Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 20:16   #121
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Ta "osovina" postoji kao i moja pokojna baba. Ta "osovina" je trgovina kojom su kinezi kupovali tehnologiju ....
Postoji ta osovina još od doba izvoza kineskog čaja i svile u Europu koja je, usput, otkrila Ameriku, i koja, sada preko HM Queen Elizabeth, s njom upravlja.

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Put_svile
taicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:22   #122
Quote:
taicika kaže: Pogledaj post
Postoji ta osovina još od doba izvoza kineskog čaja i svile u Europu koja je, usput, otkrila Ameriku, i koja, sada preko HM Queen Elizabeth, s njom upravlja.

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Put_svile
Aha, zato je 7 flota parkirana tamo gdje jest
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:45   #123
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Aha, zato je 7 flota parkirana tamo gdje jest
Polako se vraćaju, jer Japan već ima instaliran prvi kontigent kupljenih najnovijih americkih protubalistickih raketa.
Sjeverna Koreja - Japanu (članu Trilaterale : SAD-EU-Japan) - vise nije nikakva prijetnja.
taicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:17   #124
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Aha, zato je 7 flota parkirana tamo gdje jest
Zbog hibridnih razloga
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:10   #125
Quote:
Morten kaže:
Predatorski kapitalizm vec zivimo i mi. Ti se bojis vjerovatno da ce se to jos pogorsati-dijelim tvoj strah samo sto mi je nejasno zasto vidis kinu kao promotera? Svi mi uredno bas to biramo vec decenijama na slobodnim izborima bez ikakvog pritiska sa kineske strane. Kako je to moguce?
Nismo se razumjeli. Ne mislim da ce drzava Kina to nama nametati( ili bilo kome ). Mozda grijesim, ali trenutno imam taj dojam.
Mislim na vrlo lose uvjete rada koje bi kineski gospodarstvenici mogli prenijeti u HR. Vec danas oni slove kao gazde koje treba izbjegavati, a uvjeti rada u njihovim trgovinama kao najlosiji za radnike ( uz uzasno nekvalitetnu robu, ali to je druga prica ).

Quote:
Razlika u statusu radnika koja je danas ce se vremenom istopiti, mi cemo ici dolje a kinezi gore sve dok se ne sretnemo. Ti mi pobaj dokazati da nije tako. Nece ti se kinez mjesati u radnicka i demokratska prava nego cemo se mi sami povijati da bi se prilagodili. To uostalom vec uvelimo radimo.
Pa da. Ako slove kao jedni od najstrozih i najlosijih poslodavaca i to u bransi koja doduse je " izrabljivacka ", ali konkurencija je iz doslovno cijele Europe i oni uspijevaju biti najgori po tom pitanju... mislim da je strah prilicno opravdan. Nemam nista protiv njihovih investicija, ali imam protiv snizavanja vec i onako losih prava radnika. Opet kazem, ne zato sto ce to uvjetovati drzava Kina, nego ce to diktirati kineski kapital.

__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 00:39   #126
Quote:
taicika kaže: Pogledaj post
Polako se vraćaju, jer Japan već ima instaliran prvi kontigent kupljenih najnovijih americkih protubalistickih raketa.
Sjeverna Koreja - Japanu (članu Trilaterale : SAD-EU-Japan) - vise nije nikakva prijetnja.
Dakle "osovina" je plod tvoje maste.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 01:27   #127
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Dakle "osovina" je plod tvoje maste.
Ne, jer je sad unutar Trilaterale .. drugim riječima, sada se oko osovine SAD-Kina vrte EU i Japan kao njeni 'sateliti'.
Ukratko, 'klub najbogatijih/najmoćnijih.

Ne zaboravimo i vodeću ulogu SAD u "Klubu pet očiju" (SAD, UK, Kanada, Australija i Novi Zeland) koji živi po anglosaksonskom Zakonu.
taicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:01   #128
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjeli. Ne mislim da ce drzava Kina to nama nametati( ili bilo kome ). Mozda grijesim, ali trenutno imam taj dojam.
Mislim na vrlo lose uvjete rada koje bi kineski gospodarstvenici mogli prenijeti u HR. Vec danas oni slove kao gazde koje treba izbjegavati, a uvjeti rada u njihovim trgovinama kao najlosiji za radnike ( uz uzasno nekvalitetnu robu, ali to je druga prica ).



Pa da. Ako slove kao jedni od najstrozih i najlosijih poslodavaca i to u bransi koja doduse je " izrabljivacka ", ali konkurencija je iz doslovno cijele Europe i oni uspijevaju biti najgori po tom pitanju... mislim da je strah prilicno opravdan. Nemam nista protiv njihovih investicija, ali imam protiv snizavanja vec i onako losih prava radnika. Opet kazem, ne zato sto ce to uvjetovati drzava Kina, nego ce to diktirati kineski kapital.
Opet...kazem da mi koji zivimo a zapadu sami biramo opcije koje pogorsavaju prava radnika i nisi ni pokusao odgovoriti kako je to moguce? Mene vise brine ta tupost biraca.
Tvoj osvrt na kineze kao poslodavce je tacan, ali dok i ako bas dodje do toga da budemo masovno njihovi "robovi" proci ce neko vrijeme u kom cemo vec biti daleko naviknutiji na njihovu radnu "etiku". Bas kao sto je amerima normalno da imaju mali godisnji odmor, nemaju univerzalnu zdravstvenu zastitu i imaju mnogima nedostupno visoko skolstvo.
U tom kontekstu, moj strah se sastoji u tome da na zapadu ipak postoji nada da se predatorski kapitalizam poboljsa i transformira u nesto bolje jer postoje instrumenti i svijest o slobodi pojedinca, dok za kineze....hehe, zna se kako tamo stoje stvari.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:04   #129
Quote:
taicika kaže: Pogledaj post
Ne, jer je sad unutar Trilaterale .. drugim riječima, sada se oko osovine SAD-Kina vrte EU i Japan kao njeni 'sateliti'.
Ukratko, 'klub najbogatijih/najmoćnijih.

Ne zaboravimo i vodeću ulogu SAD u "Klubu pet očiju" (SAD, UK, Kanada, Australija i Novi Zeland) koji živi po anglosaksonskom Zakonu.
Da, zato i jeste 7 flota parkirana tamo gdje jeste. Upravo zbog tog partnerstva. Kak to nisam odmah vidio?
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:13   #130
Quote:
Morten kaže:
Opet...kazem da mi koji zivimo a zapadu sami biramo opcije koje pogorsavaju prava radnika i nisi ni pokusao odgovoriti kako je to moguce?
Tako sto to nitko u predizborno vrijeme ne govori. Odnosno oni koji to javno i iskreno kazu uglavnom ne dobivaju izbore.
Druga stvar sto politicari danas i otvoreno priznaju da lazu u predizborno vrijeme ( odnosno uljepsavaju istinu kako oni to kazu ) i da je to normalna stvar
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 18:35   #131
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Tako sto to nitko u predizborno vrijeme ne govori. Odnosno oni koji to javno i iskreno kazu uglavnom ne dobivaju izbore.
Druga stvar sto politicari danas i otvoreno priznaju da lazu u predizborno vrijeme ( odnosno uljepsavaju istinu kako oni to kazu ) i da je to normalna stvar
Taaaako jeeee, a ne govore jer "to nije teeeema". Kada neko pokrene to kao temu, on-ona je sta? Pooopuuuliiiista i deeemagooog.
I tako na vlasti ostaju oni "kreativni" sto znaju poso.
Totalitarna sprega kapitala i drzavnih struktura i suprastruktura gdje demokratska volja gradjana sluzi kao ukras na novom odijelu i gotovo da i nema procjepa gdje se to moze izbiti na povrsinu.
Ta omca predatorskog kapitalizma se lagano stece da je gotovo i ne osjetimo, a tko ima memoriju i vremena za retrospektivu....daj da vidim kako cu poplacat racune....bizi bizi bizi.
Krasan zivot.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:11   #132
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Da, zato i jeste 7 flota parkirana tamo gdje jeste. Upravo zbog tog partnerstva. Kak to nisam odmah vidio?
Ok, možda se varam, kao i ti, koji u tu 7 flotu gledaš kao 'u stablo od kojeg ne vidiš šumu'.
taicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:56   #133
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Opet...kazem da mi koji zivimo a zapadu sami biramo opcije koje pogorsavaju prava radnika i nisi ni pokusao odgovoriti kako je to moguce? Mene vise brine ta tupost biraca.
Tvoj osvrt na kineze kao poslodavce je tacan, ali dok i ako bas dodje do toga da budemo masovno njihovi "robovi" proci ce neko vrijeme u kom cemo vec biti daleko naviknutiji na njihovu radnu "etiku". Bas kao sto je amerima normalno da imaju mali godisnji odmor, nemaju univerzalnu zdravstvenu zastitu i imaju mnogima nedostupno visoko skolstvo.
U tom kontekstu, moj strah se sastoji u tome da na zapadu ipak postoji nada da se predatorski kapitalizam poboljsa i transformira u nesto bolje jer postoje instrumenti i svijest o slobodi pojedinca, dok za kineze....hehe, zna se kako tamo stoje stvari.
U pravu si, a bubi grijesi.
Kako je krenulo zavidicemo kineskim radnicima u kineskim drzavnim preduzecima (ustvari vec moze krenuti zavist).
Kineski privatnici su nesto drugo, oni su kao nasi politicari: globalisti, bilderbergovci, trilateralisti i po ostalim udruzenjima koja rade na smanjenju prava radnika.
Nije problem do kineski poslodavaca vec do drzave koja im dopusta maltretiranje radnika. A ko je kriv sto je takva drzava? Ko je kriv sto radnici u Srbiji nose pelene za odrasle jer im kinez (ili koreanac) ne dozvoljava pauzu za WC?
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:30   #134
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
... Nije problem do kineskih poslodavaca vec do drzave koja im dopusta maltretiranje radnika. A ko je kriv sto je takva (kineska) drzava? ...
Naravno, vrhuška, koja lovu, od korupcije i pljačke, drži po poreznim oazama Zapada a raji, ispod sebe, i dalje prodaje demagogiju i dogme 'srpa & čekića'.
taicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 02:20   #135
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
U pravu si, a bubi grijesi.
Kako je krenulo zavidicemo kineskim radnicima u kineskim drzavnim preduzecima (ustvari vec moze krenuti zavist).
Kineski privatnici su nesto drugo, oni su kao nasi politicari: globalisti, bilderbergovci, trilateralisti i po ostalim udruzenjima koja rade na smanjenju prava radnika.
Nije problem do kineski poslodavaca vec do drzave koja im dopusta maltretiranje radnika. A ko je kriv sto je takva drzava? Ko je kriv sto radnici u Srbiji nose pelene za odrasle jer im kinez (ili koreanac) ne dozvoljava pauzu za WC?
Ma bubi boluje od necega sto sam ja prebolio....holivud i rokenrol.
Ne tvrdim da sam 100% u pravu, a volio bih da nisam....ja ipak zivim a zapadu, ne zelim vise seljenje nit znam kuda. Nadam se samo da ce narod izglasati svog "pernara" ili sincica, sto bi znacilo da nine sve izgubljeno. Racunam da se to mora desiti i sigurno ce se tkav prevrat prije dogoditi na zapadu nego u rusiji. Mislim na pravu demokratiju gdje su mediji i politicari odvojeni od kapitala...
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 03:37   #136
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Nadam se samo da ce narod izglasati svog "pernara" ili sincica, sto bi znacilo da nije sve izgubljeno...
Mlaki su njih dvojica.

Sad je potreban neko ko je u mladosti bio teski anahista, pa vremenom polako dozrio i shvatio da je za drustvene odnose potrebna nekakva drzava. Takav moze napraviti drzavu koja ce biti po mjeri narodu.

Zapad je totalno propao. Ne racunam da ce se tamo pojaviti neko takav. Na zapadu svi samo bilje u telefoncice po citav dan. Tamo ce pobijediti lik koji obeca da ce poceti proizvoditi superpametne smartfone i dijeliti ih dzabe glasacima.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:50   #137
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Mlaki su njih dvojica.

Sad je potreban neko ko je u mladosti bio teski anahista, pa vremenom polako dozrio i shvatio da je za drustvene odnose potrebna nekakva drzava. Takav moze napraviti drzavu koja ce biti po mjeri narodu.

Zapad je totalno propao. Ne racunam da ce se tamo pojaviti neko takav. Na zapadu svi samo bilje u telefoncice po citav dan. Tamo ce pobijediti lik koji obeca da ce poceti proizvoditi superpametne smartfone i dijeliti ih dzabe glasacima.

Pernar i Sincic su jedino ograniceni mocu kojom se njihove teme lako skrajnu ratno domoljubnom retorikom.....to jos uvijek pali.
Zapad je pokazao svoj kapacitet za promjenu u grckoj, u spaniji (podemos) a takodjer jedna od najcitanijih knjiga je ona tomasa piketija...u procesu prosvjetljenja narod ce negdje izabrati i nacionaliste, ali sve je to dio procesa.
Bernie S je ono za sta postoji veliki potencijal u usa. Upravo zbog njega je kucka izgubila a cak je pokusla njegovom retorikom misleci da su bas svi ljudi moroni.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:01   #138
Quote:
taicika kaže: Pogledaj post
Naravno, vrhuška, koja lovu, od korupcije i pljačke, drži po poreznim oazama Zapada a raji, ispod sebe, i dalje prodaje demagogiju i dogme 'srpa & čekića'.
Ako cemo ici po tragovima velke love...tu cu se sloziti s tobom i nadopuniti te. Naime tesko ti je tome uci u trag, a pojedinac kojem se "posreci" da poveze i razmrsi tokove te bozanske moci, uglavnom lose zavrsi. U tom kontextu, ako podjemo od pretpostavke da ta tvona "osovina" postoji....onda smo rek najebali. To bi znacilo da je sukob fingiran, to bi znacilo da tzv zapadni kapital ne brine za ljucka prava-bas se do imbecilnosti cudim tome, vec kako da se u simbiozi sa crvenim kapitalistima jos vise ucvrsti svoj uticaj.
Apokalipticki scenario, ukoliko si ti u pravu, jest da jednog dana imamo sistem na cijeloj planeti sastavljen od najgorih komponenti oba sistema. To nije dobro
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 14:54   #139
Upravo "tragove velike love" treba slijediti (Hebrejska mudrost: "ako ti događaji nisu jasni, prati samo tragove novca"):

https://en.wikipedia.org/wiki/Asian_...nvestment_Bank

... jer AIIB (čitaj: Kina) stoji iza projekta "tržišta za cca 4,5 milijarde ljudi na tri kontinenta":

https://en.wikipedia.org/wiki/One_Be...oad_Initiative

Tako da me forumske rasprave/navijanja oko "igri moći", na Bliskom istoku počimaju polako nasmijavati jer, za to vrijeme, Kinezi očito "navode vodu na svoj mlin".

Zadnje uređivanje Pelda : 05.12.2017. at 15:42.
Pelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:42   #140
Quote:
RAĐANJE NOVOG ISTOKA NA UŽAS STAROG ZAPADA 'Nije isključen ni otvoreni sukob SAD-a s Kinom i Rusijom u kojem bi Amerika mogla biti poražena'
http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...azena/6890748/

Sretna Vam Nova 2018., i sve "one" iza nje.
solarman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.