Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 10:01   #1
Je li nečiji uspjeh povezan s dokazivanjem ?

Postavljajući ovo,sjetim se one izjave Lady Gage kako je za njezin uspjeh zaslužan dečko koji joj je rekao da neće ništa postići-a ona mu baš opalila kontru

Moram i sam priznati da sam tu negdje,u zadnjih godinu dana sam napravio puno više nego što sam mislio i u snovima i na neki način je to dokazivanje roditeljima i jednoj osobi.

Je li vaš uspjeh povezan s time ? I molim vas bez ono da nisam sretan zbog toga.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:30   #2
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Postavljajući ovo,sjetim se one izjave Lady Gage kako je za njezin uspjeh zaslužan dečko koji joj je rekao da neće ništa postići-a ona mu baš opalila kontru

Moram i sam priznati da sam tu negdje,u zadnjih godinu dana sam napravio puno više nego što sam mislio i u snovima i na neki način je to dokazivanje roditeljima i jednoj osobi.

Je li vaš uspjeh povezan s time ? I molim vas bez ono da nisam sretan zbog toga.
Tesko je to sumirati.... jer moji najveci neuspjesi ili greske su takodjer posljedica istog tog dokazivanja
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 00:43   #3
pokusavam bit sam sebi i autoritet i ideal i demon i sve sto imam potrebu po onome sto jesam (covjek sam po svom dozivljaju sebe a sad neko bi me mogao uvjeravati u nesto drugo ) .. od kad znam za sebe nisam bas prihvatio okolinu na nacin na koji se prezentirala nego onako kako sam je dozivio i kako mi je zivotno iskustvo dokazalo da je .. ne sto su me ucili .. ne sto sam naucio/umislio/zamislio da je ..

iskusvo .. realnost .. stvarni dogadjaji a ne zelje i snovi su ono sto je po meni dokaz

dokazujem se samo sebi .. kada imam za tim potrebu .. a medju svim potrebama i ta je u disciplinskom procesu

nemoj idealizirati niti demonizirati nista .. apsolutno nista .. niti zivot ako ti predstavlja apsolutnu vrijednost .. nema potrebe .. nemoj da potreba bude iznad "tebe" .. osim ako ti sam nisi potreba i ako na kraju krajeva ja imam potrebu da ti sve to savjetujem

bolje da sutim
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 10:24   #4
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Postavljajući ovo,sjetim se one izjave Lady Gage kako je za njezin uspjeh zaslužan dečko koji joj je rekao da neće ništa postići-a ona mu baš opalila kontru

Moram i sam priznati da sam tu negdje,u zadnjih godinu dana sam napravio puno više nego što sam mislio i u snovima i na neki način je to dokazivanje roditeljima i jednoj osobi.

Je li vaš uspjeh povezan s time ? I molim vas bez ono da nisam sretan zbog toga.

Dokazati nešto drugome može biti dobra motivacija, ali po meni to ne čini uspjeh.
Uspjeh je nešto što subjektivno želiš ostvariti, da bi sebe realizirao i sebi nešto dokazao.
Dokazivanje drugima je po meni pogrešno zato jer čitav život ispunjavaš tuđa (ne)očekivanja.

Glede teme, imam pitanje:
da li je uspjeh uspjeh ako za to drugi ne znaju?

Primjer;

poznajem čovjeka u 40tima koji se ostvario u poslovnom svijetu (ima svoj biznis), kao obiteljski čovjek i praktički živi svoj san.
Čovjek u tome uživa, međutim,osim njega i njegovih bližnjih nitko za to ne zna.
Naime, on nije na društvenim mrežama,skroman je i ne hvalisa se ko svako drugo biće danas. Primjećujem da osim svojim bližnjih nikome drugome nije zanimljiv.

Da li je on sada manje uspješan od tipa koji stavlja slike kako ima curu, kako se oženio, kako je dobio dijete i kako je uspješan u poslu?

Postavila sam ovo pitanje da se vidi da je uspjeh relativan pojam.

Nekome je biti uspješan biti popularan, drugom obitelj, trećem nešto peto.
A dokazivanje drugima "vrijedi" samo ako i oni imaju istu definiciju uspjeha, ma da ...velim to je vrlo opasan teren.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 10:57   #5
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Dokazati nešto drugome može biti dobra motivacija, ali po meni to ne čini uspjeh.
Uspjeh je nešto što subjektivno želiš ostvariti, da bi sebe realizirao i sebi nešto dokazao.
Dokazivanje drugima je po meni pogrešno zato jer čitav život ispunjavaš tuđa (ne)očekivanja.

Glede teme, imam pitanje:
da li je uspjeh uspjeh ako za to drugi ne znaju?

Primjer;

poznajem čovjeka u 40tima koji se ostvario u poslovnom svijetu (ima svoj biznis), kao obiteljski čovjek i praktički živi svoj san.
Čovjek u tome uživa, međutim,osim njega i njegovih bližnjih nitko za to ne zna.
Naime, on nije na društvenim mrežama,skroman je i ne hvalisa se ko svako drugo biće danas. Primjećujem da osim svojim bližnjih nikome drugome nije zanimljiv.

Da li je on sada manje uspješan od tipa koji stavlja slike kako ima curu, kako se oženio, kako je dobio dijete i kako je uspješan u poslu?

Postavila sam ovo pitanje da se vidi da je uspjeh relativan pojam.

Nekome je biti uspješan biti popularan, drugom obitelj, trećem nešto peto.
A dokazivanje drugima "vrijedi" samo ako i oni imaju istu definiciju uspjeha, ma da ...velim to je vrlo opasan teren.
Je li manje uspješan onaj tko ima vlastiti biznis koji dobro posluje, ali se ne hvali na društvenim mrežama (i samim tim je nezanimljiv većini) ili netko tko je zagazio duboko u minus samo da bi doletio nekako do Tunisa i pohvalio se na fejsu bogatim društvenim životom i putovanjima?
Nema tu različitih definicija uspjeha, ako je nekom uspjeh biti popularan (a nije tinejdžer)...e jbg onda
Stvar je više u tome što su društvene mreže toliko zlo jer postoji toliko kompetitivnosti i ljubomore i ubijanja samopouzdanja da smo došli dotle da je uspjeh biti popularan na fejsu
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:08   #6
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Je li manje uspješan onaj tko ima vlastiti biznis koji dobro posluje, ali se ne hvali na društvenim mrežama (i samim tim je nezanimljiv većini) ili netko tko je zagazio duboko u minus samo da bi doletio nekako do Tunisa i pohvalio se na fejsu bogatim društvenim životom i putovanjima?
Nema tu različitih definicija uspjeha, ako je nekom uspjeh biti popularan (a nije tinejdžer)...e jbg onda
Stvar je više u tome što su društvene mreže toliko zlo jer postoji toliko kompetitivnosti i ljubomore i ubijanja samopouzdanja da smo došli dotle da je uspjeh biti popularan na fejsu
Nažalost napisano nije daleko od istine.

Imam par poznanika iz osnovne koji nisu na fb, niti su ikad bili.
Ljudi su se oženili, imaju obitelj, posao... međutim ovi koji su na fb uopće ih ne "šljive" jer briju da su dosadni,valjda manje vrijedni i da se kod njih ništa ne događa ako nisu svijetu objavili.
Dok ovi aktivni po fejsu kao što veliš u stvarnosti kukaju kako traže posao, kako je slaba plaća...a onda hop na fejsu sad putuju ovdje, sad ondje, sad ovaj ili onaj restoran.

Dosta ljudi nažalost živi lažan život
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:16   #7
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Tesko je to sumirati.... jer moji najveci neuspjesi ili greske su takodjer posljedica istog tog dokazivanja
To! Imam dojam da sam bila najneuspješnija kad bih najviše upregla i kad sam sve moguće energije, napore i želje stavljala u postignuće nečega.
Ako sam nečemu prišla opušteno, bez nekog prevelikog stresa ili nadljudskih nastojanja, ispalo je bolje nego kad sam sva bila u tome.
U poslovnom i privatnom jednako
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:41   #8
Primijetla sam kod sebe da nešto što smatram sasvim normalnim drugima predstavlja uspjeh. Bilo je trenutaka kad sam vukla neke poteze iz dokazivanja drugome ali to su ipak bili rijetki trenuci. I to nije zaživjelo jer nije proizašlo iz mene nego kao reakcija na izvanjsku akciju.
No, sve što sam napravila i što se može smatrati objektivnim uspjehom napravila sam iz vlastite prirode vodeći se unutarnjim motom ja hoću.
Dogodi se da često naiđem na kritike i negativne osvrte od svoje okoline ali toliko sam uvjerena u svoje ciljeve da me ništa ne može pokolebati.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:32   #9
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
... da smo došli dotle da je uspjeh biti popularan na fejsu
tko mi?

ja nemam fejs .. i znam masu ljudi koji ganemaju uopce .. ciji su oni?

znam i ljude koji nemaju potrebe ubijati u pojam ikoga .. vrijedjati druge .. popularnost im je motiv za sprdanciju a ne cilj ni nista slicno uspijehu

tko ste to "VI"?!

sve nekakte sekte .. tajna drustva .. MASONI?!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 15:10   #10
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
tko mi?

ja nemam fejs .. i znam masu ljudi koji ganemaju uopce .. ciji su oni?

znam i ljude koji nemaju potrebe ubijati u pojam ikoga .. vrijedjati druge .. popularnost im je motiv za sprdanciju a ne cilj ni nista slicno uspijehu

tko ste to "VI"?!

sve nekakte sekte .. tajna drustva .. MASONI?!
Ne znam tko si, ali porasla/porastao si mi u očima jer nemaš fejs
Zato što se na fejsu sve mjeri brojem lajkova, duck face-om umjesto normalno nasmiješenih lica, stavljaju se srčeka za teško bolesne umjesto toplih poruka podrške ili poziva na prevenciju/liječenje, popularni su oni koji su se domogli pizze preko ponude dana, iako ostatak mjeseca jedu sendviče itd.
Vitalina kaže da su dosadni i nezanimljivi oni bez fejsa, tj. tako ih doživljavaju oni koji imaju i koji skupljaju lajkove na istom. Ja ga imam i davno sam prestala objavljivati neke aktivnosti, putovanja, osobne stvari, a svejedno doživim d,a ako stavim neku sentimentalniju pjesmu, ljudi pitaju: A šta je, jesi li žalosna, jesi li slomljena srca, jesi li pijana itd.
A ne kuže da mi je čisto naletila i da sam podijelila jer mi se sviđa što je lik umjesto gitarom odsvirao odličnu obradu klavirom
Nebitno to sad, super su mi ljudi bez fejsa, ja svako malo deaktiviram profil i ta razdoblja deaktivacije traju sve duže i jedva čekam da ga više nikad ne aktiviram
Ti konkretno: imaš potencijala, neke stvari su gluposti, ali neke pogodiš u sridu
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:02   #11
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Ne znam tko si, ali porasla/porastao si mi u očima
zvuci tako "ne fej(s)ki"

ne cini ti se prepotentno tako "procijenjivati" ljude s visoka .. kao da nisi isti ko i oni a sam govoris da se nemozes rjesiti ovisnosti .. a principi su ti isti .. ovisnosti o bilo cemu .. nije fejs nikakvo cudo .. sa iskustvo ces vidjeti da se isti principi ponavljaju stalno samo se forma/tema/medij mjenja ..

kad sam ja bio klinac spomenari su biti totalno "in" .. nije bilo toliko ljudi ko na fejsu ali princip isti .. tko se kome u spomenar upisivao i sta je pisao ..

p.s. nisam imao ni spomenar

Quote:
Ti konkretno: imaš potencijala, neke stvari su gluposti, ali neke pogodiš u sridu
imam potencijala .. huhuuu dokazao sam i zasluzio odobravanje!

jedva sam cekao potvrdu nekoga kome je stalo i tko me kuzi tko ce me primjetiti u toj masi
da sam poseban i drugaciji od drugih aaa ja mislila aaaaaa joj aaaaa .
.. bas dobro da je na temi dokazivanja uspijesnosti sve ovo .. pa ovo je prekarsan medij .. lol

znaci ima i gluposti ali i corava kokos pogodi koje zrno
zvuci ljudski .. ko i svaki covjek il kokos .. bar meni, nisam fasista pa mozda imam drugi/drugaciji sluh
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:09   #12
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
zvuci tako "ne fej(s)ki"

ne cini ti se prepotentno tako "procijenjivati" ljude s visoka .. kao da nisi isti ko i oni a sam govoris da se nemozes rjesiti ovisnosti .. a principi su ti isti .. ovisnosti o bilo cemu .. nije fejs nikakvo cudo .. sa iskustvo ces vidjeti da se isti principi ponavljaju stalno samo se forma/tema/medij mjenja ..




ima potencijala .. huhuuu :blis: jedva sam cekao potvrdu nekoga kome j esatlo i tko me kuzi ... bs dobro da je na temi dokazivanja uspiejsnosti sve ovo .. pa ovo je prekarsan medij ..

znaci ima i gluposti ali keda i corava kokos pogodi koje zrno
zvuci ljudski a .. ko i svaki covjek .. bar meni ..

i od svega sto si napisao sto je zapravo bitno?
Ja sam napisala, ne napisao
Skuzila sam da si ti napisao, ne napisala
Nice to meet you
Nista ne pisem s visoka jer sam jos uvijek netko tko ima fejs, a ti nemas, i po mome, prednost je ako nemas
Malo nesuvislo pises, ako si popio par piva, super - bolje od fejsa svakako
Nastavi pisati
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:37   #13
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Malo nesuvislo pises, ako si popio par piva, super - bolje od fejsa svakako : D
Nastavi pisati :ro fl:
ma jok . probudio se nakon spavanja (13 nocnih iza mene u komadu)

sori na spolnim greskama .. posto mi je ravnopravnost jedan od principa ne vidim tu nis lose nio postujem sto mi je isto jedan od principa

ma nije nesuvislo nego je skraceno do neprepoznatljivosti

dakle imas kritiku OK .. vidis iz svoj eperspektive da je nesto lose .. ali i sama si dio toga i tesko ti se odmaknuti od toga ..

tako je mnogima .. razumijem da se ti vidis kao izolirana u cijeloj prici jer pruzas otpor necemu cemu mnogi jos daju energiju i zapravo stvaraju i opzivljavaju "to nesto" . ali ne vidis (iz moje perspektive) da koristis iste mehanizme .. strukturu .. principe kao i "oni"

prakticni primjer fejsa .. nitko ne nije silio odnosno nije ti potreban u zivotu .. no napravila si od toga svijetski problem zlo zla ..

lako je voljeti idealizirano i mrziti demonizirano

zato velim prepotentno .. isto kao i mnoga stajalista .. sudjenje i presudjivanje .. nema tu srece

prakticki osvrt .. zelis e otrgnuti iz jednog copora i uklopiti ili stvoriti drugi copor kao kontru onome koji ti se zamjerio

ima jedna stara ratna mislim izraelska(a moze biti i palestinska kad malo bolje razmislis ) di se netko zali da ne mrzi palestince sto ih ubijaju, bombardiraju, teroriziraju i sve blagodati rata NEGO zato sto su ih natjerali da postanu kao oni .. SVE TO ISTO!

pametno biraj neprijatelje sretno

Zadnje uređivanje F.A.Q : 27.05.2017. at 16:48.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:41   #14
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ma jok . probudio se nakon spavanja (13 nocnih iza mene u komadu)

sori na spolnim greskama .. posto mi je ravnopravnost jedan od principa ne vidim tu nis lose nio postujem sto mi je isto jedan od principa

ma nije nesuvislo nego je skraceno do neprepoznatljivosti

dakle imas kritiku OK .. vidis iz svoj eperspektive da je nesto lose .. ali i sama si dio toga i tesko ti se odmaknuti od toga ..

tako je mnogima .. razumijem da se ti vidis kao izolirana u cijeloj prici jer pruzas otpor necemu cemu mnogi jos daju energiju i zapravo stvaraju i opzivljavaju "to nesto" . ali ne vidis (iz moje perspektive) da koristis iste mehanizme .. strukturu .. principe kao i "oni"

prakticni primjer fejsa .. nitko ne nije silio odnosno nije ti potreban u zivotu .. no napravila si od toga svijetski problem zlo zla ..

lako je voljeti idealizirano i mrziti demonizirano

zato velim prepotentno .. isto kao i mnoga stajalista .. sudjenje i presudjivanje .. nema tu srece

prakticki osvrt .. zelis e otrgnuti iz jednog copora i uklopiti ili stvoriti drugi copor kao kontru onome koji ti se zamjerio

ima jedna stara ratna mislim izraelska(a moze biti i palkestinska kad malo bolje razmislis ) di se netko zali da ne mrzi palestince sto ih ubijaju, bombardiraju, teroriziraju i sve blagodati rata NEGO zato sto su ih natjerali da postanu kao oni .. SAVE TO ISTO!

pametno biraj neprijatelje sretno
Neću komentirati.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 00:23   #15
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Neću komentirati.
kao sto rekoh u startu

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
bolje da sutim
a ljudi moji .. stvarno imate puno vecih problema nego sto si zelite priznati .. morate se dobrano rasteretiti prvo svega pa onda dobro razmisliti i mozda ce vam biti jasnije sto to neki ljudi govore ..

nitko ne lupeta gluposti .. sve je sa razlogom .. i glupost je rezultat necega i govori puno vise od tisine .. poticite ljude da govore .. da pricaju .. da se oslobode .. druzite se .. volite .. ljubite .. sve je to moguce .. mogli bi se ugodno iznenaditi .. malo za promjenu

al ne .. ajmo problem na problem trpat i spammirat i onda pasivno-agresivno samarat sve oko sebe .. dajte najte
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.