Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2012., 14:28   #321
ima toliko zavjera oko ovih knjiga pa se vjerojatno neki zagriženjak sjetio pokrenut ovu raspravu kako bi si podigao ugled na westerosu

evo ja smatram da je Theon Targ također
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 15:32   #322
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Koje su to indicije da je Tyrion Targ? Indicije su da je Aerys spavao s ženom Tywina u vrijeme prije nego su rođeni Jamie i Cersei, nema nikakvih oko vremena Tyriona.
A koje su indicije da je Aerys spavao s Joannom prije nego su rođeni Jaime i Cersei? Martin lako može stvoriti priliku i za jedno i za drugo.

Ovo oko Tyriona:
1. sanjao je zmajeve (kao Targovi)
2. jako plava kosa, skoro bijela
3. Tywin ga je mrzio
4. oči različite boje (Shiera Seastar)

Ne sviđa mi se ta teorija osobito, ali ima više smisla nego da su Jaime i Cersei Aerysovi. Pa Tywin nikad ne bi nagovarao Jaimeja da ostavi Kingsguard i preuzme Casterly Rock da nije njegov.
Da ne spominjem da je izirčito odbio istu stvar Tyrionu kad je ovaj to spomenuo.

Ipak, mislim da su svo troje Tywinovi. Lannisteri imaju divnu obiteljsku priču, šteta bi bila uvlačiti Targaryene u to.
A i već je bedasto da od službeno jedinog živućeg Targaryena (Dany), sad odjednom ih imamo desetak.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 15:39   #323
osim ako magister Iliyo nije oženio onu Blackfyerku pa joj napravio kojeg Targ nasljednika
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 18:27   #324
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
A koje su indicije da je Aerys spavao s Joannom prije nego su rođeni Jaime i Cersei? Martin lako može stvoriti priliku i za jedno i za drugo.

Ovo oko Tyriona:
1. sanjao je zmajeve (kao Targovi)
2. jako plava kosa, skoro bijela
3. Tywin ga je mrzio
4. oči različite boje (Shiera Seastar)

Ne sviđa mi se ta teorija osobito, ali ima više smisla nego da su Jaime i Cersei Aerysovi. Pa Tywin nikad ne bi nagovarao Jaimeja da ostavi Kingsguard i preuzme Casterly Rock da nije njegov.
Da ne spominjem da je izirčito odbio istu stvar Tyrionu kad je ovaj to spomenuo.

Ipak, mislim da su svo troje Tywinovi. Lannisteri imaju divnu obiteljsku priču, šteta bi bila uvlačiti Targaryene u to.
A i već je bedasto da od službeno jedinog živućeg Targaryena (Dany), sad odjednom ih imamo desetak.
1. I ja sanjam stvari oko kojih mnogo razmišljam i me muče/zanimaju.
2. Ništa ne znači
3. Lol. Tywin mrzi mnogo ljudi zbog mnogo razloga.
4. Opet ne vidim zašto je to problem. Genetske mutacije se događaju. Ono patuljak je.

Tywinu ime obitelji znači sve. To mu je iznad živih članova iste. Naravno da želi da mu nasljednik bude snažni, sposobni arijevac, a ne neki mali ružni izrod (ovo je pokušaj da zvučim kao Tywin).
Kroz knjige milijon puta je to prikazano, a također je prikazano koliko puta i na koliko načina Tywin pokušava Tyriona "educirati" i pomoći (na njemu specijalni način). Misliš da bi ga bilo briga što Tyrion radi da je znao da je on Targaryan? Osobno sumnjam da bi mu dopustio i da živi.

Dalje pokazano nam je i u slučaju Brianne i Sam da veliki Lordovi odbacuju ne standardne potomke svojih kuća i ne vole ih. To je sve što se događa kod Tywina, osim što on još pazi da Tyrion svojim akcijama ne sramoti svoje ime.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 18:39   #325
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
1. I ja sanjam stvari oko kojih mnogo razmišljam i me muče/zanimaju.
2. Ništa ne znači
3. Lol. Tywin mrzi mnogo ljudi zbog mnogo razloga.
4. Opet ne vidim zašto je to problem. Genetske mutacije se događaju. Ono patuljak je.

Tywinu ime obitelji znači sve. To mu je iznad živih članova iste. Naravno da želi da mu nasljednik bude snažni, sposobni arijevac, a ne neki mali ružni izrod (ovo je pokušaj da zvučim kao Tywin).
Kroz knjige milijon puta je to prikazano, a također je prikazano koliko puta i na koliko načina Tywin pokušava Tyriona "educirati" i pomoći (na njemu specijalni način). Misliš da bi ga bilo briga što Tyrion radi da je znao da je on Targaryan? Osobno sumnjam da bi mu dopustio i da živi.

Dalje pokazano nam je i u slučaju Brianne i Sam da veliki Lordovi odbacuju ne standardne potomke svojih kuća i ne vole ih. To je sve što se događa kod Tywina, osim što on još pazi da Tyrion svojim akcijama ne sramoti svoje ime.
Ne mislim da je Tyrion Targaryen, samo iznosim na čemu se temelji teorija.
Najsumnjiviji dio mi je ovo sa snovima o zmajevima, zapravo. Ovo ostalo može biti bilo što, ali jedino Dany sanja o zmajevima i svi znamo zašto.
To mora biti značajno za priču. Ili je Tyrion Targ, ili će biti jedna glava zmaja. Naginjem ovom drugom.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 20:27   #326
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
1. I ja sanjam stvari oko kojih mnogo razmišljam i me muče/zanimaju.
2. Ništa ne znači
3. Lol. Tywin mrzi mnogo ljudi zbog mnogo razloga.
4. Opet ne vidim zašto je to problem. Genetske mutacije se događaju. Ono patuljak je.

Tywinu ime obitelji znači sve. To mu je iznad živih članova iste. Naravno da želi da mu nasljednik bude snažni, sposobni arijevac, a ne neki mali ružni izrod (ovo je pokušaj da zvučim kao Tywin).
Kroz knjige milijon puta je to prikazano, a također je prikazano koliko puta i na koliko načina Tywin pokušava Tyriona "educirati" i pomoći (na njemu specijalni način). Misliš da bi ga bilo briga što Tyrion radi da je znao da je on Targaryan? Osobno sumnjam da bi mu dopustio i da živi.

Dalje pokazano nam je i u slučaju Brianne i Sam da veliki Lordovi odbacuju ne standardne potomke svojih kuća i ne vole ih. To je sve što se događa kod Tywina, osim što on još pazi da Tyrion svojim akcijama ne sramoti svoje ime.
Ja mislim da ako ijedno od njegove djece jest Targ, Tywin to nije znao.

Ne kužim ovo s Brienne što si napisao - za Sama stoji, Lord Tarly se odrekao svoga sina i poslao ga u Noćnu Stražu...ali koliko se ja sjećam, lord Selwyn Tarth je sam poslao i dozvolio Brienne da se pridruži Renlyjevoj vojsci...on je sam dozvolio "netradicionalni odgoj" svoje kćeri te ju nije spriječavao u tome da postane vitez. Kroz Briennina poglavlja se može lijepo vidjeti njena privrženost ocu, sjeća ga se na lijep način i želi ga ponovo vidjeti. Nigdje ne piše da je on otjerao od kuće ili da je mrzio na bilo koji način.

meni jedino nije jasno zašto Selwyn šalje Brienne Renlyju a ne ide sam...mislim, ima 54 godine, nije to toliko puno da ne može sam u bitku. Žao mi je što Martin nije više napisao o njemu i Večernjim dvorima, valjda bude.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 20:29   #327
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je Tyrion Targaryen, samo iznosim na čemu se temelji teorija.
Najsumnjiviji dio mi je ovo sa snovima o zmajevima, zapravo. Ovo ostalo može biti bilo što, ali jedino Dany sanja o zmajevima i svi znamo zašto.
To mora biti značajno za priču. Ili je Tyrion Targ, ili će biti jedna glava zmaja. Naginjem ovom drugom.
mislim da i Stannisova kći Shireen također sanja zmajeve...možda je i ona secret Targ
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 20:57   #328
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ako ijedno od njegove djece jest Targ, Tywin to nije znao.

Ne kužim ovo s Brienne što si napisao - za Sama stoji, Lord Tarly se odrekao svoga sina i poslao ga u Noćnu Stražu...ali koliko se ja sjećam, lord Selwyn Tarth je sam poslao i dozvolio Brienne da se pridruži Renlyjevoj vojsci...on je sam dozvolio "netradicionalni odgoj" svoje kćeri te ju nije spriječavao u tome da postane vitez. Kroz Briennina poglavlja se može lijepo vidjeti njena privrženost ocu, sjeća ga se na lijep način i želi ga ponovo vidjeti. Nigdje ne piše da je on otjerao od kuće ili da je mrzio na bilo koji način.

meni jedino nije jasno zašto Selwyn šalje Brienne Renlyju a ne ide sam...mislim, ima 54 godine, nije to toliko puno da ne može sam u bitku. Žao mi je što Martin nije više napisao o njemu i Večernjim dvorima, valjda bude.
Možda si zaboravio onaj dio kada ju je prvo probao oženit par puta. To baš ne podpada pod podržava njene želje da bude ratnica. Tek kada je to propalo nema kaj drugo s njom nego da je pusti da zagine negdje i možda nešto časti donese njegovoj kući. Ne sjećam jel Brianne ima nekaj braće.

Pa nije niti Tywin potjerao i razbaštinio Tyriona ali je jasno da nije sretan da ima patuljka. A krupna žena koja zna s mačem mahati je mnogo prihvatljivija stvar nego patuljak, a njen otac kao manje važan lord je vjerojatno manje osjetljiv da čast i ime kuće budu neukaljani.

Opet Tarly koja je velika kuća ima Lorda koji isto brije slično kao Tywin. Kladio bi se da je Tyrion bio prvi sin da bi ga se Tywin riješio.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:29   #329
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Možda si zaboravio onaj dio kada ju je prvo probao oženit par puta. To baš ne podpada pod podržava njene želje da bude ratnica. Tek kada je to propalo nema kaj drugo s njom nego da je pusti da zagine negdje i možda nešto časti donese njegovoj kući. Ne sjećam jel Brianne ima nekaj braće.

Pa nije niti Tywin potjerao i razbaštinio Tyriona ali je jasno da nije sretan da ima patuljka. A krupna žena koja zna s mačem mahati je mnogo prihvatljivija stvar nego patuljak, a njen otac kao manje važan lord je vjerojatno manje osjetljiv da čast i ime kuće budu neukaljani.

Opet Tarly koja je velika kuća ima Lorda koji isto brije slično kao Tywin. Kladio bi se da je Tyrion bio prvi sin da bi ga se Tywin riješio.
zaboravila

što se ženidbe tiče, standardna procedura svih očeva Westerosa, kad je vidio da nju to ne zanima, odustao je (zadnje zaruke je prekinula sa 16 a u to vrijeme već se znala boriti što znači da joj je dozvolio da bude ratnica i prije nego što je odustao od namjere da je uda) - da je htio stvarno inzistirati uspio bi, na kraju njemu je to vrlo bitno s obzirom ako nju ne uda, onda se njegova loza gasi i nema više Lordova od Tartha. Shvatio je da ona to neće pa zbogom. Sjeti se kada je Tywin rekao Cersei da će je ponovo udati - mogla je ona kmečati i preklinjat da neće, da je ostao živ ne bi joj ginuo novi Robert.

Selwyn se pomirio sa željama svoje kćeri i nije inzistirao na njenom braku iako je to njegovoj lozi pitanje biti ili ne biti.

Brienne je imala dvije mlađe sestre koje su umrle kao bebe i starijeg brata koji se utopio kad je njemu bilo 8 a njoj 4 godine.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:40   #330
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
mislim da i Stannisova kći Shireen također sanja zmajeve...možda je i ona secret Targ
Ona je outed Targ, prabaka joj je bila Targ.
Makar, mislim da njeni snovi u kojima je zmajevi jedu ne znače nešto veselo. Neće je valjda Dany ili Aegon doći glave..
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 01:56   #331
Sjećam se da sam nedavno sanjao zmajeve. Da nisam i ja Targ?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 02:21   #332
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Sjećam se da sam nedavno sanjao zmajeve. Da nisam i ja Targ?
bolje da si Danaeris sanjao

Što se tiče snova, mislim da je to malo nategnuto, Martin im daje preveliku važnost, ali OK,već sam rekao da me živcira ono sa Brannom i vukovima,pa nisam najprimjerenija osoba da komentiram
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 19:46   #333
Algoritam je objavio dvije novele iz serijala "Priče o Dunku i Eggu"

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=645&id=149311

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=645&id=149312
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:00   #334
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Algoritam je objavio dvije novele iz serijala "Priče o Dunku i Eggu"

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=645&id=149311

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=645&id=149312

Hvala na info-u. Kupit će se.
Koliko sam shvatio te novele imaju nekakvu poveznicu sa Bloodravenom.

Jel netko ima onaj "The art of Song of Ice and Fire"?
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 14:58   #335
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Algoritam je objavio dvije novele iz serijala "Priče o Dunku i Eggu"

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=645&id=149311

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=645&id=149312
Nažalost, ne radi se o "pravim" novelama, već o njihovim stripovskim adaptacijama. Al' dobro, bolje išta nego ništa.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:09   #336
A nisu baš ni jeftine.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:06   #337
Da, cijena je stvarno popularna, opet deru na Martinu.



A sto je sa 3., ta jos u pripremi ili?
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 03:33   #338
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
A nisu baš ni jeftine.
Kako misliš,preko 100 stranica,tvrdi uvez, smao ne znam jel u boji,ali ovo je meni sasvim povoljno za tako nešto
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:25   #339
Imam jedno pitanje. Gdje je ljudstvo Baratheona? Na čijoj su oni strani poslije Crnovode? U 5 knjizi je Krajoluja još uvijek za Stannisa, čini mi se sa cca 200 vojnika.. Ako svako kraljevstvo može dati >15000 gdje je ljudstvo koje živi pod kučom Baratheon?

Jedino što mi pada na pamet je da je završilo u Crnovodi i pod Kraljevim Grudobranom, ali opet da je jedan veliki prostor spao na max 500 vojnika...
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 22:48   #340
Mislim da ima dio koji je preživio i prešao Lannisterima nakon izgubljene bitke.
Nešto kao i riverlords, oni Piperi, Blackwoodi i kak se sve već zovu, s kojima Jaime putuje.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.