Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 23:06   #261
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Nitko ju nije molio....

A, ako se zadužiš i znaš da uskoro nećeš imati prihoda, kako bi ti vratila? Bi odradila dug?

Ništa, odoh ja na trčanje...
pa ne moras molit. iako sad nemas para za bacanje - mos ispast dama i rijesit problem s 21 kunom...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:06   #262
Aha, ti sama kažeš da vodiš dijete u Mcd kad god možeš, i koliko se dalo shvatiti, nije ti smetalo što su išli u Mcd, niti što je učiteljica platila malom ručak, već što je te novce tražila natrag..
Je,ne bi bilo ove teme da žena nije novce tražila natrag.
Onda bi sve bilo ok.
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:12   #263
ma nju yebe neki princip za koji nit ne zna koji je... ali ok...
dite nije bilo izolirano, ali ne vidim zasto bi uciteljica morala to placati... iako, cijena je malena, a opet ako su svi starci dali pare, što bi mali bio iznimka?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:12   #264
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Nitko ju nije molio....

A, ako se zadužiš i znaš da uskoro nećeš imati prihoda, kako bi ti vratila? Bi odradila dug?

Ništa, odoh ja na trčanje...
Niti je itko molio tvog klinca da uzme, pa je uzeo.
A što si uzeo, red je vratiti, i da nije tražila te novce natrag, red bi bio vratiti.

Radije bih jela šljunak 7dana nego nepotrebno i svjesno izlagala dijete takvim situacijama(pogotovo što još kažeš da je mali plašljiv i sramežljiv) radi 10kuna(koje si i imala)..ili ga ne bih pustila na ovaj izlet, bar znam da će biti za koji dan drugi, jer učiteljici treba nova torbica jel(sramota u što se pretvorila ova tema, u pljuvačinu o prosvjetnim radnicima, sramite se).
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:15   #265
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Glede ocjena,govorim o realnom,a ne fiktivnom znanju ucenika (mjerenom peticama) i namjerno izvrces moje rijeci.

Tko je kriv za inflaciju petica i odlikasa? Roditelji pisu ocjene u dnevnike?Prijete nastavnicima pistoljima?
Reci ti sto je po srijedi?

Ne znam nikog ko placa instrukcije za petice (sic!) vec za popravak jedinica.

Usput,toliko licemjera, emotivnih invalida,iskompleksiranih osoba i laznih velicina (cast iznimkama,naravno) nigdje ne sretoh ko' u prosvjeti.
Zasto je to tako?
U moje vrijeme (imam 43) tko nije mogao upisati zeljeni faks (losiji ucenici) ili naci bolje placen posao u struci (nema vezu),redovno bi zavrsio u - skoli i svoje frustracije lijecio na djeci.
Sumnjam da je danas bolje.
Da, upravo roditelji su ti koji non stop idu u skole, zicaju ocjene, moljakaju i vrse pritisak na profesore, pametuju kak oni smatraju da njihovo dijete zna za ocjenu vise i sl..

a nije ti mozda palo na pamet da neko ima jedinicu zato sta ne prati na satu, jel brblja, ne prepisuje, nije koncentriran i sl? jesu i za to profesori krivi mozda???

O tome da je netko upisao fax za profesora da bi lijecio frustracije na djeci i zato jel nije mogao nista drugo upisat, stvarno nemam komentara, niti je vrijedno komentirati jel mi to zvuci toliko bolesno i u potpunosti mi granici s zdravim razumom

cini mi se da ti imas neke osobne frustracije dok dajes ovakve uvredljive komentare na racun svih onih koji jesu ili ce biti profesori i ucitelji, bas me zanima koji si ti to fax zavrsila i cim se bavis kad si ocito toliko kriticna prema skupini ljudi koji su konacno zavrsili razne fakultete da bi radili to sta rade (uciteljski,filozofski,pmf...) i koje je tvoje presvjetlo zanimanje kad toliko pljujes po njima
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:17   #266
ma ajd, zenska je osvjetlala obraz profesiji - svi su kolektivno kako dici i dolikuje isli na klopu...

mama se pravi grbava i to je to. nema para, ali bemti boce bi skupljala nego da se prepirem ako je dala nek je dala...niko ju nije molio.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:21   #267
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Glede ocjena,govorim o realnom,a ne fiktivnom znanju ucenika (mjerenom peticama) i namjerno izvrces moje rijeci.

Tko je kriv za inflaciju petica i odlikasa? Roditelji pisu ocjene u dnevnike?Prijete nastavnicima pistoljima?
Reci ti sto je po srijedi?

Ne znam nikog ko placa instrukcije za petice (sic!) vec za popravak jedinica.

Usput,toliko licemjera, emotivnih invalida,iskompleksiranih osoba i laznih velicina (cast iznimkama,naravno) nigdje ne sretoh ko' u prosvjeti.
Zasto je to tako?
U moje vrijeme (imam 43) tko nije mogao upisati zeljeni faks (losiji ucenici) ili naci bolje placen posao u struci (nema vezu),redovno bi zavrsio u - skoli i svoje frustracije lijecio na djeci.
Sumnjam da je danas bolje.
kad sam ovo pročitala, odlučila sam da se neću više prepirati s tobom. želim ti da nekako riješiš svoju osobnu priču koja se očito negdje krije jer ovakva zlobna mržnja prema nekom zanimanju ne može biti neosobna...
zbilja ti želim svako dobro.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:45   #268
@Aureana, ja ne znam kakvih ti problema s profesorima imaš, ali ja sam imala toliko divnih profesora(i učiteljicu <3) tijekom svog školovanja koji su s ljubavlju, pažnjom i velikom profesionalnšću obavili svoj posao i ostali mi u prelijepom sjećanju(tako da još dan danas patim što ih ne vidim i što im nikad nisam rekla koliko su me nadahnjivali) da ti na ovakve komentare mogu napisat samo ovo:
na kvadrat.

@Laura mislim da je vrijeme da naučiš dijete da ne posuđuje(uzima) novac od drugih. bilo je perioda u mom djetinstvu kad su moji skupljali lipe po kući da kupe kruh pa mi nikad nije palo na pamet posudit novac. Ima dovoljno godina da shvati takve stvari. Ako je već toliko htio nešto pojesti u mcdoanldsu, bilo bi mu dosta i 7,50 za hamburger, a ne 21kn, ako zna da mama ne radi i da se nema. Nema 5god.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 10.12.2011. at 23:51.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:55   #269
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Aha, ti sama kažeš da vodiš dijete u Mcd kad god možeš, i koliko se dalo shvatiti, nije ti smetalo što su išli u Mcd, niti što je učiteljica platila malom ručak, već što je te novce tražila natrag..
Je,ne bi bilo ove teme da žena nije novce tražila natrag.
Onda bi sve bilo ok.
A jel znaš koliko je puta to, recimo godišnje?

Ne znaš....ali glavno da si ti shvatila šta si htjela.

To, kad god mogu, u mojoj životnoj priči je cca 2-5 put godišnje.....Jako puno, jelda?

Rađe ću ga odvest na bazen za te iste novce!

Jedino si u pravu da teme ne bi bilo da je to rješila na odrasli način! Ali nije.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:05   #270
Ne, teme ne bi bilo da si TI to na vrijeme rijesila na odrasli nacin, ali jos nisi.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:08   #271
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
A jel znaš koliko je puta to, recimo godišnje?

Ne znaš....ali glavno da si ti shvatila šta si htjela.

To, kad god mogu, u mojoj životnoj priči je cca 2-5 put godišnje.....Jako puno, jelda?

Rađe ću ga odvest na bazen za te iste novce!

Jedino si u pravu da teme ne bi bilo da je to rješila na odrasli način! Ali nije.
Joj, sorry ali dosadna si više sa tom svojom životnom pričom,već sam napomenula da je nebitna za ovu temu.

Ne da je puno, nego i više nego dovoljno.

Pa odvedi ga, školuj ga sama kod kuće, tko ti brani.
Ali ne očekuj da netko besplatno hrani tvoje djete.


Ma da, na koji to odrasli način??
Jesi li ti postupila odraslo?
Žena je rekla malom da kaže mami što je bilo i da pošalješ po malom sutra novce, jesi li poslala?
Ne.
Jesi li otišla na razgovor?
Ne.


Što hoćeš od žene?
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:11   #272
Kako je meni žao što nisam postala učiteljica. Tek sad vidim kakvih divnih mogućnosti tu ima. Odvedem 20-ak klinaca u kino, a meni karta besplatna. Moram u šoping pa vodim i njih jer mi je put besplatan, maznem laptop, imam proviziju od radnih listića, u zbornici ima sokova i grickalica- jednom rječju raj.

Vodim ih u Španjolsku, cijelu noć ganjam pijane okolo naokolo, ali ako bude sreće možda koji sfrče joint pa možda besplatno maznem i ja koji dim. Naravno to je sve besplatno pa onda još povedem i svog petogodišnjaka da vidi dijete svijeta i noćni život u tom istom svijetu, da jednog dana može bacit usporedbu.

Pa još druženja s roditeljima koji svi imaju zlatnu i pametnu, ali nažalost preopterećenu djecu koju nitko ne shvaća. Pa upoznavanje sa svakakvim situacijama tipa: tata, očuh, bivši očuh, ima se para, nema se para...
A sve mi to daje vrhunske ideje za sapunice jer imam puno vremena, malu satnicu i puno godišnjeg pa mi ostaje vremena za zaraditi nešto u fušu.

Jebemu sve, koja sam ja tuka, pa gdje mi je pamet bila?


Mislim da bih i ja dala djetetu novce, vjerojatno ih ne bih tražila nazad jer mi 20-ak kuna ne predstavlja problem. Ali možda ni njoj tih 20ak kn nije malo.
Svi smo mi ljudi i imamo različite reakcije i možemo se slagati i ne slagati s tuđim postupcima. Mislim da učiteljica nije imala lošu namjeru, a to je jedino bitno.
gita-xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:19   #273
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Napisala sam već, doznala dok mu već kupila gablec. I bila ljuta zašto i to nisu tražili odobrenje roditelja, već onak, na crnjaka, ispod klupe. Nije u redu!

I napisala sam već, djete mi je oslobođeno kuhinje i mislim si, ako mu dam lovu, učiteljica se može pitat i reći u tajništvu kako imam za Mcd. a nemam za kuhinju!
Kuhinja je mislim 80 ili 90 kn, ne znam sad točno, a ovaj izlet je ukupno cca 60tak kn. Što je skoro mj. iznos kuhinje, a bome i jede većinu toga. Makar je ko čačkalica, još ispod 30 kila.

Dvosjekli mač (hebeni).
Zaboravih na ovo..pa lijepo, zaista.
I još pustiti da se sve lomi preko malog u školi, da ga učiteljica pita za novce..a ti postupaš ODRASLO i ne želiš otići ženi vratiti novce i reći joj što imaš.

Učiteljica ne postupa odraslo.
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:31   #274
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
@Aureana, ja ne znam kakvih ti problema s profesorima imaš, ali ja sam imala toliko divnih profesora(i učiteljicu <3) tijekom svog školovanja koji su s ljubavlju, pažnjom i velikom profesionalnšću obavili svoj posao i ostali mi u prelijepom sjećanju(tako da još dan danas patim što ih ne vidim i što im nikad nisam rekla koliko su me nadahnjivali) da ti na ovakve komentare mogu napisat samo ovo:
na kvadrat.

@Laura mislim da je vrijeme da naučiš dijete da ne posuđuje(uzima) novac od drugih. bilo je perioda u mom djetinstvu kad su moji skupljali lipe po kući da kupe kruh pa mi nikad nije palo na pamet posudit novac. Ima dovoljno godina da shvati takve stvari. Ako je već toliko htio nešto pojesti u mcdoanldsu, bilo bi mu dosta i 7,50 za hamburger, a ne 21kn, ako zna da mama ne radi i da se nema. Nema 5god.
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
kad sam ovo pročitala, odlučila sam da se neću više prepirati s tobom. želim ti da nekako riješiš svoju osobnu priču koja se očito negdje krije jer ovakva zlobna mržnja prema nekom zanimanju ne može biti neosobna...
zbilja ti želim svako dobro.
I ja tebi.
Zasto se sve svodi na osobni nivo?

Ja sam bila odgovorna, imala sve petice i nikad (vecih) problema u skoli.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:36   #275
meni osobno je priča pomalo čudna i puna rupa..

osobno sam majka troje djece različite dobe (između ostalog i školarca, pa mogu neke stvari razumjeti)
također sam prošla razne faze života i znam šta znači imati i nemati

- za početak mi je čudno da je učiteljica poslala obavijest o odlasku u MC večer (dan) prije odlaska na izlet (i to nakon što je već sve dogovoreno i plaćeno). ako je tako to je njen propust - po meni jedini u ovoj priči

- ti si znala da tamo idu i zaista si trebala razmijeniti novce (neš ti problema ) i dati djetetu makar za pomfri (a odgojen metode i situacije nema se novaca riješavati u nekim puno pametnijim situacijama.

- u svakom slučaju si trebala ISTU VEČER kada si saznala za odlazak u MC nazvati učiteljicu i izbjeći ovakvu dramu

- ako ju nisi tada nazvala, trebala si drugi dan otići u školu

- ako nisi imala 3 dana vremena, trebala si ju nazvati taj dan kada su se vratili i kada si saznala za događaj

-sve u svemu, podržavam djelo učiteljice, jer je razmišljala o osjećajima tvog djeteta (za razliku od tebe).

p.s. sumnjam da učiteljica koja je ovako postupila, vuče djete za rukav po hodnicima ganjajući ga zbog 21 kn. nekako mi to dvoje nejde skupa.

p.p.s (ali ne i najmanje važno) - činjenica da netko živi sa dečkom i zajedno imaju ČETVERO djece, oboje ne rade, nego žive isključivo od njegove povremen svirke i dječjeg doplatka, mi govori puno o vama kao roditeljima.

zaista sam svjesna situacije gdje te život polomi i ne možeš naći posao, ali oprosti, konobarit, čistit urede, pečenjare, birtije ili privatno stanove, peglat, dvorit na svadbama, prat suđe na svadbama, raznosit letke, radit na baušteli....MOŽETE UVIJEK! a ne ovisit o povremenim gažama i socijalnoj pomoći sa ČETVERO DJECE. meni je to jako neodgovorno i nikako mi ne spada pod dobar odgoj i primjer djeci. s tim ih ne učiš ništa, osim da ćemo jest ako nam netko nešto pokloni.

AKO ste obadvoje bolesni ili vam je oduzeta poslovna sposobnost - povlačim svaku riječ i ispričavam se.
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:45   #276
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Da, upravo roditelji su ti koji non stop idu u skole, zicaju ocjene, moljakaju i vrse pritisak na profesore, pametuju kak oni smatraju da njihovo dijete zna za ocjenu vise i sl..

a nije ti mozda palo na pamet da neko ima jedinicu zato sta ne prati na satu, jel brblja, ne prepisuje, nije koncentriran i sl? jesu i za to profesori krivi mozda???

O tome da je netko upisao fax za profesora da bi lijecio frustracije na djeci i zato jel nije mogao nista drugo upisat, stvarno nemam komentara, niti je vrijedno komentirati jel mi to zvuci toliko bolesno i u potpunosti mi granici s zdravim razumom

cini mi se da ti imas neke osobne frustracije dok dajes ovakve uvredljive komentare na racun svih onih koji jesu ili ce biti profesori i ucitelji, bas me zanima koji si ti to fax zavrsila i cim se bavis kad si ocito toliko kriticna prema skupini ljudi koji su konacno zavrsili razne fakultete da bi radili to sta rade (uciteljski,filozofski,pmf...) i koje je tvoje presvjetlo zanimanje kad toliko pljujes po njima
Ja sam astronaut.

Sto te se tice sto sam po profesiji,ovo nije topic o meni.

A ako si jedna iz nedodirljive prosvjetarske kaste,daj mi,molim,objasni zasto toliko popustate dosadnim roditeljima sto moljakaju za ocjene i pametuju da im dijete zna za vise?
Bude vam ih zao?

Ili to vrijedi za djecu prijatelja,znanaca,dobro bazdarenih...

Bas mi se pohvalila susjeda (inace vlasnica trgovine sa skupom obucom) da ta i ta profesorica trguje kod nje.
Koje li slucajnosti,predaje bas njenoj kceri i zamisli-mala ima cistu peticu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 01:17   #277
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
meni osobno je priča pomalo čudna i puna rupa..

osobno sam majka troje djece različite dobe (između ostalog i školarca, pa mogu neke stvari razumjeti)
također sam prošla razne faze života i znam šta znači imati i nemati

- za početak mi je čudno da je učiteljica poslala obavijest o odlasku u MC večer (dan) prije odlaska na izlet (i to nakon što je već sve dogovoreno i plaćeno). ako je tako to je njen propust - po meni jedini u ovoj priči

- ti si znala da tamo idu i zaista si trebala razmijeniti novce (neš ti problema ) i dati djetetu makar za pomfri (a odgojen metode i situacije nema se novaca riješavati u nekim puno pametnijim situacijama.

- u svakom slučaju si trebala ISTU VEČER kada si saznala za odlazak u MC nazvati učiteljicu i izbjeći ovakvu dramu

- ako ju nisi tada nazvala, trebala si drugi dan otići u školu

- ako nisi imala 3 dana vremena, trebala si ju nazvati taj dan kada su se vratili i kada si saznala za događaj

-sve u svemu, podržavam djelo učiteljice, jer je razmišljala o osjećajima tvog djeteta (za razliku od tebe).

p.s. sumnjam da učiteljica koja je ovako postupila, vuče djete za rukav po hodnicima ganjajući ga zbog 21 kn. nekako mi to dvoje nejde skupa.

p.p.s (ali ne i najmanje važno) - činjenica da netko živi sa dečkom i zajedno imaju ČETVERO djece, oboje ne rade, nego žive isključivo od njegove povremen svirke i dječjeg doplatka, mi govori puno o vama kao roditeljima.

zaista sam svjesna situacije gdje te život polomi i ne možeš naći posao, ali oprosti, konobarit, čistit urede, pečenjare, birtije ili privatno stanove, peglat, dvorit na svadbama, prat suđe na svadbama, raznosit letke, radit na baušteli....MOŽETE UVIJEK! a ne ovisit o povremenim gažama i socijalnoj pomoći sa ČETVERO DJECE. meni je to jako neodgovorno i nikako mi ne spada pod dobar odgoj i primjer djeci. s tim ih ne učiš ništa, osim da ćemo jest ako nam netko nešto pokloni.

AKO ste obadvoje bolesni ili vam je oduzeta poslovna sposobnost - povlačim svaku riječ i ispričavam se.
Potpis! Osim toga, ovdje autorica teme zaboravlja da je učiteljica isto samo živo biće sa svim manama i vrlinama, pa zbog čega ona (kao osoba upoznata s njihovim načinom života, razvodima, brakovima itd.) nebi imala i eventualne predrasude prema njima npr. (moralnog, religijskog ili kakvog već tipa)?! Pa si žena misli zbog čega bi bila galantna i častila joj dijete s 21 kn?

I moram priznati da je jaaako tužna konstatacija Laure da njeno dijete kraj nje žive nema obitelj... Možda i nema, ja znam da bih svojoj djeci učinila sve da imaju obitelj tj. da se tako dobro osjećaju. I, ne cvatu u obitelji ružice uvijek...

Gita xy baš si me nasmijala! Potpis!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 06:35   #278
Ova tema je ogledalo kakvo nam je drushtvo i skolstvo.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 06:48   #279
Quote:
BlackLotus;37133761@[B kaže:
Laura [/B]mislim da je vrijeme da naučiš dijete da ne posuđuje(uzima) novac od drugih. bilo je perioda u mom djetinstvu kad su moji skupljali lipe po kući da kupe kruh pa mi nikad nije palo na pamet posudit novac. Ima dovoljno godina da shvati takve stvari. Ako je već toliko htio nešto pojesti u mcdoanldsu, bilo bi mu dosta i 7,50 za hamburger, a ne 21kn, ako zna da mama ne radi i da se nema. Nema 5god.
josh jednom, djete nije posudilo novce, nego se uchiteljica nashla pozvana(njeni motivi i procjena) dati novac djetetu.

Kad ti netko da neshto bez da si ga pitao to se zove dar.

Ochekivati od desetogodishenjeg djeteta koje zeli biti kao i ostali u grupi , da ne prihvati, je iluzorno.I iskreno komentari kako bi djete koje nema,a zeli, trebalo biti uber xyz, se meni osobno gade.Ali ajd.

Ona je njemu darovala novac za hepi mil, a sad trazi dar natrag.

Jer je ne zna ili ne ce komunicirati sa majkom, pa shalje odgojne preko ledja djeteta.Mama je napravila krivu procjenu(time sto nije poslala novac sa sinom iz njenih osobnih razloga) i trebala je otici na razgovor.

Hoce reci, odrasli su opet zasrali motku.Kako ti i inache biva.

Bilo bi interesantno chuti i drugu stranu.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 11.12.2011. at 06:54.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 08:01   #280
bez obzira što kaže autorica teme, ja bih se ipak zapitala je li priča koju joj je dijete ispričalo-uistinu 100% iskrena i točna.. djeca i nesvjesno i nenamjerno znaju izokrenuti čitavu situaciju, pa na kraju dobiješ veće sranje i nesporazum nego što realno je.

Aruena- mislim da se po novinama dovoljno pisalo o roditeljima koji prijete nastavnicima, o roditeljima koji premlate profesora, onih koji čak dođu u školu sa oružjem..itd..itd.. kad radiš u okolini gdje to postaje sve češća pojava- normalno je da strahuješ koji slijedeći roditelj bi mogao tako postupiti i hoćeš li baš ti biti taj/ta koji će ovaj put najebati...i ideš linijom manjeg otpora, daš 5 ako smatraš da postoji realan strah da bi mogla imati probleme sa ludim tatom jer mu dijete ima , oh, zamisli 4- iz engleskog, a on bi baš htio peticu...


- znam za slučaj kad je mama otvoreno tražila neopravdanu peticu za svoju kćer iz matematike i ne, nije htjela da joj dijete za tu peticu barem odgovara (ocjene su realno bile između 3-4), nego je jasno i glasno pred nastavničkim vijećem rekla da će u novine dati da je taj profesor "dirao" njezinu curicu,,,,
što napraviti?
-jednom sam radila u školi koja je pri bolnici.. curica koja je bila na odlasku kući iz bolnice se jadala da je dobila novu, ružnu, staru i zločestu učiteljicu.. bio je tek poč. šk. godine, pa mi nije bilo jasno otkud dijete zna kakva je nova učiteljica-jer ju još nije ni vidjela- pa je sama rekla da joj je to mama ispričala..
kako očekivati da će to dijete ikad zavoljeti i poštivati novu učiteljicu, kad joj je mama ovakvu ideju usadila odmah u startu?
-prije par tjedana- jedan osmaš u školi je istukao dečka iz svog razreda-dok su još trojica držala stražu i pazila da nitko ne naiđe... dobili su ukore, a dan nakon obavijesti o ukorima, se pojavio otac dotičnog, izderavao se na njegovu razrednicu i prijetio joj da mora izbrisati taj ukor (kao da ona to uopće može i kao da je ona sama donijela tu ped. mjeru) i sad je digao tužbu protiv škole. nema pojma na kojoj osnovi i posve nebitno hoće li (a neće) dobiti tužbu, ali što toj njegovoj razrednici to treba u životu? žena ima 60 godina, željna je odmora i čeka penziju-zašto bi se ona mislila i strahovala hoće li joj idući put taj tata nabiti npr. šaku u glavu???
- jednom me je napala jedna mama jer je njen mali dobio jedan iz zalaganja-jer po treći put nije imao zadaću,, pravilo definirano na poč. školske godine..naime, mali je za treću zadaću tvrdio da mu je mama zabunom bacila zadaću u peć (), a mama je mene napala da je moja OBAVEZA da ja nju nazovem i provjerim da li je ona njemu stvarno bacila zadaću...
nisi mogao ženi objasniti da nije moje da zivkam svakog roditelja i provjeravam je li istina da mu je zadaću sažvakao pas.. uostalom- tko bi meni platio tolike telefonske račune?? ali, ona je i dalje smatrala da je to moja obaveza
ovo su samo vrlo svježi primjeri iz moje, ne tako duge prakse rada u prosvjeti... a ovakvih primjera ima svaki dan, u svakoj školi i događaju se sve češće...
i jednostavno, kad radiš u takvoj atmosferi, takvom okružju- jednostavno te postane strah.. baš strah.. bez zezancije.. i još ako si žensko, pa mlađi... ma.. u tom slučaju je zbilja lakše dati 5 ako te to traže- jer si razmišljaš- da što to tebi treba... da riskiraš da te netko dočeka na cesti i razbije ti zube...? ma, evo ti 5-u nadi da će roditelji jednog dana skužiti kakvog su debila napravili od svog djeteta (a, nažalost- vrlo vjerovatno da neće nikad)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.