Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2012., 23:57   #21
Mene zanima slijedeće:

1. zašto se osobi koja ima psihogenu hipertneziju uopće daju antihipertenzivi? (kad oni ne djeluju u tom slučaju)
2. ...kad oni nisu djelovali, osobi su prepisani anksiolitici i sad je stanje uredno, tlak je normaliziran, no, osobu i dalje ostavljaju na antihipertenzivima. Zašto?

Ostali nalazi su svi OK, od samog početka. Jedino što osoba ima višak kilograma, ali i to je smanjivala s vremenom, no nije imalo utjecaj na tlak. Još uvijek ima nešto kg viška, radi se o mladoj osobi i ne vidim razloga zašto bi bila na antihipertenzivima.

Može netko objasniti?

A-ha, ima i povijest udara i infarkta u obitelji, ali svi su se dogodili kad su osobe bile već u 80-tima, pa mislim da je to maltene očekivano u tim godinama.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 10:58   #22
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Postovanje.
Evo vratio se doktor sa godisnjog i napravio sam krvnu sliku.
Jucer sam je dobio i stanje je ovako.
AST-17
ALT-30
GT-22
Kolesterol-5.3
HDL-1.24
LDL-3.44
Trigliceridi-1.3
Da se pohvalim samo da sam smrsavio 29 kg u 7 mjeseci.Imo sam 114kg sada imam 85.
Ovo je slika di sam zapisivo tlakove prije 1 i pol mjesec 2 maximalno.
http://imageshack.us/photo/my-images...120921234.jpg/
Od tada sam presto mjeit jer sam mami iso na zivce vise sa tim mjerenjem al eto.
I da oprostite na ruznom rukopisu,ruzno pisem sta mogu
Jucer sam bio kod doktora kaze da su nalazi krvni i urina oke.Sad sto se tice tableta kaze kao da nastavim pit ovaj Ampril HL.Ja reko kako bi htio to prestat jer nema vise smisla se trovat sa time.On meni rece kao da ako prestanem da ce mi se tlak povisit?Nakon par minuta price kaze ovako.Kosto si sada uzo tablete prije par dana ispij to i onda me podsjeti da ti dam druge.
Dat ce mi Ramiprilum 2/5mg ili Hydrochlorothiazidium.Neznam tocno al samo kao jedan sastojak od ovih Amprila i da cu to piti jos jedan mjesec i to je to prestajem.Sad ovako reko sam mu za problem koji imam otkad sam poco pit te tablete a to je samo da me strah i neka kao depresija otkad pijem te Ampile.On kaze da nije to od tableta nego da je to psiha.I jos nesto...
Znaci na lijevoj strani prsa oko sise mi je ponekad neki neugodan osjecaj koji me bedira i onda samo mislim na ono najgore...Tu i tamo pokoje probadanje ko da te iglom neko pikne kroz kicmu al to je jaaako rijetku(do duse jucer prvi put i to 2-3 puta u danu).Bio sam na EKGu prije 4-5 mjeseci i sve je bilo u redu.Jednostavno imam vise osjecaj da me strah svega i da me to muci vise nego sto je stanje zapravo "lose".Reko mi je kad mi dodje takvo vrijeme da si popijem normabel i da se smirim i nemislim na takve stvari.

Zanima me vase misljenje.Hvala unaprijed.
1. Nije mi jasno ,ako mislite da se trujete, zašto onda uzimate th. ?
Osobno uzimam Ramed i 2 druga antihipertenziva uz hipolipmik i sve OK.
Vi uzimate Ampriol HL?
Dalje prema dnevniku RR tlak je reguliran,treba ga mjeriti 3-4x tjedno nije potrebno u svako doba dana.
Nastavak redukcije TT i hipolipmička dijeta.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 22:32   #23
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1. Nije mi jasno ,ako mislite da se trujete, zašto onda uzimate th. ?
Osobno uzimam Ramed i 2 druga antihipertenziva uz hipolipmik i sve OK.
Vi uzimate Ampriol HL?
Dalje prema dnevniku RR tlak je reguliran,treba ga mjeriti 3-4x tjedno nije potrebno u svako doba dana.
Nastavak redukcije TT i hipolipmička dijeta.
Ma to se tak veli kosto su te sve tablete itd kemija ziva.
Pa vec ak ih nebi moro uzimat onda nema razloga da ih pijem dalje.
Da uzimam Ampril HL.
Nastavak redukcije TT( vjerovatno tezine) ide i dalje.
Sad sto se tice dijete i to je dalje na tapeti
Niti jedem slano niti masno.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:02   #24
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Osobno uzimam Ramed i 2 druga antihipertenziva uz hipolipmik i sve OK.
Vi uzimate Ampriol HL?
Smijem pitati koliko imate godina i koja je vaša dijagnoza?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 18:00   #25
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Smijem pitati koliko imate godina i koja je vaša dijagnoza?
Početak četrdesetih,
dg Hypertensio arterialis vrs-essentialis
Hyperlipidaemia
Hyperuricaemia-je stara dg,skoro 20g.
th/Ramed,Amonex,Bisobel,Alopurinol,Rosix.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:29   #26
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Početak četrdesetih,
dg Hypertensio arterialis vrs-essentialis
Hyperlipidaemia
Hyperuricaemia-je stara dg,skoro 20g.
th/Ramed,Amonex,Bisobel,Alopurinol,Rosix.
I kako je došlo do toga da tako mladi pijete sve te lijekove? Mislim, malo sam se šokirala...ja sam isto tih godina, pijem dva lijeka za tlak i jedan anksiolitik i na to svi (i liječnici) rade kad čuju...mislim, vi ste liječnik. Meni svi liječnici kažu da sve te tegobe sa tlakom prestaju kad se čovjek bavi sportom i šlank je , pa me zanima eto.

Inače, ali zbilja mi je važno, ako možete odgovoriti na moj post na početku ove stranice. Nikako ne mogu naći odgovor na to pitanje, ni na netu ni kod svojih liječnika.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:21   #27
Nuspojave od lijeka za visoki tlak?(Co-Perineva 4mg/1,25 mg)

Pozdrav!

Imam jedno pitanje vezano za lijek Co-Perineva 4 mg/1,25 mg:

Čitala sam sve nuspojave na samome papiriću što se dobije uz lijek ali me zanima da li je netko od Vas koji ste ga koristili imao nuspojavu u obliku nadražaja u grlu i kihanja plus suzne oči? Dakle zanimaju me vaša osobna iskustva s ovim lijekom jer mi mama konstantno kašlje od kada ga je počela piti..

Hvala!

__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:33   #28
Kašalj je nus-pojava na koju najčešće upozoravaju liječnici pri početku korištenja antihipertenziva. Ja sam se još dodatno informirala pa našla u uputama dosta lijekova iz skupine antihipertenziva da se kašalj nekad nastavlja i dalje, ne samo na početku. Doduše, ne znam jel se onda mijenja lijek ili ne, to će ti odgovoriti netko od liječnika tu.

Napomena: ne da mi se ići tražiti, ali pretpostavljam da je lijek iz grupe ACE inhibitora? (piše to na upuststvu ako je tako, a piše ti sigurno onda i kašalj kao nus-pojava)

Ja inače nisam imala od te grupe nikakve nus-pojave, ali sam imala od beta-blokatora, odnosno, imam još uvijek. No jako pomažu ovak inače, pa se ne žalim.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 11:37   #29
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
I kako je došlo do toga da tako mladi pijete sve te lijekove? Mislim, malo sam se šokirala...ja sam isto tih godina, pijem dva lijeka za tlak i jedan anksiolitik i na to svi (i liječnici) rade kad čuju...mislim, vi ste liječnik. Meni svi liječnici kažu da sve te tegobe sa tlakom prestaju kad se čovjek bavi sportom i šlank je , pa me zanima eto.

Inače, ali zbilja mi je važno, ako možete odgovoriti na moj post na početku ove stranice. Nikako ne mogu naći odgovor na to pitanje, ni na netu ni kod svojih liječnika.
Kod mene još nije sigurno da se radi o esencijalnoj/primarnoj hipertenziji.
No ima i mlađih od mene koji imaju tlak neki čak imaju i 15g i napravljena im je kompletna obrada i imaju dg. primarne hipertenzije,a normalne kilaže su to je zapravo sada dosta velik fokus medicine-hipertenzija u djece.
Zanimljivo je kako svi misli da liječnici nemaju nikavih problema sa zdravljem,nažalost nije tako i mi imamo tlak,šećer,karcimone,probavne tegobe tako nismo izuzeti od bolesti.
Što se tiće vašeg pitanja za propisivanje lijekova,na to vam neznam odg. to morate pitati onoga ili one koji to rade.

Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje vezano za lijek Co-Perineva 4 mg/1,25 mg:

Čitala sam sve nuspojave na samome papiriću što se dobije uz lijek ali me zanima da li je netko od Vas koji ste ga koristili imao nuspojavu u obliku nadražaja u grlu i kihanja plus suzne oči? Dakle zanimaju me vaša osobna iskustva s ovim lijekom jer mi mama konstantno kašlje od kada ga je počela piti..

Hvala!

Kašalj na ACE inhibitore je jako dobro poznata nuspojava,ono što treba napraviti je javiti se internisti,jer antagonisti angiotenzina II-zamjena za ACE inibitore, idu samo na preporuku istog.
Dakle može Val 80mg + Indamid 1tbl.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:31   #30
Nakon proučavanja i proučavanja razno-razne literature, suma sumarum je bila da ljudi koji pate od visokog tlaka trebaju/mogu/poželjno je, da uzimaju dodatke magnezija, C vitamina, kalcija i kalija. Ovo prvo dvoje sam svugdje nailazila da je navedeno. Dok za kalcij i kalij sam našla oprečna razmišljanja, pogotovo za kalij za koji sam u nekim knjigama našla da se ni slučajno ne smije, čak da se treba izbjegavati hrana koja ga sadrži, a u drugima da se treba piti i dodatno.

Nekako sam stekla dojam da to ovisi o tome koje lijekove za tlak se pije i da li su u pitanju bubrezi recimo, pa se zbog njih ima visok tlak. Da li ACE inhibitore, beta-blokatore ili ....one neke nešto kalcijevih nečeg....ja pijem prva dva, pa nisam baš upoznata sa trećima. A bubrezi su mi đst fajn.

Zna li netko nešto više o ovome? Što na kraju bi smjela piti od tih dodataka, a što ne?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:06   #31
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
.......
Zna li netko nešto više o ovome? Što na kraju bi smjela piti od tih dodataka, a što ne?
Da ovisi o lijekovima recimo tijazidski diuretici-hiperkalcemiju i diuretici koji čuvaju kalij hiperkalcemiju te hiperkalijemiju
indapamin mogu uzrokovati hiperkalcemiju i hipokalijemiju-Indamid.
ACE inhibitori te antagonisti AT II hiperkalijemiju-Ramed,Irumed,Val.

Neznam zašto bi trebali uzimati nešto što već imate u dovoljnim količinama to je isto kao da dovoljno slatku/slanu hranu dodatno šećerite/solite.

Što se tiče liječenja hipertenzije postoji više grupa a te su:
Beta blokatori oni s mogu podjeliti u one novije generacije- Nibel,Bisobel i one starije-Ormidol.
Alfa blokator i beta blokator-Carvelol
Blokatori Ca kanala 1. s pretežno vasklularnim djelovanjem-Amonex,Pinox
2. s učinkom na srce verapamil
ACE inhibitori- Irumed,Ramed
kombinacija s diureticima- Ramzid,Iruzid.
Antagonisti AT II- Val.
Diuretici- Fursemid,Tomid-jaki/visokog praga diuretici
niskog praga/slabi Tiaren,Indamid.
Alfa blokatori-Doxa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:26   #32
Hvala na iscrpnom odgovoru. Moj odgovor vas neće baš razveseliti, ali - počela sam malo "naginjati" na alternativnu stranu liječenja. To ne znači da ću ostaviti lijekove jer neću ili da imam išta protiv redovne medicine, samo pokušavam proširiti horizonte.

Koje su moguće posljedice "predoziranja" magnezijem i C vitaminom?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 16:06   #33
Znaci ovako fora je sljedeca.Vecina je upoznata sa mojim slucajem pa ko nije ima par postova gore.Stvar je sljedeca.Stvar je bila u povisenom tlaku.
Sada sam bio u srcanoj stanici u Draskovicevoj na pregledu i da vidim nalaze EKG.Kaze doktor da je srce u redu skroz malkice brze kuca.Reko oke to znam jer me strah malo toga svega i uvijek kada pocne mijerkat po meni nesto osjetim kako pocne brze kucati.Sad druga stvar kome god velim da ocu prestati te tablete piti(Ampril HL) svi se cude kao zasto jesi ti lud poskocit ce ti tlak dosta i takva sranja.Vise mi je dosta ovih neukih doktora sto oce samo prodat te pilseve uzalud.
Ja mijerim sebi tlak doma sada i pokazuje 132/78 72 a prije 2 sata dok sam bio u gradu kod doktora mi pokazuje 160/110 98 i jos mi veli pa ti nemas razloga prestat ti jos trebas piti 2 takve na dan.Reko necu i to je to.Ovo je sada neki drugi uzrok moga tlaka jer ja znam da nije tako povisen.
Inace imo sam 114 kg nisam se kretao lose sam zivio itd...Sada je sve suprotno.Smrsavio sam na 80kg jedem zdravije i to dooosta,dosta voca i povrca i kad god mjerim tlak mi je oko 135/80 plus minus 5.
Vise neznam sta da mislim sta da radim.Sad me salje na Rebro bas za takve slucajeve vezane uz tlakove(taj odjel neki neznam tocno).Da nosim holter i neke preglede da obavim.Vidit cemo sta ce biti ma da ja mislim da je to sve nepotrebno nego samo da mi smanji tu terapiju i da prestanem t piti jer osjecam se super.Inace jucer me npr tako glava bolila vid mi zamucen sve mi pocelo treperiti a jos sam pored toga popio 2 normabela od 5mg.I to mi se rijetko kada dogodi.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:19   #34
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Znaci ovako fora je sljedeca.Vecina je upoznata sa mojim slucajem pa ko nije ima par postova gore.Stvar je sljedeca.Stvar je bila u povisenom tlaku.
Sada sam bio u srcanoj stanici u Draskovicevoj na pregledu i da vidim nalaze EKG.Kaze doktor da je srce u redu skroz malkice brze kuca.Reko oke to znam jer me strah malo toga svega i uvijek kada pocne mijerkat po meni nesto osjetim kako pocne brze kucati.Sad druga stvar kome god velim da ocu prestati te tablete piti(Ampril HL) svi se cude kao zasto jesi ti lud poskocit ce ti tlak dosta i takva sranja.Vise mi je dosta ovih neukih doktora sto oce samo prodat te pilseve uzalud.
Ja mijerim sebi tlak doma sada i pokazuje 132/78 72 a prije 2 sata dok sam bio u gradu kod doktora mi pokazuje 160/110 98 i jos mi veli pa ti nemas razloga prestat ti jos trebas piti 2 takve na dan.Reko necu i to je to.Ovo je sada neki drugi uzrok moga tlaka jer ja znam da nije tako povisen.
Inace imo sam 114 kg nisam se kretao lose sam zivio itd...Sada je sve suprotno.Smrsavio sam na 80kg jedem zdravije i to dooosta,dosta voca i povrca i kad god mjerim tlak mi je oko 135/80 plus minus 5.
Vise neznam sta da mislim sta da radim.Sad me salje na Rebro bas za takve slucajeve vezane uz tlakove(taj odjel neki neznam tocno).Da nosim holter i neke preglede da obavim.Vidit cemo sta ce biti ma da ja mislim da je to sve nepotrebno nego samo da mi smanji tu terapiju i da prestanem t piti jer osjecam se super.Inace jucer me npr tako glava bolila vid mi zamucen sve mi pocelo treperiti a jos sam pored toga popio 2 normabela od 5mg.I to mi se rijetko kada dogodi.
evo pa proćitaj
http://en.wikipedia.org/wiki/White_coat_hypertension
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 23:24   #35
To bi trebao biti sindrom bijele kosulje kao?
Al kako mi se to ne dogadja kod mog osobnog doktora nego samo tamo.
Strava.Budem bas ovo procito do kraja sada sam samo povrsno vidio o cemu se radi.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 23:38   #36
U praksi, svaki iskusni doktor će uzeti u obzir mjerenja tlaka - doma, a ne ona kod sebe....to čak i ja laik znam...meni ti se recimo redovito događalo da bi mi se kod doktora tlak sam snizio sa 160/100 kad bi došla na 120/80 nakon par minuta neobaveznog razgovora...bez da su mi dali išta....što ti to govori? Sve je u glavi...doma pak sam imala uvijek normalne vrijednosti. I ja pijem antihipertnezive koji mi ne trebaju. I meni je pun k**** liječnika koji mi, iz ne znam kojeg razloga, ne vjeruju da doma imam tlak normalnih vrijednosti...samo ta jedna si je uzela vremena za mene i rekla: ne trebaju vam antihipertenzivi, nego nešto za smirenje, jer ste pod stresom...i tek od onda sam ok...ali antihipertenzive još uvijek pijem, jer većina smatra da trebam...mah, ne znam ni sama, ljuta sam...

Po mom mišljenju, to je zato jer bi (bio) debel! Jer koga god znam, a da je normalne kilaže, ako je kod doktora imao visok tlak, objašnjenje je bilo "ah, pa malo ste uzrujani, pa ovo, pa ono...", a svi debeli odmah "na lijekove". I to za tlak, naravno. Mene su na lijekove stavili nakon jednog jedinog mjerenja, doduše jako visokog, ali taj dan sam doživjela šok, pa...a moj brat je išao na vozački, imao 180/120 i nikome ništa....druga prijateljica, manekenka, ostala bez posla pa joj tlak narastao - nju su odmah hospitalizirali, ono, da promotre što joj je, naprave sve pretrage - nije joj bilo ništa. A debelima samo: evo vam lijekovi i smšravite. Juhu, super .

Neka se liječnici ne ljute, nije ništa osobno, poštujem medicinsku struku zbilja (znam da se ne čini tako), ali me ljuti ta...pa, diskriminacija, eto...i zbilja mi je narušeno povjerenje u liječnike...nekad mi se čini da sam sama sebi najbolji liječnik...(btw. ta me je konstatacija spasila već jedne nepotrebne operacije, pa kak da onda mislim drugačije)
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 09:50   #37
Da jasno mi je to.
Samo pazi ja mu velim kod osobnog doktora sam doso i uvijek normalan.Evo sada sam mijerio i 134/87 a nisam ni tabletu popio jos.I takve neke nebuloze.
Vodio sam dnevnik tlaka i pokazo doktoru i kaze da je uredan.Sto se tice debljine imam sada 80kg a visok sam oko 188.OD tada od kada je pocelo to sve smrsavio sam 34 kile.EKG mi je odlican.Kaze samo da mi srce malo brze kuca sto isam znam jer cim spajaju nesto na mene ja osjetim kako ubrzava.Ma najlakse je nakljukat osobu pilsevima i tko te sljivi.Ja sada trenutno pijem uz Ampril i Normabel od 5mg i pomogne mi fino me smiri i tlak jos padne .)
Ma vidit cu sta ce biti idem na Rebro fino nosit taj holter napravit gore pretrage pa cemo vidjeti onda.Puna mi kapa toga svega a znam da mi je to sve nepotrebno.
Evo sada sam zvao fino Rebro i narucio se 18.01.2013 za holter i pretrage i to je to.Sada mozak na pasu i uzivat

Zadnje uređivanje Spawncro : 14.12.2012. at 10:00.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 10:20   #38
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Znaci ovako fora je sljedeca.Vecina je upoznata sa mojim slucajem pa ko nije ima par postova gore.Stvar je sljedeca.Stvar je bila u povisenom tlaku.
......bolila vid mi zamucen sve mi pocelo treperiti a jos sam pored toga popio 2 normabela od 5mg.I to mi se rijetko kada dogodi.
Prvenstveno neznam zašto ste uopće išli u Srčanu/kardiologu.
Dobro ste upuće u amb. za hipertenziju,Zavoda za nefrologiju.
Holter RR je jako vrijedna pretraga.

Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
U praksi, svaki iskusni doktor će uzeti u obzir mjerenja tlaka - doma, a ne ona kod sebe....to čak i ja laik znam...meni ti se recimo redovito događalo da bi mi se kod doktora tlak sam snizio sa 160/100 kad bi došla na 120/80 nakon par minuta neobaveznog razgovora...bez da su mi dali išta....što ti to govori? Sve je u glavi...doma pak sam imala uvijek normalne vrijednosti. I ja pijem antihipertnezive koji mi ne trebaju. I meni je pun k**** liječnika koji mi, iz ne znam kojeg razloga, ne vjeruju da doma imam tlak normalnih vrijednosti...samo ta jedna si je uzela vremena za mene i rekla: ne trebaju vam antihipertenzivi, nego nešto za smirenje, jer ste pod stresom...i tek od onda sam ok...ali antihipertenzive još uvijek pijem, jer većina smatra da trebam...mah, ne znam ni sama, ljuta sam...

Po mom mišljenju, to je zato jer bi (bio) debel! Jer koga god znam, a da je normalne kilaže, ako je kod doktora imao visok tlak, objašnjenje je bilo "ah, pa malo ste uzrujani, pa ovo, pa ono...", a svi debeli odmah "na lijekove". I to za tlak, naravno. Mene su na lijekove stavili nakon jednog jedinog mjerenja, doduše jako visokog, ali taj dan sam doživjela šok, pa...a moj brat je išao na vozački, imao 180/120 i nikome ništa....druga prijateljica, manekenka, ostala bez posla pa joj tlak narastao - nju su odmah hospitalizirali, ono, da promotre što joj je, naprave sve pretrage - nije joj bilo ništa. A debelima samo: evo vam lijekovi i smšravite. Juhu, super .

Neka se liječnici ne ljute, nije ništa osobno, poštujem medicinsku struku zbilja (znam da se ne čini tako), ali me ljuti ta...pa, diskriminacija, eto...i zbilja mi je narušeno povjerenje u liječnike...nekad mi se čini da sam sama sebi najbolji liječnik...(btw. ta me je konstatacija spasila već jedne nepotrebne operacije, pa kak da onda mislim drugačije)
Pitanje za oboje zašto ,ako mislite da vam ti lijekovi nisu potrebni ih uzimate ?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 10:30   #39
kod mladje populacije se vecinom trazi zariste povisenog tlaka i na taj nacin se onda zna kako uopće ga liječiti..
doks e to ne sprovede moras biti pod th..
ja sam na amlopinu...koji takodjer nije mi spusato tlak nikako..
pa je sad povećana doza.i dalje ga ne spsusta...nemogu samo tako odustati i prestati piti..sta cu onda..stalno imati 190/12 ili najcesce 150/100?
nema sanse..ja sam uporna i zelim saznati zasto imam hipertenziju
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 11:27   #40
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
kod mladje populacije se vecinom trazi zariste povisenog tlaka i na taj nacin se onda zna kako uopće ga liječiti..
doks e to ne sprovede moras biti pod th..
ja sam na amlopinu...koji takodjer nije mi spusato tlak nikako..
pa je sad povećana doza.i dalje ga ne spsusta...nemogu samo tako odustati i prestati piti..sta cu onda..stalno imati 190/12 ili najcesce 150/100?
nema sanse..ja sam uporna i zelim saznati zasto imam hipertenziju
Amlodipin je najčešće prvi izbor za stariju populaciju,pogotvo kod sistoličle hipertenzije.
Niste naveli koliko točno iamte godina,ali RR jest dosta povišen,te je stoga uputna obrada pri Zavodu za nefrologiju i hipertenziju pri KBC Rebro.
Tu svakako treba napraviti dosta pretraga npr.GUK,inzulin elektrolite-K,Na,Ca,P,bubrežna funkcija-kreatinin,ureja,urati,ob. urin, 24h proteinurija,TSH,VMA,aldosteron s/u,ritam kortizola,ACTH,katekolamine,lipidogram, i sl.
tj. zavisno od kl. indikacije i statusa i općih nalaza
a daljna obrada može uključivati TTE,CT angio.,renin,i sl.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.