodnog, ovaj em ima 50 godina i sav je sa repovima proslosti
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:28   #69
Quote:
Jaomenijoj kaže: Pogledaj post
Svi vi razmišljate vrlo realno i točno. Čitava ova teška situacija u kojoj se on nalazi ne bi napravila razdor među nama da je on bio pažljiv prema meni.
Ali on je sinoć bio osoran i grub. Rekao je
citiram- "Ako me voliš čekat ćeš, moraš me razumjet i ne budi sebična!".
A trebao je reći:
- "Volim te, strpi se, izdrži zbog nas. Uskoro će se sve riješiti. Treba mi tvoja podrška".
Priznajte- to su iste misli, izrečene na različit način.

Meni trenutno razum ne radi. Prevagnulo je srce. Nadam se da će shvatiti što radi, da će mi se pokušati ispričati, iskupiti...Barem jednom toplom rječju.
Jbg, točno
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:30   #70
Quote:
Jaomenijoj kaže: Pogledaj post
Upravo tako i misli, kuću prepisati na sina, a sve u stečeno našem braku našoj djeci. ja sam to prihvatila kao normalno. jer i meni je tata nakon rastave ostavio stan (mami i meni ja sam bila jako mala kad su se rastali)
Ali to ne pravda njegovo trenutno ponašanje, i što više razmišljam o njegovoj tezi sve mi je manje logična-planirali smo da ja slijedeći mjesec budem kod njega. Prošli je on bio kod mene. ( živimo u različitim gradovima, to nisam do sad spomenula) Ja sam u Zg, on je negdje drugdje i planira se preseliti u Zg kad se jednom vjenčamo. Posao mu to omogućuje...
No, da se vratim na ono što sam mislila- Meni je sve manje jasno zašto ja ne mogu biti kod njega. Navodno jer bi to raspizdilo njegovu bivšu i da bi mu ona onda odugovlačila s potpisivanjem papira i da bi se to otegnulo unedogled.
Meni je sve manje jasno zašto on misli da je najnormalnija stvar i da bi se ja trebala strpit i šutjet.
Sutra će doći u Zg (uplašio se da ću ga ostavit pa dolazi) i slijedi nam mučna rasprava. Ja moram točno pripremit referat koji ću mu izložit i grozim se od toga. Uopće više ne znam hoću li bit u stanju.
Ne možeš reči da će sve stečeno u vašem braku biti dano vašoj djeci. Jer on će barem dio vaše bračne stečevine uložiti u sređivanje te ruševine.
Ja ne znam kakva su njegova primanja, ali znam da uređivanje jedne ruševine košta jako jako puno. Pa će on svoj novac (ako ćete bit u braku, to će biti vaš novac) ulagati u nekretninu za svoje dijete iz prvog braka.

Meni zbilja nije jasno kako netko može zbog jedne kuće svoj život postaviti na glavu. Zašto se kuća ne proda, novac podijeli popola i kraj priče.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:21   #71
Koka, ali to ti je neizbježno kada se udaješ za muškarca koji već ima djecu. Ne možeš nikada očekivati, pa čak ni kada ta djeca narastu i postanu punoljetna, da ćeš kao druga žena moći računati na punu suprugovu plaću i imovinu. Ali to je tako, i bilo bi žalosno da nije, onda se stvarno treba pitati kakav je to muškarac koji zaboravlja na svoju prvu obitelj.

Ja bih takodjer na neki način prepustila tu kuću. On je bio najmanje 18 godina u braku s tom ženom, i na neki način, to zaista i jest njihova kuća. Ja se tu takodjer ne bih mješala iako ne bih ništa ni potpisivala. No smatrala bih da je lijepo od mojeg budućeg supruga da razmišlja o sinu i da skrbi o njemu.

Ono što mene tu smeta jest nešto drugo - zašto joj ne dozvoljava da ona dođe u grad u kojem živi? to mene jako smeta. ja bih na njenom mjestu malo otišla špijunirati, da on ne zna, i da ja vidim što se tu dešava on bi se tu trebao postaviti. njegova bivša žena valjda želi prije svega da joj sin ima nešto. ne vjerujem baš muškarcima kada svu, ali svu krivnju i nekakvu ludost pripisuju bivšoj ženi. da je on pravi, on bi itekako želio da ona dođe i ne bi je skrivao. ovo mi se nikako ne sviđa. kao da mu je ljubavnica.
Cameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:39   #72
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Ne možeš reči da će sve stečeno u vašem braku biti dano vašoj djeci. Jer on će barem dio vaše bračne stečevine uložiti u sređivanje te ruševine.
Ja ne znam kakva su njegova primanja, ali znam da uređivanje jedne ruševine košta jako jako puno. Pa će on svoj novac (ako ćete bit u braku, to će biti vaš novac) ulagati u nekretninu za svoje dijete iz prvog braka.

Meni zbilja nije jasno kako netko može zbog jedne kuće svoj život postaviti na glavu. Zašto se kuća ne proda, novac podijeli popola i kraj priče.
Nije ni meni to jasno i tu mi nešto opako smrdi
Strašno me smeta što se postavlja kao da je on prilika snova i ona treba biti presretna što on želi biti s njom, mogu se i skrivati ko lopovi, može joj za ruševinu otkidati od bračne stečevine, može joj prenositi poruke od bivše da nešto potpisuje (zašto joj je to uopće imao govoriti ako i on ne razmišlja o tome? možda je htio vidjeti kako će ona reagirati?). Sve može samo da bude s njom. Možda je frajer stvarno najbolji, najpametniji, najljepši i sve naj naj naj
A što se tiče kuće, ok da on svoj dio prepiše kome hoće, proda, zapali ili bilo šta al daj prestrani praviti dramu oko jedne ruševine i ne prenosi to dalje u život. On misli u drugom braku sređivati kuću zajedno s bivšom, pa tko je tu lud? Ponizuje djevojku, tjera je da se skriva i sere joj svašta a sve zbog imovinske podjele? ja u to ne vjerujem a drugi kako hoće
ja bih mu postavila jasne granice šta se može a šta ne i pa nek bira
manuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:42   #73
Quote:
Cameron kaže: Pogledaj post
Ono što mene tu smeta jest nešto drugo - zašto joj ne dozvoljava da ona dođe u grad u kojem živi? to mene jako smeta. ja bih na njenom mjestu malo otišla špijunirati, da on ne zna, i da ja vidim što se tu dešava on bi se tu trebao postaviti. njegova bivša žena valjda želi prije svega da joj sin ima nešto. ne vjerujem baš muškarcima kada svu, ali svu krivnju i nekakvu ludost pripisuju bivšoj ženi. da je on pravi, on bi itekako želio da ona dođe i ne bi je skrivao. ovo mi se nikako ne sviđa. kao da mu je ljubavnica.
Ja ne bih špijunirala jer je to ispod mog nivoa nego bi rekla glasno i jasno da to tako neće ići i nek se odluči, ako misli na to kako se osjeća bivša, ako misli s bivšom sređivati kuću i titrati oko nje da se ne bi iživcirala e onda bi bivša možda trebala preći u sadašnje a sadašnja u bivše i jadna cura bi se spasila
manuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:52   #74
Moj sadašnji dragi i "putnik" od prije 6-7 mjeseci su ista osoba. Da ne bude više zabune. Možda sam malo skrivala činjenice, još uvijek me frka da se neko ne bi prepoznao. Ali to je ista osoba. A ako Gray ghosta zanima onaj "sramežljivi" je bio prije dvije godine i tad sam bila sama, i od njega nije bilo ništa, ostao je sramežljiv.
Puno pozdrava i hvala vam što komentirate, stvarno mi puno pomažete. Nećete vjerovati ali napravila sam već par poteza potaknuta vašim sugestijama.
Jaomenijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 15:36   #75
Quote:
Grey Ghost kaže: Pogledaj post
Kao prava danguba na topicu iz pradomovine nesto mi nije dalo mira pa sam malko procackao po proslosti. If you dig the past all you get is dirt, i sve se meni cini da je jaosemeni ili kako se to vec pise u panici radi sebe a ne radi njega.

Aha... taj "bioloski sat" sto spomene me ponukao glumiti virtualnog detektiva. Imala je jaosemeni tog nekog sramezljivog pred manje od godinu i pol, pa tog nekog koji je nije htio na zajednicki put pred nekoliko mjeseci i sada ima tog starog zvekana koji se ne zna nositi sa situacijom.

Ergo, ona izgleda kao netko tko u panici zeli brak i to jos nezaceto dijete cije cigle vec dijeli sa buducim koji je buduci perhaps vec buduci bivsi i cini mi se da, mada on zvuci kao zvekan (disclaimer: citajuci samo nju), da ga ona pritisce ni sama ne svjesna zasto i kako i cemu.

Da, dijeliti intimu na forumu je cudna stvar. No ja vise ne vjerujem da je taj covjek jedini, a mozda ni najveci problem te veze.

.
a daj mi reci molim te sto ti imas od toga da glumis nicka praxatona?

opisala je kako se osječa u trenutnoj situaciji i trazila je pokoji savijet! ti joj nisi dao niti jedan,vec chaprkash po njezin prijasnjim postovima trazeci nesto sto bi ju potkopalo??


ohladi...
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 17:59   #76
Quote:
chuperak kaže: Pogledaj post
a daj mi reci molim te sto ti imas od toga da glumis nicka praxatona?
Ceprkanje je dobro -- steknes bolju sliku o osobi koja anonino pise sto vec pise.

Eto recimo, dragi nas chuperak je vec ranije spominjao "nicka praxatona" i citanje foruma i voila!!, sada znam(o) da chuperak ima svojih problema glede citanja starih poruka i tako lakse razumijem(o) njenu reakciju ovdje.

Svijet je ovo baziran na informacijama, draga moja, i svaka dobro dodje za tracenje vremena
Grey Ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 20:47   #77
Grey Ghost,

kak ti se da istrazivati necije stare postove, likovi ovdje su ionak anonimni..danas pisu jedno, sutra drugo, onak kak se osjecaju taj tren a i puno prica ovdje ionak nema veze ni s istinom a ni s pamecu

pozdrav..

p.s. ajd sam i moje postove pregledaj da me bolje upoznas
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:31   #78
Meni tu kod vas nije ništa jasno
Jel tebi baš to sve treba
Ok, ti si zaljubljena do ušiju ali ovaj lik koliko sam razumjela ne cijeni te ni koliko pod nokat stane a jesi li sigurna da češ u budućnosti imati mira od njegove bivše žene?
Ništa mi nije jasno iz jednog razloga. I sama sam se rastala. Stan je bio u zajedničkom vlasništvu. On je našao drugu ženu, pristao meni ostaviti stan (dobro kredit na 30 god), otišli smo kod javnog bilježnika i napravili podjelu bračne stečevine. Njemu je ostala pokretnina a meni stan.
I još nešto. Mene je bivši ostavio zbog druge. I ja sam na početku kao žena bila do bola povrijeđena i pakosna. Dobro, ne u toj mjeri kao ova vaša. Nisam tražila da ona ništa potpisuje.
Mogu ti samo reći nešto o mom bivšem. Nikada nije raskinuo spone sa mnom. Čeka djete sa novom ženom a nesretan je. Želiš li tako nešto? Da čekaš dijete s čovjekom koji nije raščistio s prošlošću?
Pa ja bih riknula da sam na njenom mjestu. Nikada nije imao tri čiste predstaviti je meni. Čak je jednom bila u autu ispred zgrade dok je dofuravao naše dijete i ona je izašla spremna da me upozna ali kako sam je ja odignorirala a bivši nije imao petlje reći joj da priđe, sjela je nazad u auto kao govno.
A ja joj ne bi čupala kosu s glave. Davno me prošla ta faza ali moj bivši nema snage suočiti prošlost sa sadašnjošću. Pojavljuje se sam, kuka do zla boga kako je financijski u govnima do grla, nesretan što čeka dijete(mada to nikada nije rekao ali dobro ga poznajem) i mislim da ni svoju novu ženu ne voli baš nešto ludo.
Trči po naše dijete u svoje dane, čuva ju kad meni zatreba i mada živi sa novom ženom nekad je prisiljen zbog okolnosti kada čuva malenu spavati izvan njihovog stana. A ona trudna...
Pa i prema meni ide od čiste ljubaznosti do mržnje i histeriziranja što pokazuje da nije sve račune u našem bivšem domu podmirio. Onako, imam osjećaj da je kao dijete izgubljeno u vremenu u prostoru.
Da li si spremna na takav veliki ustupak u životu?
Koliko sam shvatila, mlada si ali imaš manjak samopouzdanja. Samo pazi da te takav lik ne povuće na dno. Jer onda se teško pliva prema površini da uloviš zraka

Zadnje uređivanje Samojedica : 19.03.2009. at 21:34. Reason: tipfeler
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:01   #79
Quote:
Cameron kaže: Pogledaj post
Koka, ali to ti je neizbježno kada se udaješ za muškarca koji već ima djecu. Ne možeš nikada očekivati, pa čak ni kada ta djeca narastu i postanu punoljetna, da ćeš kao druga žena moći računati na punu suprugovu plaću i imovinu. Ali to je tako, i bilo bi žalosno da nije, onda se stvarno treba pitati kakav je to muškarac koji zaboravlja na svoju prvu obitelj.

Ja bih takodjer na neki način prepustila tu kuću. On je bio najmanje 18 godina u braku s tom ženom, i na neki način, to zaista i jest njihova kuća. Ja se tu takodjer ne bih mješala iako ne bih ništa ni potpisivala. No smatrala bih da je lijepo od mojeg budućeg supruga da razmišlja o sinu i da skrbi o njemu.

Ono što mene tu smeta jest nešto drugo - zašto joj ne dozvoljava da ona dođe u grad u kojem živi? to mene jako smeta. ja bih na njenom mjestu malo otišla špijunirati, da on ne zna, i da ja vidim što se tu dešava on bi se tu trebao postaviti. njegova bivša žena valjda želi prije svega da joj sin ima nešto. ne vjerujem baš muškarcima kada svu, ali svu krivnju i nekakvu ludost pripisuju bivšoj ženi. da je on pravi, on bi itekako želio da ona dođe i ne bi je skrivao. ovo mi se nikako ne sviđa. kao da mu je ljubavnica.
Krivo si me shvatila. Normalno da će se on brinuti za svoje dijete. I uopće nije problem u prepuštanju kuće. I da je kuća sređena i da je u njoj moguće živjeti, nema nikakvog problema u tome da on tu kuću daruje svom djetetu iz prvog braka.

Ali pokretačica teme kaže da je kuća ruševina i da će ju on srediti za svog sina iz prvog braka. A to su ogromni novci, koje će on, pored alimentacije, izdvajati iz kućnog proračuna. Ni to ne bi bio takav problem, da oni ne namjeravaju imati svoju djecu. A prema svoj djeci čovjek mora biti jednak i pravedan (i u materijalnom smislu). Misli li on na svoju buduću djecu ili ne?

A skrivanje svoje buduće žene mi je ispod svakog nivoja. Nije mi jasno kako odrasao, zreo muškarac uopće može pomisliti na nešto ovako.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:34   #80
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Krivo si me shvatila. Normalno da će se on brinuti za svoje dijete. I uopće nije problem u prepuštanju kuće. I da je kuća sređena i da je u njoj moguće živjeti, nema nikakvog problema u tome da on tu kuću daruje svom djetetu iz prvog braka.

Ali pokretačica teme kaže da je kuća ruševina i da će ju on srediti za svog sina iz prvog braka. A to su ogromni novci, koje će on, pored alimentacije, izdvajati iz kućnog proračuna. Ni to ne bi bio takav problem, da oni ne namjeravaju imati svoju djecu. A prema svoj djeci čovjek mora biti jednak i pravedan (i u materijalnom smislu). Misli li on na svoju buduću djecu ili ne?

A skrivanje svoje buduće žene mi je ispod svakog nivoja. Nije mi jasno kako odrasao, zreo muškarac uopće može pomisliti na nešto ovako.
ovdje se nema što za dodati
manuela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.