Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 11:18   #41
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Genijalno zvuci, cuj meni se vise ne da bit s tobom ali daj ti molim te iseli iz svog naslijedjenog stana i nemoj zaboravit svakog petnaestog uplatit alimentaciju i uopce me se ne tice mozes li to uz sve dodatne troskove koje imas jer te ja vise ne mogu vidjeti.
Žena je lijepo napisala da je stan njegovo nasljedstvo i da ona mora odseliti.
Nigdje nitko nije spominjao alimentaciju,ni ništa takvo.
Muž je taj koji je odustao od svega. Ne želi raditi na odnosu. Ne želi niš.

I da. Bilo bi lakše da on sam ode,nego ona s djetetom.
Ne znamo da li ide u školu/vrtić i kakva bi selidba bila promjena za dijete.
Ali to se neće dogoditi. Jer nemaju prava na stan.
Žena je tog svjesna.
Nije pričala o nikakvim novcima,ni da želi njegov stan.
Samo da bi bilo lakše da on ode. A i bilo bi lakše.
Ne financijski,nego se lakše jednom čovjeku odselit,nego mami s djetetom.

Ali ne bude lakše,nego će se ipak ona morat pokrenuti,naći drugi stan i otići sa djetetom.
I to je to.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:38   #42
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Žena je lijepo napisala da je stan njegovo nasljedstvo i da ona mora odseliti.
Nigdje nitko nije spominjao alimentaciju,ni ništa takvo.
Muž je taj koji je odustao od svega. Ne želi raditi na odnosu. Ne želi niš.

I da. Bilo bi lakše da on sam ode,nego ona s djetetom.
Ne znamo da li ide u školu/vrtić i kakva bi selidba bila promjena za dijete.
Ali to se neće dogoditi. Jer nemaju prava na stan.
Žena je tog svjesna.
Nije pričala o nikakvim novcima,ni da želi njegov stan.
Samo da bi bilo lakše da on ode. A i bilo bi lakše.
Ne financijski,nego se lakše jednom čovjeku odselit,nego mami s djetetom.

Ali ne bude lakše,nego će se ipak ona morat pokrenuti,naći drugi stan i otići sa djetetom.
I to je to.
Da, nije spominjana alimentacija ali je rekla da su se dogovorili da djeca ostaju s njom u bilo kojoj varijanti tako da je onda ne vrlo izvjesno nego sigurno da će on plaćati alimentaciju. Kaj vama sve baš treba onak nacrtat da bi skužili nešto? I zato govorim da je vrlo upitno da li si on to sve skupa može priuštiti od svoje plaće i da zato on ne želi nikuda mrdati iz svog stana jer bi to za njega odjednom značilo cca 4000-5000 kn dodatnog troška koji si vjerojatno ne može priuštiti.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:59   #43
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Da, nije spominjana alimentacija ali je rekla da su se dogovorili da djeca ostaju s njom u bilo kojoj varijanti tako da je onda ne vrlo izvjesno nego sigurno da će on plaćati alimentaciju. Kaj vama sve baš treba onak nacrtat da bi skužili nešto? I zato govorim da je vrlo upitno da li si on to sve skupa može priuštiti od svoje plaće i da zato on ne želi nikuda mrdati iz svog stana jer bi to za njega odjednom značilo cca 4000-5000 kn dodatnog troška koji si vjerojatno ne može priuštiti.
Hmm, nemoj se ljutiti, ali gdje to piše?
Žena piše da je on u fazonu - ja neću ništa sa tobom, neću se truditi da išta popravimo, a ti ako hoćeš biti tu - budi. Te je nju doveo u situaciju da ona treba "razbiti "porodicu ", uzeti klinca i "oteti djete iz gnijezda, od tate"
Ne kužim što projiciras, kada je ona više u tvojoj poziciji nego on. Dovedena je do zida i ima opciju da bude jedna od onih raspuštenica iz statistike sa druge teme i zla majka koja je odvela dijete od oca (koji se za sada slaže da dijete bude sa njom ) ili da ostane u tom "braku na papiru " To da li će on plaćati alimentaciju ili što drugo - ona nije nigdje pomenula. Na drugoj temi je priča o ženi sa dvoje klinaca, njena kuća, on radi nešto povremeno, nikakav odnos, ona se razmišlja da li ima išta za spašavati...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:05   #44
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Hmm, nemoj se ljutiti, ali gdje to piše?
Žena piše da je on u fazonu - ja neću ništa sa tobom, neću se truditi da išta popravimo, a ti ako hoćeš biti tu - budi. Te je nju doveo u situaciju da ona treba "razbiti "porodicu ", uzeti klinca i "oteti djete iz gnijezda, od tate"
Ne kužim što projiciras, kada je ona više u tvojoj poziciji nego on. Dovedena je do zida i ima opciju da bude jedna od onih raspuštenica iz statistike sa druge teme i zla majka koja je odvela dijete od oca (koji se za sada slaže da dijete bude sa njom ) ili da ostane u tom "braku na papiru " To da li će on plaćati alimentaciju ili što drugo - ona nije nigdje pomenula. Na drugoj temi je priča o ženi sa dvoje klinaca, njena kuća, on radi nešto povremeno, nikakav odnos, ona se razmišlja da li ima išta za spašavati...

Citat: "složio se da dijete živi samnom"
Tko placa alimentaciju? Onaj s kime su djeca ili onaj kod koga nisu djeca?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:15   #45
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Citat: "složio se da dijete živi samnom"
Tko placa alimentaciju? Onaj s kime su djeca ili onaj kod koga nisu djeca?
Da li bi ostao u braku sa bivšom? Ne, ozbiljno. Djeca bi ti bila tu, ne bi plaćao alimentaciju...da li bi ostao u braku sa njom?
Podsjeti me na jednu divnu pjesmicu https://youtu.be/JPi1qdn2w-A
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:18   #46
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Da li bi ostao u braku sa bivšom? Ne, ozbiljno. Djeca bi ti bila tu, ne bi plaćao alimentaciju...da li bi ostao u braku sa njom?
Naravno da ne bih jer sam si bio u stanju priuštiti podstanarski stan i plaćanje nemale alimentacije.
Daj shvati da mnogi nisu to u mogućnosti i zato radije biraju ostajanje u takvim brakovima. Mene je ta moja sloboda koštala 3000 kn za alimentaciju i nešto preko 3000 kn za stan i režije što je u totalu više od prosječne hrvatske plaće.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:21   #47
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Naravno da ne bih jer sam si bio u stanju priuštiti podstanarski stan i plaćanje nemale alimentacije.
Daj shvati da mnogi nisu to u mogućnosti i zato radije biraju ostajanje u takvim brakovima. Mene je ta moja sloboda koštala 3000 kn za alimentaciju i nešto preko 3000 kn za stan i režije što je u totalu više od prosječne hrvatske plaće.
Da nisi imao te pare, ostao bi u tom braku? Kako bi to uticalo na tebe? Kako si se osjećao zadnjih godina u braku? Misliš da bi se navikao, pomirio sa sudbinom, whatever?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:29   #48
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Da nisi imao te pare, ostao bi u tom braku? Kako bi to uticalo na tebe? Kako si se osjećao zadnjih godina u braku? Misliš da bi se navikao, pomirio sa sudbinom, whatever?
Cisto sumnjam da bih ali itekako mogu razumjeti ljude koji iz cisto tih razloga godinama tavore u takvom sranju od braka. Ljudima se bas ne zivi sa starcima, tetkama ili kod frendova ukoliko nemaju dovoljno novaca za podstanare. Pa frajer je vrlo jasno i glasno rekao da ga ne zanima nista vise osim cimerstva odnosno zajednickog zivota radi dijeljenja troskova stanovanja i slicno. Nit je tjera nit je izbacuje niti je ucjenjuje s djecom da ih nece ni pod razno dobiti samo zato kaj se rastaju.
Ne kuzim. Na njoj je da povuce poteze a ne njemu. On je svoje rekao i ukoliko to njoj ne pase ne vidim razloge zasto bi bas on morao u podstanare ili u djevojacku sobu svoje tetke.jer opet ponavljam, tu se radi o prilicnom trosku koji si on ili ne moze ili ne zeli priustiti ali je cunjenica da se ne radi o sto kuna.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:38   #49
Pa je. Njemu je lakše financijski u ovoj situaciji i fućka mu se kaj mu dijete mora tražit novi dom,preć u neki drugi vrtić ili školu,izgubit sve prijatelje u kvartu...
Najvažnije da je on hepi. I da nema neki dodatni trošak.
Iako nigdje ne piše da si on to ne može priuštiti.
Jel piše?

Prije mi je tu neki inat u igri to je moje ne buš ti niš dobila.
Valjda će i u grob sa stanom,ne bu ga ostavil svom djetetu jednog dana.
A on ga je nasljedio...Zanimljivo.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:53   #50
Možda ona još ne može da shvati da je on jednostavno digao ruke, spolja se prikazuje sve 5, a iza zatvorenih vrata svako na svoju stranu. I ona se nadala da će se nešto promjeniti, da će nešto moći popraviti (nisu emocije baš on/off) , naravno stoji i strah od nepoznatog koji svakog koči... Samo ne može više biti na nivou uloge
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:56   #51
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
Dijete, malo malodobno dijete, gdje je dijete u cijeloj priči, u toj čaroliji zvanoj zajednički život supružnika, u ovom slučaju razvod roditelja??? Nebitno je dijte, jer on je zauzeo svoj "položaj" dijete mu nije bitno, on je nikakav kao otac, kao roditelj. Užas nad užasima od oca!!! Razvedena sam zato i pišem . . ma ne bih ja tu ni mrc, uzela sam tada u to vrijeme svoju malu palčicu u 10 h u noći, pozvala taxi i otišla maknula dijete prvenstveno, a i sebe iz negativnog okruženja . . . prvo vrijeme sam bila kod roditelja, bilo je ok u nekakvim zadanim podnošljivim uvjetima, kasnije kupila malu garsonjeru koju još uvijek otplaćujem . . . maknuti se u svakom slučaju i ne trepnuti s okom. Užasno sam ponosna na sada već svoju odraslu i prekrasnu kćer i opet i uvijek bih učinila isto što sam tada učinila. Ne žalim ni jedne sekunde u svom životu, jer moja kćer je moje remek djelo . . .
A čuj, autorica kaže nešto sasvim suprotno: "jedino je sa djetetom bio i je još uvijek super."
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:06   #52
a čuj niš onda nek živi u toj kvazi zajednici . . . i nek se pati i pije normabele i ne znam ni sama više kaj??!! Kaj to znači "jedino je sa djetetem još super"??! Bedastoće . . a kako će djete napredovati, rasti, pretvoriti se u normalnu i zdravu osobu sa zdravim temeljima i pogledima na život živeći i gledajući svoju majku nesretnu, zar misliš da dijete to ne vidi i ne osjeća?? O itekako vidi i osjeća dijete treba veselu, razigranu i dragu i pristupačnu majku, a ne bolesnu majku. Treba jednog "normalnog" roditelja . .
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:09   #53
Quote:
LilBobs kaže: Pogledaj post
Bilo bi mi stoput lakše da on ode, ali naravno da se to neće dogodit...
Zašto? Jedino što ti moraš napraviti je pomiriti se s tim da ti je brak gotov i onda to objaviti familiji i frendovima, reći istinu, nakupili su vam se problemi u braku ti si htjela pokušati raditi na tome, muž nije zainteresiran, predložio ti je da dijete i ti iselite iz njegovog stana tako da tebi i djetetu ništa drugo ne preostaje. I to je to. Zašto ga prije toga ne pitaš kako da objasnite djetetu da se rastajete? Nakon što iznese svoj prijedlog, reci svojima, njegovima, vašem djetetu i ostalima s kojima se družite.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:09   #54
Meni je u ovom slucaju logicno da on ostane u stanu, jer ga je nasledio, nije ga ona nasledila.
U nekim drugim slucajevima, zasto bi mi bilo zao muskarca koji placa alimentaciju, kada je i do sada davao pare za dete, decu?

Ko nema dovoljno novca, neka ih i ne pravi.

Vise je problem to sto se ljudi vencavaju iako je ''komunikacija bila oduvek losa i bilo je cesto svadja i svadjica''...
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:17   #55
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Zašto? Jedino što ti moraš napraviti je pomiriti se s tim da ti je brak gotov i onda to objaviti familiji i frendovima, reći istinu, nakupili su vam se problemi u braku ti si htjela pokušati raditi na tome, muž nije zainteresiran, predložio ti je da dijete i ti iselite iz njegovog stana tako da tebi i djetetu ništa drugo ne preostaje. I to je to. Zašto ga prije toga ne pitaš kako da objasnite djetetu da se rastajete? Nakon što iznese svoj prijedlog, reci svojima, njegovima, vašem djetetu i ostalima s kojima se družite.
Ti ili nisi citala njezin post ili si namjerno maliciozna.
Citat:"On me naravno ne tjera"
Niti sam igdje vidio da to predlaze nego joj nudi mirni cimerski suzivot.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:24   #56
On ostaje u tom stanu,stan je nasljedstvo i tu nema priče.
Ja sam samo rekla da bi bilo jednostavnije da on jer je sam ode,nego ženi sa djetetom.
I kužim kaj je autorica s tim htjela reć.
I rekla je da si može priuštiti podstanarstvo,znači da im financije nisu problem.
I ne čini mi se da puca na njegov stan i alimentaciju.
Jednostavno joj je teško napraviti taj prvi korak.
Očito je mužu apsolutno svejedno.
Ona ak tak više nemre,morala bu otići.
Nema druge.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:25   #57
@Nighttrain,

Pa čuj ako se složio da dijete živi s mamom, onda je očito opcija ta da ona i dijete isele...

Ili...?

Ok, nek preoblikuje; pričali smo o rastavi, muž misli da se tu više nema što spašavati, složili smo se oko toga da je bolje da dijete i ja idemo. I to je to.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:55   #58
a zašto bi on uopće i htio da ona odseli iz stana? ovako mu ona vjerojatno kuha, čisti, pere i pegla. klinca vidi svaki dan, nema troška alimentacije.

onak, njemu je super, a autorici je u biti više bed što će selo reći..ukratko..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 13:34   #59
Zato s evecina i ne razvodi, zbog besplatne sluskinje! Ode tek kada nadje novu zensku!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:31   #60
cek, a kaj nije u Hrvatskoj takodjer.. da ako jedan roditelj ostaje u svom nasljedjenom ili prije otplacenom stanu iliti imobiliji, a drugi roditelj sa djetetom ili djecom mora u podstanare.. da se ovom situiranom u prinicpu "ustedjena" stanarina ili rata kredita u odredjenim omjerima uracunava u prihode po kojima se odredjuje visina alimentacije?

kuzite kaj mislim? .... bar u Njemackoj je tako, iz vlastitog iskustva govorim.

nisam citala cijelu temu, ali u zadnjih par postova spominjete, kako ta jedna mama razmislja da mora u podstanare sa djetetom iz nezdrave obiteljske atmosfere, iako bivsi muz nudi cimerski odnos u svom nasljedjenom stanu, a njoj s druge strane podstanarstvo nije financijsko samoubistvo.

u stvari htjedoh reci.. u svakom slucaju, dugorocno, najzdravije rjesenje za sve njih, da se bivsi supruznici maknu iz istog stambenog prostora.
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.