Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2009., 05:50   #21
Pa ovako ako misliš da nije niti će biti ikada dobar otac najbolje ti je da odustaneš.
Ako ti je do love tuži ga.Sve su šanse da ćeš dobiti spor.Sto posto.
Samo i on ima neka prava ako dobiješ spor.Pa vidi da li ti se to isplati.Djete ne zna tko mu je otac možda je i bolja solucija nego da dijete bude prisiljeno živjeti s činjenicom da ga je otac otkantao.
maks1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:29   #22
Quote:
maks1969 kaže: Pogledaj post
Pa ovako ako misliš da nije niti će biti ikada dobar otac najbolje ti je da odustaneš.
Ako ti je do love tuži ga.Sve su šanse da ćeš dobiti spor.Sto posto.
Samo i on ima neka prava ako dobiješ spor.Pa vidi da li ti se to isplati.Djete ne zna tko mu je otac možda je i bolja solucija nego da dijete bude prisiljeno živjeti s činjenicom da ga je otac otkantao.
kao prvo, stvarno mislim da dijete ima pravo znati tko mu je otac, jer to može imati dugoročnih posljedica.

kao drugo, zašto misliš da bi bilo bolje da ne zna?
aha, misliš da je bolje da dijete misli kak mu je mama fufa (koja ne zna s kim je napravila dijete), nego da zna da mu je tata govno....

Zadnje uređivanje simple mind : 25.08.2009. at 13:44.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 14:00   #23
...

oprosti, nije mi jasno, koga si ili sta prijavila pod rubriku otac? ostavila je praznu?? ili napisala njegovo ime i prezime?
ako je njegovo ime upisano u rodni list, onda centar odlazi njemu i pita ga da li potvrdjuje ocinstvo. tak da ne kuzim kakve to veze ima s tobom? jedino ak nisi nista upisala u rubriku otac, sto moram priznati je jako stupidno.
ako to i jesi napravila, odi natrag u opcinu i trazi da se upise ime oca. ako otac odbija priznati dijete onda idete na sud. a onda je procedura takva kakva je.
i ne kuzim kakve veze ima uzdrzavanje djeteta s gradnjom njegove kuce? i kaj si cekala 10 mjeseci??
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 11:24   #24
Question

Quote:
Hvala na odgovoru. Ma cvrcak je vec roden, 10mjeseci ima.
Zna njegov otac za njega i sve... Jer je bio zeljan, samo duga prica ne da mi se o tome.
Ali trenutno moj bivsi zarucnik "kaki" kako to nije njegovo dijete, jer tko zna sa kim sam ja sve bila -naravno! To uvijek kaze kada pocnem temu oko alimentacije. "davat cu je kada se pokaze da je moj" Zna da zivim u inozemstvu, i da nemam namjeru ici doli motat se po sudovima
A isto tako uvijek pita za maloga kako je itd...a drugima govori da nije njegov.
Mislila sam napravit taj test ocinstva (jer ipak znam tko je mpalome otac ha ha) radi alimentacije, ali ako se mora oko toga zahebavat, brzo ce mi dosadit
vidis imaš slicnu situaciju kao moja prijateljica i njen bivsi decko ne vjeruje da je otac i hoce dokazivanje..koliko je trajao taj proces?jesi ga ti tuzila?jer ga je i ona tuzila isto i on je rekao kako nece nista bez dna analize..ali ni ona nije sigurna cije je pa je to malo vise zeznuta stvar nego tvoja..jesi ti uspijela sta rijesiti?ona ceka vec 5mj.za taj sud..

Zadnje uređivanje štemajzl : 16.09.2009. at 12:16. Reason: Q
malaplava24 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.09.2009., 13:25   #25
Quote:
malaplava24 kaže: Pogledaj post
ali ni ona nije sigurna cije je pa je to malo vise zeznuta stvar nego tvoja..jesi ti uspijela sta rijesiti?ona ceka vec 5mj.za taj sud..

Ni ona nije sigurna, ali ga ipak, za svaki slucaj, tuzi.

Nije li bio na forumu negdje objavljen link na stranice neke firme koja to obavi brzo i relativno jeftino ?

Neki kit, uzmes uzorke, posaljes im, a oni ti za par dana jave rezultate.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 20:02   #26
Ja isto imam velikih problema...Uglavnom,molim vas za savjet i pokoju informaciju.Trudna sam 7mj. i sama.Ugl,u doba začeća bila sam sa dva muskarca,(u razmaku od oko tjedan dana).Jedan ne zeli cut za to,mislim da je vec i pobjegao,a drugome sam rekla da sam trudna i da zelim da napravi test kada rodim...Ja mislim da je ovaj drugi ipak otac,ali nisam sigurna.Zanima me gdje mogu i kako napravit test a da nije preko suda?Cula sam za neke privatne labaratorije...pomagajte molim vas
ivanapap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:39   #27
Ukoliko otac ne zeli priznati dijete, podigni tuzbu osnovnom sudu koji ce ga na to natjerati silkom zakona. Kad to ide sudskim putem, sud nalaze postupak za utvrdjivanje ocinstva i u tom slucaju neces platiti ti.
bossnasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 21:44   #28
Quote:
bossnasha kaže: Pogledaj post
Quote:
ivanapap kaže: Pogledaj post
Ja isto imam velikih problema...Uglavnom,molim vas za savjet i pokoju informaciju.Trudna sam 7mj. i sama.Ugl,u doba začeća bila sam sa dva muskarca,(u razmaku od oko tjedan dana).Jedan ne zeli cut za to,mislim da je vec i pobjegao,a drugome sam rekla da sam trudna i da zelim da napravi test kada rodim...Ja mislim da je ovaj drugi ipak otac,ali nisam sigurna.Zanima me gdje mogu i kako napravit test a da nije preko suda?Cula sam za neke privatne labaratorije...pomagajte molim vas
Ukoliko otac ne zeli priznati dijete, podigni tuzbu osnovnom sudu koji ce ga na to natjerati silkom zakona. Kad to ide sudskim putem, sud nalaze postupak za utvrdjivanje ocinstva i u tom slucaju neces platiti ti.
Hm, je na njenom mjestu ne bih išao odmah đonom na obojicu. Ak drugi je ipak za razmatranje situacije, i čak misli da je njegovo, nek s njm proba razgovarati, napraviti test dobrovoljno, pa možda sve ispadne dobro bez velikog jada i goričine, jer možda bi ga tužbom (i to odmah da navede dvojicu ) potjerala i njega.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:40   #29
Quote:
ivanapap kaže: Pogledaj post
Ja isto imam velikih problema...Uglavnom,molim vas za savjet i pokoju informaciju.Trudna sam 7mj. i sama.Ugl,u doba začeća bila sam sa dva muskarca,(u razmaku od oko tjedan dana).Jedan ne zeli cut za to,mislim da je vec i pobjegao,a drugome sam rekla da sam trudna i da zelim da napravi test kada rodim...Ja mislim da je ovaj drugi ipak otac,ali nisam sigurna.Zanima me gdje mogu i kako napravit test a da nije preko suda?Cula sam za neke privatne labaratorije...pomagajte molim vas
Iskreno, ja bih te smjestio u buduće zlostavljače, a ti se možeš i ljutiti
U 7 mjesecu trudnoće ti tražiš djetetovog oca, kaj do sad nije bilo bitno.
Nije ti važno da tvoje djete ima oca sa kojim će biti sretno.
Ili misliš da ćeš na taj način prisiliti nekoga da živi sa tobom.
Mogu i dalje ali nema smisla
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:30   #30
Moja greska.
Moja odgovor se odnosio na postavljacicu posta.
Trudnocu sa 2 eventualna oca ne mogu komentarisati, nemam dovoljno skole.
bossnasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:34   #31
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja bih te smjestio u buduće zlostavljače, a ti se možeš i ljutiti
U 7 mjesecu trudnoće ti tražiš djetetovog oca, kaj do sad nije bilo bitno.
Nije ti važno da tvoje djete ima oca sa kojim će biti sretno.
Ili misliš da ćeš na taj način prisiliti nekoga da živi sa tobom.
Mogu i dalje ali nema smisla
zlostavljačicu?????daj se hladi malo.....njezin je izbor bio da zadrži to dijete.....ako je u startu pogriješila ne moraš je sada paliti na lomači jer ti nisi ogledni primjer za moralne prodike na tu temu zato-kuliraj!!!!!!!mislim da je pošteno od djevojke da je priznala nedoumice oko činjenice da niti sama ne zna tko je otac djetata i da joj je to sada bitno i možda u konačnici bude i sretan kraj.....ja im to želim...
natari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 07:26   #32
Quote:
natari kaže: Pogledaj post
zlostavljačicu?????daj se hladi malo.....njezin je izbor bio da zadrži to dijete.....ako je u startu pogriješila ne moraš je sada paliti na lomači jer ti nisi ogledni primjer za moralne prodike na tu temu zato-kuliraj!!!!!!!mislim da je pošteno od djevojke da je priznala nedoumice oko činjenice da niti sama ne zna tko je otac djetata i da joj je to sada bitno i možda u konačnici bude i sretan kraj.....ja im to želim...
Jako pošteno (i ja joj želim sretan kraj ali nemoguće) i prema djetetu i prema ocu i prema svojim roditeljima. Skoro isto je napravila i moja druga ex i gdje je sada??? Zadržala je djete ? Djete nije stvar da se netko igra sa njim i da ispunjava nečije želje. Već sami pristup je pokazao koliko joj je stalo do djeteta.
Zar ona ima pravo netkome ni nerođenome raditi od života lomaču?
A ja nisam primjer to je sigurno i ne postavljam se kao uzor.Ne moraš me podsjećati, za to se život pobrinuo.

Zadnje uređivanje xedos : 24.11.2009. at 07:42.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:23   #33
Thumbs up

Quote:
Choubaka kaže: Pogledaj post


Ajoj...

Ja sam samo pitala koliko kosta test i koliko sve to traje
košta ti 6000 tisuća kuna nalaz za 15 dana bude ako hoćeš na brži naćin a ako nećeš onda fino tužiš gospodina za ne priznavanje oćinstva pa dođete na sud pa sud odredi dnk pa nakon 1 mjesec ponovno na sudu dođu sudski vještaci uzmu slinu malenom i gospodinu nalaz stigne na sud gospodin snosi sve troškove plus zaostale alimentacije plus sve sudske troškove itd....i to ti traje oko 6 mj.
lmusic9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:08   #34
Quote:
bossnasha kaže: Pogledaj post
Trudnocu sa 2 eventualna oca ne mogu komentarisati, nemam dovoljno skole.
ja znam žensku koja je tužila osmoricu ,a na kraju se deveti sam javio
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:11   #35
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
ja znam žensku koja je tužila osmoricu ,a na kraju se deveti sam javio
Nemoj se hvaliti da je znaš.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:22   #36
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Nemoj se hvaliti da je znaš.
znam je samo jer smo živjele u istoj ulici i to je to. nismo se nikada družile
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.