Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 00:30   #1
Koliko razgovora do rastave?

Izgleda da mene od rastave dijeli samo jedan.

Ne po mom izboru ali komunikacija nam je na nuli i poznajem ga dovoljno da znam da ako kažem idem da će on to prihvatiti i amen.
Daleko od toga da bi ja voljela da riješimo, bih...ali u tome je i cijeli naš problem - ne želi razgovarati. Možemo pričati o svemu ali ne i o problemima....a tako ne ide.

koliko ste razgovarali prije odluke o razvodu? jesam li ja jedina osoba kojoj će brak završiti iako niti jedna strana to ne želi, jesam li jedina koja će svoj brak okončati u jednu večer laganog ajde bog, ja idem....?
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 07:33   #2
Vjerojatno je on u nekim problemima koje mora raščistiti sam sa sobom a dok to ne riješi ne zna kako bi razgovarao.
Probaj na način, da vidiš da ga nešto muči pa ako želi neka podjeli to sa tobom.
Moguće je da je nešto i zgriješio pa ga muči savjest (imaju to i muškarci). A zadnje, daj mu vremena da rasčisti sam sa sobom, budi strpljiva, muškarci su takvi da ne žele savjete što je nekad i greška.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:00   #3
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
Izgleda da mene od rastave dijeli samo jedan.

Ne po mom izboru ali komunikacija nam je na nuli i poznajem ga dovoljno da znam da ako kažem idem da će on to prihvatiti i amen.
Daleko od toga da bi ja voljela da riješimo, bih...ali u tome je i cijeli naš problem - ne želi razgovarati. Možemo pričati o svemu ali ne i o problemima....a tako ne ide.

koliko ste razgovarali prije odluke o razvodu? jesam li ja jedina osoba kojoj će brak završiti iako niti jedna strana to ne želi, jesam li jedina koja će svoj brak okončati u jednu večer laganog ajde bog, ja idem....?
nebudete jedini. svjet je pun budala i ja sam jedna od njih.
jesi li zagadila komunikacijski kanal svojim kvocanjem pa su mu odebljale usi?
strpljivost. ljubav. amen.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:17   #4
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
koliko ste razgovarali prije odluke o razvodu? jesam li ja jedina osoba kojoj će brak završiti iako niti jedna strana to ne želi, jesam li jedina koja će svoj brak okončati u jednu večer laganog ajde bog, ja idem....?
Stoljece jedno sam razgovarala. Godinu pred razvod placala bracnog terapeuta, uzalud. Razgovarali cijele noci.
Ne znam tko je brak zavrsio sa laganim ajd bok.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:24   #5
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Stoljece jedno sam razgovarala. Godinu pred razvod placala bracnog terapeuta, uzalud. Razgovarali cijele noci.
Ne znam tko je brak zavrsio sa laganim ajd bok.
a kaj ste se spominali? o vremenu, sportu i politici. sto imas razgovarati 100 dana? najbitnije se kaze u minuti. kad pocne ono: ti si ovo, a ti si ono onda je to kita od razgovora
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:07   #6
Ja mislim da je jako malo razgovora ,i to onih konstruktivnih u perodu do razvoda. Više je svađa i prebacivanja. I durenja .
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:55   #7
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
Izgleda da mene od rastave dijeli samo jedan.

Ne po mom izboru ali komunikacija nam je na nuli i poznajem ga dovoljno da znam da ako kažem idem da će on to prihvatiti i amen.
Daleko od toga da bi ja voljela da riješimo, bih...ali u tome je i cijeli naš problem - ne želi razgovarati. Možemo pričati o svemu ali ne i o problemima....a tako ne ide.

koliko ste razgovarali prije odluke o razvodu? jesam li ja jedina osoba kojoj će brak završiti iako niti jedna strana to ne želi, jesam li jedina koja će svoj brak okončati u jednu večer laganog ajde bog, ja idem....?
mi skoro da i o samoj rastavi nismo razgovarali.
Osjetila sam nešto čudno u zraku doslovno u jednom danu, da naši pogledi više nisu pogledi dvoje suputnika nego dvoje stranaca.
Sjećam se da sam taj dan išla sa posla i rekla sama sebi: ovo je dan kada se rastajem. Došla sam kući i rekla ex da je to to.
On me gledao kao da sam šenula. Rekao da mi nemamo para da to izvedemo. Kada sam mu rekla točne cifre o sporazumnom razvodu doslovno je podivljao jer sam se raspitala i samo je vrištao da sam kučka koja je to planirala.
Taj tren nisam ni znala da je on započeo novi život sa drugom ženom.
Sutradan sam tek saznala. I malo jesmo pričali ali ništa konstruktivno.
Nitko se nije imao volje truditi jer nam je voda bila preko grla.
Znam da je rekao da če ostati sa nama živjeti ali da ga ništa ne pitam ni ne tražim.
Tijekom razvoda nisu to bili razgovori. To su bila urlikanja, prijetnje...onako dvije ranjene životinje koje ližu svoje rane nakon bjesomučne bitke...
Užas. neponovilo se nikad više.
Danas imamo problema. recimo da nam je komunikacija nekada jako loša a nekada relativno dobra.
Ali to su stvari koje prolaze svi razvedeni.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:54   #8
Ja sam mjesecima pokusavala razgovarati o problemima, ali on kao da ima cepice u usima, ali onog momenta kada sam rekla da vise zajedno ne mozemo, usi mu se ocepile pa bi da razgovara.
Pa probaj tako, mozda se i tvom ocepe usi, mozda te tek tad shvati ozbiljnost situacije.
Arni75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 15:27   #9
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
a kaj ste se spominali? o vremenu, sportu i politici. sto imas razgovarati 100 dana? najbitnije se kaze u minuti. kad pocne ono: ti si ovo, a ti si ono onda je to kita od razgovora
Pa ako ti mislis da su to teme o kojima par u problemu treba razgovarati, onda ti ja nemam sto reci.
Osobno drazi mi je jedan razgovor previse, nego jedan premalo pa da se poslije pitam sto bi da bi.

Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Sjećam se da sam taj dan išla sa posla i rekla sama sebi: ovo je dan kada se rastajem. Došla sam kući i rekla ex da je to to.
On me gledao kao da sam šenula. Rekao da mi nemamo para da to izvedemo.
ni.
Tako je i meni bilo. Bas to s posla. Ulica je i dalje bila ista i sve ali ja, ja sam tog dana bila drugacija. I svakog sljedeceg. Imala sam osjecaj da mi se vidi na meni da idem izokrenuti zivot.
meni zapravo dugo treba da odlucim, ali nisam se pokajala ni za jednu svoju odluku. Eventualno sto neke nisam malo brze donjela.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:28   #10
Tako je i meni bilo. Bas to s posla. Ulica je i dalje bila ista i sve ali ja, ja sam tog dana bila drugacija. I svakog sljedeceg. Imala sam osjecaj da mi se vidi na meni da idem izokrenuti zivot.
meni zapravo dugo treba da odlucim, ali nisam se pokajala ni za jednu svoju odluku. Eventualno sto neke nisam malo brze donjela.[/QUOTE]

Nevjerojatno kako ti to dođe. Taj vikend prije toga moj ex je bio na službenom putu, vratio se sa poklonima za malu i mene ali nešto je bilo drugačije - jednostavno sam osjećala.
Tu noć sam sanjala da ima drugu. I uistinu se obistinilo.
Na tom služenom putovanju se zaljubio u svoju kolegicu. Nevjerojatno kako imaš za neke stvari osječaj.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:30   #11
Ovo je tacno da se covjek pocinje osjecati i da mu svi na licu vide da mu je zivot izokrenut...Uvijek bude kap koja prelije casu. Znam ljudi koji su dan prije rastave vodili ljubav. Moze li mi netko objasniti fenomen kad je sve ok dan prije, i onda BUM! I koji je razlog sto muskarci obicno ne zele razgovarati?
MotherEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 22:55   #12
Quote:
MotherEarth kaže: Pogledaj post
Ovo je tacno da se covjek pocinje osjecati i da mu svi na licu vide da mu je zivot izokrenut...Uvijek bude kap koja prelije casu. Znam ljudi koji su dan prije rastave vodili ljubav. Moze li mi netko objasniti fenomen kad je sve ok dan prije, i onda BUM! I koji je razlog sto muskarci obicno ne zele razgovarati?
Pročitaj ranije objašnjenje
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 11:53   #13
Quote:
MotherEarth kaže: Pogledaj post
Ovo je tacno da se covjek pocinje osjecati i da mu svi na licu vide da mu je zivot izokrenut...Uvijek bude kap koja prelije casu. Znam ljudi koji su dan prije rastave vodili ljubav. Moze li mi netko objasniti fenomen kad je sve ok dan prije, i onda BUM! I koji je razlog sto muskarci obicno ne zele razgovarati?
Nema ti tu logičnih objašnjenja. Svi smo od krvi i mesa. Ljudski stvorovi sa svojom inteligencijom.
Kako? Zašto?
Nema odgovora. Samo se možeš ubiti u pojam.
Ima jedna svjetla točka.
Da nije zbog toga svijet stao.
Da ima nade i za sutra koje dolazi.
Što da kažem? On je dan prije službenog puta žarko želio intimnost sa mnom a na putu se zaljubio.
Jednostavno dešava se.
Nekada muškarcima, nekada ženama.
Ne mogu sad generalizirati i reći da su svi muškarci isti ili žene.
To je nemoguće.
Da svi živimo u tom uvjerenju nikada ne bi imali neku nadu u budučnost nakon rastave.
Desi se zbog nekih razloga kojih nismo ni svjesni a to su problemi u braku oko kojih nekada zatvaramo oći a nekada ih nismo ni svjesni jer premalo komuniciramo i eto. ..
Bitno je ono drugo.
Sutra.. uvijek postoji.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 12:46   #14
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Da svi živimo u tom uvjerenju nikada ne bi imali neku nadu u budučnost nakon rastave
Sutra.. uvijek postoji.
uf, ja jos zivim u tom uvjerenju, ali ne da su sve zene iste, nego da dodje na isto kad se ozenis sa bilo kojom zenom
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 12:51   #15
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
uf, ja jos zivim u tom uvjerenju, ali ne da su sve zene iste, nego da dodje na isto kad se ozenis sa bilo kojom zenom
Može ti biti isto ali i ne mora. Zavisi koliko si naučio iz prethodnog braka. Jesi li spoznao i sam svoje greške i kako se postavite jedan prema drugome na početku tako će i biti.
Bitno je učiti i nešto naučiti iz prethodnog braka.

Sve je to jedna velika škola koja košta puno živaca ali vrijedi.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 14:01   #16
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
uf, ja jos zivim u tom uvjerenju, ali ne da su sve zene iste, nego da dodje na isto kad se ozenis sa bilo kojom zenom
Pa ako iz proslog braka nisi naucio nikakvu lekciju nego zabrijao da si bio u pravu, a onaj drugi u krivu, a ti nimalo, onda imas velike sanse da ti i drugi brak bude jednako los.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 14:30   #17
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa ako iz proslog braka nisi naucio nikakvu lekciju nego zabrijao da si bio u pravu, a onaj drugi u krivu, a ti nimalo, onda imas velike sanse da ti i drugi brak bude jednako los.
lako vama kad vam bivsi nisu bili poremeceni, samo djetinjasti.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:34   #18
A ti si upoznao mog bivseg pa znas?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:11   #19
Quote:
hands kaže: Pogledaj post

koliko ste razgovarali prije odluke o razvodu? jesam li ja jedina osoba kojoj će brak završiti iako niti jedna strana to ne želi, jesam li jedina koja će svoj brak okončati u jednu večer laganog ajde bog, ja idem....?
nikad to nije jedan razgovor. možda tek jedan konkretan.

al valjda ste vec ranije pričali i problemima, o mogucnosti da se jednom raziđete ako to ne riješite, postavili neke granice/datume/uvjete/sta ja znam sta sve vec ljudi rade...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:38   #20
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
nikad to nije jedan razgovor. možda tek jedan konkretan.

al valjda ste vec ranije pričali i problemima, o mogucnosti da se jednom raziđete ako to ne riješite, postavili neke granice/datume/uvjete/sta ja znam sta sve vec ljudi rade...
Kada se ljudi rastaju svi dogovori padaju u vodu. posebno ako imate dijete, ako trebate razdjeliti imovinu ili dugove.
Granice postavljate ali je obje strane krše, uvjete si možete objesiti o klin zajendo sa sobom.
Rijetki su ti koji se uspiju rastati kroz prijateljstvo. Ako ih ima (a ima tih iznimaka) ja im skidam kapu.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.