Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2016., 23:06   #141
Isto kao što cvac pod nije doping..

__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 01:05   #142
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
sharapova vjerujem ispravno spekulira da skoro svi (bar svi vrhunski) uzimaju ponešto. razlog njenog pada na testu je greška u koracima, a ne činjenica da je uzimala nešto. na kraju, da je saznala na vrijeme, prestala bi to uzimati, uzimala bi nešto drugo, i sve bi bilo u redu

i sad će je netko kritizirati, a da nema pojma koliko drugih i tko sve je kompromitiran jednako. neki vjerojatno i više

po meni ti sportaši koji kritiziraju druge sportaše griješe. mladenovićka možda sama uzima nešto što će sutra prekosutra biti na listi, a da možda niti najmanje nije svjesna da je to zapravo doping. pa nek bude hrabra i veli da jede samo prirodnu hranu i da ne uzima nikakve suplemente, lijekove i ino (na stranu vitamini)

svi oni uzimaju razne suplemente, da bi mogli dati više na terenu. jer, jebiga, ako ne uzmeš, popišat će te oni koji uzimaju. pa se ti takmiči
Da budem jasna - ja ne kazem da Mariju treba kazniti za uzimanje lijeka prije 2016, niti da tu prijasnju uporabu treba uopce uzeti u obzir pri odredivanju kazne. Nikada se ne zalazem za retroaktivne penale. I cak ne kazem da se ne moze razumjeti uzimanje sredstava za poboljsavanje igre u sportu tako brutalnom i stresnom kao tenis, pogotovo kada ti se cini da ces, ako se ne budes dopingirao, zaostajati za drugima koji se dopingiraju pod normalno....Ali Mladenovic nije kompromitirana, nije pala ni na jednom testu a ni rezultati joj nisu nista posebno, je li tako - tako da mislim da se da zakljuciti da je cista i da je kao takvu frustrira cinjenica da je netko drugi mozebitno imao nefer prednost, pa makar ta prednost i bila tehnicki legalna prije 2016.

Javna ljutnja obicno nije dobra stvar i vjerojatno bi bilo mudrije da je iskreno misljenje podijelila iskljucivo doma s mamom, ali sama cinjenica da sudi stvari kako sudi je ne cini ni glupom ni zlom.

I ne stoje vam uopce usporedbe s aspirinom, Novakovom komorom itd....Aspirin je tableta u sirokom opticaju i da se kupiti bez ikakve lijecnicke skripte, u bas svakoj farmaciji. Da je sutra zabrane, bilo bi sasvim razumljivo da netko ispadne kompromitiran kad je tako lako dostupna i tako cesto u uporabi! Marijin lijek, s druge strane, je ovdje bio zabranjen - ona se svojski morala pomuciti da ga dobije. Ako je stvarno bila rijec o cisto prevencijskoj mjeri, ma stvarno tesko mogu vjerovati da bas u ovoj zemlji nije mogla naci legalni ekvivalent koji bi joj takoder stitio srce - pa Amerikanci boluju od srcanih tegoba vise nego cesto i bar je ovdje farmacija proizvela sto mogucih rjesenja. A ako nije....

A sto se komore tice, pa Novak je o tome otvoreno pricao i to nije nikakva tajna. Tesko da bi se o tome brbljalo da je rijec o necem losem sto bi trebalo (ili ce) biti u skoroj buducnosti zabranjeno.

Ali bez obzira, ako se uspostavi da je lijek uzimala prema uputama, tek par tjedana jednom ili dva puta na godinu, ajde i nekako.....ali sumnjam.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:26   #143
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ali Mladenovic nije kompromitirana, nije pala ni na jednom testu a ni rezultati joj nisu nista posebno, je li tako - tako da mislim da se da zakljuciti da je cista
ne, ne da se to zaključiti, to možeš pretpostaviti...i potencijalno pogriješiti

pitanje za tebe: da li su anabolički steroidi, ili epo, bili doping i prije nego su došli na listu zabranjenih supstanci?

ovdje možemo posegnuti za definicijama. ali za mene osobno nema sumnje, radi se o dopingiranju, jednako prije zabrane kao i poslije zabrane. sad, ti možeš pravilima reći ok, nećemo kažnjavati ako je bilo prije zabrane čak i ako bi imali dokaz, isključivo poslije, i to je ok

ako prihvatiš da nije loša praksa isključivo se ravnati po listama što je zabranjeno a što dozvoljeno, već uopće ideja da se preko neke tamo kemije idu povećavati vlastite sposobnosti, i natjecati se s drugima (koji možda razmišljaju jednako, ali možda su i pošteni), po meni tu u listu kompromitiranih to uključuje već daleko veći broj sportaša nego što će ikad službeno biti povezan s dopingom. jer ako dobro paze što rade, i uz malo sreće, nikad neće biti pozitivni na zabranjenu supstancu. taman im krvne slike bile od iste kemije toliko isfabricirane da je svakom u wada labosu bilo jasno da to nema veze s prirodom

što je onda varanje? uzimanje s liste nedopuštenih sredstava, ili uopće posizanje za kemijom radi popravljanja rezultata?

ja ne ulazim oko mladenovićke, moj stav je ne znam. ali prilično sam ziher da prosječni sportaš neće imati protiv uzimanja dozvoljenih sredstava (jer znam kakvo je otprilike moralno stanje u društvu). pa lako je samom sebi predstaviti da ono što nije nedozvoljeno, nije niti doping. i samom sebi sportaš je čist ko suza. a još lakše ako je trener taj koji slaže neke tamo 'cedevite', a sportaša nije previše niti briga. sve zapravo ovisi koliko netko sam brine o sebi, a koliko netko iz okoline bude taj koji brine o njemu, a ovaj to fino prepusti, i fokusira se na sport
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:30   #144
što hoću reći još

možda je šarapova bila doista i iskreno uvjerena da uzimajući nešto što je (mislila da je) dozvoljeno, ne radi ništa loše. ma koliko toga trošila. jer nesvijest i samozavaravanje su prilično moćni. vjeruješ u ono u što želiš vjerovati. jednako kao što mi želimo tipično vjerovati jel netko kriv, ili nije, jel namjerno uzimao, ili nije. to je zapravo dio iste dijagnoze, humanog roda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 01:04   #145
http://slobodnadalmacija.hr/sport/vo...tna-suspenzija
safin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 07:55   #146
Neverovatno je da je 10 ruskih sportasa od kad je meldonium stavljen na listu zabranjenih medikamenata uhvaceno u njegovom koriscenju. Jedini zakljucak mi je da se on sistemski koristi u Rusiji, da je to dignuto na drzavni nivo a da neko u njihovoj antidoping organizaciji nije odradio posao i obavestio zainteresovane sportase, da li zbog privatnih razloga (otaljavanje drzavnog posla) ili opet iz neke osvete. Nesto u tom stilu je izjavio i Putin- neko nije odradio svoj deo posla. A spotasi i treneri su se opustili, znaju sta koriste ali ne preduzmaju nista, ne prate da li je njihov medikament na listi zabranjenih jer to sistem radi umesto njih.

Neki moji poznanici u ovome vide teoriju zavere, jos jednu vrstu specijalnog rata koju Britanci sprovode protiv Rusa, vec godinama Sebastian Coe recimo peni protiv ruskih sportasa ali ja mislim da je u pitanju ipak samo nemar drzavnog cinovnika, ima drzavnu placu pa ga zabole da svoj posao obavlja valjano i na vreme ili u krajnjem slucaju osveta nekoga ko nije dobio svoju isplatu ispod stola.
LionsGate is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 02:02   #147
ocekivano misljenje Rogera sa kojim se apsolutno slazem. jednostavno jedino razumno je retrogradno kaznjavanje za sve koji uzmaju nesto sto se tek kasnije pokaze i dokaze kao doping.

Roger Federer pred pocetak turnira u Miamiu na konferenciji za stampu izmedju ostalog kaze:

"I still believe we should keep blood samples for 10
years, store them, let athletes and tennis players know
that's the case. You could be punished retroactively"
__________________
"Have you ever considered any real freedoms? Freedoms from the opinion of others... even from the opinions of yourself."
gradskodete is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 12:50   #148
Slažem se.
Također, mislim da bi se isto trebalo primijeniti i na kojekakve komore.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 17:12   #149
http://www.itftennis.com/news/231175.aspx
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 17:31   #150


Jos i ovo





Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:05   #151


Ew.

Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:11   #152
koma
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:18   #153
ahahah, da li je ITF normalan ? U dobu kada gube troje najvecih imena (Rafi je drugi tjedan na GS super rez, Fedu je vec sestu sezonu Djokovic na GS nepremostiva prepreka, a Sereni je opet crveni tepih vazniji od teniskog terena, gubi GS-ove od Vinci, Kerber i Mugi, igracice koje 2014. jedva pokriju +8.5 hendikep) oni zavrse karijeru najpoznatijoj i najutjecajnijoj sportasici (ne teniserki, sportasici) svih vremena :klap: I to radi jednog odigranog turnira s nedozvoljenom supstancom :klap:

Pozz.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:26   #154
Zenski tenis vise ne postoji

Pozz.
Luka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:37   #155
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
ahahah, da li je ITF normalan ? U dobu kada gube troje najvecih imena (Rafi je drugi tjedan na GS super rez, Fedu je vec sestu sezonu Djokovic na GS nepremostiva prepreka, a Sereni je opet crveni tepih vazniji od teniskog terena, gubi GS-ove od Vinci, Kerber i Mugi, igracice koje 2014. jedva pokriju +8.5 hendikep) oni zavrse karijeru najpoznatijoj i najutjecajnijoj sportasici (ne teniserki, sportasici) svih vremena :klap: I to radi jednog odigranog turnira s nedozvoljenom supstancom :klap:

Pozz.
Prepolovit ce joj kad se pozali.

Mozes promenit potpis u Off till 25.1.2017.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:39   #156
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
ahahah, da li je ITF normalan ? U dobu kada gube troje najvecih imena (Rafi je drugi tjedan na GS super rez, Fedu je vec sestu sezonu Djokovic na GS nepremostiva prepreka, a Sereni je opet crveni tepih vazniji od teniskog terena, gubi GS-ove od Vinci, Kerber i Mugi, igracice koje 2014. jedva pokriju +8.5 hendikep) oni zavrse karijeru najpoznatijoj i najutjecajnijoj sportasici (ne teniserki, sportasici) svih vremena :klap: I to radi jednog odigranog turnira s nedozvoljenom supstancom :klap:
Nisu je oni prisilili da se puca u žilu

Ali stvarno, misli netko da ona "nije znala"?

Baš me zanima, je li nekoj kolegici rekla ili spomenula?

Oni pričaju između sebe, ono, netko jede banane, netko radi jogu, netko ovo netko ono, a Maria, ona guta šaku tableta svaki dan

Jebački je prošla. Ali, ona će se buniti jer je to nepravedno
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:45   #157
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Nisu je oni prisilili da se puca u žilu

Ali stvarno, misli netko da ona "nije znala"?

Baš me zanima, je li nekoj kolegici rekla ili spomenula?

Oni pričaju između sebe, ono, netko jede banane, netko radi jogu, netko ovo netko ono, a Maria, ona guta šaku tableta svaki dan

Jebački je prošla. Ali, ona će se buniti jer je to nepravedno
Da li radila nesto zabranjeno od te cca. 2006 do 31.12.2015. ?

Od 1.1.2016 do 25.1.2016. (nebitno jel znala ili nije) je, ali po meni je 2 godine za jedan turnir/ tri tjedna malo previse i treba se zaliti
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:49   #158
Stvar je u tome da nema kazni za dopingiranje od 3 tjedna, ili 3 godine

Dovoljno je da te uhvate jednom i to ti se broji kao dopingiran si. Olakotnih okolnosti nema, jer kad se profi sportaši dopingiraju, oni izravnu oštećuju one druge, koji se ne dopingiraju i krše pravila koja su ista za sve
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:52   #159
Meldonium je zabranjen tek od 1.1.2016.

Da je zabranjen od 5.5.1998., i da su ju tek ove godine otkrili ... da je 10 godina koristila nesto nedozvoljeno .. ban bi bio na mjestu ... ovako je koristila nesto sto nije bilo zabranjeno i ne vidim sta je tu lose ... mozda nije fair prema drugima, ali zakonski nije nista krsila
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 21:58   #160
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Ew.

zvučalo bi ovo i meni čudno da nemam osobnog iskustva. obzirom da imam alergijski spazam bronha, da bih uopće funkcionirao na tenisu moram se neposredno pred meč sprejati. a u sezoni alergija i u višim dozama. i u najboljem slučaju funkcioniram na razini bliskoj kao da sam zdrav. a nekad svejdno ostajem kratkog daha, nerealno kao da uopće nisam steknuo nikakvu kondiciju

kad to gledaš pod tim svjetlom, preskripcija lijekova na ovaj način je sasvim normalna
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.