Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Ljudsko poimanje drugog dolaska sina Božijega na svijet?
U duhu 1 20.00%
Kao čuvjek 4 80.00%
Glasovatelji: 5. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 16:28   #1
Ljudsko poimanje drugog dolaska sina Božijega na svijet?

Dali je volja Božja? "Ponovno slanje svoga jedinog sina na zemlju, ovoga puta da sudi živima i mrtvima u tijelu ili će biti poslan u duhu pa ne mora biti rođen od žene?" Dali u svemu ovom žena ima ključnu ulogu ili ne? Dali kada bi se još jedanput rodio odozgo od žene, ponovio patnju i nanovo oprostio? Dali u ovakvome svijetu kakav je sada se i može biti svet da bi se nekome i moglo oprostiti? Ili će doći u duhu i oprostiti samo onima koji su živjeli i umrli kako je i sam uradio???

Qui metit !!!
qui metit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 03:25   #2
Ma da, kak ne bi. Prvi put ga ubili pa se naljutio da drugi put svima sudi.
Ljudska izmišljotina.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:37   #3
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ma da, kak ne bi. Prvi put ga ubili pa se naljutio da drugi put svima sudi.
Ljudska izmišljotina.
Ali pa rekao je drugi put će suditi on i presuditi svima koji mu se nepokloniše.

Jahvin Sin ima to pravo, a ljudi nek se slikaju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:51   #4
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ma da, kak ne bi. Prvi put ga ubili pa se naljutio da drugi put svima sudi.
Ljudska izmišljotina.
Želio je da ga ubiju zato je i oprostio im.

Dok ovaj koji nije želio taj je ljut.No taj nije dao život za nikoga,nego je htio izbjegnuti smrt.

To je abeceda.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 03:09   #5
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ali pa rekao je drugi put će suditi on i presuditi svima koji mu se nepokloniše.

Jahvin Sin ima to pravo, a ljudi nek se slikaju.
Rekao je...Ljudi svašta vele. Mogu i ja reći kad se vratim sljedeći put svi ste nagrabali. pa nek ljudi prepričavaju to narednih 2 000 godina.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 03:29   #6
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Rekao je...Ljudi svašta vele. Mogu i ja reći kad se vratim sljedeći put svi ste nagrabali. pa nek ljudi prepričavaju to narednih 2 000 godina.
Ok, nek ti bude, i ja svašta velim pa svejedno ne podižem apsurd-teme, ne ček! - kad si ikad vidio da sam postavila ikoju temu. The End.


Ali kad Krist kaže gotovi ste - onda je to to. Čemu sumnjate.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:39   #7
Prvi, drugi ili vec koji dolazak se nikada nece dogoditi, tako da... trebao si u upitniku ostaviti i tu mogucnost. Ovako ne mogu sudjelovati u glasanju.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:55   #8
Quote:
qui metit kaže: Pogledaj post
svoga jedinog sina na zemlju
Što ti to znači jedinog sina?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:05   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što ti to znači jedinog sina?
možda je mislio na Nebu nema sinova osim jednog
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:56   #10
[Ako fališ u komentaru moga bi umrit u teškin mukan jer Bog je osvetoljubljiv ,pročitajte u Bibliji o velikon potopu i nemislite da mu je dugo biilo loše,aje ili nije jer je on gospodar vrimena!!!:klap:
qui metit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:42   #11
Drugi dolazak je posljedica negacije dvaju Parakleta iz Ivanova evandjelja ili bolje rečeno s priznavanjem samo jednoga a od drugoga su napravili duha.Zato su morali da smisle drugi dolazak a drugi dolazak se zbio padom hrama u Jeruzalemu u prvom stoljeću.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.