Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2004., 19:08   #41
>Točno!
I na tu demokraciju se rado pozivate u "gostima", ali ni slučajno u tzv muslimanskim zemljama!

Jer po islamu nema demokracije.



Hmmm da oprosti ali u koliko si ti 'muslimanskih' drzava bila da bi tvrdila da se ne moze hodati okolo u minicama?



>Jer po islamu nema demokracije.

Ako mislis na demokraciju kao sto je seks prije braka,vulgarno oblacenje,lokanje alkohola,kradja itd itd itd toga u Islamu nema.
A to da se ne moze nositi minica u tzv islamskim zemljama to je cista glupost,to samo pokazuje da nemas pojma.
A plus ako ti stvarno smeta marama na glavi neke zene onda to pokazuje kakva si osoba.
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 07.07.2004., 14:12   #42
Ma bravo!:klap: :klap: :klap:
Dunj@ is offline  
Old 08.07.2004., 11:57   #43
Quote:
zagor kaže:
Ogovaranje je stvar lošeg odgoja.
Da a da li okolina i tvoja djela utiču na tvoje ponašanje i način razmišljanja? Rijetki su pojednici koji će ostati moralno netaknuti lošom okolinom.

Islam zabranjuje i spriječava sve ono što može dovesti do grijeha.

Pronađi Kur'anski ajet gdje se preporučuje da se vjernice pokrivaju da ne bi napastvovane bile... Ako pokrivanje utiče suprotno da vjernice budu napastvovane ili ugrožene radi svog oblačenja islamski pravnici propisuju olakšice...

Da samo znate kolko muškarac "poželi" svoju ženu kad se okolina pridržava islamskih propisa....

Simona de mi objasni što ti nosiš minicu, ako je nosiš?
malibeg is offline  
Old 08.07.2004., 17:43   #44
Quote:
Ma bravo!


Takodjer! A i mogla bi malo dokaza za te svoje neandrentalske tvrdnje..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 08.07.2004., 18:32   #45
Najprije ti dokaži neadertalce po Kuranu.

U suprotnom, tražim od moderatora da te opomenu za uvredu.
Dunj@ is offline  
Old 08.07.2004., 18:39   #46
Quote:
malibeg kaže:
Simona de mi objasni što ti nosiš minicu, ako je nosiš?
Ne razumijem?

Valjda si htio pitati ZAŠTO?

Ako je to pitanje, kojim pravom se uopće usuđuješ postavljati osobno pitanje?
Dunj@ is offline  
Old 08.07.2004., 19:14   #47
Simona,
"što ti nosiš.." ustvari znači "zašto ti nosiš.." , pitanje jezika.


A kakve su to "neandrentalske tvrdnje" nemam pojma ,mogao bi nam Halveti i objasniti (po Kuranu ili ne).

be svima
danaye is offline  
Old 08.07.2004., 19:54   #48
Quote:
danaye kaže:
...pitanje jezika.
Pa o tom se i radi.

O jeziku misionara se i radi. Nek' oni objašnjavaju što stu htjeli reći i zašto. Ako već propovijedaju.
Dunj@ is offline  
Old 08.07.2004., 20:32   #49
Quote:
Halveti kaže:
Takodjer! A i mogla bi malo dokaza za te svoje neandrentalske tvrdnje..
Dokaze za - ŠTO???
Blaise is online now  
Old 09.07.2004., 05:04   #50
Quote:
Ako mislis na demokraciju kao sto je seks prije braka,vulgarno oblacenje,lokanje alkohola,kradja itd itd itd toga u Islamu nema.
nema ni u krscanstvu...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Old 09.07.2004., 10:45   #51
Quote:
Simona kaže:
Ne razumijem?

Valjda si htio pitati ZAŠTO?

Ako je to pitanje, kojim pravom se uopće usuđuješ postavljati osobno pitanje?
Pitam te za tvoj stav!? Čini mi se da izbjegavaš odgovor, ali eto preformulisaću pitanje . Šta mislite zašto djevojke/žene nose miniće, rade plastićne operacije i sve ostalne umjetne dodatke i isticanja seksualnosti. Te da li to ima ikakve veze sa moralom.

Neka je mir na one koji traže istinu.
malibeg is offline  
Old 09.07.2004., 11:22   #52
To ti se zove slobodna volja (pre)mali beže i odgovornost za vlastite postupke ravnopravnih ljudskih bića.

A kaj tebe smeta tuđe odijevanje? Nemreš kontrolirati svoje strasti? Slabo muško, pa ti žene trebaju da te čuvaju od tebe samog?

I da, ja nosim oduvijek hlače, doslovno i figurativno. Zadovoljan odgovorom?
Dunj@ is offline  
Old 09.07.2004., 12:02   #53
Simona, nisam zadovoljan odgovorom. Opet si zaobišla odgovor, pitam je li povezano s moralom ili nije.

Evo ti i jedan banalan primjer, kojeg sam se na brzinu sjetio. Da li je lijepo proturati ispred nosa hranu čovjeku koji je gladan.
malibeg is offline  
Old 09.07.2004., 12:14   #54
S čijim moralom?

Muškim!

Jer su oni uvijek gladni. I ništa ih ne može zasititi. Zanimljiv moral.
Dunj@ is offline  
Old 09.07.2004., 16:37   #55
Quote:
A kakve su to "neandrentalske tvrdnje" nemam pojma ,mogao bi nam Halveti i objasniti (po Kuranu ili ne).
Pa konstantno blacenje muslimana i islama i tvrdnje koje lupeta bez ama bas nikakvih dokaza.

U KOJIM 'MUSLIMANSKIM' ZEMLJAMA SI BILA PA DA TI NISU DALI DA NOSIS MINICU?!?!?


Koji su se to muslimani sami pozvali u Europu??
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 09.07.2004., 18:05   #56
Quote:
Halveti kaže:
Pa konstantno blacenje muslimana i islama i tvrdnje koje lupeta bez ama bas nikakvih dokaza.

U KOJIM 'MUSLIMANSKIM' ZEMLJAMA SI BILA PA DA TI NISU DALI DA NOSIS MINICU?!?!?


Koji su se to muslimani sami pozvali u Europu??
Eto, opet tvrdnje bez pokrića. Svi vas jadne blate, a nigdje dokaza.
Koji su se to muslimani sami pozvali u Evropu? A koji nisu?
Časne iznimke potvrđuju pravilo.

A imaš li ti ijedan primjer muslimnske zemlje da postoji sloboda odijevanja za nemuslimanke?

Bar danas nije potrebno nikud putovati da bi se nešto znalo. I za i protiv...ništa se danas ne može sakriti. Bar ne za dulje vrijeme.

Ovdje svi lupetamo, ama baš bez ikakvih dokaza...a kad ih tražimo, onda je to blaćenje i muslimana i islam.
Ma nemoj reći! Muslimani su svi bezgrešni i sveci već samo zato kaj su muslimani..? A kad se navede neki loš muslimanski primjer, onda to nije islam... i tako uvijek ispočetka.

Uostalom, kad svi lupetamo, što te drži ovdje?

Meni jedino vrijedi pravilo: Svojim vlastitim primjerom najbolje propgirate svoju vjeru, a ne ukazivanjem na tuđe pogreške.
Kad vidimo i čujemo kako u muslimanskim zemljama sve cvjeta od zdravog i naprednog života, sami ćemo tražiti tu vjeru koja tako dobro čini svim ljudima.

Za sada vidimo i slušamo samo kako se traže i skupo plaćaju (i životima!) svi mogući švercerski kanali kako bi se pod bilo koju cijenu dočepalo "omražene" Evrope i "pokvarenog" Zapada.
Baš čudno. Ili ja to opet blatim i izmišljam?
Dunj@ is offline  
Old 09.07.2004., 18:23   #57
>Eto, opet tvrdnje bez pokrića. Svi vas jadne blate, a nigdje dokaza.
Koji su se to muslimani sami pozvali u Evropu? A koji nisu?
Časne iznimke potvrđuju pravilo.

A imaš li ti ijedan primjer muslimnske zemlje da postoji sloboda odijevanja za nemuslimanke?

Bar danas nije potrebno nikud putovati da bi se nešto znalo. I za i protiv...ništa se danas ne može sakriti. Bar ne za dulje vrijeme.

Ovdje svi lupetamo, ama baš bez ikakvih dokaza...a kad ih tražimo, onda je to blaćenje i muslimana i islam.
Ma nemoj reći! Muslimani su svi bezgrešni i sveci već samo zato kaj su muslimani..? A kad se navede neki loš muslimanski primjer, onda to nije islam... i tako uvijek ispočetka.

Uostalom, kad svi lupetamo, što te drži ovdje?

Meni jedino vrijedi pravilo: Svojim vlastitim primjerom najbolje propgirate svoju vjeru, a ne ukazivanjem na tuđe pogreške.
Kad vidimo i čujemo kako u muslimanskim zemljama sve cvjeta od zdravog i naprednog života, sami ćemo tražiti tu vjeru koja tako dobro čini svim ljudima.

Za sada vidimo i slušamo samo kako se traže i skupo plaćaju (i životima!) svi mogući švercerski kanali kako bi se pod bilo koju cijenu dočepalo "omražene" Evrope i "pokvarenog" Zapada.
Baš čudno. Ili ja to opet blatim i izmišljam?
------------------------------------------------------------------------------------



Fakat si smijesna. ja se nisam obracao svim 'nemuslimanima' vec tebi,tako da bih te zamolio da ne globaliziras.



Vidim da se drzis one stare 'Napad je najbolja obrana.'


Evo nabrojat cu ti svih 1(slovima jednu) zemlju koja brani nemuslimankama da se oblace kako ih je volja--Iran.
Moj vrlo blizak prijatelj je svojim ocima gledao mladi europski par kako se setaju u sred saudijske arabije(djevojka nije nosila maramu). A daj mi reci koliko ono ima drzava sa muslimanskom vecinom?

Upravo zbog takvih tvojih izjava odgovorno tvrdnim da si zadojena mrznjom i da nemas pojma vec samo lupetas. A ti dokazi suprotno.


>Za sada vidimo i slušamo samo kako se traže i skupo plaćaju (i životima!) svi mogući švercerski kanali kako bi se pod bilo koju cijenu dočepalo "omražene" Evrope i "pokvarenog" Zapada.
Baš čudno. Ili ja to opet blatim i izmišljam?


To je cisto politicka tema tako da ne bih zelio to komentirati. Otvori topic na Politici,mozda navratim.



>Meni jedino vrijedi pravilo: Svojim vlastitim primjerom najbolje propgirate svoju vjeru, a ne ukazivanjem na tuđe pogreške.
Kad vidimo i čujemo kako u muslimanskim zemljama sve cvjeta od zdravog i naprednog života, sami ćemo tražiti tu vjeru koja tako dobro čini svim ljudima.



Ja tebi niti sam dosao propovijedati niti sam te dosao pozivati u Islam. Ilı hoces reci da ne smijem iznijeti svoje misljenje na ovome forumu?
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 23.09.2004., 00:28   #58
Quote:
Simona kaže:
Ovdje svi lupetamo, ama baš bez ikakvih dokaza...a kad ih tražimo, onda je to blaćenje i muslimana i islam.
Ma nemoj reći! Muslimani su svi bezgrešni i sveci već samo zato kaj su muslimani..? A kad se navede neki loš muslimanski primjer, onda to nije islam... i tako uvijek ispočetka.
Sta ces, bjezanje od stvarnosti, poznati problem. Manjak samokritike.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Old 26.09.2004., 00:32   #59
Quote:
sunčica kaže:
za mene je drsko nositi maramu u Parizu, jednako kao i nositi minicu u nekom strogo muslimanskom gradu

za mene je to stvar poštivanja prema ljudima kojima dolazim u goste ... za mene su ljudi koji žive recimo u Norveškoj po običajima muslimanske zemlje (motaju žensku djecu, ne daju im da same izlaze, da idu u školu, - pri tome ne mislim na prakticiranje svoje vjere, recimo, post u vrijeme Ramazana i tsl.- da me se ne shvati pogrešno) iz koje su došli katastrofa ... oni se ne uklapaju i ne traže sklad sa svojim novim okruženjem, nego zemlju u koju su došli nastoje pokoriti svojim običajima ... a koliko god da je netko otvoren kao domaćin, sve ima svoje granice ...
Isto tako, ako je nošenje marame odluka žene koja je nosi, neka je nosi ... ali ako joj je nametnuta, onda je to negativno ...

a s ovim dijelom o dobrim djelima se potpuno slažem ... pomozi onome koji je do tebe, bio znan ili ne znan i svaki Bog će ti upisati plusić... a ove druge stvari jesu važne, ali puno, puno, puno
manje
suncica, a da te pitam, ako sam ja npr. muslimanka i ako nosim maramu, i moram otici u Pariz ili recimo London ,po tebi ja nemam pravo otici zato sto nosim maramu? Il mislis da je razlog zbog kojeg ja nosim maramu tako plitak da bih je skinula zbog obicnog putovanja u neku evropsku zemlju?
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Old 26.09.2004., 00:33   #60
Umpaumpa i društvo,
zašto oživljavate mrtve konje? Pustite ih da počivaju u miru...
zagor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.