Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2013., 19:35   #101
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Joj... ima tome... odfrlje bi rekao 2007 godine, plus ili minus koja godina...

To je vremenski bilo dosta blizu onom desantu podmorničkog voda britanske mornarice na plažu u La Linei, u perajama i punom naoružanju (sa automatskim harpunima i podvodnim bombama

Španjolske cure su bile duboko impresionirane onim što je "more izbacilo"

Pa ondaa hopla-cupla u koloni i u perajama do graničnog prelaza...

Pre-komično, s tim što su se tada Englezi crvenili od muke i ispričavali. Lako moguće da im je taj incident sa plutačom bila "osveta" za tu sramotu par mjeseci ranije. Pišem napamet i bez provjere, ali mislim da je to otprilike tako izgledalo kronološki
tako znaci imali vojne vjezbe i isplivali na teritorij 'neprijatelja' wow.

'desava se i najboljima' I guess - kako ide ona engl. izreka

pa sta se nisu mogli vratit u chamac nego pjeske u perajama klipsat do granice lool?

Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Spanjolaca je vise nego Engleza na Gibraltaru, Britanci gube na tom referendumu...

Dobro nije sad bas Andaluzija Svedska, ali da smo sirotinja, to je pretenciozno tvrditi. Nakon Baskije, Katalonije, Madrida, Kantabrije, Navarre i Valencije, Andaluzija je najbogatija regija u Spanjolskoj.

pa nisu to Englezi nego Gibraltarci - a od njih ima i broj porijeklom Shapanjolaca to da, mada ne mislim da su vecina/

glede bacanja blokova u more UK ili GiB nikada nisu tvrdili da je GiB to bacio radi prevencije ribarenja s druge strane (oni se ionako stoljecima natezu zbog mora oko Stijene), nego kako oni navode bacili su blokove kao

Quote:
...an artificial reef to encourage sea life to flourish in what it sees as its marine reserve

susjedna Spanjolska pak navodi da je sve to uradjeno bez potrebne autorizacije (saglasnosti) glede sto oni jos uvijek nakon par stoljeca () tvrde da je i njihova voda i ujedno kao fol krsenje nekih zakona o okolishu te potencijalna steta njihovoj 'ribarskoj industiriji' zato jer kada njihovi ribari bace mreze postoji mogucnost da se potrgaju jer ce zapeti za podvodne blokove. (bacati mreze di - u teritorij Gibraltara?)

nigdje veze s vezom izgleda

Zadnje uređivanje Grazia : 13.08.2013. at 19:49.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:46   #102
Nego kaj čuvaju Englezi u Gibraltaru i od koga, neprijateljskih Španjolaca, Francuza, ili Njemaca, čuvaju britanski Egipat možda, običan primjer olinjalog kolonijalizma koji se održava još u 21 stoljeću.

Šut u dupe im treba dat....
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:57   #103
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
I za kraj vratit cu se na turisticku atrakciju Gibraltara, jedinu vrstu majmuna koji obitavaju na tlu Starog kontinenta, magote... Legenda kaze: "Kad posljednji majmun napusti Gibraltar, on ce opet biti spanjolski"... Zivi bili pa vidjeli...
Izgleda da je tu legendu Churchill vrlo ozbiljno shvatio, toliko da je usred drugog svjetskog rata zbog izumiranja majmuna na Gibraltaru (ostalo ih je samo sedam, mislim) trošio resurse za krčenje šumskih područja u Alžiru i Maroku u lovu na majmune, i na dopremanje istih na Gibraltar....

Zanimljivo praznovjerje Churchilla
__________________
Badbeat goes viral!
Badbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:24   #104
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Spanjolaca je vise nego Engleza na Gibraltaru, Britanci gube na tom referendumu...

Dobro nije sad bas Andaluzija Svedska, ali da smo sirotinja, to je pretenciozno tvrditi. Nakon Baskije, Katalonije, Madrida, Kantabrije, Navarre i Valencije, Andaluzija je najbogatija regija u Spanjolskoj.
Prvo. Gibraltarce ne bih nazvala ni Britancima, ni Španjolcima. Oni su, naprosto, Gibraltarci. S emotivnim/jezičnim naginjanjem prema GB ili Španjolskoj, al ekonomski prema GB.


Drugo, po pitanju Andaluzije, prvo šta mi je došlo pod ruku.

Andalucía, la comunidad más intensamente pobre de España
Najsiromašnija španjolska pokrajina.

I nešto iz andaluzijskih novina.
La pobreza en Andalucía es la más profunda de España
Andaluzijsko siromaštvo - najgore u Španjolskoj

Zadnje uređivanje antilles : 14.08.2013. at 00:31.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 01:34   #105
Quote:
Sloterdijck kaže: Pogledaj post
Gibraltar je ratni plijen iz napoleonskih ratova.Dalje od toga nije vazno,i Heraklova vrata ostaju u engleskim rukama.
Napoleon nije bio živ kada su dobili Gibraltar. Radi se o Ratu za španjolsko prijestolje. Rat se smatra među prvim svetskim ratovima jer se osim u Europi vodio i u Indiji te amerićkim kolonijama.

Uglavnom vodio se izmedju francuske odnosno.dinastije.Burbon i Habsburgovaca s druge strane. Borili su se koja ce strana postaviti naslijednika na kastiljsko prijestolje.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 03:38   #106
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Koliko strke oko jednog grebena. Mislim, ajde da je taj greben prikopcan za Veliku Britaniju, ali zaista ne znam sto ce im taj kamen par stotina kilometara daleko, koji je ionako u produzetku spanjolskog teritorija. Jel mi moze netko objasniti zasto Britanija i dalje drzi taj greben i koja joj je korist od njega? Uostalom, kako su uopce dosli u njegov posjed, buduci da nikad nisu imali svoju koloniju na teritoriju Spanjolske? Kako se dogodilo da imaju taj komad kamena tamo?
Sad cu ja tebi objasniti sokole moj
GB ima moju punu podrsku u svojatanju Gibratlara I po potrebi I podrsku u kaznjavanju Spanije ako ova narusi integritet GB na Gibratlaru.
Spanija nema nikakvo moralno pravo na Gibratlar.
Cinjenica da se ciganija oslobodila arapskog kolonijalizma nakon 800 godina a onda po prvoj prilici kolonizirala I zgazila kulturocidom a boga mi I genocidom dva kontinenta.
Sada propali cigani kmece nad Gibratlarom a ni na kraj im pameti ne pada da cak dva africka Gibratlara vrate Maroku.
Ciganska nacija na kvadrat. Dakle puna podrska GB a ako je potrebno I svaka moguca podrska od mene a mogu reci I muslimana generalno.
charry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 08:14   #107
Quote:
charry kaže: Pogledaj post
Sad cu ja tebi objasniti sokole moj
GB ima moju punu podrsku u svojatanju Gibratlara I po potrebi I podrsku u kaznjavanju Spanije ako ova narusi integritet GB na Gibratlaru.
Spanija nema nikakvo moralno pravo na Gibratlar.
Cinjenica da se ciganija oslobodila arapskog kolonijalizma nakon 800 godina a onda po prvoj prilici kolonizirala I zgazila kulturocidom a boga mi I genocidom dva kontinenta.
Sada propali cigani kmece nad Gibratlarom a ni na kraj im pameti ne pada da cak dva africka Gibratlara vrate Maroku.
Ciganska nacija na kvadrat. Dakle puna podrska GB a ako je potrebno I svaka moguca podrska od mene a mogu reci I muslimana generalno.
Tako je . Što bi Englezi Gibraltar vračali Španjolcima kad ga mogu kakvoj muslimanskoj braći sa sjevera Afrike u rekonkvisti Španjolske pod Islam (bolje takva rekonkvista Španjolske nego konkvista Engleske) . I onako se sad u Gibraltaru odazivaju na ime Britanci pardon Gibraltarci samo porijeklom sa sjevera Afrike , pogotovo što im se tek sad može očekivati porast kad Englezi otjeraju Španjolce s Gibraltara ko radnu snagu i prepuste ga pod upravu muslimanske braće sa sjevera Afrike .

Ali ne vidim nikakav problem za Španjolsku koja sad sve svoje nelegalne izbjeglice koji stignu u Europu uviijek može isporučiti na prekomorski teritorij neke otočne države zvane GB a koji nije ni unutar Shengena , pogotovo kad još tamo napravi tranzitni aerodrom koji bude mogao i kapacitetima pratiti prebacivanje izbjeglica na matično britansko kopno .


Uostalom ne može li sutra Gibraltar izlaskom Britanije ko otoka iz EU postati neovisni teritorij pod upravom Brisela i EU , s raspoređenom novostvorenom vojskom EU koja bude čuvala tjesnac od uzlaska kakvih Kineskih , Ruskih , Američkih , ili GB flotila u mediteran , što mu treba Španjolska ili GB ?

Zadnje uređivanje krnk : 14.08.2013. at 09:07.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 10:09   #108
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Prvo. Gibraltarce ne bih nazvala ni Britancima, ni Španjolcima. Oni su, naprosto, Gibraltarci. S emotivnim/jezičnim naginjanjem prema GB ili Španjolskoj, al ekonomski prema GB.


Drugo, po pitanju Andaluzije, prvo šta mi je došlo pod ruku.

Andalucía, la comunidad más intensamente pobre de España
Najsiromašnija španjolska pokrajina.

I nešto iz andaluzijskih novina.
La pobreza en Andalucía es la más profunda de España
Andaluzijsko siromaštvo - najgore u Španjolskoj
Andaluzija jeste druga po siromaštvu u Španjolskoj ali je ujedno jedna od najvećih pokrajina po površni, stanovništvu i ukupnom GDP-u (druga po površni, prva po stanovništvu, treća po ukupnom GDP-u). Prije krize je imala godinama najbrži rast u Španjolskoj, ima infrastrukturu bolju od većine regija u UK lol. Andaluzija će imati dugoročno visoku nezaposlenost no ne znači da je baš toliko jadna, Sevilja je recimo jedan od najjačih ekonomskih gradova u Španjolskoj ako ne i šire... I btw Gibraltar uspijeva namlatiti stotine miliona eura godišnje zbog turističkog buma u Andaluziji...
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:55   #109
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post

Uostalom ne može li sutra Gibraltar izlaskom Britanije ko otoka iz EU postati neovisni teritorij pod upravom Brisela i EU , s raspoređenom novostvorenom vojskom EU koja bude čuvala tjesnac od uzlaska kakvih Kineskih , Ruskih , Američkih , ili GB flotila u mediteran , što mu treba Španjolska ili GB ?
Naravno da ne može. Gibraltar je britanski i točka. Ode li Britanija iz EU, ode i Gibraltar. Potom se odmah ukida i ova sadašnja stopa PDV-a od 8% te se vraća univerzalna porezna stopa od 0%.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 14:11   #110
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Naravno da ne može. Gibraltar je britanski i točka. Ode li Britanija iz EU, ode i Gibraltar. Potom se odmah ukida i ova sadašnja stopa PDV-a od 8% te se vraća univerzalna porezna stopa od 0%.
Koja Britanija bi to otišla kad poslje odlaska Škotske iz nje ta država odlazi u ropotarnicu prošlosti , jasno Škotska bi u tom scenariju odlaska Engleske iz EU u paketu s Gibraltarom , Walesom i Sjevernom Irskom postala ekspresno priznati dio EU , pa baš ako bi jedine bile priznate ko samostalne države nasljednice GB unutar EU .


A sad jel bi u tom slučaju npr Bahami odlaskom GB u povijet postali 51. država USA to je drugo pitanje , u svakom slučaju za integraciju u istu nebi ni trebali učiti engleski kao npr Portorikanci .

Zadnje uređivanje krnk : 14.08.2013. at 14:16.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 14:25   #111
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Naravno da ne može. Gibraltar je britanski i točka. Ode li Britanija iz EU, ode i Gibraltar. Potom se odmah ukida i ova sadašnja stopa PDV-a od 8% te se vraća univerzalna porezna stopa od 0%.
Problem je da je Gibraltar samo načelno britanski, imaju oni svoj parlament i vladu, UK se brine o vanjskim stvarima i odbrani. Britanije u suštini ne bi imala ništa protiv da Gibraltar postane neovisna država - no Španjolska nema šanse da će to prihvatiti i to je u osnovi issue...
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:22   #112
Quote:
charry kaže: Pogledaj post
Sad cu ja tebi objasniti sokole moj
GB ima moju punu podrsku u svojatanju Gibratlara I po potrebi I podrsku u kaznjavanju Spanije ako ova narusi integritet GB na Gibratlaru.
Spanija nema nikakvo moralno pravo na Gibratlar.
Cinjenica da se ciganija oslobodila arapskog kolonijalizma nakon 800 godina a onda po prvoj prilici kolonizirala I zgazila kulturocidom a boga mi I genocidom dva kontinenta.
Sada propali cigani kmece nad Gibratlarom a ni na kraj im pameti ne pada da cak dva africka Gibratlara vrate Maroku.
Ciganska nacija na kvadrat. Dakle puna podrska GB a ako je potrebno I svaka moguca podrska od mene a mogu reci I muslimana generalno.
ovo tvoje o 'ciganiji' mi se ucinilo malo pretjerano na moment ...(a pogotovo jer su 'espanol' mi jako dragi ljudi opcenito i imam dosta frendova tamo, ljetujem stalno tamo etc etc) ---> kad pogledam zadnja zbivanja i sto...

nakon sto su iz Downing Street (vlada u Londonu) objavili jos prosli vikend da je UK vlada 'very disappointed' promasajem Spanjolske da ukloni nepotrebnu kontrolu na granici te da razmatra mogucnost da ih se s pravom i tuzi za to - Spanjoli odgovor na to je da ako ih UK tuzi europskom sudu oni ce uzeti slucaj u 'UN Security Council', da bi... quote:

'trazili podrsku od Argentine'!

('where it could seek the support of Argentine')

u svjetlu novih zbivanja onda fakat se slazem s tim tvojim remarkom da se ponasaju kao zadnji cigani.


jer kakve veze ima Argentina sa Gibraltarom ili s icim od toga - ama bas nikakve ofc.

ne samo da Argenitina nema veze s ovim nego cini se takva izjava je dokaz da Spanjolci svjesno i namjerno provociraju s tim odjednom pojacanim kontrolama na granici Gibraltara. bez ikakvog razloga, sa UK strane barem.

Zadnje uređivanje Grazia : 14.08.2013. at 17:45.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:28   #113
Nakon što je ratni nosač helikoptera HMS Illustrious jučer isplovio iz luke Portsmoutha, Velika Britanija je prema Gibraltaru poslala još jedan ratni brod HMS Westminster.

HMS Westminster heads to Gulf via Gibraltar
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:30   #114
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
jer kakve veze ima Argentina sa Gibraltarom ili s icim od toga - ama bas nikakve ofc.
Zbog Falklanda.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:34   #115
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Zbog Falklanda.
da, ocito ali kakve veze pak Falklands ima sa Spanjolskom? zasto uopce uvlace Falklands u ovo naposljetku.

(a Argentinci nisu pobjedili rat na Falklandu koji je bio krajem osamdesetih, nego izgubili - da su bili pobjednici u tom okrsaju jos- jos, ali ovako pogotovo mi nema smisla uvlaciti Argentinu u ovo. ako itko, mozda Maroko bi imao sto za reci glede pitanja, ne Argentina 'tri kontineta' udaljena, zar ne)

Zadnje uređivanje Grazia : 14.08.2013. at 17:52.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:59   #116
Španjolci se igraju vatrom, u slučaju sukoba zgazit će ih Britanija...vrlo jednostavno...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:09   #117
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Nakon što je ratni nosač helikoptera HMS Illustrious jučer isplovio iz luke Portsmoutha, Velika Britanija je prema Gibraltaru poslala još jedan ratni brod HMS Westminster.

HMS Westminster heads to Gulf via Gibraltar
To je sve dio jedne te iste flotille - da ne kažem "Armade"

U prvoj flotili sudjeluje 10 ratnih brodova, predvodi ih HMS Illustrios (nosač helikoptera, ali uz manje preinake može se pretvoriti i u nosača zrakoplova po potrebi), dok je HMS Westminster razarač i rezervni zapovjedni brod (u slučaju da se nešto dogodi Illustrious-u).

Ta je flotila trebala ići za Gibraltar i prije izbijanja krize, a onda u punom sastavu nastaviti za Kuvajt.

U međuvremenu su se planovi promijenili, dio brodova će ostati na Gibraltaru (ne kaže se koliko), ili će se donijeti odluka o sastavljanju još jedne flotile koja će se uputiti na Gibraltar samo radi Gibraltara, dok će ova ekipa nastaviti do Kuvajta u skladu sa ranijim planovima. Ta odluka biti će donešena do kraja ovog tjedna.

Dakle ovo isplovljavanje danas je samo dodatno isplovljavanje iste bojne flotile, budući da su brodovi koji je sastavljaju razmješteni u različitim lukama, sastaju se svi zajedno u vodama ispred Bristola i onda ne staju do Gibraltara.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:13   #118
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
da, ocito ali kakve veze pak Falklands ima sa Spanjolskom? zasto uopce uvlace Falklands u ovo naposljetku.

(a Argentinci nisu pobjedili rat na Falklandu koji je bio krajem osamdesetih, nego izgubili - da su bili pobjednici u tom okrsaju jos- jos, ali ovako pogotovo mi nema smisla uvlaciti Argentinu u ovo. ako itko, mozda Maroko bi imao sto za reci glede pitanja, ne Argentina 'tri kontineta' udaljena, zar ne)
Nema veze Falklandi sa Španjolskom več Španjolci podržavaju želju Argentinaca da vrate zapravo da uzmu Falklandske otoke pod svojim okriljem isto žele Španjolci uzeti Gibraltar. Zapravo žele da uzmu ono što nije njihovo. Ima tu puno sličnosti, obje nacije govore španjolski i pored svoje obale imaju ono što je pod britanskom upravom a žele ga vratiti ali stanovnici obje komadića zemlje ne daju, Španjolci i Argentinci to ne poštuju i jedni druge podržavaju jer 'zajedno su jači'. Ali ne mogu biti jači od V. Britanije.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:16   #119
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Španjolci se igraju vatrom, u slučaju sukoba zgazit će ih Britanija...vrlo jednostavno...
ahaaaa

http://www.murciatoday.com/images/ar...ge_2_large.jpg
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:26   #120
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Španjolci se igraju vatrom, u slučaju sukoba zgazit će ih Britanija...vrlo jednostavno...
iskreno, sad mi ih nije ni zao koa prije.

jer fakat mi se malo zgadila ova trenutna spanjolska vlada s onim da ako ih se tuzi ce ici 'trcati' Argentini i kme kme....kmecati da ih braca Argentina 'spasi i podrzi u appealu u UN'.

pa izgleda da si u pravu jer da misle da se sami mogu suprostaviti UK zar bi trazili podrsku ikoga, never mind Argentine.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.