Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2018., 22:56   #1
Negativni komentari izgleda

kako se nosite sa ovim? zasto to ljudi tj. zene rade drugim zenama.

znaci svaka od nas ima ogledalo i sve smo i te kako svjesne svojih fizickih mana. ali, vjerujem da svaka od nas ima neku tu prijateljicu, poznanicu, kolegicu, rodicu koja svaki put kad vas susretne negativno prokomentarise vas izgled.
upravo razmisljam da se sa jednom takvom prestanem druziti za sva vremena. isto kao da u nedostatku tema za razgovor smatra pogodnim da mi nalazi mane a znamo se godinama i nismo balavice.

kako odgovoriti? zasto to zene rade?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 23:08   #2
Pa iskreno, nisam bas sigurna da mogu zamisliti ovaj scenarij..mozes li dati konkretan primjer kako to izgleda? Ti ju pitas za misljenje o svom izgledu/odjeci ili sama tek tako sipa komentare?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 23:19   #3
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post

ali, vjerujem da svaka od nas ima neku tu prijateljicu, poznanicu, kolegicu, rodicu koja svaki put kad vas susretne negativno prokomentarise vas izgled.
Nema.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 23:30   #4
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
kako se nosite sa ovim? zasto to ljudi tj. zene rade drugim zenama.

znaci svaka od nas ima ogledalo i sve smo i te kako svjesne svojih fizickih mana. ali, vjerujem da svaka od nas ima neku tu prijateljicu, poznanicu, kolegicu, rodicu koja svaki put kad vas susretne negativno prokomentarise vas izgled.
upravo razmisljam da se sa jednom takvom prestanem druziti za sva vremena. isto kao da u nedostatku tema za razgovor smatra pogodnim da mi nalazi mane a znamo se godinama i nismo balavice.

kako odgovoriti? zasto to zene rade?
Dozivjela sam da me pitaju jedem li ista i slicno. Prije, ne bas u zadnje vrijeme. Islo mi je na zivce jer nije imalo veze s istinom.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 02:20   #5
Ja imam jednu super zgodu vezanu za ovu temu

Na mom vjenčanju mi je žena muževog kolege ničim izazvana rekla (dok smo im zahvaljivali na dolasku i poklonu): Super vam je bilo danas, ali ti si se baš udebljala! Prije si bila puno mršavija.

Nisam se bila udebljala niti sam prije toga bila mršavija. Uvijek sam slične, normalne kilaže. Nisam uopće na to reagirala jer se nisam ni snašla, a i danas ne znam koja bi reakcija bila primjerena ni što osobu potakne da (nedebeloj ) mladenki na dan njenog vjenčanja iz čista mira kaže da je debela

Isto tako poznajem curu koja je prirodno jako mršava. Inače nije neka ljepotica blago rečeno, ali ima tu manekensku mršavost i visinu. Cijeli život komentira tuđu debljinu, celulit i sl. Prvo pitanje kad je sretneš je: A jesi se ti to malo udebljala?
I uda se ona za visokog kršnog čovjeka i rodi dvije jako debele djevojčice. Baš ono ogromne od rođenja. Sad su već školarke i još uvijek su jako debele. Podsjećaju me na djecu Gabrielle Solis iz Kućanica. Žao mi je djevojčica, ali svaki put kad se sjetim njenih podjebavanja bude mi komično. Šta ti je karma
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 02:30   #6
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Ja imam jednu super zgodu vezanu za ovu temu

Na mom vjenčanju mi je žena muževog kolege ničim izazvana rekla (dok smo im zahvaljivali na dolasku i poklonu): Super vam je bilo danas, ali ti si se baš udebljala! Prije si bila puno mršavija.

Nisam se bila udebljala niti sam prije toga bila mršavija. Uvijek sam slične, normalne kilaže. Nisam uopće na to reagirala jer se nisam ni snašla, a i danas ne znam koja bi reakcija bila primjerena ni što osobu potakne da (nedebeloj ) mladenki na dan njenog vjenčanja iz čista mira kaže da je debela

Isto tako poznajem curu koja je prirodno jako mršava. Inače nije neka ljepotica blago rečeno, ali ima tu manekensku mršavost i visinu. Cijeli život komentira tuđu debljinu, celulit i sl. Prvo pitanje kad je sretneš je: A jesi se ti to malo udebljala?
I uda se ona za visokog kršnog čovjeka i rodi dvije jako debele djevojčice. Baš ono ogromne od rođenja. Sad su već školarke i još uvijek su jako debele. Podsjećaju me na djecu Gabrielle Solis iz Kućanica. Žao mi je djevojčica, ali svaki put kad se sjetim njenih podjebavanja bude mi komično. Šta ti je karma
eh upravo sam na ovo mislila.
moj primjer: sjedjmo na kavi nas dvije...ugodno caskamo...kad u pola razgovora ona meni " jao jest ti lice bubuljicavo, vidi ti tih tackica" a zna da godinama vodim bitku sa aknama.
ili isto tako nicim izazvana " ne znam sto si se toliko izborala oko ociju" a obje imamo po 40 godina
ili jos gore, drugoj prijateljici koja je imala nesreću i povrijedila nogu " bome se vidi da dobro sepas"
dalje isto na jednom vjencanju, jedna druga osoba je mladoj rekla " nabadala si na onim stiklama ko frankestajn" ...

i jos gro primjera. ja ne razumijem sta zele postici s tim komentarima. eto molim da me neko prosvijetli!
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 07:33   #7
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
eh upravo sam na ovo mislila.
moj primjer: sjedjmo na kavi nas dvije...ugodno caskamo...kad u pola razgovora ona meni " jao jest ti lice bubuljicavo, vidi ti tih tackica" a zna da godinama vodim bitku sa aknama.
ili isto tako nicim izazvana " ne znam sto si se toliko izborala oko ociju" a obje imamo po 40 godina
ili jos gore, drugoj prijateljici koja je imala nesreću i povrijedila nogu " bome se vidi da dobro sepas"
dalje isto na jednom vjencanju, jedna druga osoba je mladoj rekla " nabadala si na onim stiklama ko frankestajn" ...

i jos gro primjera. ja ne razumijem sta zele postici s tim komentarima. eto molim da me neko prosvijetli!

šta žele postići? da se ti osjećaš gore, jer se tad one osjećaju bolje. toliko je jednostavno.
kako se nositi? tako što ćeš joj idući put na takav komentar odgovorit nek se nosi u tri lepe pičke materine tako nezrela, plitka i jadna i odeš bez puno rasprave.

šta će ti jedna takva osoba u životu? koje to nenadjebive kvalitete ima da bi ti se isplatilo slušati analizu tvojih prišteva, nogu i kilaže?
odjebi to moš za početak proučiti susjedni topic o stavljanju sebe na prvo mjesto.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:13   #8
Nikako mi to nije jasno. Nikako!
Masu puta sam se susrela s takvim komentarima i smatram ih bezobraznim i zlobnim...
Isto tako mislim da se takvim ljudima treba nešto fino uzvratiti, u stilu da gledaju svoja posla, nauče se pristojnosti, ne komentiraju nešto o čemu i ne znaju puno i tako to... jer sve dok šutimo oni će po svom... No jbg i mene najčešće nađu nespremnu.

Primjer kojeg sam se sjetila: Imala sam prije godinu dana fazu kad sam dosta smršavila - ali nisam nikad bila debela, samo se eto silom prilika dosta toga istopilo još dodatno. I dođem kod svoje šogorice kod koje dolaze kolegice s posla, koje ja pak znam iz neke srednjoškolske faze, iz šireg kruga ljudi.
Pozdravimo sem jedna je zbunjena tko sam ja... i kaže joj šogi tko sam... a ova: ajme kako je mršava!
ja cijelo vrijeme stojim korak od nje jel
i kao bila sam valjda king kong prije

Mislim, to je kamilica, ali pričati o mojoj kilaži kao da me nema tamo mi je bilo onak
svemirska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:31   #9
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
kako se nosite sa ovim? zasto to ljudi tj. zene rade drugim zenama.

znaci svaka od nas ima ogledalo i sve smo i te kako svjesne svojih fizickih mana. ali, vjerujem da svaka od nas ima neku tu prijateljicu, poznanicu, kolegicu, rodicu koja svaki put kad vas susretne negativno prokomentarise vas izgled.
Nema svaka od nas takve "prijateljice".

Da i netko dođe i kaže, ako mi je osoba bitna i daje konstruktivnu kritiku, razmislila bih što mi govori.
ako priča jer joj zrak ide preko glasnica, nek se odbije ko od teflona

Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Ja imam jednu super zgodu vezanu za ovu temu

Na mom vjenčanju mi je žena muževog kolege ničim izazvana rekla (dok smo im zahvaljivali na dolasku i poklonu): Super vam je bilo danas, ali ti si se baš udebljala! Prije si bila puno mršavija.

Nisam se bila udebljala niti sam prije toga bila mršavija. Uvijek sam slične, normalne kilaže. Nisam uopće na to reagirala jer se nisam ni snašla, a i danas ne znam koja bi reakcija bila primjerena ni što osobu potakne da (nedebeloj ) mladenki na dan njenog vjenčanja iz čista mira kaže da je debela
:

jao, žao mi je. Ne znam što bih rekla.
Pitala ju jel ona to mladenki na dan vjenčanja priča da je debela? možda uzeti mikrofon i to podijeliti sa salom?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:32   #10
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
šta žele postići? da se ti osjećaš gore, jer se tad one osjećaju bolje. toliko je jednostavno.
kako se nositi? tako što ćeš joj idući put na takav komentar odgovorit nek se nosi u tri lepe pičke materine tako nezrela, plitka i jadna i odeš bez puno rasprave.

šta će ti jedna takva osoba u životu? koje to nenadjebive kvalitete ima da bi ti se isplatilo slušati analizu tvojih prišteva, nogu i kilaže?
odjebi to moš za početak proučiti susjedni topic o stavljanju sebe na prvo mjesto.
Potpis na odgovor...
Mislim da bih ja ovo slanje u pm zadržala u sebi, doduše
No svakako bih rekla da takve komentare smatram nepotrebnima, nezrelima, površnima i pitala bi ih šta su time mislile postići....

Sad sam se sjetila da sam u trudnoći doživjela od dvije žene (ne istovremeno) s čijim kćerima se družim da su me pri pozdravljanju na ulici zaustavile i jasno rekle da me moraju osmotriti sa svih strana da bi vidjele koliko sam se udebljala...ostala sam frapirana...
Da to nisu žene u godinama i da im se ne družim s kćerima sigurno bi im odbrusila.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:33   #11
Takve niposto slati u tri lepe! Samo im vratiti istom mjerom. To je najbolji lijek za takve. Nadji joj neke fizicke nedostatke, pozeljno nesto na sto je jako osjetljiva, i opleti. Nema sanse da ju to nimalo ne pogodi. A kad ostvaris cilj i sjebes joj samopouzdanje kao sto je vjerojatno i ona tebi, prestani se druziti s njom.
Azola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:37   #12
Njima je samopouzdanje već sjebano, da nije, ne bi to radile.
Ja bih okrenula na "psihoanalizu" i ispitavala ih malo o njihovim kompleksima, korijenima potrebe za vrijeđanjem tuđeg izgleda, jesu im u djetinjstvu govorili da su lijepe malo previše pa misle da im je to jedina vrijednost ili premalo pa si pokušavaju to potvrditi i tako.
Jednom kad kreneš s tim, ljudi se zaprepaste i samo razjape usta. I brzo nauče da im nije pametno komentirati ti izgled u facu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:43   #13
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
možda uzeti mikrofon i to podijeliti sa salom?
Ovo bi bilo predobro.

A to je sve jad u suštini.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:44   #14
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Njima je samopouzdanje već sjebano, da nije, ne bi to radile.
Ja bih okrenula na "psihoanalizu" i ispitavala ih malo o njihovim kompleksima, korijenima potrebe za vrijeđanjem tuđeg izgleda, jesu im u djetinjstvu govorili da su lijepe malo previše pa misle da im je to jedina vrijednost ili premalo pa si pokušavaju to potvrditi i tako.
Jednom kad kreneš s tim, ljudi se zaprepaste i samo razjape usta. I brzo nauče da im nije pametno komentirati ti izgled u facu.
Ne razumiju takve taj jezik. Dok ne osjete na svojoj kozi, nece se promijeniti. Dakle, ili se totalno distancirati (ako si tip koji nema hrabrosti vratiti istom mjerom), ili joj suptilno ukazati na njene mane, smireno (niposto ne pokazati ljutnju), i onda se prestati druziti s njom. Takvi ljudi su navikli da im se nitko ne suprostavlja.
Azola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:46   #15
Baš jad. Sva sreća nemam takvih oko sebe niti mi pada na pamet drugima to raditi. Što je ljudima pobogu?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:49   #16
Rekla bih joj ja imam bubuljice po licu, ti imaš ružne crte lice, što sad, ne možemo bit savršeni. Inače takve osobe zaobilaznim u širokom luku, a kamo li da se druži sa njima.
LunaLoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:50   #17
Treba imati spreman odgovor na takve stvari.
Nešto općenito što se može referirati na većinu, više u smjeru "gledaj svoja posla i nauči se pristojnosti te počni od sebe"

Meni najčešće tek kasnije dođu zgodni odgovori na pamet
svemirska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 09:59   #18
Imam jednu kolegicu koja je poprilično nesigurna osoba, i što se tiče izgleda i općenito...
Problem je što ona sama ostale 'pirana' zapitkuje kakva mi je frizura, kakva mi je boja kose, kako bi mi stajao ovakav ruž...bude mi ju malo žao nakon rafala da joj je kosa beživotna, boja kose bezlična, da su joj usta premalena za takvu nijansu ruža, no zbilja je i dosadna i nikako ne kužim kako dosad sama nije naučila lekciju
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 10:06   #19
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
kako odgovoriti?
Kažeš joj, A gle, draga, netko je ružan a netko zločest, kako kome grah padne
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 10:06   #20
Quote:
Azola kaže: Pogledaj post
Takve niposto slati u tri lepe! Samo im vratiti istom mjerom. To je najbolji lijek za takve. Nadji joj neke fizicke nedostatke, pozeljno nesto na sto je jako osjetljiva, i opleti. Nema sanse da ju to nimalo ne pogodi. A kad ostvaris cilj i sjebes joj samopouzdanje kao sto je vjerojatno i ona tebi, prestani se druziti s njom.

meni ne bi palo na pamet spuštat se na tu razinu. čemu?
ako ona mentalno ima 5 ipo godina i vrh joj je prijateljici govorit ružna si da bi se ona osjećala ljepše, zašto da i od sebe napravim petogodišnjakinju? da bi joj rekla - ti si ružnija za plus jedan pik moja sreća stop?

u tri lepe, figurativno ili ne, meni je učinkovitije. i troši bitno manje energije

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kažeš joj, A gle, draga, netko je ružan a netko zločest, kako kome grah padne
ovo mi je elegantnije. još uz ovaj stav i ton:
makake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.