Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2014., 09:00   #21
Quote:
racunajnamene kaže: Pogledaj post
Menu su moji pricali da je na televiziji dominirao saljivi srpski humor.
ovo bi trebalo razjasniti da ne bude zabune, nije dominirao zato sto ga je neko forsirao ( pa davale su se mnoge komicne serije i drugih tv centara) , vec zato sto su scenaristi kao Radivoje Lola Djukic i Novak Novak, nesto kasnije Sinisa Pavic, znali napisati odlicnu radnju, jednostavno se tako poklopilo da je to odgovaralo najvecem broju gledalaca.
mladomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 06:14   #22
tv zagreb- osamdesete
60 % hrvatska
30 % srbija
10 % ostali

informativni program

dnevnici u 1930 prek tjedna i u subotu zagrebački
vijesti zagrebačke
zagrebačka panorama

nedjeljom su se rotirale republike i pokrajine s tim da je priština pričala na srpskom a skopje i ljubljana bi istovemeno išle na drugom(slovenski i makedonski)

posebna poslastica je bila kad je na red došla priština jer je vođen toliko amaterski da je bila komedija za gledat

subotom rano popodne "Jugoslavijo, dobar dan" emisja za jugoslave na privremenom radu u sr njemačkoj

kasnije redovni sedam tv dana , danas je to emisija "iza ekrana"(tv zagreb)

sportski program

eurogol četvrtkom (golovi s utakmica kupa uefa, kupa prvaka i kupa kupova , sportska subota, sportski pregled nedjeljom po ključu ali bez skopja , prištine i ljubljane

nedjeljom cijelopopodnevna sportska na drugom , prijenosi , prilozi razgovori , strani glazbeni spotovi - po ključu zagreb /beograd (sezam)
u to vrijeme na prvom sastanak bez dnevnog reda tv zagreb

ponedjeljkom 90 minutna sportska emisija bez ključa (samo tv zagreb) tako da nisam ni znao da po prošle godine da je postojao beogradski indirekt

utakmice jugoslavije i neke važne međunarodne što se spikera tiče opet po ključu zagreb-beograd-sarajevo-novi sad- titograd

subotom rano popodne na drugom prenos jedne utakmice jugoslavenske nogometne lige , malo kasnije i košarkaške (u poluvremenu gustav)

kvizovi

brojke i slova prek tjedna (samo tv zagreb)

četvrtkom

kviskoteka-tv zagreb -za cijelu jugoslaviju
kuda plovi ovaj brod- novi sad

dječije emisije nedjeljom ujutro

nedjeljni zabavnik -sarajevo
muzički tobogan - novi sad

dozvolite da se obratimo
- nedjeljom ujutro na drugom ( u terminu današnje svete mise) opet po ključu svaki put iz drugog centra malo priloga o jna a na kraju partizanski film ili serija tipa povratak otpisanih (bez ključa to je sve bilo utopljeno u jrt)

subota popodne je bila rezervirana za tv serije isključivo iz tv zagreba ( nepokoreni grad,kuda idu divlje svinje , malo misto, gruntovčani , kapelski kresovi,tada već sve u reprizi)

na drugom subotom između tekmi bi se uvukao mupet show

tv serije nedjeljom nakon dnevnika -po ključu trajale bi 12, 13 epizoda znači par mjeseci a onda bi na red došla druga iz nekog drugog tv centra
(velo misto, putovanje u vučijak, kiklop, kože, sivi dom, đekna ,kamiondžije, vuk karadžić,vruć vetar, pop ćira i pop spira, bolji život)


noćni program

ljeti program plus tv -zagreb (mućke , allo allo, alf, erotske priče)
zima- beogradski "uvek s vama ", kasnije "boja noći"(electric blue, sledge hammer)
proljeće - sarajevski "i noć i dan "(cosby show, leteći cirkus monty pytona, klinika swarcvald )

jutarnji obrazovno dječiji program prek tjedna

tv kalendar zagreb, serija tipa - , jelenko ,ne daj se floki, smogovci superbaka, arabela obrađena titlom u tv zagrebu-poštanski sandučić tv zagreb -nešto tipa ante peterlić o filmu- tv zagreb tv vrteška (zagreb, grga i vrabec) - mali svijet (tv zagreb) alles gute (njemački jezik tv zagreb) vrijeme za bajku(tv zagreb) follow me (engleski jezik)

branko kockica -kolariću paniću, vukov ćošak(tv beograd) poletarac (
tv beograd) (tv beograd)opstanak sinhronizacija beograd , mak i zak (tv sarajevo)sve prožeto kratkim (zekoslav mrkva, pink panter)crtićima sinhronizacija uglavnom fifti fifti zagreb /beograd ( ako je bila potrebna)


dulji crtani film nedjeljom prije dnevnika s isključivo tv zagreb sinhronizacijom
-štrumfovi, bipsići, sport bili, he man

strane serije koje su išle petkom u 20:00 titl isključivo na hrvatskom (na tajnom zadatku, kriminalističke priče , dempsey and makepeace , poroci miamija)
ponedjeljkom navečer na drugom - dinastija, ptice umiru pjevajući , bolnica na kraju grada

dokumentarni program

-subotom popodne redovno
"srdačno vaši"(tvz)

jednom dnevno odvrtile bi se i tzv. videostranice tako da bi desetak minuta klizila traka s informacijama u obliku u kojem ih danas možemo naći na teletextu

zabavni program
- prije dnevnika Stevo i Oliver uz male tajne i Vegetu(tv zagreb)
-ljeti jadranski susreti, igre bez granica
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 09:58   #23
Cini mi se da nitko nije spomenuo emisiju " Dozvolite da se obratimo", ili barem mislim da se tako zvala Sve u svemu emisija o JNA koja je išla nediljom ujutro. Emisija je naravno bila propagadna s ciljem veličanja JNA ali opet dalo se tu šta god zanimljivog pogledat. Često su prikazivali JRZ, snimke brišućeg leta, akrobacije i sl, osim toga dio misije bi bio posvećen i vojnoj tehnologiji što je isto bilo zanimljivo...

To je već bilo spominjano na jednom topicu, u drugoj polovici 80-ih je prikazivana Dinastija, to je bio pravi fenomen, država bi stala dok bi se serija prikazivala. Sve je to pomalo čudno jer kapitalističkije serije od Dinastije ne može biti Čak si u USA bili začuđeni tolikom popularnošću, zvijezde Dinastije su nekoliko puta posjetile Jugoslaviju( Dubrovnik i Opatiju) što je tada bilo medijski vrlo popraćeno..
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:36   #24
evo i teme starih rasporeda programa

https://www.forum.hr/showthread.php?t=483894
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:03   #25
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Cini mi se da nitko nije spomenuo emisiju " Dozvolite da se obratimo", ili barem mislim da se tako zvala Sve u svemu emisija o JNA koja je išla nediljom ujutro. Emisija je naravno bila propagadna s ciljem veličanja JNA ali opet dalo se tu šta god zanimljivog pogledat. Često su prikazivali JRZ, snimke brišućeg leta, akrobacije i sl, osim toga dio misije bi bio posvećen i vojnoj tehnologiji što je isto bilo zanimljivo...

To je već bilo spominjano na jednom topicu, u drugoj polovici 80-ih je prikazivana Dinastija, to je bio pravi fenomen, država bi stala dok bi se serija prikazivala. Sve je to pomalo čudno jer kapitalističkije serije od Dinastije ne može biti Čak si u USA bili začuđeni tolikom popularnošću, zvijezde Dinastije su nekoliko puta posjetile Jugoslaviju( Dubrovnik i Opatiju) što je tada bilo medijski vrlo popraćeno..
Dodao bih i emisiju o JNA i vojsci koju je radila tv Zagreb a ponekad se rotirala sa emisijom tv Beograd, emisija se zvala Danas za sutra, cini mi se da ju je vodio Mladen Trnski, takodje u Dozvolite da vas OBRLATIMO, nije uvijek isao domaci film, nekad bi se zalomio i strani ratni, sto se tice Dinastije, ona nije isla u drugoj polovici osamdesetih nego ako se ne varam vec 1984.
mladomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:05   #26
U pocetku je bila samo "Dozvolite da se obratimo". Kasnije su sve republicke televizije su imale svoje emisije o odbrani i JNA. Televizije su se rotirale i svake nedelje drugo studijo je pripremalo "vojnu" emisiju. Emisija koju je TV Skoplje pripremala zvala se "Site vo odbrana i zastita" ili tako nesto.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 21:54   #27
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
U pocetku je bila samo "Dozvolite da se obratimo". Kasnije su sve republicke televizije su imale svoje emisije o odbrani i JNA. Televizije su se rotirale i svake nedelje drugo studijo je pripremalo "vojnu" emisiju. Emisija koju je TV Skoplje pripremala zvala se "Site vo odbrana i zastita" ili tako nesto.
zvala se "Сите сме одбрана" (Site sme odbrana)
snop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:03   #28
Da li je tko pomenuo seriju "Opstanak" ? Vrtila se u prijepodnevnim satima radnim danom u okviru skolskog programa! Bio sam prikovan uz tv! Najveci negativac uDinastiji bio Steven... ljubitelj muskaraca! ;-) Meni najveca glupost od crtica bi HE Man...sive lobanje silom...glup do boli! Sport Bily crtic se dosta vrtio i Strumpfovi! Pa maratonske sjednice kongresa CK KP YU...kad je bio Markovic spasavao dinar...Sabor je mila majka za njih!
blau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:20   #29
Jako bih volio odgledati Smogovce. Bili su fenomenalni Vragecovi.
bubica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:39   #30
Ako se ne varam, jutarnji školski program tv Beograda (tu je bio i Opstanak) je počinjao nakon onog TV Zagreba. I sadržavao je dosta dokumentaraca o srpskoj povijesti.
Govorim o kasnim 70-ima i ranim 80-ima, dok sam još išao samo u popodnevnoj smjeni u školu.

A bilo je i ovo: https://www.youtube.com/watch?v=sboen2lffa8
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:43   #31
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Cini mi se da nitko nije spomenuo emisiju " Dozvolite da se obratimo", ili barem mislim da se tako zvala Sve u svemu emisija o JNA koja je išla nediljom ujutro. Emisija je naravno bila propagadna s ciljem veličanja JNA ali opet dalo se tu šta god zanimljivog pogledat. Često su prikazivali JRZ, snimke brišućeg leta, akrobacije i sl, osim toga dio misije bi bio posvećen i vojnoj tehnologiji što je isto bilo zanimljivo...
Imala se tada čime kurčiti JNA, treća sila Europe ako ne računamo SSSR. Prema tome neznam u čemu je problem.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:45   #32
Quote:
mladomir kaže: Pogledaj post
ovo bi trebalo razjasniti da ne bude zabune, nije dominirao zato sto ga je neko forsirao ( pa davale su se mnoge komicne serije i drugih tv centara) , vec zato sto su scenaristi kao Radivoje Lola Djukic i Novak Novak, nesto kasnije Sinisa Pavic, znali napisati odlicnu radnju, jednostavno se tako poklopilo da je to odgovaralo najvecem broju gledalaca.
Joj Siniša Pavić je genijalan

A inače, generalno, i danas je srpski humor neusporedivo bolji od hrvatskog humora. Općenito, gluma je njihova meni uvijek bila sto puta bolja.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:59   #33
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
A inače, generalno, i danas je srpski humor neusporedivo bolji od hrvatskog humora. Općenito, gluma je njihova meni uvijek bila sto puta bolja.
A zasto onda niko ne voli da cita Alana Forda na srpskom,vec iskljucivo na hrvatskom? (bar ovde u Srbiji)

Ja se secam tokom 80tih da su bila samo dva programa,prvi i drugi......e sad, pravili su tv program i iz Beograda i iz Zagreba........legendarni crtac BALTAZAR su sihnronizovali samo Hrvati,a i ovde u Srbiji je bio omiljen i kultni kviz KVISKOTEKA sa Oliverom Mlakarom
Zrakomlatski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:17   #34
e sinkronizacije su druga priča, one su bolje hrvatske
ne mogu zamisliti da crtiće iz djetinjstva gledam sa srpskom sinkronizacijom. Valjda sam zavolio naše glasove

ali gluma, filmovi..Srbi
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:08   #35
Za crtice se slazem, no bilo je iznimki. Recimo, sarajevska sinkronizacija Eustahija Brzica je daleko bolja od zagrebacke.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 21:02   #36
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
A zasto onda niko ne voli da cita Alana Forda na srpskom,vec iskljucivo na hrvatskom? (bar ovde u Srbiji)

Ja se secam tokom 80tih da su bila samo dva programa,prvi i drugi......e sad, pravili su tv program i iz Beograda i iz Zagreba........legendarni crtac BALTAZAR su sihnronizovali samo Hrvati,a i ovde u Srbiji je bio omiljen i kultni kviz KVISKOTEKA sa Oliverom Mlakarom
Dragi moj dečko, Baltazara su Hrvati stvorili, a ne sinkronizirali.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 22:43   #37
išli su i crtani sinhronizirani na srpski za nas u sklopu jutarnjeg školskog programa, tako smo imali duška dugouška sa simićem u 10:35 i zekoslava mrkvu u 19:15

"opstanak " je bio u potpunosti sinhroniziran na srpski isto, i cijela "posljednja oaza" koja je snimana u kopačkom ritu

tv drame ponedjeljkom su išle po ključu , kao i serije ,recimo inspektor vinko, petrijin vjenac , đekna , kože , sivi dom pa ukrug , zagreb,sarajevo, beograd ,titograd, novi sad
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:03   #38
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
e sinkronizacije su druga priča, one su bolje hrvatske
ne mogu zamisliti da crtiće iz djetinjstva gledam sa srpskom sinkronizacijom. Valjda sam zavolio naše glasove

ali gluma, filmovi..Srbi
Rz Brzotrz i At Strašnomlat
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.