Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 17:21   #5001
Daj se uozbilji!
Kakav crni Bakić?
alter ego blagajnice is offline  
Old 05.04.2017., 18:36   #5002
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Ja imam nalog za ledo na 3000( brutalna špekulacija) i belje po 12 pa ćemo vidit. Za jamnicu nedam tako velike novce pa ako prođe prođe
tehnički 2500 za Ledo (tu je stao 2008-2009) ili 600 tamo negdje sa početaka burze

mada sada igra igra daj što daš i danas su se fino istresli vidjet ćemo što donosi sutra.

Belje ajme majko tu ni nema prethodnih točki zaustavljanja.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 05.04.2017., 20:00   #5003
Quote:
Ante2007 kaže: Pogledaj post
S obzirom na sva događanja oko Agrokora vidim da su dionice Leda danas na 4.300 a Jamnice na 84.000.
Da vas vidim, vrli forumski stručnjaci, koja bi po vama bila cijena po kojoj bi sada kupili te dionice??
Kupio bih LEDO na 950 i JMNCu na 65000.

Imam nalog na 3400 za LEDO, Raiff ima po mojem još 800 dionica.

Promet ti govori sve.
Ja bih poslao DORH u taj fond.

Belje ima premalu likvidnost za špekulaciju.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 05.04.2017., 22:22   #5004
Pozdrav svim starosjediocima dioničarstva u HR koji jos stoje na vlastitim nogama.....posebno kolegi Shef Sale, ako je još prisutan (barem duhom)......

Ruzna su vremena nastupila......jako ruzna.....

A to je tek početak, bojim se.....

S druge strane, SKDD nikako da uvede to jadno shortanje......

Neće pa neće.....
kvart99 is offline  
Old 06.04.2017., 11:23   #5005
Koja uzivancija biti vani i gledati ovaj opci potop......
kvart99 is offline  
Old 06.04.2017., 15:56   #5006
Quote:
Ante2007 kaže: Pogledaj post
Ja sam stavio Belje na 10 a za Ledo se još dvoumim da stavim nalog na 3500.
Jamnicu bih volio dobit po 60000 ali opet to su veliki novci tako da nisam siguran.
Gospodine, kao što bi bankari rekli, ne kupujte toksičnu imovinu.

p.s. pozdrav svima ma gdje bili.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 06.04.2017., 16:08   #5007
Quote:
Ante2007 kaže: Pogledaj post
S obzirom na sva događanja oko Agrokora vidim da su dionice Leda danas na 4.300 a Jamnice na 84.000.
Da vas vidim, vrli forumski stručnjaci, koja bi po vama bila cijena po kojoj bi sada kupili te dionice??
0 kn.
Ljudi briju da je ovo jeftino samo zato što je jako palo, tipičan anchoring.
JPK is offline  
Old 06.04.2017., 16:58   #5008
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Na koliko da čekam Čađaru???

Na 1 kunu?

http://www.jutarnji.hr/komentari/svi...rokor/5855959/

Prošlu godinu kompanija je završila sa 1,9 milijardi kuna prihoda, 1,1 milijardi kuna duga i oko 278 milijuna kuna negativnog radnog kapitala. Tvrtka je, dakle, vrlo blizu bankrota......
Pas mater..........možda sam se previsoko postavio.......

http://vijesti.hrt.hr/382531/ppd-ce-...in-petrokemiji
Međutim, kao privatna tvrtka, zbog dugovanja Petrokemije u statusu smo njezina najvećeg vjerovnika s najvećom razinom nepodmirenoga duga i najvećom razinom rizika budućega poslovanja, što nije slučaj niti jednog od ostalih vjerovnika Petrokemije. Smatramo kako je osobito važno zadržati radna mjesta te pokrenuti tehnološki i poslovni razvoj Petrokemije. Vjerujemo kako će Vlasnici društva pronaći najbolje rješenje na dobrobit Petrokemije ali i dobavljača, stoji u priopćenju iz PPD-a.

Iz Petrokemije su potvrdili da su zaprimili dopis od PPD-a o mogućoj obustavi isporuke prirodnog plina zbog povećanja duga za isporučeni plin. Navode da to može uzrokovati blokadu društva.

U tijeku su razgovori s dobavljačima oko rješavanja novonastale situacije te će Uprava o daljnjim aktivnostima izvijestiti sukladno propisima, kažu u Petrokemiji.

Cijena dionicama Petrokemije u protekla je tri dana pala za nešto više od 17 posto, a i danas je u minusu, koji oko 16 sati, iznosi 3,8 posto.

Posljednjih dana kutinski se proizvođač mineralnih gnojiva u medijima spominje u kontekstu krize u Agrokoru, s obzirom da su neke tvrtke iz sastava tog koncerna, poput Belja i Vupika, veliki potrošači mineralnih gnojiva.
PTKM-R-A CE 12,60 -3,82 % 12,56 12,62 11,17 12,47 5.622 70.095,65
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 06.04.2017., 17:01   #5009
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim starosjediocima dioničarstva u HR koji jos stoje na vlastitim nogama.....posebno kolegi Shef Sale, ako je još prisutan (barem duhom)......

Ruzna su vremena nastupila......jako ruzna.....

A to je tek početak, bojim se.....

S druge strane, SKDD nikako da uvede to jadno shortanje......

Neće pa neće.....
Kolega mislim da navraćaš na krive teme

Imaš temu Ubrzani oporavak, čisto da vidiš kako nama zapravo super ide samo toga nismo svjesni.........tamo sve frca od optimizma i optimista..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 06.04.2017., 17:20   #5010
Šta bi uopće kupio i koliko toga?

Kupiš milijun kuna bilo čega, dok to prodaš, ili srušiš sam sebi vrijednost ili se načekaš mjesecima.
rocker1987 is offline  
Old 06.04.2017., 17:39   #5011
i zanimljiva posljedica lex Agrokor, tko sad dati i jednoj tvrtci u HR kredit ako ima više od 5000 zaposlenih
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 06.04.2017., 17:41   #5012
Hmda, vidiš, zanimljivo, nisam se oko toga ni zamarao.

Mislim da je prag znatno niži. Tko bi uopće dao firmi kredit, a da ima 4000 zaposlenih? Lako oni dođu do 5000. Ili još bolje, 2000 zaposlenih, a planiraju širenje. E, neće moći.
rocker1987 is offline  
Old 06.04.2017., 17:49   #5013
u zakonu piše 5000 i više (s povezanim društvima) a također su i sa zakonom sve sadašnje kolaterale obezvrijedili u u tim tvrtkama. Slijedeće moguće da će biti problema u financiranju Uljanika zbog ovog zakona (mislim da oni prelaze s 3 majem preko 5 000 zaposlenih)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 06.04.2017., 18:08   #5014
Zanimljiva opservacija.
Iskreno, ja mislim da oni o tome nisu niti razmišljali niti im je to uopće palo na pamet, tko ne zna začudio bi se kakvi nas sve glupani vode, kako u javnom tako i u privatnom sektoru, negativna selekcija na najjače.

Nakon onih cirkusantskih zakona sa CHFom i predstečajnom sad smo dobili još jedan kakvog nema niti u afričkim vukojebinama, u ovu državu više nitko neće niti kune uložiti.

Što se dionica tiče mišljenja sam da bilo što povezano s Agrokorom iznimno rizično, a postoji i izgledna varijanta da bi moglo za 1 HRK.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).

Zadnje uređivanje lee_chan : 06.04.2017. at 18:27.
lee_chan is offline  
Old 06.04.2017., 18:26   #5015
Quote:
Ante2007 kaže: Pogledaj post
Usprkos svemu što se dešava sa Agrokorom, mislim da su i Ledo i Jamnica solidne firme i da će opstat na bilo koji način. Tako da bi ovo mogla bit prilika.
Gdje je sada Bakić da izreče svoje mišljenje, a ne poslije pametovat.
Bakiću jaaaavi se!!
Ledo i Jamnica su BILE solidne firme dok nisu upropaštene jamstvima matice koja je lažirala bilance.

Osobno mi JMNC izgleda čak i malo primamljiva po ovim cijenama, ali mislim da to samo progovara pohlepa.

A Bakić? Nebi o njemu
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 07.04.2017., 20:13   #5016
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
0 kn.
Ljudi briju da je ovo jeftino samo zato što je jako palo, tipičan anchoring.
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=LEDO-R-A

Vidim da je zadnja dividenda bila 425 kn.

Jamstvo prema Agrokoru je 50M € tj. cca 1x godišnja ebitda.

---

Nije ovo poziv na kupnju ali treba malo pročešljat ta izvješća i sam zaključit da li je želja za kupnjom reakcija na "prvu".
Rijetke su ovakve prilike na našem tržištu gdje takva dionica znatno gubi na vrijednosti uz rast prihoda i općeniti rast BDPa u regiji (3,5%).
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies

Zadnje uređivanje aljehin : 07.04.2017. at 20:38.
aljehin is offline  
Old 07.04.2017., 20:40   #5017
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Koja uzivancija biti vani i gledati ovaj opci potop......
puca mi za to, nego će ionako sitne mirovine sad za mlađu ekipu imati malecku korekciju.
prejadno. ta baruština zvana ZSE na kojoj je velika većina dobrog ili davno izašla s burze ili je kupljena, ili možda treće - nije bitna jer se na njoj ne može masno zaraditi na kojoj mirovinci A skupine, rizične jelte, moraju sudjelovati

naravno da sam za sebe izabrao C fond, jer em nam je država u banani pa plaća visoke kamate na obveznice, em 1. ko sjedi u MFu ne može biti vrhunski mešetar, 2. osuđen primarno na jad ZSEa. čitaj: veliki rizik, a dio o većoj mirovini mačku o rep/nada je kurva.

skrenuh s teme, al ...

Jamnica je voda, a dobavljači plastike nisu bitni, tržište se teško može izugubiti jer vode ima mnogo dok Ledo treba mnogo više faktora. mlijeko i šećer za sladoled, povrće i ostali smrznuti proizvodi ... tako da shvaćam pad Leda za 60%, no za Jamnicu je to previše. no budimo iskreni, zadnjih godinu dana se ionako trgovala po dionica-dvije i to joj je diglo cijenu na astronomskih 160 ili koliko K već
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Old 07.04.2017., 21:18   #5018
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=LEDO-R-A

Vidim da je zadnja dividenda bila 425 kn.

Jamstvo prema Agrokoru je 50M € tj. cca 1x godišnja ebitda.

---

Nije ovo poziv na kupnju ali treba malo pročešljat ta izvješća i sam zaključit da li je želja za kupnjom reakcija na "prvu".
Rijetke su ovakve prilike na našem tržištu gdje takva dionica znatno gubi na vrijednosti uz rast prihoda i općeniti rast BDPa u regiji (3,5%).
Odakle ti 50m eura?
Ovaj dokument kaže da Ledo (i druga društva, valjda Jamnica, etc) garantiraju za preko 1.5 milijardi eura duga.

Mislim da se u ovakvoj situaciji uopće ne može valuirati firma jer:

1) nije jasno za koliko točno duga garantira,
2) nije jasno koliko bi prodaja pala da prestane imati povlašten položaj u Konzumu,
3) postoje razni rizici, od razvodnjavanja postojećih dioničara do uplitanja države.

Dakle, ne vidim način kako bi se moglo procijeniti vrijedi li ta dionica 1 kn, 1000 kn ili 10000 kn i u tom slučaju za mene vrijedi 0.
JPK is offline  
Old 07.04.2017., 21:31   #5019
Joj Boze, da 50 mln eura?

Garantiraju za gotovo sve kredite koji su podizani u inozemstvu.
Noach is offline  
Old 07.04.2017., 21:34   #5020
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Rijetke su ovakve prilike na našem tržištu gdje takva dionica znatno gubi na vrijednosti uz rast prihoda i općeniti rast BDPa u regiji (3,5%).
Agrokor je danasnjim danom prestao postojati. Barem onakav Agrokor kakav smo do danas gledali.

U trenutku kada se Konzum likvidira iz sustava Agrokor prihodi Leda ce pasti posto kako je kolega gore napisao Ledo vise nece imati povlasteni status na 30 do 40% trzista nego ce se morati boriti sa jakom konkurencijom.

Ledo je vrijedna tvrtka, ali ipak malo precijenjena dok je bila dio Agrokora.
Noach is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.