Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2010., 17:16   #21
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
a koje boje bi bijele zvijezde trebale bit, ak ne 255 bijele? istina da ce se zvijezde eksponirat nakon 3 sekunde, al ne vidim problem u tome
nisam ništ reko za boju zvijezda, nego da će puno svjetlije bit sve stalne zvijezde koje eksponiraju senzor 10 minuta nego padalica koja se pojavi i nestane za sekundu
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 17:18   #22
zapravo nece, jer ti je cilj da ti i padalice i zvijezde budu eksponirane (tj. preeksponirane) jednako, pokusavas ih sve spalit na 255 bijelu. dakle, kad narihtas iso i blendu da padalica eksponira na bijelu u recimo tri sekunde, za tri sekunde ce i zvijezde isto bit bijele i onda ce samo eksponirat isti dio senzora koji je vec preeksponiran do bijelog... ovak to zvuci jako apstraktno, al kad jednom probas skuzit ces
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:09   #23
A kaj je sa snimanjem videa? Recimo da zelim snimit ISS. Koje postavke ovak ugrubo bi vi postavili?
Bruddah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 16:48   #24
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
na 10 minuta ce ti crno i dalje biti crno (osim naravno ako se to radi nasred trga, al o tome ti je netko vec pricao, mi smo to radili na prvicu usred sume, pa nije bio neki bed), stacionarne zvijezde ce bit stacionarne (gadas duljinu ekspozicije da ti se ne dogodi taj problem s rotacijom zvijezda), a na tom potpuno crnom nebu ces ulovit svaku padalicu koja prode u tih 10 minuta. s obzirom da na tom segmentu nece bit nicega ni prije ni nakon pada, imat ces cistu sliku. probaj pa ces skuzit
Nakon 10 minuta, svaka će se, osim Sjevernjače, zmazati. Zmažu se već na 30 sekundi (budu debele crtice), kamoli nakon 20 puta duljeg vremena.
Jedino ako nema neki sustav koji vrti aparat. Neki precizni motor s teleskopa.

Za crno nebo nakon 10 minuta treba biti jako daleko od grada i to nakon što se nebo očisti. Inače itekako ostaje pozadinsko svjetlosno onečišćenje. Ostat će makar Mliječna staza. Možda i ono zodijakalno, ne znam.


Quote:
SebaOS kaže: Pogledaj post
pa da al stalne zvijezde će na 10 minuta popizdit od svjetline, a ta padalica koja će eksponiraz senzor sekundu i pol će bit jedva vidljiva
Evo meni je uspjelo i više nego dobro.

Čak i boje možeš uloviti, ako je čestica pogodno ionizirala atmosferu.


Quote:
Bruddah kaže: Pogledaj post
A kaj je sa snimanjem videa? Recimo da zelim snimit ISS. Koje postavke ovak ugrubo bi vi postavili?
Teško i nikako. Misliš snimati kako točka putuje preko crnog ekrana, ili?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 17:41   #25
Što radim krivo? Tj. da li bi ovaj mjesec mogao i bolje izgledati (a i da je bjeliji malo jer savršeno izgleda kroz tražilo, a na slici ovako)?

Mislim razumijem ja da mi je oprema trash i sve to skupa ali ipak mi se čini da sam negdje pogriješio :



unaprijed hvala na svim komentarima
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 18:22   #26
A šta bi ti sa 300mm?

Evo moja, malo starija, isti objektiv, exif je tu pa čitaj.

http://fc06.deviantart.net/fs70/o/20...06cd82cf2c.jpg
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:08   #27
malo je zaje*ano slikati...pogotovo kad ga trebaš centrirati i manualno izoštriti pošto automatsko baš i ne djeluje usred mrklog mraka

btw kako si dobio da ti je bijeli, a ne žuti (doduše može biti i zato jer ga slikamo u različito doba, a i to što sam ja na prvom katu zgrade u centru zagreba )
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:25   #28
Meni AF radi skroz ok

Mislim da je ova c/b, no inače isto ne bude žućkasta
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:36   #29
pas mater...onda budem se malo zabavljao sa svojim čudom dok to ne iskemijam do savršenstva

EDIT :
i meni ispada lijepo sad kad prebacim u crno-bijelo lijepo se istaknu i obrisi kratera na mjesecu i sve...sad još samo četai puni mjesec i vedro nebo iznad naše drage metropole

btw : @Marko Vrdoljak ako čitaš ovo bi li mi posudio na par dana Sigmonstera da mogu slikati mjesec i zvijezde naravno i stativ za njega

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 11.11.2010. at 20:52.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 21:42   #30
Kaj će ti f32? Fotka ti je mutna jer imaš ekspoziciju 1.3sec...
Probaj 1/60sec f/8...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 21:56   #31
fotka je mutna jer je ručno oštrena, a ne zbog ekspozicije

a f32 je ostao dok sam prčkao po opcijama da slika ispadne što bolje

inače stavio sam dslr na stativ i slikao s shutterom na 10 sec da se uspije "umiriti" fotoaparat (jer je na 300mm pa prilikom petljanja po fokusu se trese slika)...doduše mogaoo sam i s shutterom na 2sec ali što je sigurno je sigurno

budem se ja sad narednih dana zafrkavao s slikanjem mjeseca pa ću usavršiti to
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 22:22   #32
A mirror lock-up? Jesi to koristio?

I ajd pokušaj sa AF, 1/60, f/8 i iz ruke...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 22:26   #33
fali ti jedan dio teorije u toj priči

Na malom otvoru blende/velikom f broju ti kvaliteta fotografije opada. Povećava se do nekih f/10,11 ( u odnosu na širom otvoren ), ali nakon toga opada, tak da na f/32 imaš super mekanu fotku. Guglaj difrakcija svjetlosti ak te zanima zašto
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 22:36   #34
nisam pokušao s mirror lockupom...malo je problem što mjesec relativno brzo padne ovdje, ali otom potom...riješit ću ja njega već sad kad sam se oboružao opremom

pas mater a ja mislio da se to nastavlja od 10 nadalje također, a ne da opada.a neka...eto pametniji sam za još jednu stvar
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:22   #35
Probaj sa spot meteringom na mjesecu.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:01   #36
bila je caka u : a) premali otvor blende b)mjesec je žut jer je tad bio..danas mi je ispao baš lijepo srebrni c) pošto sam na prvom katu zgrade, a ispod mene parking onda previše smetaju svjetla jednostavno pa mjesec mekše ispadne

ali svejedno kad ga se u PS-u prebaci u c/b (i malo poigra s opcijama c/b-a) dobiju se jako izraženi obrisi kratera iako još nije ni upola pun mjesec

svejedno eto zahvalio bi svima na savjetima : poslušao sam i enormno je bolje sve
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:02   #37
Gdje je fotka?

Mjesec nemoj ni slučajno fotkati dok je pun, jer od kratera nećeš dobiti ni k.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:11   #38
a nisam na svom laptopu (ovaj nema PS, a ni fotografiju ) tako da od fotke do sutra ništa :/

inače sam slikao dok sam čekao bus...bilo mi dosadno a sutra malo na izlet pa okinuti kojih 800tinjak foto, od toga 200 korisnih i super
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:15   #39
Aaah!!! Sad vidim gore da je ona optyczne.pl slika krepana. Kako me živciraju sajtovi koji sprečavaju hotlinkanje. Molim moderatora da to makne van.

http://optyczne.pl/tmp/3396_roz_centr.jpg
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:21   #40
hvala na linku..krajnje je koristan

a gdje da nađem još dva grafa : jedan za kitu 18-55 a drugi za 50mm prime
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.