Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 13:21   #1
Ortopedija u Klaićevoj bolnici

Kao što kaže sam naslov,voljela bih da napišete svoja iskustva s ortopedije u Klaićevoj,kako vam se čine doktori,dali ste ležali na odjelu,kako vam je bilo...Ja imam ružno iskustvo,ležala sam ljetos s bebom od mjesec dana i bilo je katastrofa..nakon toga lječili smo se tamo još 2 mjeseca,a onda HVALA BOGU saznali za dr.Đapića i otišli na šalatu.Riječ je o ekvinovarusu..uvrnutom stopalu..voljela bih čuti i vaša iskustva jer znam još par slučaja koji su otišli kod Đapića...
monami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:59   #2
draga monami,moja priča je isto na temi equinovarusa i iskustvo nam je i više nego ogavno,grozno,prestrašno na tom odjelu te jadne bolnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dragi roditelji,molim Vas da bježite sa svojom djecom čim dalje sa tog odjela te dotične bolnice!!!!!!!!!!!!!!!prije nego vam naprave veću štetu na uštrb vašeg djeteta....
i po pitanju ortopedije put Šalate ili Lovrana!!!!!!!!
sretno svima
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:46   #3
zato sam i otvorila ovu temu da ljudi znaju da bježe što dalje mogu,jer i ja sam bila uplašena,u šoku,zbunjena i došla u klaićevu s punim povjerenjem da će pomoći mom djetetu,kad ono...sva sreća na internetu,ljudima koje dijele svoje iskustvo ovdje...upoznala sam dosta ljudi u klaićevoj s istim problemom,ali svaki tjedan ih je bilo sve manje i manje..svi su pričali za šalatu i dr.Đapića i tako smo i mi počeli istraživati,raspitivati se i sad smo HVALA BOGU kod dr.Đapića na šalati.nikad neću zaboraviti boravak tamo,i to dva tjedna,kad mi je dijete bilo staro mjesec dana..nisu mi dali da sama radim jelo nego su oni imali raspored i nosili svakih 4 sata...pa nije on programiran da jede kad oni donesu..nekad je jadan plakao,dijete gladno a sestre dođu i kažu nije još vrijeme za klopu...a kad je jadan po noći spavao morala sam ga buditi da jede dok mu se ne ohladi...STRAŠNO!!!!!Bunila sam se,svađala se ali ništa se nije promijenilo,svaki put sam dobila isti odgovor...MI IMAMO TAKAV RASPORED HRANJENJA!!! A o doktoru bolje da i ne pričam...u tri mjeseca koliko smo dolazili tamo,a dolazili smo svaki tjedan od njega nismo čuli 3 rečenice,nekad smo znali doći,sestra nam skine gips,stavi drugi i to je to...možete kući šta će te uopće kod doktora...PA ZAR JE TO NORMALNO???? Ja sam još u komi jer mi je žao što sam mučila dijete tamo,a nisam ga odvela dalje,ali tješim se da smo otišli na vrijeme jer bi dijete sad bilo operirano,a ovako je sad prošao bez operacije....ovo i pišem da i drugi ne naprave grešku koju smo mi napravili...
monami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:48   #4
ANTONELA zaboravila sam vas pitati dali ste na vrijeme otišli iz klaićeve i gdje se sad lječite???kakva je sad situacija??? nadam se da ste na vrijeme pobjegli
monami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:34   #5
monami draga...cijela naša priča je na temi kao što sam navela,napisala sam sve od početka...sada sam malo rijeđe na temi jer sam se morala malo odmaknuti od foruma tj. od te teme da razmislim što i kako dalje jer smo sada na ponovnoj prekretnici vezano za novu operaciju malene...nažalost naša je 2x operirana u Klaićevoj,veće zlo i šteta nego koristi ikakve,tvoja priča kao da je pisana iz mojih usta...i tako smo trpjeli 2,5god. (malena sada ima 5god.),nakon toga prešli smo na Šalatu kod dr.Đapića ali sada smo kažem opet na prekretnici jer naša malena ima jedan od najtežih slučajeva PEV-a i izgleda da ćemo daljnje liječenje nastaviti u Lovranu...to je sada naša priča,jer već smo 4 god. u Tolicama na rehabilitaciji 2x tjedno,svega smo se naslušali i prošli i odlučili za korak dalje tj. za Lovran jer je to izgleda za našu Emu još jedan korak dalje,bolji korak dalje za njezinu budućnost!!!!
možeš pogledati tamo priču da ne pišem opet,znaju cure s teme otprilike gdje je,pitaj ih,da nečitaš sve!!!!!!
Vama želim svu sreću u borbi sa Vašim djetešcem!!!
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:02   #6
Quote:
monami kaže: Pogledaj post
Kao što kaže sam naslov,voljela bih da napišete svoja iskustva s ortopedije u Klaićevoj,kako vam se čine doktori,dali ste ležali na odjelu,kako vam je bilo...Ja imam ružno iskustvo,ležala sam ljetos s bebom od mjesec dana i bilo je katastrofa..nakon toga lječili smo se tamo još 2 mjeseca,a onda HVALA BOGU saznali za dr.Đapića i otišli na šalatu.Riječ je o ekvinovarusu..uvrnutom stopalu..voljela bih čuti i vaša iskustva jer znam još par slučaja koji su otišli kod Đapića...
Naša iskustva s Klaićevom su nikakva. prvo su nam otezali s terminom za UZV kukova jer kao nema mjesta, pa kad smo tražili pismenu potvrdu da nemaju termina onda su ga odjednom našli u vremenu kad je mali trebao obavit pregled tj od 4-8 tjedna života. kad smo došli tamo na UZV bilo je prije gotovo nego što je počelo. dijagnoza nam je bila dijasplazija kukiova i remenčići. al kad sam vidjela kako je to pregledano tražila sam drugu dijagnozu kod dr. Đapića koji nije našao nikakvu dijasplaziju nit bilo kakvu drugu nepravilnost kukova. al on je napravio zbilja pregled i UZV sa mjerenjima i to dva puta. a u Klaićevoj nikakvih mjerenja nije bilo!! jednom riječju katastrofa.
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:04   #7
ANTONELA...čitala sam malo o vašem slučaju na spomenutoj temi i mogu reći samo jedno...KATASTROFA...šta da radimo mi jadni roditelji koji neznamo dok ne probamo na vlastitoj koži..ja sam bila tak sretna što su nas brzo naručili da što prije počnemo lječenje,ipak je Klaićeva poznata dječja bolnica,ali...sad bi razmislila dali bi i psa tamo odvela...neznam kako je na drugim odjelima,ali ortopedija je odvratna...od doktora,sestara,smještaja...sve bi još nekako i preživjela,ali kad su mi rekli da ne može dobiti jesti kad on hoće nego kad oni donesu,svakih 4 ili 6 sati...pa halo,dijete ima mjesec dana....i kad doktor ne kaže ni dve rečenice u 2 tjedna koliko sam tamo ležala...PA ZAR JE TO NORMALNO????? HVALA BOGU da smo otišli na šalatu jer sad bih opet bili u bolnici i čekali operaciju...a ovako smo imali samo ahilotenotomiju...Nisam sve uspjela pročitati,(budem)ali mogu samo reći jadno dijete,i jadni vi kao roditelji...Nadam se da će sve biti ok,i da će jednog dana i to hodanje po bolnicama završiti...a do tada šaljem Vam veliki pozz i još veću pusu i držite se...
monami is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:11   #8
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Naša iskustva s Klaićevom su nikakva. prvo su nam otezali s terminom za UZV kukova jer kao nema mjesta, pa kad smo tražili pismenu potvrdu da nemaju termina onda su ga odjednom našli u vremenu kad je mali trebao obavit pregled tj od 4-8 tjedna života. kad smo došli tamo na UZV bilo je prije gotovo nego što je počelo. dijagnoza nam je bila dijasplazija kukiova i remenčići. al kad sam vidjela kako je to pregledano tražila sam drugu dijagnozu kod dr. Đapića koji nije našao nikakvu dijasplaziju nit bilo kakvu drugu nepravilnost kukova. al on je napravio zbilja pregled i UZV sa mjerenjima i to dva puta. a u Klaićevoj nikakvih mjerenja nije bilo!! jednom riječju katastrofa.
nama je u klaićevoj uzv kukova radio dr.Bojić,bilo je gotovo za sekundu,klimnuo je glavom i rekao...sad sam u gužvi,pošto dolazite tu svaki tjedan,napravit će mo drugi put...ali nama je dr.Đapić napravio uzv kad smo prešli na šalatu i sve je ok..
monami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:57   #9
Quote:
antonela kaže: Pogledaj post
monami draga...cijela naša priča je na temi kao što sam navela,napisala sam sve od početka...sada sam malo rijeđe na temi jer sam se morala malo odmaknuti od foruma tj. od te teme da razmislim što i kako dalje jer smo sada na ponovnoj prekretnici vezano za novu operaciju malene...nažalost naša je 2x operirana u Klaićevoj,veće zlo i šteta nego koristi ikakve,tvoja priča kao da je pisana iz mojih usta...i tako smo trpjeli 2,5god. (malena sada ima 5god.),nakon toga prešli smo na Šalatu kod dr.Đapića ali sada smo kažem opet na prekretnici jer naša malena ima jedan od najtežih slučajeva PEV-a i izgleda da ćemo daljnje liječenje nastaviti u Lovranu...to je sada naša priča,jer već smo 4 god. u Tolicama na rehabilitaciji 2x tjedno,svega smo se naslušali i prošli i odlučili za korak dalje tj. za Lovran jer je to izgleda za našu Emu još jedan korak dalje,bolji korak dalje za njezinu budućnost!!!!
možeš pogledati tamo priču da ne pišem opet,znaju cure s teme otprilike gdje je,pitaj ih,da nečitaš sve!!!!!!
Vama želim svu sreću u borbi sa Vašim djetešcem!!!
Samo za utjehu...moj brat koji je imao teži oblik eq. operiran je dva puta u lovranskoj bolnici kod dr.Mileusnića...on nije imao kosti u peti pa mu je presađivano i sad ima komad željeza (neznam kako bih to ljepše rekla)...danas ima 19 godina, malko slabije staje na tu nogu ali sve je ok, samo treba ojačati mišiće...operiran je prvi put sa 7 mjeseci, drugi put sa 7 godina...Htjela sam ti samo reči da idete u dobre ruke i da vjerujem da će sve biti u redu...držite se, velika pusa...
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:21   #10
mi smo bili na uzv kukova u Klaićevoj prije 2 tjedna kod dr. Ribičića i mogu reći da sam zadovoljna pregledom-detaljno je pregledao kukiće i još je obavio pregled tijela kao što pregledava pedijatar...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:43   #11
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
mi smo bili na uzv kukova u Klaićevoj prije 2 tjedna kod dr. Ribičića i mogu reći da sam zadovoljna pregledom-detaljno je pregledao kukiće i još je obavio pregled tijela kao što pregledava pedijatar...
ortoped i mora pregledat cijeli lokomotorni sustav, znaci: kukove, stopala, noge, polozaj glave u odnosu na tjelo, kraljeske, stav tjela itd a svki ortoped koji to ne napravi taj ne radi svoj posao
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:55   #12
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ortoped i mora pregledat cijeli lokomotorni sustav, znaci: kukove, stopala, noge, polozaj glave u odnosu na tjelo, kraljeske, stav tjela itd a svki ortoped koji to ne napravi taj ne radi svoj posao
nisam to znala i još si ja mislim kak je on to sve detaljno napravio i nije nas sprašio van nakon dvije minute ...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:04   #13
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
nisam to znala i još si ja mislim kak je on to sve detaljno napravio i nije nas sprašio van nakon dvije minute ...
mi recimo idemo kod Čalage privatno (nije mi se dalo cekat po 2 mjeseca u Klaicevoj) i svaki puta mi je klince ispregledao do svakog detalja, iprepipao svaki kraljesak tj. prvo krene od kosti glave pa prema dolje i to je super i tako bi svi trebali radit jer ortopedu je jako bitno cijelo drzanje tijela a ne samo kukovi i noge kako to neki rade
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:07   #14
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mi recimo idemo kod Čalage privatno (nije mi se dalo cekat po 2 mjeseca u Klaicevoj) i svaki puta mi je klince ispregledao do svakog detalja, iprepipao svaki kraljesak tj. prvo krene od kosti glave pa prema dolje i to je super i tako bi svi trebali radit jer ortopedu je jako bitno cijelo drzanje tijela a ne samo kukovi i noge kako to neki rade
i mi smo bili kod Čalage mjesec dana prije Klaićeve jer nas pedica splašila da nešto ne valja s kukovima pa nisam htjela čekati mjesec dana,ali sam mislila on je privatnik pa vjerovatno detaljnije pregledava...nu svašta ću još naučiti
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:21   #15
super,da bar netko radi svoj posao kako treba...mi smo se lječili kod dr.Bojića i mogu samo reći da nisam ni malo zadovoljna...uvijek je u nekoj gužvi,nikad nema vremena..lječili smo se tamo 3 mjeseca,ležali 2 tjedna u bolnici,a on nije rekao 5 rečenica..svaki tjedan smo bili tamo,čekamo 2 sata a onda uđemo,uzme nogu u ruku,i kaže ok...sestro zagipsajte...nekad smo znali da ni ne uđemo u ambulantu,znao nas je PREGLEDATI na hodniku ili gipsaoni...a nekad ga nismo ni vidjeli nego je sestra skinula i stavila drugi gips...Zar je to normalno? Od početka mi je sve to bilo malo čudno,ali mislila sam si pa valjda oni znaju šta rade,ipak je to poznata dječja bolnica,ali tek kad sam prošla na šalatu vidim da to i nije bilo baš normalno.Na šalati doktor pregleda,izvježba i on zagipsa nogu što je i logično jer ipak je on taj koji zna namjestiti nogu,a ne sestra...Ne želim nikoga podcjenjivati,ali želim reći da uvijek,ali baš uvijek treba potražiti drugo,treće..mišljenje...da nismo išli po drugo mišljenje moje dijete bi danas bilo na operaciji,termin je bio 29.11.,ali HVALA BOGU otišli smo kod dr.Đapića i NEMA OPERACIJEEEEE!!!! Čovjek nije mogao doći k sebi kad sam mu rekla da nam je dr. u klaićevoj rekao da ništa bez operacije...znam da mi nismo jedini slučaj,srela sam puno roditelja koji su prešli na šalatu i sve isto..u klaićevoj rekli da neće moći bez operacije,a na šalati nitko nije ni spomenuo operaciju...gips,pa cipelice i to je to...možda je dr.Bojić super ortoped,ali za ovo s čim mi imamo problema nezna šta da radi nego samo operacija,a naravno da nitko svoje dijete ne bih dao pod nož ako ne treba...znam samo da od sada uvijek ću i ći po još jedno mišljenje,šta god bilo u pitanju....
monami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:29   #16
mislim ne znam što reći na sve to,stvarno katastrofa...drago mi je što ste potražili drugo mišljenje i manuli se od tamo-i izbjegli operaciju naravno
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.